IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Благодаря, че отговори на Джони вместо мен за скъпарските имоти в Берлин.

    Иначе, за съжаление, и аз не мога да кажа, че има един поне, хубав, уреден квартал в София, където да не е някакъв микс от панели, ИПК, нова тухла и стъклени фасади. Понеже вече се примирих, поне ще се опитам да контролирам избора на материали, височините на таваните, общите части, фасадата, съседите, за да имам нещо прилично. Само, че това не струва 400 евро/м2 по себестойност... без земята... и без печалбата на строителя... А някъде, че струвало 300, 500, 1500, 2500 евро/м2 вообще не ме интересува.
    Аз и не искам нещо на 400 Евро себестойност. Дай ми 2000 себестойност, сложи 500 печалба и купувам на 2500.
    Тук обаче строителите строят наистина на 400, а ти продават на 4000. Това е проблемът. Няма как да ми продаваш Лада, а да искаш колкото за Бентли. При имотите също се вижда какво продаваш, нищо че си го замаскирал зад малко "еталбонд" за 20 лева квадрата. Брокерските простотии и лъжи, с които ловят глупави риби, не вървят при мен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Качествените имоти в Берлин аналог ма нашите, които търсиш струват не 5000, 10-15-20К , че и повече на квадрат.
      Иначе, че предградията на Берлин или крайните квартали където е ''тънко'', че изглеждат по-добре от Софийските такива няма спор....
      И разбира се никой не те кара насила да купуваш в София. Винаги може да си купиш в Берлин...
      Благодаря, че отговори на Джони вместо мен за скъпарските имоти в Берлин.

      Иначе, за съжаление, и аз не мога да кажа, че има един поне, хубав, уреден квартал в София, където да не е някакъв микс от панели, ИПК, нова тухла и стъклени фасади. Понеже вече се примирих, поне ще се опитам да контролирам избора на материали, височините на таваните, общите части, фасадата, съседите, за да имам нещо прилично. Само, че това не струва 400 евро/м2 по себестойност... без земята... и без печалбата на строителя... А някъде, че струвало 300, 500, 1500, 2500 евро/м2 вообще не ме интересува.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Качествените имоти в Берлин аналог ма нашите, които търсиш струват не 5000, 10-15-20К , че и повече на квадрат.
        Иначе, че предградията на Берлин или крайните квартали където е ''тънко'', че изглеждат по-добре от Софийските такива няма спор....
        И разбира се никой не те кара насила да купуваш в София. Винаги може да си купиш в Берлин...
        Къде в София има качество бе човек? Само приказки, но нито един пример, както винаги. Ти май наистина си вярваш, че София е нещо повече от столица на държава от третия свят. Адски се заблуждаваш.
        Мини покрай строежа на Бокал в Красно Село и виж как запълват фугите с пяна, колко са им тънки и криви плочите, как накриво монтират дограми...И как около сградата няма и метър зелено пространство. Тогава ми говори за качество.

        В България дори един шоколад Милка да си купиш ще видиш, че качеството му е по-ниско от същия шоколад купен в Германия - защото е произведен за Източна Европа, с по-калпави съставки.

        Точно заради ниското качество цените в София трябва да са не 3-4 пъти, а 20 пъти по-ниски от тези в нормалните държави и техните столици.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          За Берлин много добре уточни, че става въпрос за "светла площ". 100 квадрата светла площ в Берлин са поне 150 квадрата ново строителство в София. В момента за София тези 150 квадрата може да се купят на цена 2000 Евро без ДДС или едни 360к Евро с ДДС.

          Я сега сравни:
          - 500к в Берлин - световна столица с огромен недостиг на жилища и средни доходи 4 пъти по-високи от Софийските, лихви по ипотеките под 1%, качество в пъти по-добро (и като материали, и като изпълнение), инфраструктура като на картинка и пр.
          - Срещу 360к в София - столица на най-бедната и корумпирана страна в Европа, където дори на топ-локациите газиш до кокалчета в кал и боклуци, строителството е забито на най-неподходящи места (заличавайки и последните зеленинки), лихвите все още 3% и пр.

          Аз лично за София бих се радвал да намеря качествен имот за 2000-2500 Евро на квадрат светла площ. Малкото такива обаче са на ниво 3500-4000 Евро, ако се смятат квадратите правилно.
          Качествените имоти в Берлин аналог ма нашите, които търсиш струват не 5000, 10-15-20К , че и повече на квадрат.
          Иначе, че предградията на Берлин или крайните квартали където е ''тънко'', че изглеждат по-добре от Софийските такива няма спор....
          И разбира се никой не те кара насила да купуваш в София. Винаги може да си купиш в Берлин...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Това в Атина отговаря на да кажем Лъвов мост/Женския пазар.
            Построен 1975, а не като нашите съборетини от 30-те за които искат по 1200€ и са за изриване, па мое и цялата сграда да падне ко не внимаваш
            Атинският Ботунец е на светлинни години пред най-добрите места в София.
            А иначе, дори строителството от 30те години е по-качествено от сегашните нови боклуци. Имай предвид, че тези сгради са вече на по 90 години. След 90 години няма да има и следа от сегашните абсурди из Вадите и Ливадите. Всичко ще се е срутило отдавна.
            Last edited by ejonny2376; 02.05.2021, 10:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Коя е тази столица в Европа с апартаменти по 1000 евро на кв. м2, светла площ, че не я знам? Гледах в Берлин апартамент преди 2 години, добър район - 100м2 - 500,000 евро. Сметнете си цената на квадратен метър, че аз не успявам. Това не е топ или лукс а нови 4 етажни блокчета в комплекс от 10 такива. Сега Idealista редовно ми рекламира малки апартаменти в Милано по 500,000 - 1,000,000 евро, а доколкото съм чувал, това даже не е столица.

