IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
    Ратко, май ще има бол въртеливи дупета-наематели:

    Илия Кръстев: 2021 г. ще е рекордна за аутсорсинга и технологичната индустрия

    https://www.investor.bg/novini/261/a...striia-331206/
    очаквам ги почти с нетърпение

    Коментар


    • Ратко, май ще има бол въртеливи дупета-наематели:

      Илия Кръстев: 2021 г. ще е рекордна за аутсорсинга и технологичната индустрия

      https://www.investor.bg/novini/261/a...striia-331206/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Мда, имотите по баирите в алпииска Холандия. Ти съвсем си разхлопал дъските. Ти изобщо прочете ли това от линка? Щял да строи без регулации на наета земя. На теб само вноски по ипотеки са ти в главата и облекчения.
        Точно щото не е алпийска, а ниската земя Близко до акъла (не до твоя , много ясно).
        Никога не съм писал за строене на наета земя, не е зле да се научиш да четеш първо, чукча. Естествено че облекченията са важни, в Б-станя едно 30% заминават от брутото удръжки, плащай после от чистото всичко като си прост. В цивилизацията има и други начини и хората си свиркаме.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Понеже имам колеги там с имоти, голям е кор-а да. Най-скъпи са имотята по баирите - по очевидни причини. Обаче след като имаш една къща, може да строиш до нея без нови регулации - за син, брат, както искаш. Имаш и 100% вноските като данъчно облекчение. Голям е кора, затова и си купили хората - да бяха в Б-стан да им обясните как хем цените същите, хем качеството общо няма, хем квадратурата трябва да е с общи части, мазета и тераси, хем плащаш като поп от вече обложени доходи .. оф и лихвите други по кредитите, какво остана? Май обяснява, защо холандците не са на редичка за панелки в Папурково ...
          Мда, имотите по баирите в алпииска Холандия. Ти съвсем си разхлопал дъските. Ти изобщо прочете ли това от линка? Щял да строи без регулации на наета земя. На теб само вноски по ипотеки са ти в главата и облекчения.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Ти не си купувал дори демопокупки, защото няма нормален човек, който да зове за пързалка на собствените му активи. В тази връзка, ако твърдиш, че имаш нещо, дали си нормален.
            толкова си се прекалил че
            направо си се въобразил

            да нормално е дори човек с имоти
            да знае какво идва - понижение

            това че искам да е лято нонстоп не може
            да спре зимата бе онзи

            виж за теб е съмнително повече
            човек с мижави активи и даже наполовина
            да пищи за ръст
            не е много обяснимо за нормалните

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Въображението е твой специалитет, като въображаемия ти имот. Върхът ще го зяпаш отдолу и ще подсмърчаш защо не си купил
              хихихих
              напротив
              само ти пишеш за въображаеми покупки
              но дори и във въображението си
              купуваш на върха или просто само
              подлъгваш аудиторията в неправилни действия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
                aaaaaa
                ама как така

                къде е това повишение за което пишат тук
                някой не запознати индивиди

                я двустаен в банско на цената на автомобила ми
                а той дори не е нов

                ама как така
                някой или ще се ушие жестоко
                или вече го е направил с тези цени

                Добро утро,

                При тези евтини апартаменти има такса поддръжка и след 20-30г излиза солен.

                Относно коментарите на Джонката и Пешо, наистина децата са страхотно нещо и трябва целият ресурс да бъде за тях (финансов и емоционален).

                Както съм ви казвал, не ми е приятно някакви стари моми да ми харчат парите и нищо да не ми дават и да ми правят номера, но на драго сърце ще дам всичко на детето си (ако имам) или на племеника ми.

                Аз съм учил в България висши и не знам как е в чужбина. Чувал съм, че излизат на по бира, ходят уикендите по екскурзии из старинни градчета и ако се харесат, стават и гаджета. По мое време студентите нямаха хич пари (със стипендия 50 лв на месец и много често не вземаха от родителите си). И работехме някакви смотани работи за малки пари. Същевременно колежките ми чатеха с чужденци и се занимаваха със стари чичовци или бяха залупени. Още тогава положението не беше много ОК. Имаше голяма безработица и като завършиш, никой не се интересуваше от теб, трябваха връзки. Дори една професорка (беше ни на гости на морето) каза, че в днешно време се делят на бедни и богати, на София и провинция и че няма приятелство при студентите.


