IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
    Случаят е по-особен - обезщетен, който обаче поради определени причини няма как да продаде преди Акт 16. Как да го пусне на пазара, за да се избиват хората?
    Тия опции с обещетените са добри, но обикновено строителя забранява продажба за някакъв период. Как ще стане документално?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Аз съм приготвил 500к за 4-стаен, такива килийки като този не ме вълнуват. Ще му вземе тази цена, когато Вазов стане предградие на Цюрих.
      Ти дай един милион за апартамент да ти се смеят всички после.Такива пари за София са пълен смях

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
        Продължаваме с безумията във Вазов.

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6hfkxc&f1=1

        Забележете, тази лелка качи цената от 349к на 419к, после я сваля пак на 349к и изръсва ("силно намаление само до 01.04 поради пътуване на собственика"). А апартаментът стои непродаден вече години, една ожулена мушама стои на терасата. Писала се е частно лице в обявата, а е брокерица и иска комисионна, за да си продаде собствения имот!!! Ама оу, или сваляш на 250к и тогава идваме да се ръчкаме с лакти, или ще си останеш с мокрите сънища да вземеш 100к надценка на тоя крив кофтор с тавани по 2,40 в калпава сграда от 2000 година.
        Жонка така е бате като искаш да си баровец и мацките да се подмокрят като чуят Вазов ще си платиш кат поп.Его се чеше с пари.После ше почнеш да викаш ма те жените такива ма онакива и защо все талива ми се падат на мен.Купи си едно нормално жилище и си намери една нормална жена щото после ще плачеш хем няма да имаш апартамент хем жена.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          На мен ми е скъпо и както преди писах не съм свикнал на такива нива, но понеже съм се интересувал от района доста мога да ти дам цифри - Метли1ина на БЛД се продаваше на 1200 с 20%+ общи части мисля около 2015-16 случката . 2016-17 една друга сграда на зелено 100-ина метра надолу се продаваше на около 1450 с по-нормални общи части процент мисля около или под 15% беше.... Така че на тази с вдигането на цените през периода вероятно е нормално да и искат 1700 и предполагам ще я продадат... Тва е на теб ти се струва абсурд, а на мен скъпо е все тая - трябват им 20 човека които са ок....само 20.... При икономическата ситуация в момента предполагам добрите апарти ще ги продадат за макс месец и ще останат няколко които да влачат докато я строят....
          Аз харесвам много тази част на парка защото е по-рехава като хора....Надолу е препълнено.....Ако искаш ново строителство - разбирай след 2010 на такова отстояние от парка в устроен квартал / не Вадите/ по-тънко от това никога няма да видиш :-)
          Мисля, че в момента цените в този точно блок са над 1700 евра с сключено ДДС. Бях ги проверявал на ниво разрешително за строеж. Затова ми се сториха неприемливи. Виж за Метличината бих ги дал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

            Точно този FOMO продават частните училища и е добър бизнес.
            Това е така, но има и класации за резултати от общонационални тестове.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
              ... няма как да си простя, ако в последстиве се окаже, че се е случило заради пестене. След като не ми се налага да пестя от образование, няма и да ми мине през главата да го прява.
              Точно този FOMO продават частните училища и е добър бизнес.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                Песимисте, какво мислиш за абсурдния проект на Тасков & Стоянов на Луи Айер?
                Брокерчето ми се обади и вика каква невероятна възможност било - топ локация до Южния Парк, за къмто 1700 Евра С ДДС на тъмно-тъмно зелено.

                Сградата ще е забита на най-невъзможното място, на тясна, разбита и натоварена улица (Луи Айер е такава). Метрото недостижимо. Задръстванията на това кръстовище - огромни.

