IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    проблемът настава, когато всички (със спестени пари и/или добра работа и достъп до изггоден кредит) решат, че искат да стават рентиери.
    знем какво става, когато масата реши, че нещо е много яко и доходност - доходността се изпарява и остава да си собственик. ако можеш да ползваш ок ползваш, но ако ти е в повече оставаш да чакаш добри времена ...евентуално.

    поздрави
    ти да си прочел тук, че някой ще купува заради доходност или че доходността е супер яка? Айде за да не те подпукам с правата лопата се сещай сам защо сега се купуват имоти... Ти защо не купуваш напальони, нали са яка инвестиция?
    Нали уж инвеститор се пишеш, разказваше как златото поскъпнало повече отколкото имотите. Е сега имотите наваксват изоставането. Ама и ще го изпреварят с доста. Само гледай филма идните години.

    Обаче, все някога ще познаеш за гоУемото МЯУ, само дето нема да е в близките години.
    Last edited by the Judge; 22.06.2021, 13:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Така, не съм чел купата, никого не съм чел. С добро икономическо образование съм и разчитам на собствените си познания/виждания. Какво ще ми помогне ли, няма да обеднявам толкова, надявам се. Т.е. няма да губя всеки ден от кеша. Ако изкарвам и по некой лев от наемче, ще съм с 1 напред от другите в кризата/тежките дни. Това го обясняваше един от професорите по финанси, основна функция на парите запазване на стойност, но когато парите се обезценяват се търси нещо дето трябва да запазва стойност и те така простичко. Вероятно не е оптимално, ако може биткойни или нещо друго. Но пък консервативно и сравнително никорисково. Всички големи пенсионни фондове търсят големи инфраструктурни проекти от години. Т.е. сравнително сигурни инвестиции по-ниско рискови и едновременно с това запазващи стойност.
      проблемът настава, когато всички (със спестени пари и/или добра работа и достъп до изггоден кредит) решат, че искат да стават рентиери.
      знем какво става, когато масата реши, че нещо е много яко и доходност - доходността се изпарява и остава да си собственик. ако можеш да ползваш ок ползваш, но ако ти е в повече оставаш да чакаш добри времена ...евентуално.

      поздрави

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Така, не съм чел купата, никого не съм чел. С добро икономическо образование съм и разчитам на собствените си познания/виждания. Какво ще ми помогне ли, няма да обеднявам толкова, надявам се. Т.е. няма да губя всеки ден от кеша. Ако изкарвам и по некой лев от наемче, ще съм с 1 напред от другите в кризата/тежките дни. Това го обясняваше един от професорите по финанси, основна функция на парите запазване на стойност, но когато парите се обезценяват се търси нещо дето трябва да запазва стойност и те така простичко. Вероятно не е оптимално, ако може биткойни или нещо друго. Но пък консервативно и сравнително никорисково. Всички големи пенсионни фондове търсят големи инфраструктурни проекти от години. Т.е. сравнително сигурни инвестиции по-ниско рискови и едновременно с това запазващи стойност.
        Last edited by pepe1234; 22.06.2021, 12:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Да кажа и аз според мен това за което се подготвях от края на 2018 началото на 2019 дойде. Радвам се че ликвидирах целия кеш. Сега инфлацията дойде и става страшно. Днес чета, че хляба щял да стане 3 кинта. Просто според мен става страшно. И да, не е случайно, че банките не искат кеша. Започва да им пари, държейки кеш ще губят всеки ден. Тези дето чакаха, мисля че тепърва ще им се стъжни. Тоя кеш одма отива у тухли. Заплатите не могат и няма да растат с тези темпове предвид удара от ковид по икономиката. Идват тежки дни за хората.
          Добре си чел Купата и си действал според заръките му.
          Last edited by X_Y; 22.06.2021, 13:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            Да кажа и аз според мен това за което се подготвях от края на 2018 началото на 2019 дойде. Радвам се че ликвидирах целия кеш. Сега инфлацията дойде и става страшно. Днес чета, че хляба щял да стане 3 кинта. Просто според мен става страшно. И да, не е случайно, че банките не искат кеша. Започва да им пари, държейки кеш ще губят всеки ден. Тези дето чакаха, мисля че тепърва ще им се стъжни. Тоя кеш одма отива у тухли. Заплатите не могат и няма да растат с тези темпове предвид удара от ковид по икономиката. Идват тежки дни за хората.
            И твоята ШЗ за 100к€ с какво ще ти помогне в тежките дни?
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Да кажа и аз според мен това за което се подготвях от края на 2018 началото на 2019 дойде. Радвам се че ликвидирах целия кеш. Сега инфлацията дойде и става страшно. Днес чета, че хляба щял да стане 3 кинта. Просто според мен става страшно. И да, не е случайно, че банките не искат кеша. Започва да им пари, държейки кеш ще губят всеки ден. Тези дето чакаха, мисля че тепърва ще им се стъжни. Тоя кеш одма отива у тухли. Заплатите не могат и няма да растат с тези темпове предвид удара от ковид по икономиката. Идват тежки дни за хората.
              Last edited by pepe1234; 22.06.2021, 12:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Изобщо не си прав. Лекарството за високи цени са високи цени. Или поне беше така преди ерата на безкрайните заеми. Ако БНБ не правеше глупости по цял ден, като се качи петрола по-малко хора ще го търсят и така докато не навлезе по-евтин източник (такива много). Ама те вместо да чакат източник допускат потребителски заеми да продължи да се купува на висока цена и конкурента не може да навлезе. Вместо да кредитират конкурента който да свали цената, те кредитират консумацията.