                Поздрави
                Last edited by RUBLA; 07.07.2021, 09:33. Причина: Пишете САМО по темата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Има и една друга точка, по която със сигурност ще сме на различни мнения с теб обаче. А именно: детето става център на вселената за родители, баби, дядовци, лели, чичовци. За едно лигаво лайно се променя трайно начинът на живот - зарязваш си хобита, удоволствия, пътуваш по-малко, разкарваш го с колата като чувал с картофи до училище и градина... После какви дрешки, какъв костюм за бала, детето та детето. Човек ако на 30 стане баща, трябва реално да спре да живее. Това не е нормално.
                  Явно това е мнението на баща ти... Прав е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yandox

                    въображаеми покупки
                    аз когато съм купувал
                    Ти не си купувал дори демопокупки, защото няма нормален човек, който да зове за пързалка на собствените му активи. В тази връзка, ако твърдиш, че имаш нещо, дали си нормален.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yandox

                      напротив
                      ще те подсетя

                      хихихихи
                      Въображението е твой специалитет, като въображаемия ти имот. Върхът ще го зяпаш отдолу и ще подсмърчаш защо не си купил

                      Коментар


                      • aaaaaa
                        ама как така

                        къде е това повишение за което пишат тук
                        някой не запознати индивиди

                        я двустаен в банско на цената на автомобила ми
                        а той дори не е нов

                        ама как така
                        някой или ще се ушие жестоко
                        или вече го е направил с тези цени

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                          надолу по пързалката тръгват само и единствено деЦките стаи, всичко друго (даже и брашното за мекичките) ще е яко нагоре. А имотите ако се покачат само с +30% ще са си живо надолу.
                          да да така ще е 100%
                          хихихих
                          само за порутеняците из банско собственост на 12 -13 човека и
                          старите каравани '92 не съм сигурен дали ще важи прогнозата ти
                          но мисля че ще дадат фира само те в целия този ръст
                          Last edited by RUBLA; 07.07.2021, 09:21. Причина: Заяждане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Елитно училище няма. А и на никой не му пука кое училище си карал. При университетите също не е от значение самият университет. Предимството на западните университети е единствено, че имаш достъп до добри компании, в които да придобиеш начален опит и да се запознаеш с големи мениджъри. Ако си инженер например - едно е да работиш няколко семестъра паралелно в Даймлер по актуални проекти на компанията, друго е да си сервитьор на слънчака. Изпитите на запад също се вземат по-трудно. Учиш се на труд и не ходиш по чалготеки. Това е предимството на западното образование. Самостоятелен, далеч от родители, ставаш мъж на 18 и не чак на 30. И се учиш от най-добрите, не от разни мутри и чалгари. Поне по мое време беше така. Сега не знам как е.

                            За да пратиш дете в частно училище значи не просто да имаш излишни пари - те са без значение. Значи, че си напълно малоумен и дори е възможно на това дете да му създадеш някакви комплекси за в бъдеще. Частните училища са една 100%-ва измама, търсят най-големите балами, зада им вземат парите.