              Хареса ми и твърдението, че в София добре платена работа няма!

              ​​​​​​Във вашата реалност се говори за апартаменти по 500 евро/м2, а в моята, където търся качествен продукт само себестойноста на строителството по БДС е над тази цена. В момента обсъждаме един проект където си поставям изискванията и цената, която калкулираме за строителство с инвеститора ще е по-големичка от това число.

              Общо взето, искам да кажа, че да не се отчитат всичките участници на пазара и да се прави генерализация, че еди си кое е ей така и няма начин да не е така и е валидно за всички не е много разумно.
              ​​​​​​
              За Берлин много добре уточни, че става въпрос за "светла площ". 100 квадрата светла площ в Берлин са поне 150 квадрата ново строителство в София. В момента за София тези 150 квадрата може да се купят на цена 2000 Евро без ДДС или едни 360к Евро с ДДС.

              Я сега сравни:
              - 500к в Берлин - световна столица с огромен недостиг на жилища и средни доходи 4 пъти по-високи от Софийските, лихви по ипотеките под 1%, качество в пъти по-добро (и като материали, и като изпълнение), инфраструктура като на картинка и пр.
              - Срещу 360к в София - столица на най-бедната и корумпирана страна в Европа, където дори на топ-локациите газиш до кокалчета в кал и боклуци, строителството е забито на най-неподходящи места (заличавайки и последните зеленинки), лихвите все още 3% и пр.

              Аз лично за София бих се радвал да намеря качествен имот за 2000-2500 Евро на квадрат светла площ. Малкото такива обаче са на ниво 3500-4000 Евро, ако се смятат квадратите правилно.
              Last edited by ejonny2376; 02.05.2021, 10:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                Боте, недей така, виж в Бешикташ как са цените или на Босфора къщите, до Робърт колидж също, цените не са по 200 евро/м2. Атина не я познавам.
                На босфора купуват САМО ШЕЙХОВЕ и МУЛТИ МИЛИАРДЕРИ. Там милионер не може да се дореди.
                Посочи един МИЛИАРДЕР купил си имот в гетото софия?
                Коя къща паметник на културата си има собственик който можеш да похвалиш - ей тоя направи тази стара историческа сграда кукла. На босфора има доста ДЪРВЕНИ имения дето струват стотици милиони и искат основен ремонт на всеки 5 години (няколко милиона за поддръжка)
                Last edited by bota156; 02.05.2021, 10:12.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Това в Атина отговаря на да кажем Лъвов мост/Женския пазар.
                  Построен 1975, а не като нашите съборетини от 30-те за които искат по 1200€ и са за изриване, па мое и цялата сграда да падне ко не внимаваш
                  На картата не изглежда така....
                  А колко е качествено като строеж нямам представа / съмнявам се че е много гледайки етажността например/
                  Но както и да е всеки който мисли, че е ок може да си го купи.. Никой никого не спира....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Ето ти един в Атина
                    https://en.spitogatos.gr/property/115397853
                    А в Стамбул са по 300€, че и по 200 има в предградията като нашите долини, поляни, вади. Ама има и УЛИЦИ, И УЧИЛИЩА(не колкото джамии). И ГРАДИНКИ, И ТРОТОАРИ, И ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ
                    Боте, недей така, виж в Бешикташ как са цените или на Босфора къщите, до Робърт колидж също, цените не са по 200 евро/м2. Атина не я познавам.

                    Коментар


                    • Стига с тия имоти бря днес е най- големия християнски празник

                      Христос Воскресе !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Аха, това е в Атина. Не разбирам само защо като напишем някой да си купи в Ботунец никой не иска.... А Ботунец е София
                        Това в Атина отговаря на да кажем Лъвов мост/Женския пазар.
                        Построен 1975, а не като нашите съборетини от 30-те за които искат по 1200€ и са за изриване, па мое и цялата сграда да падне ко не внимаваш
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Не разбирам защо си правиш труда да обясняваш ...
                          Поста на колегата е толкова абсурден и далеч от реалността, че няма смисъл да се коментира...
                          Такива коментари на нашенци от чужбина се появяват постоянно.... Явно си мислят,все още че у нас се ядат доматите с колците . Остави ги да си чакат по 20-30% дискаунти, цени по 500 евро в София или пък да си купуват в Европа където искат за без пари...