                Ако ги нямаше допълнителните заеми, които и масово са раздадени по престъпен начин, нямаше да има инфлация. Изобщо тая глупост с целевата инфлация е една анти-капиталистическа схема която подрива основите на икономиката. Едно от големите обещания на капитализма е че конкуренцията, продуктивноста и икономията на мащаба свалят цените. Пък те го обърнаха наопъки. Не че няма да се връща после всичко с лихвите, ама ми се ще поне да не оплюват разумната икономическа теория.
                Ако се следва икон. теория на кейнс или още по рано адам смит се СМЕНЯТ ЕЛИТИТЕ. От 100г елитите не са се сменяли точно заради печатането на хартишки. Ако някой пробие с идея - го купуват с напечатани хартишки, ко не иска го унищожават. Банките са единствените собственици - всички други са само пионки дето плямпат глупости на раята
                Вече не е като едно време - един цар/император развива като пукне и всичко рухва. Идва следващия от различно племе. И пак е щото не сечат монети с лика му.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Уви кеша в буркани пак минава през банково окастряне при теглене....
                  Уви вече няма полезен ход, освен покупка на имот. Ама сега пък цените започват да се покачват малко по-стръмно и ще оцелеят само най-бързо свикващите. А при чакащите влака по разписание за 2029-та ще стане страшно идните месеци. Май се оказва, че песимист всъщност е Купата с неговите само +30%.
                  Last edited by the Judge; 22.06.2021, 12:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                    Значи набутвацията е при придобиването на имот. Мисля, че най-добре е под наем и кеша у буркани.
                    Уви кеша в буркани пак минава през банково окастряне при теглене....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Я кажи колко са таксите за продобиване на имот да сравниме къде е набутвацията.
                      Значи набутвацията е при придобиването на имот. Мисля, че най-добре е под наем и кеша у буркани.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение
                        [ATTACH=CONFIG]n3774752[/ATTACH] Лошоооо, лошо, лошо, ло-шо...

                        Трета банка премахва стандартните срочни депозити | СЕГА (segabg.com)



                        Защо банките не искат парите на гражданите? И в какво ще се превърнат сегашните депозити и как хората ще запазят стойността на депозитите си избягвайки негативни лихви и огромни такси???

                        Доста неприятен момент за едно място на гарата, където хората се качват на влак. По разписание следващия експрес е през 2029-та.
                        Я кажи колко са таксите за продобиване на имот да сравниме къде е набутвацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Нещо бая сериозно се качват цените на всекви видове материали и мебели и оборудване. Вече ще е ме шубе да правя ремонт да не получа некой инфаркт.
                          Ако е за живеене няма как. За отдаване под наем се отдава до пълен разпад без да се правят ремонти. Ако трябва да се довършва и обзавежда в момента за наем просто не се прави и седи тъмен прозорец - сметката не излиза при тези наемни нива....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Нещо бая сериозно се качват цените на всекви видове материали и мебели и оборудване. Вече ще е ме шубе да правя ремонт да не получа некой инфаркт.
                            Вчера ходих да гледам двуетажно легло за деЦка. Рипнале са х2.

                            Коментар


                            • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-06-22 115249.jpg
Views:	1
Size:	49.3 КБ
ID:	3774752
                              Лошоооо, лошо, лошо, ло-шо...

                              Трета банка премахва стандартните срочни депозити | СЕГА (segabg.com)



                              Защо банките не искат парите на гражданите? И в какво ще се превърнат сегашните депозити и как хората ще запазят стойността на депозитите си избягвайки негативни лихви и огромни такси???

                              Доста неприятен момент за едно място на гарата, където хората се качват на влак. По разписание следващия експрес е през 2029-та.

                              Коментар


                              • Нещо бая сериозно се качват цените на всекви видове материали и мебели и оборудване. Вече ще е ме шубе да правя ремонт да не получа некой инфаркт.

                                Коментар

                                Working...
                                X