IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
    Вижте какъв циклон е тръгнал насам:
    https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...-ot-2007-nasam Цените на имотите в Обединеното кралство регистрират най-голям годишен ръст от 2007 насам
    Само след няколко месеца брокерчетата тук ще плачете с крокодилски сълзи. Заформя се нещо адски сериозно, ще се чудите откъде ви е дошло.
    Засега няма да споделям какво точно имам предвид, защото инфото е от най-висока степен на секретност. Който е решил да купува нещо точно сега, ще направи огромна грешка. А за теглилите заем не ми се мисли просто.

    Коментар


    • Вижте какъв циклон е тръгнал насам:
      https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...-ot-2007-nasam Цените на имотите в Обединеното кралство регистрират най-голям годишен ръст от 2007 насам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        За някои неща се досещаш почти правилно. Тогава защо се цупиш на високите цени или пък защо Джонката не е навит да плаща таксата поддръжка на Естето ? Ще ви съборят ли 200 лева на месец за поддръжка ?! Изглежда искаш да живееш на място за което нямаш гориво.... Слез си на нивото и всичко ще е точно.... съседите няма да се оплакват от теб....:-)
        Апартите се продават от подобни сгради без брокери не заради средата , а поради това че се предлагат на хора с възможности рано.... и те ги захлупват.... Писал съм, че Артекс ми предлагаха Апарт в сградата на ЦвЦв. Можех да го купя към онзи момент, но не го направих щото ми беше над нуждите като размер / прекалено голям/ и етажа не ми харесваше.....Т.е. бях един случаен тотално човек / селянче/ , което без малко да се отърка с елитО.... Извадих късмет и сега живея пак с по-богати от мен ама поне без да е драстична разликата.... Никой не ми прави забележка и подмятания за 30 годишната кола в гаража за 60 000 евро :-)
        Накратко на строителите не им пука и продават на всеки който може да плати.... е при новите сгради над среден клас се избягват ипотечковци и толкова
        Милионера немал 200 кинта за такса подръжка.Очевидно си имаме работа с измамници...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Що тенденциозно ги гледаш нещата винаги аз немога да разбера и що смяташ ,че инфлацията ще стои във въздуха .
          Инфлацията е тук РЕАЛНО. Официално я няма и лихвите са ниски. Това ако не е тенденция и не я виждаш аз нищо не мога да направя...
          Разбира се инфлацията може да стане и много по-голяма от тази в момента и по-трудна за прикриване....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Исландия не е част от ЕС нито ползва Евро....нито пък е вдигнали кой знае колко лихвата.... Може и във Венецуела, Русия и Турция примерно лихвите да растат все тая....
            За Европа нещата са малко по-различни . Може да прочетеш и статията в Инвестор която някой беше пуснал преди около седмица... Едно към едно с тва дето аз написах.... Дай да видим как ще се обслужват 100% + от БВП кредити при 5%+ лихва.... Всъщност може , ако инфлацияте е примерно 20%.... Не е ядрена физика....Нека да го доизясня - лихвите може да са много по високи, ако инфлацията е неколкократно по-висока от тях = да има достатъчно марж за прецакване...
            Или пък прочети мненията от форума на Ялокин за Щатите, инфлацията и лихвите....
            Що тенденциозно ги гледаш нещата винаги аз немога да разбера и що смяташ ,че инфлацията ще стои във въздуха .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Песимиста каза ,че лихва няма да се вдига ако ще и камъни да падат . Нали тъй песи ?
              Исландия не е част от ЕС нито ползва Евро....нито пък е вдигнали кой знае колко лихвата.... Може и във Венецуела, Русия и Турция примерно лихвите да растат все тая....
              За Европа нещата са малко по-различни . Може да прочетеш и статията в Инвестор която някой беше пуснал преди около седмица... Едно към едно с тва дето аз написах.... Дай да видим как ще се обслужват 100% + от БВП кредити при 5%+ лихва.... Всъщност може , ако инфлацияте е примерно 20%.... Не е ядрена физика....Нека да го доизясня - лихвите може да са много по високи, ако инфлацията е неколкократно по-висока от тях = да има достатъчно марж за прецакване...
              Или пък прочети мненията от форума на Ялокин за Щатите, инфлацията и лихвите....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение
                https://m.investor.bg/evropa/334/a/c...litika-328131/


                Централната банка на Исландия стана първата в Западна Европа, която затегна паричната си политика след пандемията, като повиши лихвените проценти, за да овладее скока на инфлацията.

                Седемдневният лихвен процент по срочните депозити беше вдигнат с четвърт пункт до 1% в отговор на растящите потребителски цени, нарастващите разходи за труд и по-високите разходи за жилища. Увеличението е първото за институцията от 2 години и половина, пише Bloomberg.

