IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Колко е таксата за теглене в брой на 100К от разплащателна сметка ?
    На този етап държавата може да се финансира с дълг само от вътрешният пазар, а банките имат право да купят този дълг на нулева или отрицателна лихва или кешът им да нощува в БНБ.... Мисля, че филма го гледахме наскоро....За пенсионните фондове мисля е ясно на какво имат право...задължение де....
    Депозитите в момента (кеша по банките) вече са ангажирани в държавен дълг. Колкото повече пада лихвата или се качва инфлацията толкова повече депозити ще напускат системата и някой изведнъж ще трябва да купува ново-освободения държавен дълг на международните пазари. Особено опасно е това при сегашните рекордни нива на депозитната маса, защото сега лятото вероятно ще трябва да намалее.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

      Aу, ама ти и къса памет си имал, кога стана европеец, кога забрави цървулите и калта ?
      Забрави големите лихви по кредитите тук доскоро и че КТБ плащаше 6-7% лихва за депозити през 2013.
      Именно заради кризата от 2008 се свалиха лихвите до абсурдни нива, за да не банкрутират някои западни страни, а не заради тебе да смяташ положителна капиталова сега.
      Радомирски, в Япония даже и при тези лихви има дългосрочен падащ имотен пазар.
      9% да сме по точни до средата на 14 година ама умря
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Лихвата е реално отрицателна по всички разплащателни сметки, фирмени сметки над определена сума и т.н....
        Като имам 1000 лева разплащателна сметка с карта и ми взимат по 3 лева всеки месец такса и такава за теглене колко мислиш, че ми е лихвата ?
        Но за сметка на това ще става по-зле....
        Не знам кой си отваря сметка за да държи 1000 лева в нея, но да разплаюателните са така, но ние говорихме за депозитни . ти можеш да имаш депозитна с половин милион и разплащателна с 100 000 примерно, които са ти оборотни
        действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Хубава статия, не че е изненада, а прочете ли я ?
          ''Европейската комисия подготвя облекчаване на изискванията за равнището на държавния дълг в ЕС'' Т.е. ще се взима повече дълг !
          И ще вдигнат лихвите ?! Можеш ли да сметнеш колко процента на година от БВП биха отишли от страна с дълг 100% от БВП ? Ако лихвата по тези кредити е примерно 4-5%...А от страна със 150% или 200% дълг ? Имаш ли представа какво е 5% от БВП-то на дадена страна да отиват за лихвени плащания ? И какви биха били последствията ?
          Търси други видеа на професора ти - обяснил е поне този проблем добре и какво биха избрали държавите и защо.... Няма да го повтарям тук....
          Извинявай ама наистина мисля, че съм в детската градина :-))))
          Aу, ама ти и къса памет си имал, кога стана европеец, кога забрави цървулите и калта ?
          Забрави големите лихви по кредитите тук доскоро и че КТБ плащаше 6-7% лихва за депозити през 2013.
          Именно заради кризата от 2008 се свалиха лихвите до абсурдни нива, за да не банкрутират някои западни страни, а не заради тебе да смяташ положителна капиталова сега.
          Радомирски, в Япония даже и при тези лихви има дългосрочен падащ имотен пазар.

          П.П.Лихвите по външния дълг са по-ниски и варират .... например за Гърция са над 50 год и със супер ниска лихва от ЕЦБ.
          В смисъл, държавите са оцелели и при високи лихви само преди 13 години, няма страшно.

