IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    За масовия купувач са напълно непосилни цените, много по-непосилни отколкото за мен и теб. Просто на него банката му ги дава на тепсия и той скача в небесата как вече имал "собствено жилище".
    Ако банките спрат да дават на сульо и на пульо, масовият имотен сегмент ще си дойде на мястото като цена и няма да гледаме абсурди от порядъка на 1300 Евро във Вадите и Ливадите. Ако там цените си отидат на едно прилично ниво от 700-800, съм сигурен че и в Стрелбище никой вече няма да ти иска 1800, а ще дойде на 1500 и надолу.
    От няколко месеца банките вече не дават наред.
    Отказват дори потребителски.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      За 95% от хората в темата/ без Ледчо предполагам/ цените са кисели , но това не означава нищо защото това са наши лични субективни мнения и е въпрос на свикване :-)
      Ако тези нива не се приемаха от пазара и нямаше сделки на тях то вместо да растат офертните щяха да падат, нямаше да се започват нови проекти и т.н.
      Реалността / без нашият личен субективизъм/ е че има достатъчно купувачи на които са им ок / нали не трябва цените да са посилни и харесвани от всички/. И разбира се другата реалност е че спрямо случилото се в държавата след 2014 те са както написа по-рано ирационални - не са се увеличили със съпоставимо ниво / има поне 30-40% още за да са еквивалентни/. Ако върнем лентата до 2009 , то от там има още едни 30-40% проспани....
      Та изоставането на цените на имотите от нивото на което е нормално да са е породено от трудното свикване/приемане на новите реалности... :-)

      ПП Знам че горното за някои ще е шок , но чисто цифром и фактом туй е положението. И в същото време да повторя че сегашните нива и на мен са ми високи
      За масовия купувач са напълно непосилни цените, много по-непосилни отколкото за мен и теб. Просто на него банката му ги дава на тепсия и той скача в небесата как вече имал "собствено жилище".
      Ако банките спрат да дават на сульо и на пульо, масовият имотен сегмент ще си дойде на мястото като цена и няма да гледаме абсурди от порядъка на 1300 Евро във Вадите и Ливадите. Ако там цените си отидат на едно прилично ниво от 700-800, съм сигурен че и в Стрелбище никой вече няма да ти иска 1800, а ще дойде на 1500 и надолу.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        по отношение на киселото - да според мен цените са височки в момента и не виждам сми, а като гледам и ти си видял същото.
        За 95% от хората в темата/ без Ледчо предполагам/ цените са кисели , но това не означава нищо защото това са наши лични субективни мнения и е въпрос на свикване :-)
        Ако тези нива не се приемаха от пазара и нямаше сделки на тях то вместо да растат офертните щяха да падат, нямаше да се започват нови проекти и т.н.
        Реалността / без нашият личен субективизъм/ е че има достатъчно купувачи на които са им ок / нали не трябва цените да са посилни и харесвани от всички/. И разбира се другата реалност е че спрямо случилото се в държавата след 2014 те са както написа по-рано ирационални - не са се увеличили със съпоставимо ниво / има поне 30-40% още за да са еквивалентни/. Ако върнем лентата до 2009 , то от там има още едни 30-40% проспани....
        Та изоставането на цените на имотите от нивото на което е нормално да са е породено от трудното свикване/приемане на новите реалности... :-)

        ПП Знам че горното за някои ще е шок , но чисто цифром и фактом туй е положението. И в същото време да повторя че сегашните нива и на мен са ми високи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

          Обиколих за да разбера, че в циганията не ми се живее. Можех да купя на Княз Борис и Кърниградска директно още преди да е пуснат на обява един 3 стаен за ремонт в добре поддържана кооперация, но шумотевицата, мръсотията и циганията не са моето място, още по-малко живот в апартамент. Имам предостатъчно апартаменти. Кисела е София но за тебе.
          при положение, че не си софиянец и не те кефи - по-добре идеята със соларните покриви на 2-3 къщи
          със съответните проверки дали ще те присъединят.

          един приятел (бивш форумец) трета къща така прави на село.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

            Имам предостатъчно апартаменти. Кисела е София но за тебе.
            Я пак обясни къде се намират тези апартаменти?
            Хем имал, хем нямал. Хем имал къщи и продал гаражите, за да купи апартамент, хем пък и предостатъчно апартаменти имал.

