IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    това е 'лекия път', но дали ще се получи не е въобще ясно... иначе нямаше да има кризи.
    +1
    Лекият път не е правилният, затова ще страда целия свят. Обаче никъде електоратът не иска да си плаща сметката, така да се каже и американци и французи все едно си знаят - "Охи".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Валутният борд категорично забранява печатането на пари.Да видим кой ще е тоя смелчага дето ще посмее да срине борда.
      теглят заеми, които поколенията след нас ще плащат
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
        Най-лесно и най-популистко е да се "накажат" спестителите. Ето стъпките:
        1. Как така са трупали пари по време на пандемия, безсрамници!
        2. От друга страна ако им сложат еднократен данък върху спестеното ще тръгнат да си теглят парите и ще застрашат банковата система, гадове!
        3. Затова ще напечатаме пари и ще ги раздаваме, "да спасим хорицата" (разбирай банките). Така ще обезценим спестяванията на безсрамните гадове!
        4. Е, ще има малко инфлация и реалните доходи на "хорицата" всъщност ще намалеят, ама статистиката ще ги убеждава в обратното.
        5. Бюджетните приходи ще нарастнат с инфлацията и спокойно ще се обслужват държавните дългове с нулеви лихви.
        Това ще направи Европа, това ще направи и САЩ и ЮК. Ще подобрят конкурентността на икономиките си за сметка на спестителите и донякъде на намалените реални доходи.
        това е 'лекия път', но дали ще се получи не е въобще ясно... иначе нямаше да има кризи.

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Пеше, не разбираш нито от икономика, нито от закони. Не само че не е забранено, но и непрекъснато се печатат пари от БНБ. За последните 12 месеца левчетата са се увеличили с 14 процента, за последните 6 години са се удвоили! И това нито е противозаконно, нито противоречи на валутния борд, нито му пречи по какъвто и да е начин.
          https://www.investor.bg/analizi/85/a...at-bord-75964/

          Сред основните ползи от въвеждането на сегашния валутен режим е функцията на валутния борд като усмирителна риза за безконтролни действия на правителството и централната банка при печатането на пари и изливането на средства в икономиката чрез емисия на нови банкноти, което пък води до силно подклаждане на инфлацията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Валутният борд категорично забранява печатането на пари.Да видим кой ще е тоя смелчага дето ще посмее да срине борда.
            Пеше, не разбираш нито от икономика, нито от закони. Не само че не е забранено, но и непрекъснато се печатат пари от БНБ. За последните 12 месеца левчетата са се увеличили с 14 процента, за последните 6 години са се удвоили! И това нито е противозаконно, нито противоречи на валутния борд, нито му пречи по какъвто и да е начин.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Най-лесно и най-популистко е да се "накажат" спестителите. Ето стъпките:
              1. Как така са трупали пари по време на пандемия, безсрамници!
              2. От друга страна ако им сложат еднократен данък върху спестеното ще тръгнат да си теглят парите и ще застрашат банковата система, гадове!
              3. Затова ще напечатаме пари и ще ги раздаваме, "да спасим хорицата" (разбирай банките). Така ще обезценим спестяванията на безсрамните гадове!
              4. Е, ще има малко инфлация и реалните доходи на "хорицата" всъщност ще намалеят, ама статистиката ще ги убеждава в обратното.
              5. Бюджетните приходи ще нарастнат с инфлацията и спокойно ще се обслужват държавните дългове с нулеви лихви.

              Това ще направи Европа, това ще направи и САЩ и ЮК. Ще подобрят конкурентността на икономиките си за сметка на спестителите и донякъде на намалените реални доходи.
              Валутният борд категорично забранява печатането на пари.Да видим кой ще е тоя смелчага дето ще посмее да срине борда.

              Коментар


              • https://www.capital.bg/biznes/imoti/...nenska_oblast/

                Кak при този цветущ пазар имаме такива ситуации ..
                Продава се комплекс във Варненска област

                GOLDEN VALLEY е с обща площ от 36 275 кв.м., проектът включва 26 сгради


                "Агенция за събиране на вземания" ЕАД продава Комплекс "GOLDEN VALLEY", незавършено строителство, включващ по проект 26 бр. сгради. Целият комплекс е с обща площ от 36 275 кв.м., в землището на с. Ген. Кантарджиево, общ. Аксаково, обл. Варна.
                Описание, съгласно одобрения проект и изградените обекти до момента:
                • Парцели с обща площ 36 275,00 кв.м., 30 броя УПИ;
                • 4 броя многофамилни жилищни сгради, с басейн:
                Блок "A" и "B", с изградените в тях 51 апартамента с обща РЗП 3 921,04 кв.м.