                Централната банка на Исландия първа в Западна Европа затегна паричната политика

                Инфлацията, която е 1,5 пъти над целта на институцията, притеснява финансистите
                Песимиста каза ,че лихва няма да се вдига ако ще и камъни да падат . Нали тъй песи ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Основни неща не можете да проумеете. В жилищния сектор един от най-определящите фактори са съседите. В луксозния сегмент това е критерии номер едно. Ако напълним Естето с боклуци като тебе и наематели на 5 евро квадрта мислиш ли че ще струва нещо? Съседите определят цената. За това нищо свясно не можеш да намериш през брокер щото през брокер пазаруват само балъците без контакти, а никой не иска случайни провинциални балъци за съседи и ги бокират чрез офертните цени. Напротив даже ще ти плащат да живееш в по-добрите места за да вдигаш цената на сградата. Изобщо цялото мислене как ТИ като скъсаняк ще купуваш през броки за да отдаваш под наем на още по-голям скъсаняк пак намерен чрез друго броки и ще направиш пари е смешна.
                  За някои неща се досещаш почти правилно. Тогава защо се цупиш на високите цени или пък защо Джонката не е навит да плаща таксата поддръжка на Естето ? Ще ви съборят ли 200 лева на месец за поддръжка ?! Изглежда искаш да живееш на място за което нямаш гориво.... Слез си на нивото и всичко ще е точно.... съседите няма да се оплакват от теб....:-)
                  Апартите се продават от подобни сгради без брокери не заради средата , а поради това че се предлагат на хора с възможности рано.... и те ги захлупват.... Писал съм, че Артекс ми предлагаха Апарт в сградата на ЦвЦв. Можех да го купя към онзи момент, но не го направих щото ми беше над нуждите като размер / прекалено голям/ и етажа не ми харесваше.....Т.е. бях един случаен тотално човек / селянче/ , което без малко да се отърка с елитО.... Извадих късмет и сега живея пак с по-богати от мен ама поне без да е драстична разликата.... Никой не ми прави забележка и подмятания за 30 годишната кола в гаража за 60 000 евро :-)
                  Накратко на строителите не им пука и продават на всеки който може да плати.... е при новите сгради над среден клас се избягват ипотечковци и толкова

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Основни неща не можете да проумеете. В жилищния сектор един от най-определящите фактори са съседите. В луксозния сегмент това е критерии номер едно. Ако напълним Естето с боклуци като тебе и наематели на 5 евро квадрта мислиш ли че ще струва нещо? Съседите определят цената. За това нищо свясно не можеш да намериш през брокер щото през брокер пазаруват само балъците без контакти, а никой не иска случайни провинциални балъци за съседи и ги бокират чрез офертните цени. Напротив даже ще ти плащат да живееш в по-добрите места за да вдигаш цената на сградата. Изобщо цялото мислене как ТИ като скъсаняк ще купуваш през броки за да отдаваш под наем на още по-голям скъсаняк пак намерен чрез друго броки и ще направиш пари е смешна.
                    Виждам, че много добре ме познаваш
                    Като цяло усета ти за хората е като този за пазара на имоти.

                    Да приемем че си прав, уреди ми ги на 1000 евро/м2, аз ти обещавам че няма да живея там и ще препродавам/отдавам само на отбрани представители на "елита"

                    Коментар


                    • https://m.investor.bg/evropa/334/a/c...litika-328131/


                      Централната банка на Исландия стана първата в Западна Европа, която затегна паричната си политика след пандемията, като повиши лихвените проценти, за да овладее скока на инфлацията.

                      Седемдневният лихвен процент по срочните депозити беше вдигнат с четвърт пункт до 1% в отговор на растящите потребителски цени, нарастващите разходи за труд и по-високите разходи за жилища. Увеличението е първото за институцията от 2 години и половина, пише Bloomberg.

                      Централната банка на Исландия първа в Западна Европа затегна паричната политика

                      Инфлацията, която е 1,5 пъти над целта на институцията, притеснява финансистите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                        И аз се записвам, даже мисля да ти направя брутален дъмпинг, 1000 евро/м2 давам
                        Заплатке, сега е момента да ритнеш сиромашията.
                        Основни неща не можете да проумеете. В жилищния сектор един от най-определящите фактори са съседите. В луксозния сегмент това е критерии номер едно. Ако напълним Естето с боклуци като тебе и наематели на 5 евро квадрта мислиш ли че ще струва нещо? Съседите определят цената. За това нищо свясно не можеш да намериш през брокер щото през брокер пазаруват само балъците без контакти, а никой не иска случайни провинциални балъци за съседи и ги бокират чрез офертните цени. Напротив даже ще ти плащат да живееш в по-добрите места за да вдигаш цената на сградата. Изобщо цялото мислене как ТИ като скъсаняк ще купуваш през броки за да отдаваш под наем на още по-голям скъсаняк пак намерен чрез друго броки и ще направиш пари е смешна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Прав си Заплатке за сичко ! Начи първо няма защо да се оплакваш от цените защото те явно не надминават 500 евро на квадрат дори за най-лукс сградите. Скъпо ли ти е това ?
                          И после мога и да те помоля в следващата такава да вземеш няколко апарта, а аз ще ти ги платя по 600 евро на квадрат. Всичко по банка !
                          И на Ратко нищо няма да му даваш по 600, че той си има достатъчно вече :-) Или го прати към мен аз ще му ги дам после по 2600 на промо :-)))
                          И аз се записвам, даже мисля да ти направя брутален дъмпинг, 1000 евро/м2 давам
                          Заплатке, сега е момента да ритнеш сиромашията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                            Този Американският брейк ли е ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Не знам колко повече документи и факти да покажа. Твоите докуемти къде са? Имаш ли източник различен от брокер?
                              Прав си Заплатке за сичко ! Начи първо няма защо да се оплакваш от цените защото те явно не надминават 500 евро на квадрат дори за най-лукс сградите. Скъпо ли ти е това ?
                              И после мога и да те помоля в следващата такава да вземеш няколко апарта, а аз ще ти ги платя по 600 евро на квадрат. Всичко по банка !
                              И на Ратко нищо няма да му даваш по 600, че той си има достатъчно вече :-) Или го прати към мен аз ще му ги дам после по 2600 на промо :-)))
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.05.2021, 14:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Едновренно го вярваш това но не вярваш че данъчните оцеки ще се вдигнат ШОКОВО?
                                Не се уповавам на вяра, а на обичайна практика

                                Коментар

                                Working...
                                X