          Click image for larger version

Name:	ecb.JPG
Views:	1
Size:	36.2 КБ
ID:	3754404
          Last edited by распутин; 03.05.2021, 15:30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            Първата стъпка е грешна. За да има отрицателна лихва в банката това значи че и държавата може да продава бондове на отрицателна лихва и някой ги купува на дълговите пазари. Ако го няма това условие държавата е във фалит по ред причини.
            Колко е таксата за теглене в брой на 100К от разплащателна сметка ?
            На този етап държавата може да се финансира с дълг само от вътрешният пазар, а банките имат право да купят този дълг на нулева или отрицателна лихва или кешът им да нощува в БНБ.... Мисля, че филма го гледахме наскоро....За пенсионните фондове мисля е ясно на какво имат право...задължение де....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              Това с отрицателните лихви в България поне все още е в сферата на фантазията и към момента лихвите по депозитете варират от 0.1 до 0.65 за по дълги периоди 1.5 може да не е много но е различно от отрицателна лихва . Според мен тази тенденция ще се обърне защото ако се запази и лихвата действително стане отрицателна в бамките пари няма да останат .
              Лихвата е реално отрицателна по всички разплащателни сметки, фирмени сметки над определена сума и т.н....
              Като имам 1000 лева разплащателна сметка с карта и ми взимат по 3 лева всеки месец такса и такава за теглене колко мислиш, че ми е лихвата ?
              Но за сметка на това ще става по-зле....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                Моята информация е, (не претендирам за достовертност защото не съм го правил аз), че повечето стабилни строители гледат да не протакат толкова. Покупката на земята с подготовка на строителни книжа плюс изпълнение на строежа до А16 гледат да не прескача повече 2,5 години. А строителството като цена предвид, че не се вкарва в него техника, кофражни плоскости и прочие ... защото са си техни и вече изплатени стъпва около 350 евро кв. Разбира се амортизации има, но това е цената със зямата, по думи на строител "приятел" таван 450 ако е нещо по на мегдана и кьоше да кажем . Стандартно строителство не говорим за някакви последен писък на модата фасади и прочие
                Големите проекти само строителната част не може да стане за 2 години. Обикновено има още 2 години преди това по проекта, разрешителни подкупи, сезон и т.н. Поне такъв е моят опит като купувач на тъмно зелено / преди разрешение за строеж/ при малки сгради с 10-30 апарта....и инвестирори с много ама много връзки и контакти на най-високо ниво....
                Някой ако успее всичко за 2.5 години ще бъде топ на топа.... не че на теория е невъзможно....

                Коментар


                • В София е пълно само с някакви маломерки, кутийки, некачествено построени. Абе... нищо не става от тях. Кварталите "елитни" са някакви замаскирани гета, само фасадите на новите сгради крият това. Освен всичко, цените им са огромни. Средностатистическия човек трябва да ги изплаща цял живот а дори не сам - с партньора си. При средна брутна заплата от 1800лв в София (което е различно от медианата), от които чисти остават около 1400лв. 50 % от доходите на двама човека трябва да отиват за изплащането на този кредит за 30 години. И накрая като се замислиш какво си купил - едно нищо. Хем не ти харесва какво е тясно и къде се намира, хем си си дал живота за него. В момента е много голям хазарт цялата работа (ФОМО ефект се разиграва). Надяваш се, че с инфлацията ще ти се вдигнат доходите и ще стане така да го избиеш за 0 време. Да де, ама ако монетата не flip-не където не трябва, става много страшно. Общо взето, ако не купиш може да си останеш както вие го наричате "перонец"... и никога да не успееш да купиш. Да де ама на база това, което се предлага в момента на тези огромни цени, това дали си перонец или имаш някакъв "кенеф" не е много различно. В България всеки има родна стряха и имоти. В края на краищата ще има къде да отидеш на края на живота си. Този "кенеф", който ще изплатиш тогава не вярвам да е по-хубав от това, което вече имаш на село. Това искам да кажа. Value-то, което ще получиш за нещо което ще дадеш живота си, не струва.

                  Дисклеймър: Тук говоря за средностатистически човек. Наясно съм, че хората се развиват и като започват да носят по-голяма добавена стойност от труда си, се издигат и променят класата си. Само че, това на практика е невъзможно за всички. Няма как всички да станем по-богати. Средностатистическия човек ще изплаща 30 години.