                Блок "C", с изградените в него 14 апартамента с РЗП 1 260,56 кв.м.

                Блок "D", с изградените в него 14 апартамента с РЗП 1 256,40 кв.м.;
                • 21 броя еднофамилни жилищни сгради, всяка с гараж, басейн и собствена зелена площ, обособени в пет вида вили:
                Виктория - 4 бр. с обща РЗП 600,00 кв.м.

                - Арома - 5 бр. с обща РЗП 1 125,00 кв.м.

                - Анелия - 6 бр. с обща РЗП 1 011,00 кв.м.
                - Аркадия - 4 бр. с обща РЗП 1 118,40 кв.м.

                - Мурано - 2 бр. с обща РЗП 615,08 кв.м.

                От всяка вила се разкрива панорамна гледка към морето.
                • Административна сграда, изградена на фундамент, с РЗП по проект 1 020,62 кв.м.
                • Два броя сондажи и модулна пречиствателна станция за отпадни води.
                • Изградена масивна ограда на целия комплекс.


                Основните елементи на локалната инженерна инфраструктура (ел. захранване, ВиК, улици) са частично изградени, с предвиждане да се доизградят успоредно със завършването на инвестиционния проект.

                Изградени са: плитък (1.5 л/с) и дълбок сондаж (30 л/с) за минерална вода, и пречиствателна станция.Пречиствателната станция е изградена и оборудвана, с капацитет за 3 750 души, като не е въведена в експлоатация до момента., предвид незавършения комплекс. Дълбокият сондаж (Р-182 х) е за добив на термоминерални води от малмваланжинския водоносен хоризонт в землището на с. Генерал Кантарджиево.

                Всички сгради са изградени до степен - завършен "груб строеж", с издадени удостоверения по чл. 181, ал. 2, ЗУТ от Община Аксаково, както и с положени изолации, мазилки, поставени дограми. Цена: 1 800 000 евро.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  пазарът се движи от много хора. да едни може да им остават пари, но други,които преди ковида са били екстра в момента бедстват при това не са малко хора. цифрите за безработицата са доста изкуствено подпряни с мерките 60/40,80/20 или там каквито бях. Тези мерки ми се мерна, че ги удължават до май месец сега с новия локдаун. Сектор услуги е много засегнат, а той хич ама хич не е малък. Въобще не е ясно какво ще се случи, когато се появят на хоризонта едно сериозно количество лоши кредити. Дали банките няма пак да тръгнат да покриват загубите с приходи от лихви от 'здравите глави', дали няма държавата да вдигне данъците, че да има пари да хрантути чиновниците с увеличени заплати и многото безработни. Че ще се взима държавен дълг е ясно, но това в даден момент ще рефлектира. Много са неизвестните и е слабо успокоението, че на мен и песи ни остават по 2000 лв екстра на месец, че не ходим по заведения и молове.

                  ще поживеем и ще видим, но дългът който се трупа в момента на гърба на физически лица, бизнес, държава ще си остане като едно претоварено ремарке, което ще ни спира разстежа доста време напред.

                  поздрави
                  Най-лесно и най-популистко е да се "накажат" спестителите. Ето стъпките:
                  1. Как така са трупали пари по време на пандемия, безсрамници!
                  2. От друга страна ако им сложат еднократен данък върху спестеното ще тръгнат да си теглят парите и ще застрашат банковата система, гадове!
                  3. Затова ще напечатаме пари и ще ги раздаваме, "да спасим хорицата" (разбирай банките). Така ще обезценим спестяванията на безсрамните гадове!
                  4. Е, ще има малко инфлация и реалните доходи на "хорицата" всъщност ще намалеят, ама статистиката ще ги убеждава в обратното.
                  5. Бюджетните приходи ще нарастнат с инфлацията и спокойно ще се обслужват държавните дългове с нулеви лихви.

                  Това ще направи Европа, това ще направи и САЩ и ЮК. Ще подобрят конкурентността на икономиките си за сметка на спестителите и донякъде на намалените реални доходи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Кое е по-хубаво, Отче? Софийски доход в прованса или същия доход в Сф дето си го вземат в пъбовете и разходите за живот.
                    Сега с пандемията много кинти се спестиха. Ще се изсипят в един момент. Е, някои дадоха на късо, ама искаха Ковид...е, и по-лошо ще стане само след две седмици.
                    пазарът се движи от много хора. да едни може да им остават пари, но други,които преди ковида са били екстра в момента бедстват при това не са малко хора. цифрите за безработицата са доста изкуствено подпряни с мерките 60/40,80/20 или там каквито бях. Тези мерки ми се мерна, че ги удължават до май месец сега с новия локдаун. Сектор услуги е много засегнат, а той хич ама хич не е малък. Въобще не е ясно какво ще се случи, когато се появят на хоризонта едно сериозно количество лоши кредити. Дали банките няма пак да тръгнат да покриват загубите с приходи от лихви от 'здравите глави', дали няма държавата да вдигне данъците, че да има пари да хрантути чиновниците с увеличени заплати и многото безработни. Че ще се взима държавен дълг е ясно, но това в даден момент ще рефлектира. Много са неизвестните и е слабо успокоението, че на мен и песи ни остават по 2000 лв екстра на месец, че не ходим по заведения и молове.

