IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    е, кажи, де.
    ламби щом е разбирач, начи вече знае.
    осветли и нас.
    Ааа, не, разбирачите трябва да си научат мястото, първо Ламби, после сме импровизаторите.
    Дадох един жокер - не е заради цената на имотите и заебалия приключенския живот плавсъстав, който се избива да си купи нов апарт като зарязва машината насред океана.
    Въпросът не е кой е правилния отговр, а кой е правилния въпрос.
    Един възможен отговор е 42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Чакаме Ламби да му светне и тогава ще има отговори от аматьори като мен. Той си мисли, че е щото е разбирач по транспорта, пък те го порят като риба.
      е, кажи, де.
      ламби щом е разбирач, начи вече знае.
      осветли и нас.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        що?
        Чакаме Ламби да му светне и тогава ще има отговори от аматьори като мен. Той си мисли, че е щото е разбирач по транспорта, пък те го порят като риба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение


          Последно, ти разбра ли цените на морския транспорт що почнаха да се вдигат така изненадващо миналия месец? Давам жокер - не е заради цените на имотите.
          що?
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
            В момента имам стоки пътуващи от Китай на около 3000 USD за 23 тона. За юни наистина ми казаха, че се вдигат, над февруарските. Просто стана перфектната буря-стомана, транспорт, срокове х 4 месеца, ад е!Но това няма пряка връзка към имотите. По скоро яде печалбата.
            Според мен себестойността на самото строителсвто ще поскъпне/вече е/, но маржовете не могат да се разтягат безкрайно. В един хубав момент строителсвото ще стане нормален бизнес, с 20-30 % норма на печалба, а не 200-300, както е в момента. Имам познати, строят в Брюксел, цената е около 4 к евро, себестойност-около 3 к евро.
            Най-накрая някой дето разбира какво имам предвид. Мога и за съжаление ми се налага с часове да обяснявам защо транспортът сега е на тези цени, но реално ако транспортът е поскъпнал в пъти, това няма директно отношение към строителството, инидректно може да се отрази, но то не е водещото. Правилно си отбелязал, че полуделите цени на квадрата при строеж бяха удобни основно на алчни строители. Тук таме някой купил по 2 апартамента реши, че У.Бъфет трябва да му носи чантите, за да учи занаята от извора, но самозаблудата у човека е неизлечимо болестно състояние и към нея трябва да подхожда с разбиране. .
            Last edited by nomche; 28.05.2021, 21:58.

            Коментар


            • В момента имам стоки пътуващи от Китай на около 3000 USD за 23 тона. За юни наистина ми казаха, че се вдигат, над февруарските. Просто стана перфектната буря-стомана, транспорт, срокове х 4 месеца, ад е!Но това няма пряка връзка към имотите. По скоро яде печалбата.
              Според мен себестойността на самото строителсвто ще поскъпне/вече е/, но маржовете не могат да се разтягат безкрайно. В един хубав момент строителсвото ще стане нормален бизнес, с 20-30 % норма на печалба, а не 200-300, както е в момента. Имам познати, строят в Брюксел, цената е около 4 к евро, себестойност-около 3 к евро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                обикновено след като се запали чергата на комшията пламва и нашата къща
                Ше чакаш....тия от 81-ва само ядат и пият

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Може , не съм в течение на нещата, а просто бях шокиран, че някой ще вози камъни и глина от Китай....Само тухлите и цимента как са ги забравили :-)
                  Аз не се занимавам с внос/транспорт и т.н. , само по 200 мл шлжокавица внасям на топло секи ден :-) Обаче дочувам по нещо в кръчмата от пияниците... А те като ударят 2 сливови и са ного откровени....нема големи грешки в цифрите, но и зависи откъде се шипва де .... Твоите цифри им се случват само на оферта , ама като се стигне до реално нещо се оказва че има проблем или пък излиза някой разход и т.н....
                  Ако продавах 20-така на 8К, щях да си купувам по 2 апартамента на година без да ми пука за "20%" увеличението на Лампата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Вноса на плочки го забиха с антидъмпингови ставки и още докато транспортът беше в другата крайност - безумно евтин, че имаше даже под $ 200 за голям контейнер, дори тогава вече не се возиха плочки. Гранити се возеха през това време, но точно този тип клиенти не са ми бии таргет никога. Плочките минаха на местно, турско, испанско и предполагам инталианско произвоство.
                    Може , не съм в течение на нещата, а просто бях шокиран, че някой ще вози камъни и глина от Китай....Само тухлите и цимента как са ги забравили :-)
                    Аз не се занимавам с внос/транспорт и т.н. , само по 200 мл шлжокавица внасям на топло секи ден :-) Обаче дочувам по нещо в кръчмата от пияниците... А те като ударят 2 сливови и са ного откровени....нема големи грешки в цифрите, но и зависи откъде се шипва де .... Твоите цифри им се случват само на оферта , ама като се стигне до реално нещо се оказва че има проблем или пък излиза някой разход и т.н....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Странно но факт - познавам хора които внасяха плочки от Китай.... При сегашните нива на транспорта явно няма да стане и има алтернатива, но има други групи продукти където такава няма.
                      Вноса на плочки го забиха с антидъмпингови ставки и още докато транспортът беше в другата крайност - безумно евтин, че имаше даже под $ 200 за голям контейнер, дори тогава вече не се возиха плочки. Гранити се возеха през това време, но точно този тип клиенти не са ми бии таргет никога. Плочките минаха на местно, турско, испанско и предполагам инталианско произвоство.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Номче ако товариш по един контейнер на 2-3 месеца може и да си натоварил под декемврийските когато платих 6400