                  П.П За нормалните имоти не говоря. (тези с нормална квадратура). Там цените са още по-набалончени. Даже спадат към лукс групата. Те целите в ПДЧ и евтино кухненско или рибена кост паркет, ама били лукс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ок , ще го напиша бавно и без сложни лихви и т.н. . Ти влагаш 100К в банката, с такси, отрицателна лихва и т.н. след 1 година имаш по сметката 99.5К ако решиш да ги изтеглиш. Аз съм взел ипотечен кредит на 3% ГПР от 100К / твоите пари/ след една година давам на банката 103К. Банката е спечелила 3.5К от .... твоите пари. Те са се обезценили като стойност да речем от скрита инфлация с 10%.... БНБ, административни разходи, ФГВБ, данъци и т.н. банката има примерно 1-2К чиста печалба, която ако иска разпределя между акционерите. или се заиграва с нея....
                    Никъде не виждам загуба за банката....
                    Няколко пъти надолу писах кои ще са плащачите на сметката....Генерално почти всички..., но спестителите повече....
                    При инфлация от около 10% цените на имотите я следват с 1 до 3 години лаг....Има достатъчно исторически потвърждения....
                    Това с отрицателните лихви в България поне все още е в сферата на фантазията и към момента лихвите по депозитете варират от 0.1 до 0.65 за по дълги периоди 1.5 може да не е много но е различно от отрицателна лихва . Според мен тази тенденция ще се обърне защото ако се запази и лихвата действително стане отрицателна в бамките пари няма да останат .
                    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ок , ще го напиша бавно и без сложни лихви и т.н. . Ти влагаш 100К в банката, с такси, отрицателна лихва и т.н. след 1 година имаш по сметката 99.5К ако решиш да ги изтеглиш. Аз съм взел ипотечен кредит на 3% ГПР от 100К / твоите пари/ след една година давам на банката 103К. Банката е спечелила 3.5К от .... твоите пари. Те са се обезценили като стойност да речем от скрита инфлация с 10%.... БНБ, административни разходи, ФГВБ, данъци и т.н. банката има примерно 1-2К чиста печалба, която ако иска разпределя между акционерите. или се заиграва с нея....
                      Никъде не виждам загуба за банката....
                      Няколко пъти надолу писах кои ще са плащачите на сметката....Генерално почти всички..., но спестителите повече....
                      При инфлация от около 10% цените на имотите я следват с 1 до 3 години лаг....Има достатъчно исторически потвърждения....
                      Първата стъпка е грешна. За да има отрицателна лихва в банката това значи че и държавата може да продава бондове на отрицателна лихва и някой ги купува на дълговите пазари. Ако го няма това условие държавата е във фалит по ред причини.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                        Пак си неподготвен, дебелокожите от Брюксел са безскрупулни.
                        https://www.banker.bg/finansov-dnevn...EuFJ038ndRDOnM
                        Малка фирма или гражданин може да фалират - ама монополните и държавите- ньет.
                        Оформил се е един антилогичен икономическо финансов буламач на който Последния купил на високите цени ще духа супата.
                        Хубава статия, не че е изненада, а прочете ли я ?
                        ''Европейската комисия подготвя облекчаване на изискванията за равнището на държавния дълг в ЕС'' Т.е. ще се взима повече дълг !
                        И ще вдигнат лихвите ?! Можеш ли да сметнеш колко процента на година от БВП биха отишли от страна с дълг 100% от БВП ? Ако лихвата по тези кредити е примерно 4-5%...А от страна със 150% или 200% дълг ? Имаш ли представа какво е 5% от БВП-то на дадена страна да отиват за лихвени плащания ? И какви биха били последствията ?
                        Търси други видеа на професора ти - обяснил е поне този проблем добре и какво биха избрали държавите и защо.... Няма да го повтарям тук....
                        Извинявай ама наистина мисля, че съм в детската градина :-))))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Не, банките НЕ губят пари ! Те са ги взели на минус половин процент лихва / това с таксите/ примерно и ги раздават на 3% по ипотеки / акоро ще стане и на 2% ГПР/ и не знам на точно колко ама да речем на 6-7% по потребителски средно. Къде видя банките да губят ?
                          Губещите са депозитарите, които са си дали парите на банките за съхранение....
                          Секс ще има за всички по много ... от сърце :-) На малко ще им се размине.... И не имотите не са спасението, а евентуално по-малкото зло....донякъде....
                          Смесваш нещата. Най-големия фактор тука са дълговите пазари. Не може да има висока инфлация и ниски лихви, просто никой няма да купува Български дълг изобщо, кредитен рейтинг нула и после с десетилетия няма да има бизнес. Парите от депозитите също са обвързани директно с дълговите пазари чрез лихвата на БНБ (която е и лихвата за краткосрочните бондове). Възможно е БНБ да въведе двустепенна лихва като ЕЦБ но тогава вече ще има и движение на депозитната маса ако има съществена разлика. С две думи възможно е това но да се спасяват собственици на имоти които не работят нищо за да се унищожи икономиката на държавата дори и Доган няма да посмее.