                    ще поживеем и ще видим, но дългът който се трупа в момента на гърба на физически лица, бизнес, държава ще си остане като едно претоварено ремарке, което ще ни спира разстежа доста време напред.

                    поздрави
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Браво, Берти!
                      Аз избрах да бачкам за 2 пъти и повече по-малко пари но да постигна друг ефект и успех в работата. Никога не греша в избора, знам кога и как да избера тайминга за резки завои. На течения и ,,свикване" не се подавам. Но пък установих че нямам време да обработвам земя, само рент на тази която имам и купя за в бъдеще. Евала че си разчистил буша за една година и то мангустите са свършили работата.
                      Парите не са всичко. Бачкай, защото в последно време все повече се убеждавам, че човек колкото и пари да има ако не се занимава с нещо креативно или поне нещо, което умее тръгва по лош път. Примери около нас колкото искаш. Целта е важна, но пътят към нея колкото и дълъг е още по-важен ... поне така си мисля сега, че съм щогоде здрав и активен. Иначе този буш го взех, защото ми хареса земята и оцених, че ще стане хубаво ако се хвърли някой лев за разчистване. другите ми ниви са си ниви по учебник, прави равни, но пък този буш беше на много чисто тихо и закътано място, ще бъде био насаждение с едно кореноплодно.

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Панеляк ли е това? Добре, но за панеляк начална 100К и ще взема да сложа 110К начална и току виж съм се окачил без да искам.
                        Тухла е, не е панел. Малко е неподдържана фасадата и е на улица с трамвай.
                        Цената е добра.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          От този тип градове ако можеш вземай колкото можеш, и стой далеч. Ходи само като началник да наругаеш някого служебно и ги карай да ти пишат мейли, и тел. номер не давай на всеки.
                          Левчо как така ще си ругаеш подчинените бе човек?Много внимавай какви ги вършиш.Иначе рискуваш най малкото някой да те напсува да те удари а и не знаеш дали не е въоръжен и да ти е последната ругатня в живота.Не може да се държиш с подчинените си неуважително.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Точно тъй е, а няма в какво... Има някои фактори които насочват ЯКО към това Бони, Ледчо и Отчето да познаят, но на мен не ми се вярва/субективно неподплатено мнение = отрицание на реалността/ макар и да е логично....
                            Ако бях сигурен щях да ида да захлупя на Джони апарта дето живее ако трябва, щеше да ми го даде и да иде с допълнителните кинти на 700К€ с което моме пожелае.
                            Но осъзнавайки риска чакам, защото доходността, а и ликвидността на тези имоти ще клони надолу. Не съм имотен анализатор, а прост фелдшер, това леко ме тревожи и прави несигурен.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              има различни техники, но ще ти споделя моя опит
                              един булдозер ги избутва, казваш на ромите в най-близкото село че могат да дойдат и да си наберат дърва и идват като термити изнасят всичко - в противен случай трябва да извозваш дърветата и да им търсиш къде да ги депозираш.

                              после един от големите и тежки трактори с големия плуг на 40 санта забива и оре и прави останалите корени на мармалад (много зависи какви дървета са ...има такива дето трябва още обработки за тях, но в моя случай не се наложи)
                              после същия танк с брана минава.
                              може да посееш ръж за година, а може и да не посееш и оставяш една година
                              след това още една оран с големия трактор и едно брануване и имаш нива та дрънка.

                              има спеиализриани фирми, които и риголват, но аз си го направих както ти казах и се получи добре.
                              Браво Берти, яка работа :-) .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Кое е по-хубаво, Отче? Софийски доход в прованса или същия доход в Сф дето си го вземат в пъбовете и разходите за живот.
                                Сега с пандемията много кинти се спестиха. Ще се изсипят в един момент. Е, някои дадоха на късо, ама искаха Ковид...е, и по-лошо ще стане само след две седмици.
                                Точно тъй е, а няма в какво... Има някои фактори които насочват ЯКО към това Бони, Ледчо и Отчето да познаят, но на мен не ми се вярва/субективно неподплатено мнение = отрицание на реалността/ макар и да е логично....

                                Коментар

                                Working...
                                X