                        Каква ти е офертната цена за следващите 2 седмици примерно???

                        С колко поскъпнаха имотите от началото на годината ???
                        Човече, аз товаря хиляди контейнери годишно, щото не ги товаря за себе си. И ти ми твърдеше, че си купувал декември по 8000, нищо, може да си забравил какво си говорил. След някпой друг ден ще забравиш и че си товарил "последно на 10000 долара морско навло", ще има да твърдиш, че било по-малко.

                        Следващите две седмици е под десятка най-доброто, но като те гледам ти какво си писал досега, че плащаш, твоето ще е над 12000, щото те работят колегите. Споко има цени и над 10-ка за юни.

                        Като гледам Песи какви цени обявява и той, ми се иска аз да ви продавах на вас.

                        Само не разбрах и аз защо свързваш поскъпването на имотите с морския транспорт. Отпусни си душата, не пазари само поскъпващи боклуци от Китай. Вземи си нещо луксозно от Франция или Италия да се поглезиш. Веднъж се живее, носи си новите маркови дрехи и парюми, хапни био салатка.

                        Също не ми стана ясно, ти осъзна ли, че цените на транспорта след китайската нова година поевтиняха или не?

                        Последно, ти разбра ли цените на морския транспорт що почнаха да се вдигат така изненадващо миналия месец? Давам жокер - не е заради цените на имотите.
                        Last edited by nomche; 28.05.2021, 20:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение
                          https://trud.bg/%D0%B5%D1%86%D0%B1-%...F%D1%82%D0%B0/

                          Това при комшиите,а у нас ?
                          обикновено след като се запали чергата на комшията пламва и нашата къща
                          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                          Коментар


                          • https://trud.bg/%D0%B5%D1%86%D0%B1-%...F%D1%82%D0%B0/

                            Това при комшиите,а у нас ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              ако визираш така наречените зърнари е абсолютно така, но там 100 кинта на декар наложено на десетки хиляди (стотици) декари дава много сериозен резултат.

                              приеми го така - ако от една земя купена по 500-700лв декара може да прибираш 75-80 кинта годишно от декар и да си подаряваш(!) каквото порасте да го вземе друг, който да ползва насаждението ти - каква доходност идва?

                              дали ако рентваш апартамент ще имаш по-малко занимавки особено при смяна на наематели със съпътствашите това ремонти.

                              тук всички гледат 2000+лв цена на земята в добруджа и бизнеса на зърнарите, но има малки ниши, които са много в страни от това и с правилно менажиране нещата се случват.

                              а ако си поиграеш 3 години да направиш насажденията био доходността се вдига с още някой и друг процент.
                              резултата е инвестирани пари в земя (не особено плодородна , но си е земя) + доходност от около 10% ... но нищо лесно няма и се иска да се натрупа ноу хау.

                              поздрави
                              Тц, тези бизнеси не са за хорта. Сори ама когато арендатора ти е монопoлист, ще вземеш каквото ти даде. Иначе ако тръгнеш сам да си обработваш и да правиш идват едни момци да те посъветват на кого и за колко да си продадеш стоката. Заеби ти. Пък арендатора ти ако е готин идват него да го посъветват колко рента да дава.
                              Last edited by pepe1234; 28.05.2021, 15:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                вземи си бакър много по-лесно ще я купиш медта и по-лесно ще я пласираш.
                                трябва ти познат с приличен склад в който да наблъскаш 100 тона мед примерно и да ги забравиш за известно време.

                                среброто е металът с най-добра електрическа специфична проводимост, но медта му отстъпва съвсем малко и предвид цените нищо чудно медта да е скритото богатство в идните десетилетия.

                                екологията ще натиска все повече добива на цветни метали и цената им ще расте.

                                поздрави
                                Бакърът вече е на рекордна цена, 100 тона мед - 1М долара. И колко още да се вдигне? А от индианци как ще го опазиш?

                                Коментар

                                Working...
                                X