                            Има и една друга точка, по която със сигурност ще сме на различни мнения с теб обаче. А именно: детето става център на вселената за родители, баби, дядовци, лели, чичовци. За едно лигаво лайно се променя трайно начинът на живот - зарязваш си хобита, удоволствия, пътуваш по-малко, разкарваш го с колата като чувал с картофи до училище и градина... После какви дрешки, какъв костюм за бала, детето та детето. Човек ако на 30 стане баща, трябва реално да спре да живее. Това не е нормално.
                            Жони онемявам бе човек.Кво стана та се оправи да не е намесена някоя кака?И по тая точка дето се съмняваш сме на едно мнение.Детето не трябва да става център на вселената за родители баби и дядовци детето трябва да бъде обичано и да бъде оставено свободно...Не може родителите да определят какво да яде какво да учи и какво да облича.Не е необходимо да се вози с кола на училище може да ходи и само..И не е необходимо да се лишаваш от хобита и удоволствия от почивки и пътувания...Но е важно да имаш деца...Не може родителя да решава че детето ще свири на пиано или че ще е програмист или доктор то само ще си реши...Тия които се бъркат в живота на децата си са мразени родители.Така мои приятели решиха че детето им ще учи медицина в Германия...А то умно спечели стипендия на Немското правителство.Изкара една година и се прибра каза че медицината не е за него и сега учи психология в СУ..В Германия беше нещастно и казваше че като се събере с български студенти се дъни чалга лее се алкохол и секс...На времето и тука беше както си го описал.Аз съм почнал от трети курс да работя по проблеми на фирмата която ми плащаше стипендията...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Къв съм и що съм само за форума е важно. Същото се отнася и затва де живея. Може да е в Гоцето или пък в Стрелбище или Вазов, или пък на друго място. Писал съм само че харесвам тези места и защо....Единственото за което съм признал е Радомирско....Това не го крия....:-)
                              Съвкупност от няколко фактора за които съм писал преди. Практичният 73-то. То ти спестява 5-10 000 евро на година за частно училище...Също близостта до парка - в частта на Гоцето е много по-хубав/рехав отколкото при Вазов/Стрелбище защото има по-малко хора....За нашият стандарт това е доста, другият е че процента може да е по-голям от тези 2 места но като сума не е толкова голяма разликата щото Гоцето е по-евтино. А най-силният фактор е новото строителство. Схемата съм я описвал многократно в темата - идва нов проект тряска се 20-30% над средната цена за квартала и всички Гошовци с панелки почват да се равняват с нея. Добави и цените в Ливадите, които са само ново. Ми там има купища неща с 1500, че и 2000 цена, ако имам имот в устроен район като Гоцето как да го пусна на цена под тази в Ливадите ?!?!
                              Тоест "практично" е да се настаня до "елитно" училище, известно най-вече с това че е на много некомуникативно място и далеч от метро? Щото иначе е зор да се пътува всеки ден? Би имало някакъв смисъл ако примерно беше най-доброто а то не е, дори не е топ немската гимназия, което напоследък гледам е под английските.
                              Може би трябва да се настаня в Горна Баня за да сме близо до италианския лицей? Или той вече не е "елитен"?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Елитно училище няма. А и на никой не му пука кое училище си карал. При университетите също не е от значение самият университет. Предимството на западните университети е единствено, че имаш достъп до добри компании, в които да придобиеш начален опит и да се запознаеш с големи мениджъри. Ако си инженер например - едно е да работиш няколко семестъра паралелно в Даймлер по актуални проекти на компанията, друго е да си сервитьор на слънчака. Изпитите на запад също се вземат по-трудно. Учиш се на труд и не ходиш по чалготеки. Това е предимството на западното образование. Самостоятелен, далеч от родители, ставаш мъж на 18 и не чак на 30. И се учиш от най-добрите, не от разни мутри и чалгари. Поне по мое време беше така. Сега не знам как е.

                                За да пратиш дете в частно училище значи не просто да имаш излишни пари - те са без значение. Значи, че си напълно малоумен и дори е възможно на това дете да му създадеш някакви комплекси за в бъдеще. Частните училища са една 100%-ва измама, търсят най-големите балами, зада им вземат парите.

                                Има и една друга точка, по която със сигурност ще сме на различни мнения с теб обаче. А именно: детето става център на вселената за родители, баби, дядовци, лели, чичовци. За едно лигаво лайно се променя трайно начинът на живот - зарязваш си хобита, удоволствия, пътуваш по-малко, разкарваш го с колата като чувал с картофи до училище и градина... После какви дрешки, какъв костюм за бала, детето та детето. Човек ако на 30 стане баща, трябва реално да спре да живее. Това не е нормално.
                                Значи детето е едно лигаво лайно, щото трябва да го караш на училище и да си жертваш някои екскурзии и свръхнадценени парцали и кой знае какво? А ти какво си тогава?
                                Не мога да го разбера това мислене. И като прекараш каквото си изкарал през правото черво, какво остава накрая?

                                Коментар

                                Working...
                                X