IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ludoed Разгледай мнение

    Преди :
    10 % самоучастие , но пък масово се комбинираха ипотечни с потребителски , за да финансират на 100% покупката

    Сега :
    20%

    Поздрави
    Преди беше 0%. - неофициално. Без потребителски кредит. Та някои даже изнагляваха. 100% финансиране + потребителски да си платят и разходите. Ама им ги отпускаха . Сега - 20% множко ми се виждат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Лорде, не всичко е пари в тоя живот, трябва да намериш баланс между изкарването на пари и наслаждаването на удоволствията в живота. Ако тепърва взимах първи ипотечен кредит бих отишъл в пощенска банка- наскоро гледах реклама, че предлагат 30 годишен кредит с фиксирана лихва почти като в белите страни( 3 процента по спомени+-) А 3 процента фиксирана лихва за 30 години при очакваната инфлация са ти безплатни пари да не кажа подарък. Иначе за самоучастието колкото повече- толкова по добре и по- голям шанс да ти одобрят кредита, хубаво е и да се осигуряваш на стабилен доход. Минимума беше 10 процента самоучастие в повечето банки, както казаха някои съфорумци можеш да вземеш самоучастието като потребителски кредит, но най- евтиния вариант който аз практикувам е 100% ипотечен кредит, като залагаш по- скъп имот от този който купуваш. С 2 думи това е.
      Да бе 3% фискирана лихва и добрави после таксички още 5% и може да го докараш за 30 години. Няма да се научите че някой стои отсреща на тая сделка и ако има инфлация над това е фалирал. Дори според фантазиите на брокерите ако държавата вкарва толкова пари в тухли само си представи къде ще е икономиката след 30 години инвестиране в недостъпни тухли, вместо да се инвестира в наука, здраве или демография.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        накаврък, ти ли си?
        не може да има едновременно двама толко прости участници в един форум.
        Ееее. Позна ме майка му стара. Квото и да си говорим ти си най-умния в тоя форум.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          От първото изречение мислех, че ще дадеш мнение от опита ти за % самоучастие и кредит при покупка на жилище, ама съм се объркал.....забравих, че си понижител, а от вас само празни брътвежи и мечти
          Лорде, не всичко е пари в тоя живот, трябва да намериш баланс между изкарването на пари и наслаждаването на удоволствията в живота. Ако тепърва взимах първи ипотечен кредит бих отишъл в пощенска банка- наскоро гледах реклама, че предлагат 30 годишен кредит с фиксирана лихва почти като в белите страни( 3 процента по спомени+-) А 3 процента фиксирана лихва за 30 години при очакваната инфлация са ти безплатни пари да не кажа подарък. Иначе за самоучастието колкото повече- толкова по добре и по- голям шанс да ти одобрят кредита, хубаво е и да се осигуряваш на стабилен доход. Минимума беше 10 процента самоучастие в повечето банки, както казаха някои съфорумци можеш да вземеш самоучастието като потребителски кредит, но най- евтиния вариант който аз практикувам е 100% ипотечен кредит, като залагаш по- скъп имот от този който купуваш. С 2 думи това е.

          Коментар


          • Как е положението в темата на кредитополучателите и техните асистенти брокерите повишители.
            Има ли блъскане с лакти на перона, кой пръв да влезе в маломерния курник с огромни общи части.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
              В град с 85% наематели ще има рефередум дали да се одържавят апартите на фондовете за да им намалят наема. И това е в сравнително консервативна Германия. Сещай се како като вкарам БСП-то на власт...
              накаврък, ти ли си?
              не може да има едновременно двама толко прости участници в един форум.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                За оценителите не знам дали е практика ма един от купувачите плати 300лв и му завишиха оценката с 17к€, така че с 80% да плати почти целия. Писа всякакви подобрения, то не че ги нямаше ама за мен са си нормални да ги има един имот.
                Другото (масово което се продава) е кочина за изриване
                не можа ли да го спасиш и тоя да не купи
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                  Пичове да ви питам нещо на бързо. Който знае и има минута време да ми каже.
                  Преди пандемията колко баше минималното самоучастие като изискване на банките за отпускане на кредит и сега в момента колко е ??
                  Преди :
                  10 % самоучастие , но пък масово се комбинираха ипотечни с потребителски , за да финансират на 100% покупката

                  Сега :
                  20%

                  Поздрави

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Не ти казвам буквално, че си гласувал за бсп-то. Все ми е тая за едните и другите, аз съм аполитичен.
                    Но ти казвам какви асоциации навяваш с носталгиите към миналото/
                    А след като сам осъзнаваш, че с отдалечаването едно нещо ти се струва по-хубаво, отколкото е било - значи не би следвало да сам да падаш в този капан!? Но май го правиш?
                    p.s.
                    А това как изглеждаш - хубаво, ама две приказки не на място са достатъчни да разрушат облика.
                    Физическото излъчване е само до един момент.
                    Умната жена, дори да е грозна, знае как да поддържа интереса на един мъж.
                    Отчитам като грешка, че на младини, 20+, трябваше да се държа cocky и малко да преекспонирам.

                    Аз съм ви разказвал за един познат, от провинцията, със стари маратонки, с изтъркани дънки, ходеше като селянин, но висок, с хубава фигура и ходеше наперено като Гладиатор и жените го харесваха???

                    Коментар


                    • За оценителите не знам дали е практика ма един от купувачите плати 300лв и му завишиха оценката с 17к€, така че с 80% да плати почти целия. Писа всякакви подобрения, то не че ги нямаше ама за мен са си нормални да ги има един имот.
                      Другото (масово което се продава) е кочина за изриване
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                        Все пак е форум и хората пишат каквото им харесва.