                На мястото на тая каравана ще е сградата - миша дупка. Мизерия досущ като в Ливадите, но на двойна цена. Струва ли си?

                https://www.google.com/maps/@42.6621...7i13312!8i6656
                На мен ми е скъпо и както преди писах не съм свикнал на такива нива, но понеже съм се интересувал от района доста мога да ти дам цифри - Метли1ина на БЛД се продаваше на 1200 с 20%+ общи части мисля около 2015-16 случката . 2016-17 една друга сграда на зелено 100-ина метра надолу се продаваше на около 1450 с по-нормални общи части процент мисля около или под 15% беше.... Така че на тази с вдигането на цените през периода вероятно е нормално да и искат 1700 и предполагам ще я продадат... Тва е на теб ти се струва абсурд, а на мен скъпо е все тая - трябват им 20 човека които са ок....само 20.... При икономическата ситуация в момента предполагам добрите апарти ще ги продадат за макс месец и ще останат няколко които да влачат докато я строят....
                Аз харесвам много тази част на парка защото е по-рехава като хора....Надолу е препълнено.....Ако искаш ново строителство - разбирай след 2010 на такова отстояние от парка в устроен квартал / не Вадите/ по-тънко от това никога няма да видиш :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Случая в особен вероятно и добра възможност, ако е възможно да има подсигуряване.
                  Ами аз имам дете е тази група до 4-ти клас и мога да ти кажа че не училището а учителката е важна...., която е късмет. След това важни са приятелите и средата - тва е лично мнение... По-доброто училище има по-голям избор з а такава среда, но не е задължително

                  ПП Нацели някакво време бях втори в ранглистата по ЕЛО след Веско Топалов като дете за възрастовите групи докато се занимавах с шах :-) , не съм бил в топ училище / на село няма такива :-)/ Но не очаквам децата ми да повторят подобни резултати и не го искам от тях.... В настоящата ситуация образованието започна да придобива все по-голяма тежест, но мисля че моите деца статистически погледнато няма да имат никакъв шанс да си закупят сами апарт - такава ще имат само няколко % от сегашните деца , половината от наследени бизнеси и част топ спецове - лекари, ИТ меринджеи и т.н. ...Примерно един на 40....Не очаквам че децата ми ще са в тази малка част....
                  В добрите училища шансът за кадърни учителки е по-голям предвид резулататите, а в частните е най-голям. Там където има наплив от желаещи, вероятността да се набляга на ученето е добра, въпрос на преценка на вероятностите.
                  София няма да стане NY, че да се сбъдне опасността само топ специалисти да могат да си купят имот.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                    Пак ще цитирам Песимистот: ЗА СЕКА ЦЕНА СИ ИМА ПРИЧИНА! Па ти се сещай ако можеш... Па звънни един телефон, па питай, ама да не се окаже, че "току що е продаден" и имали подобни у Ливадете. Ти уж купи на 1600 за изриване с булдозера, а за готов на 1800 се кумиш?! Защо тъй бре жони?
                    Не се кумя, кефи ме апартаментът. Ако не беше мезонет и ако си бях в БГ може би щях да звънна. Сега кеша съм го загробил другаде, ако го изкарам оттам и го дам за тоя апарт, ще трябва да живея от пенсията на майка ми. А касиерин в Лидъл не ми се става, че нещо малко плащат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Бива, нещо такова търся по принцип като големина. Но не ща мезонет. И са му ниски таваните. И баш на Витошка не ме кефи, макар и във Вазов да е. Сградата изглежда отвън като някакъв бетонен концлагер.

                      Ето това е нещо съвсем друго. Локацията му е наистина топ,защото е на тихо място. Виж му цената. Добра е. И пак - стои обявено с години и не се купува.