            Обвиняваш мен в лъжи, а самият ти почна да се оплиташ и то сериозно в такива.
            Попе, десетте божи заповеди!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              по отношение на киселото - да според мен цените са височки в момента и не виждам сми, а като гледам и ти си видял същото.
              не е същото енориаше, цената беше ОК, можех да купя. Нуждата при мене е 0. Ако се наложи да работя и живея в София, да може би, но нямам нужда от още имоти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                Обиколих за да разбера, че в циганията не ми се живее. Можех да купя на Княз Борис и Кърниградска директно още преди да е пуснат на обява един 3 стаен за ремонт в добре поддържана кооперация, но шумотевицата, мръсотията и циганията не са моето място, още по-малко живот в апартамент. Имам предостатъчно апартаменти. Кисела е София но за тебе.
                по отношение на киселото - да според мен цените са височки в момента и не виждам сми, а като гледам и ти си видял същото.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                  Обиколих за да разбера, че в циганията не ми се живее. Можех да купя на Княз Борис и Кърниградска директно още преди да е пуснат на обява един 3 стаен за ремонт в добре поддържана кооперация, но шумотевицата, мръсотията и циганията не са моето място, още по-малко живот в апартамент. Имам предостатъчно апартаменти. Кисела е София но за тебе.
                  Имаш предостатъчно пришки на дирника но гледам са те анатемосали и се опитваш секта да правиш. Това не е богуугодно нали знаеш, нали знаеш ,че е и грешно ?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    обясни ми за какво обикаляш по огледи в София

                    купувай в цитираните от теб региони, които считаш, че имат потенциал. София и без това е кисела (разбирай прекалено скъпа).
                    Обиколих за да разбера, че в циганията не ми се живее. Можех да купя на Княз Борис и Кърниградска директно още преди да е пуснат на обява един 3 стаен за ремонт в добре поддържана кооперация, но шумотевицата, мръсотията и циганията не са моето място, още по-малко живот в апартамент. Имам предостатъчно апартаменти. Кисела е София но за тебе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Нали идваха един куп твои приятели от Холандия с милиони кеш, които щяха да купуват точно в София? Какво стана така изведнъж?

                      Иначе съм съгласен теб за Софийската мизерия, само недоумявам как въпреки всичко продължаваш да рекламираш някакви въображаеми ръстове, особено в София. Оглеждаш се за жилище на майната му, само и само да ти излезе по-тънко, а се присмиваш на Кавръков и на други, които не са ОК със сегашното ниво на цените.
                      Ма ти неразбра ли ,че тук се е събрал бОлшой театЪр , и ,че са скъсани и фалшиви нашите герои .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                        Накупиха, ама не в София. Само за изминалата година 10бр. в Банско, 3бр. във Варна, Левчо се ослушва за къща в Плевен или Априлци, приятели питат за морски вили и тн...

                        По-ниски нива на цените не се предвиждат, тъй че Доматаран е извън пазара. А ти ще плащаш като поп 2500-3500 за м2 запомни ми думата.
                        обясни ми за какво обикаляш по огледи в София

                        купувай в цитираните от теб региони, които считаш, че имат потенциал. София и без това е кисела (разбирай прекалено скъпа).
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                          ти не би следвало да се радваш толкова, че иначе на маломерките само данъците ще им плащаш да стоят празни.
                          твоите хора наематели ли са тука/
                          мислех, че са крупни собственици.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                            Накупиха, ама не в София. Само за изминалата година 10бр. в Банско, 3бр. във Варна, Левчо се ослушва за къща в Плевен или Априлци, приятели питат за морски вили и тн...

                            По-ниски нива на цените не се предвиждат, тъй че Доматаран е извън пазара. А ти ще плащаш като поп 2500-3500 за м2 запомни ми думата.
                            С голямо удоволствие ще платя тези пари ако намеря имот, който да отговаря на критериите ми. За предлаганите боклуци не давам и стотинка обаче.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              амин, дай боже.
                              така и джонката и накавръка ще имат по-голям избор на имот.

                              заплатката може и той да смени квартирата.
                              ти не би следвало да се радваш толкова, че иначе на маломерките само данъците ще им плащаш да стоят празни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Нали идваха един куп твои приятели от Холандия с милиони кеш, които щяха да купуват точно в София? Какво стана така изведнъж?
                                Накупиха, ама не в София. Само за изминалата година 10бр. в Банско, 3бр. във Варна, Левчо се ослушва за къща в Плевен или Априлци, приятели питат за морски вили и тн...

                                По-ниски нива на цените не се предвиждат, тъй че Доматаран е извън пазара. А ти ще плащаш като поп 2500-3500 за м2 запомни ми думата.
                                Last edited by Арменския пoп; 10.03.2021, 16:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X