                        Никога не съм гласувал за БКП и БСП (няма да ти кажа защо). Има един такъв момент, че колкото по-отдалечен е един момент от настоящото, толкова хората повече го харесват и им се струва като приказка.

                        И нямам излъчване на чичак. Зимата като сложа шапка (и не ми се вижда косата), а лицето ми е младо, без брада и мустаци, бръсна се редовно), лелките и жените в градския транспорт или в магазина ми казват "Момче......еди какво си".
                        Не ти казвам буквално, че си гласувал за бсп-то. Все ми е тая за едните и другите, аз съм аполитичен.
                        Но ти казвам какви асоциации навяваш с носталгиите към миналото/
                        А след като сам осъзнаваш, че с отдалечаването едно нещо ти се струва по-хубаво, отколкото е било - значи не би следвало да сам да падаш в този капан!? Но май го правиш?
                        p.s.
                        А това как изглеждаш - хубаво, ама две приказки не на място са достатъчни да разрушат облика.
                        Физическото излъчване е само до един момент.
                        Умната жена, дори да е грозна, знае как да поддържа интереса на един мъж.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Въпросът не е към мен (извинявам се), но понеже и на мен ми звучиш НАД възрастта си (айде да не са 60+, ама поне 50+) ще ти споделя моето мнение. А пък ти си прецени дали да се съгласиш с него или не.

                          При теб има много носталгия към соц-а, а всеки носталгичен порив към миналото, който по същество не е към миналото, защото настоящето е по-добро от миналото (вярвам немалко хора ще се съгласят - материалните възможности, както и тези за пътуване изобщо не могат да се сравняват с това преди '89), а е порив към отминалата младост -> автоматично те праща към контингента на бсп-то. Изобщо асоциациите към човек, който живее в миналото са като към човек, на който вече не му остава много живот.

                          Живей в настоящето, не в миналото... (но не и в бъдещето)!
                          Който живее в миналото, живее там или от чувство на вина (защото не можеш да се върнеш в миналото, а само в спомените си за него и се опитва да поправи някоя грешка или друго...), а тоя който живее в бъдещето - пребивава там от страх и безпокойство и се опитва да го подреди (няма как да отидеш в бъдещето, а само в илюзиите си за него). Но и двата типа (минало и бъдеще) не живеят в настоящето и затова го пропускат. А ние имаме само него. Друго време няма! Миналото е в спомените ни, бъдещето - в представите ни. Дори днес да е последния ти ден от живота - живей днес, не вчера!

                          p.s.
                          Ако продължаваш да мислиш за жените като консерви със срок на годност... дори да не го казваш -> най-вероятно излъчването ти е такова и жените го усещат. Затова трябва да промениш вътрешн. си нагласа.
                          Все пак е форум и хората пишат каквото им харесва.

                          Никога не съм гласувал за БКП и БСП (няма да ти кажа защо). Има един такъв момент, че колкото по-отдалечен е един момент от настоящото, толкова хората повече го харесват и им се струва като приказка.

                          И нямам излъчване на чичак. Зимата като сложа шапка (и не ми се вижда косата), а лицето ми е младо, без брада и мустаци, бръсна се редовно), лелките и жените в градския транспорт или в магазина ми казват "Момче......еди какво си".

                          Коментар


                          • Ето тези финансират до 100% след пандемията

                            https://www.dbank.bg/bg/individualni...00-finansirane

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Малко личен опит като съвет към Евго, ще помоля модераторите да не го трият, че има стойност в написаното. С жените не трябва да говириш много, трябва да ги оставиш те да говорят, а ти да слушаш с внимание, без значение дали това което казват ти се струва глупост или не. Като излезете на среща казваш по някое изречение на различни теми и където видиш че има интерес я оставяш да говори без да я прекъсваш( жените обичат да говорят) а ти слушаш с интерес и се съгласяваш с казаното
                              От първото изречение мислех, че ще дадеш мнение от опита ти за % самоучастие и кредит при покупка на жилище, ама съм се объркал.....забравих, че си понижител, а от вас само празни брътвежи и мечти

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                                И ако може да ми напишеш, какво точно съм казал, че звуча като 60+.
                                Въпросът не е към мен (извинявам се), но понеже и на мен ми звучиш НАД възрастта си (айде да не са 60+, ама поне 50+) ще ти споделя моето мнение. А пък ти си прецени дали да се съгласиш с него или не.

                                При теб има много носталгия към соц-а, а всеки носталгичен порив към миналото, който по същество не е към миналото, защото настоящето е по-добро от миналото (вярвам немалко хора ще се съгласят - материалните възможности, както и тези за пътуване изобщо не могат да се сравняват с това преди '89), а е порив към отминалата младост -> автоматично те праща към контингента на бсп-то. Изобщо асоциациите към човек, който живее в миналото са като към човек, на който вече не му остава много живот.

                                Живей в настоящето, не в миналото... (но не и в бъдещето)!
                                Който живее в миналото, живее там или от чувство на вина (защото не можеш да се върнеш в миналото, а само в спомените си за него и се опитва да поправи някоя грешка или друго...), а тоя който живее в бъдещето - пребивава там от страх и безпокойство и се опитва да го подреди (няма как да отидеш в бъдещето, а само в илюзиите си за него). Но и двата типа (минало и бъдеще) не живеят в настоящето и затова го пропускат. А ние имаме само него. Друго време няма! Миналото е в спомените ни, бъдещето - в представите ни. Дори днес да е последния ти ден от живота - живей днес, не вчера!

                                p.s.
                                Ако продължаваш да мислиш за жените като консерви със срок на годност... дори да не го казваш -> най-вероятно излъчването ти е такова и жените го усещат. Затова трябва да промениш вътрешн. си нагласа.
                                Last edited by Julius_BG; 21.05.2021, 14:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X