                          Единствения шанс за бъдеще на държавата е да подържа ниски разходи за живот и да създава предприемачи които да привличат кеша в бизнеси. Почне ли държавата да краде частния кеш и едновременно да увеличава разходите за живот докато налива пари имоти за сметка на пазарния принцип с бизнеси, тогава няма да остане жив човек.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ами това е все едно да ти кажа, че имам 50 декара в Радомир и Ихтиман и ги продавам за жилищно строителство. Някой иска ли да ги купи ?
                            Да повторя и в момента има проекти в строеж на 6-700 евро С ДДС на места като тези за които пишеш.... дори по-централни Защо му е на някой да ги купува и да строи 5 години за 10-20% печалба ? Ако я има въобще....
                            Моята информация е, (не претендирам за достовертност защото не съм го правил аз), че повечето стабилни строители гледат да не протакат толкова. Покупката на земята с подготовка на строителни книжа плюс изпълнение на строежа до А16 гледат да не прескача повече 2,5 години. А строителството като цена предвид, че не се вкарва в него техника, кофражни плоскости и прочие ... защото са си техни и вече изплатени стъпва около 350 евро кв. Разбира се амортизации има, но това е цената със зямата, по думи на строител "приятел" таван 450 ако е нещо по на мегдана и кьоше да кажем . Стандартно строителство не говорим за някакви последен писък на модата фасади и прочие
                            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              що се правиш на улав бе ?! банката ще ти даде пари срещу лихва,която лихва ще се изпапка от инфлацията ! ти сериозно ли ?
                              Пп след като имотиту са по малкото зло,дай прогноза при разтяща лихва ,разтяща инфлация ,кводрат от 2.5к евра калко ще стане за да запази стойност ?! и кой ще го плати ?
                              Ок , ще го напиша бавно и без сложни лихви и т.н. . Ти влагаш 100К в банката, с такси, отрицателна лихва и т.н. след 1 година имаш по сметката 99.5К ако решиш да ги изтеглиш. Аз съм взел ипотечен кредит на 3% ГПР от 100К / твоите пари/ след една година давам на банката 103К. Банката е спечелила 3.5К от .... твоите пари. Те са се обезценили като стойност да речем от скрита инфлация с 10%.... БНБ, административни разходи, ФГВБ, данъци и т.н. банката има примерно 1-2К чиста печалба, която ако иска разпределя между акционерите. или се заиграва с нея....
                              Никъде не виждам загуба за банката....
                              Няколко пъти надолу писах кои ще са плащачите на сметката....Генерално почти всички..., но спестителите повече....
                              При инфлация от около 10% цените на имотите я следват с 1 до 3 години лаг....Има достатъчно исторически потвърждения....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                                Надежда, обеля .. и един в зона Ц1 фирмите не мога да ти ги кажа. Имайте предвид, че не се изключва и друг проблем, .. не потенциален срив на пазара, а проблем с местата има го и това тестето с картите. Не съм влизал толкова в детайли .. хвърлят ми ги такива димки, "приятели" познати с мераци на строителни предприемачи

                                На Г.М-то имаше един около 400 кв. ама с отреждане за детска градина или училище
                                Ами това е все едно да ти кажа, че имам 50 декара в Радомир и Ихтиман и ги продавам за жилищно строителство. Някой иска ли да ги купи ?
                                Да повторя и в момента има проекти в строеж на 6-700 евро С ДДС на места като тези за които пишеш.... дори по-централни Защо му е на някой да ги купува и да строи 5 години за 10-20% печалба ? Ако я има въобще....

                                Коментар

                                Working...
                                X