                          ПП Примера ти с Милано не е добър - той е най-скъпият град в Италия... Повече от Рим...., но е подценен на фона на други градове в Европа и е възможно да поскъпне....Разбира се абсурд е да се инвестира там ако си у нас на фона на мизерната наемна доходност и т.н.
                          Тази сутрин имам време и си обикалям из нета, та се зачетох и какво да направя, писах, изразих симнението, това е то. Има различни гледни точки върху действителността и да покажа и друга. В Милано май е по-скъпо, ама не съм видял да се оплаква някой в темата, досега, освен мен, защото ми е над възможностите да си купя там нещо прилично и това ме дразни много.

                          Някой може и да може да чака още 20г. да падат имотите ама на мен не ми се чака, щото таман съм дочакал и взема, та съм умрял.




                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Ето ти един в Атина
                            https://en.spitogatos.gr/property/115397853
                            А в Стамбул са по 300€, че и по 200 има в предградията като нашите долини, поляни, вади. Ама има и УЛИЦИ, И УЧИЛИЩА(не колкото джамии). И ГРАДИНКИ, И ТРОТОАРИ, И ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ
                            Аха, това е в Атина. Не разбирам само защо като напишем някой да си купи в Ботунец никой не иска.... А Ботунец е София.
                            Когато у нас лева започне да се обезценява по 50-100% на година спрямо еврото няколко години, затворят ни достъпа до ЕС за работа и т.н. Ердогански политики и последствия / не че са лоши/ и у нас цените ще станат по 300 евро....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.05.2021, 10:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Коя е тази столица в Европа с апартаменти по 1000 евро на кв. м2, светла площ, че не я знам? Гледах в Берлин апартамент преди 2 години, добър район - 100м2 - 500,000 евро. Сметнете си цената на квадратен метър, че аз не успявам. Това не е топ или лукс а нови 4 етажни блокчета в комплекс от 10 такива. Сега Idealista редовно ми рекламира малки апартаменти в Милано по 500,000 - 1,000,000 евро, а доколкото съм чувал, това даже не е столица.

                              Хареса ми и твърдението, че в София добре платена работа няма!

                              ​​​​​​Във вашата реалност се говори за апартаменти по 500 евро/м2, а в моята, където търся качествен продукт само себестойноста на строителството по БДС е над тази цена. В момента обсъждаме един проект където си поставям изискванията и цената, която калкулираме за строителство с инвеститора ще е по-големичка от това число.

                              Общо взето, искам да кажа, че да не се отчитат всичките участници на пазара и да се прави генерализация, че еди си кое е ей така и няма начин да не е така и е валидно за всички не е много разумно.
                              ​​​​​​
                              Ето ти един в Атина
                              https://en.spitogatos.gr/property/115397853
                              А в Стамбул са по 300€, че и по 200 има в предградията като нашите долини, поляни, вади. Ама има и УЛИЦИ, И УЧИЛИЩА(не колкото джамии). И ГРАДИНКИ, И ТРОТОАРИ, И ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Коя е тази столица в Европа с апартаменти по 1000 евро на кв. м2, светла площ, че не я знам? Гледах в Берлин апартамент преди 2 години, добър район - 100м2 - 500,000 евро. Сметнете си цената на квадратен метър, че аз не успявам. Това не е топ или лукс а нови 4 етажни блокчета в комплекс от 10 такива. Сега Idealista редовно ми рекламира малки апартаменти в Милано по 500,000 - 1,000,000 евро, а доколкото съм чувал, това даже не е столица.

                                Хареса ми и твърдението, че в София добре платена работа няма!

                                ​​​​​​Във вашата реалност се говори за апартаменти по 500 евро/м2, а в моята, където търся качествен продукт само себестойноста на строителството по БДС е над тази цена. В момента обсъждаме един проект където си поставям изискванията и цената, която калкулираме за строителство с инвеститора ще е по-големичка от това число.

                                Общо взето, искам да кажа, че да не се отчитат всичките участници на пазара и да се прави генерализация, че еди си кое е ей така и няма начин да не е така и е валидно за всички не е много разумно.
                                ​​​​​​
                                Не разбирам защо си правиш труда да обясняваш ...
                                Поста на колегата е толкова абсурден и далеч от реалността, че няма смисъл да се коментира...
                                Такива коментари на нашенци от чужбина се появяват постоянно.... Явно си мислят,все още че у нас се ядат доматите с колците . Остави ги да си чакат по 20-30% дискаунти, цени по 500 евро в София или пък да си купуват в Европа където искат за без пари...

                                ПП Примера ти с Милано не е добър - той е най-скъпият град в Италия... Повече от Рим...., но е подценен на фона на други градове в Европа и е възможно да поскъпне....Разбира се абсурд е да се инвестира там ако си у нас на фона на мизерната наемна доходност и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X