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6hfkxc&f1=1

                      Я сравни сега оня кофтор за 3300 с това за 1800! Усещаш ли накъде духа вятъра? Цените са високи докато се стигне максимумът, на който банката отпуска кредит на семейството касиерини в Лидъл. Къде са баровците? Що никой не развързва милионите кеш и не купи подобен имот?
                      Пак ще цитирам Песимистот: ЗА СЕКА ЦЕНА СИ ИМА ПРИЧИНА! Па ти се сещай ако можеш... Па звънни един телефон, па питай, ама да не се окаже, че "току що е продаден" и имали подобни у Ливадете. Ти уж купи на 1600 за изриване с булдозера, а за готов на 1800 се кумиш?! Защо тъй бре жони?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                        Случаят е по-особен - обезщетен, който обаче поради определени причини няма как да продаде преди Акт 16. Как да го пусне на пазара, за да се избиват хората? Мен ме свързва много близък, който може да влияе на продавача да си изпълни договорката в известна степен, а както казах, продажбата се дължи на нужда от кеш за разширяване на действащ бизнес. Лимитиран е кръга купувачи, от там и тази възможност. Затова и се интересувам от сделката в квартал, който не ми е таргет, доходността е добра.
                        Що се отнася до училищата, това е един от критериите ми за избор на НИ, другият е близост до парк. Обсъждали сме го и преди с теб, аз смятам за по-важно да дам на детето максималното добро образование, което мога да си позволя, а дали ще му оставя 2 или 3 апартамента, няма значение. Ако сам не може да си купи апартамент, значи и образованието, което съм му дал няма да си е заслужавало. Обасненията на познати, че до 3-ти клас нямало значение кое било училището си е тяхно виждане, аз пари за учение няма да пестя. Не става дума за амбиция да става втори след Веско Топалов, а за нещо, което няма как да си простя, ако в последстиве се окаже, че се е случило заради пестене. След като не ми се налага да пестя от образование, няма и да ми мине през главата да го прява. Хлапето е тъкмо на възраст за записване за уседналост, но за съжаление този обект няма да е готов през настоящата година и ще изтърва май възможността за 73-то, макар че има една врътка с предучилищния клас точно за това у-ще. В тази тема бях предложил 1 месечен желан от собственика наем, на който регистрира майката на чавето на адрес на негов имот към 73-то или в Лозенец към Хан Крум, ама нямаше желаещи. Така или иначе съм решил да го пусна в първа частна математическа, но пък винаги има риск да не го приемат или да се окаже, че не е за него математиката, затова ми се иска да намеря подходящ резервен вариант.
                        Случая в особен вероятно и добра възможност, ако е възможно да има подсигуряване.
                        Ами аз имам дете е тази група до 4-ти клас и мога да ти кажа че не училището а учителката е важна...., която е късмет. След това важни са приятелите и средата - тва е лично мнение... По-доброто училище има по-голям избор з а такава среда, но не е задължително

                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.03.2021, 19:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                          леле жони, това е без пари бре! бегай да се ръчкаш с лакти доде не е заминал...
                          Бива, нещо такова търся по принцип като големина. Но не ща мезонет. И са му ниски таваните. И баш на Витошка не ме кефи, макар и във Вазов да е. Сградата изглежда отвън като някакъв бетонен концлагер.

                          Ето това е нещо съвсем друго. Локацията му е наистина топ,защото е на тихо място. Виж му цената. Добра е. И пак - стои обявено с години и не се купува.

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6hfkxc&f1=1

                          Я сравни сега оня кофтор за 3300 с това за 1800! Усещаш ли накъде духа вятъра? Цените са високи докато се стигне максимумът, на който банката отпуска кредит на семейството касиерини в Лидъл. Къде са баровците? Що никой не развързва милионите кеш и не купи подобен имот?
                          Last edited by ejonny2376; 15.03.2021, 18:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                            Случаят е по-особен - обезщетен, който обаче поради определени причини няма как да продаде преди Акт 16. Как да го пусне на пазара, за да се избиват хората? Мен ме свързва много близък, който може да влияе на продавача да си изпълни договорката в известна степен, а както казах, продажбата се дължи на нужда от кеш за разширяване на действащ бизнес. Лимитиран е кръга купувачи, от там и тази възможност. Затова и се интересувам от сделката в квартал, който не ми е таргет, доходността е добра.
                            Що се отнася до училищата, това е един от критериите ми за избор на НИ, другият е близост до парк. Обсъждали сме го и преди с теб, аз смятам за по-важно да дам на детето максималното добро образование, което мога да си позволя, а дали ще му оставя 2 или 3 апартамента, няма значение. Ако сам не може да си купи апартамент, значи и образованието, което съм му дал няма да си е заслужавало. Обасненията на познати, че до 3-ти клас нямало значение кое било училището си е тяхно виждане, аз пари за учение няма да пестя. Не става дума за амбиция да става втори след Веско Топалов, а за нещо, което няма как да си простя, ако в последстиве се окаже, че се е случило заради пестене. След като не ми се налага да пестя от образование, няма и да ми мине през главата да го прява. Хлапето е тъкмо на възраст за записване за уседналост, но за съжаление този обект няма да е готов през настоящата година и ще изтърва май възможността за 73-то, макар че има една врътка с предучилищния клас точно за това у-ще. В тази тема бях предложил 1 месечен желан от собственика наем, на който регистрира майката на чавето на адрес на негов имот към 73-то или в Лозенец към Хан Крум, ама нямаше желаещи. Така или иначе съм решил да го пусна в първа частна математическа, но пък винаги има риск да не го приемат или да се окаже, че не е за него математиката, затова ми се иска да намеря подходящ резервен вариант.
                            Купувай го, на 700 е ОК, щом можеш да се примириш с мястото. Все ще успееш да се отървеш от него на по-късен етап и няма да загубиш много.
                            Виж за подпочвените води, да не вземе да потъне сградата. Строят пълни некадърници и без никакъв контрол, всичко с цел да се спести и последната стотинка от материали. На няколкостотин метра в Гоцето искат както казвам 1700 на тъмнозелено, а ситуацията е не много по-различна. Не се радвай много на парка - почти недостъпен е оттам, защото е разоран лунен пейзаж всичко наоколо. Единственото предимство е ниската цена, други предимства там няма, само недостатъци са.

                            Ако детето ти е шахматист, те разбирам напълно. Аз като малък също имах интерес, но баща ми отказа да ме прати да тренирам и стигнах само до около 1900 Ело, напълно самоук. Трябва си треньор и силни противници, за да се развива още от малък.
                            В България шахматът е залязващ спорт - както всички спортове. Тотална корупция и безхаберия, бяхме и изключени от ФИДЕ. Само в Булгаристан има такъв момент - буквално да унищожаваш държавата си и да се тупаш в гърдите колко си велик.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              Продължаваме с безумията във Вазов.

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6hfkxc&f1=1

                              Забележете, тази лелка качи цената от 349к на 419к, после я сваля пак на 349к и изръсва ("силно намаление само до 01.04 поради пътуване на собственика"). А апартаментът стои непродаден вече години, една ожулена мушама стои на терасата. Писала се е частно лице в обявата, а е брокерица и иска комисионна, за да си продаде собствения имот!!! Ама оу, или сваляш на 250к и тогава идваме да се ръчкаме с лакти, или ще си останеш с мокрите сънища да вземеш 100к надценка на тоя крив кофтор с тавани по 2,40 в калпава сграда от 2000 година.
                              леле жони, това е без пари бре! бегай да се ръчкаш с лакти доде не е заминал...

                              Коментар


                              • Продължаваме с безумията във Вазов.

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6hfkxc&f1=1

                                Забележете, тази лелка качи цената от 349к на 419к, после я сваля пак на 349к и изръсва ("силно намаление само до 01.04 поради пътуване на собственика"). А апартаментът стои непродаден вече години, една ожулена мушама стои на терасата. Писала се е частно лице в обявата, а е брокерица и иска комисионна, за да си продаде собствения имот!!! Ама оу, или сваляш на 250к и тогава идваме да се ръчкаме с лакти, или ще си останеш с мокрите сънища да вземеш 100к надценка на тоя крив кофтор с тавани по 2,40 в калпава сграда от 2000 година.

                                Коментар

                                Working...
                                X