IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар от г-жа Малина Цветкова по повод пазара в момента.
    Коментара е в отговор на статия на в.Капитал,за поскъпването и цените на жилищата.
    Управител в Миа Инвест ЕООД -агенция за недвижими имоти-дамата оперира и в Пловдив и в София .

    Коментарите са без съкращения

    "Не пишете глупости, Капитал! Аз съм собственик на Агенция за недвижими имоти, работя и в София и в Пловдив. Навсякъде цените са надути до краен предел,много от купувачите са стресирани . Пазара върви трудно / с изключение на перачите и играчите/ . Обикновенните хора по-трудно вече решават да теглят кредити, които могат да се окажат в един момент непосилни за изплащане. Време на спекула и алчност от една страна и време на трудни решения от друга. Над 30% от жилищния фонд в София е празен!!! Ще дойде момент, когато това ще има обратен ефект, и няма да е далече!"

    "Няма как да строиш въздушни кули и да искаш стабилна опора под краката си! Ситуацията с недвижимите имоти е извън контрол от към цени и това няма как да не се отразява на сделките! Всички гръмки изказвания за полудял пазар от към сделки е една ГОЛЯМА ЛЪЖА! Моля, колегите да бъдат честни!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

      Проблемите на Джонка, Феникс, Боровинката, Лимона и други забравени вече никове са ясни. Скоро гледах с интерес този мастърклас и мисля, че ще ти хареса. Засяга въпросите кога, доколко и как да сме скептични, как да търсим и разграничим обективната от личната истина, чувството че сме специални като корен на всички cognitive bias (имам 300к ехеее не може да не съм единствен ) и други.

      https://www.masterclass.com/classes/...-communication
      шелчо, ти нема-нема, па току метнеш някоя стрела в 10-ката. И Левчо ти е фен.
      Last edited by the Judge; 28.06.2021, 11:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
        ЦЕНИТЕ ЩЕ СЕ ВДИТНАТ ОЩЕ МАЛКО .
        КАТО МИНАТ ТЕЗИ ОТ 2008Г.ОТ ПРЕДНИЯТ БАЛОН.
        ПОСЛЕ ИЗНЕНАДВАЩ СИЛЕН СПАД.
        ГОЛЕМИ КРЕДИТИ
        НИСКИ НАЕМИ .
        НЕ СЕ ВЪРЗВАТ ВЕЧЕ ЦЕНИТЕ.
        АП. ХОЛ С МИВКА И МАЛКА СПАЛНЯ С ОБЩЕ ЧАСТИ/ /ИМА ГО САМО В БГ./
        85 КВ-ОТ ТЯХ ЧИСТА ПЛОЩ-50 КВ. ЦЕНА 100 000 ЕВРО.НАЕМ 250 ЕВРО
        ВРЕМЕ ЗА ИЗПЛАЩАНЕ БЕЗ ЛИХВИТЕ 40 ГОДИНИ.
        МОЖЕ ДА СМЕ ОТ БАЛКАНА НО НЕ ГИ ЯДЕМ ДОМАТИТЕ С КОЛЦИТЕ ВЕЧЕ.
        ДРУГИ ЩЕ КАЖАТ ЧЕ КЕФА ЦЕНА НЯМА.
        КАТО ГЛЕДАМ САМО КАКВА ПАНОРАМА ИМАМ ОТ 10 ЕТАЖ ЦЯЛА СОФИЯ МИ Е В КРАКАТА ВЕЧЕ .
        ЧУСТВАМ СЕ КАТО ОРЕЛ В РОДОПИТЕ.
        С ЕДНА ДУМА.
        ДОЙДОХ ВИДЯХ ПОБЕДИХ.
        Не се трае поскъпването вече, съгласен съм. Силен спад също ще има, ти само изчекай 2029-та, па гледай сеир като почнат дискаунтите и примоциите от по -40%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Пред фактите и боговете мълчат, само Джони не пада по гръб....:-)
          Наистина е без думи - сградите в Европа падат като круши ама там било качеството....

          ПП Мерси за повишението, ама не ми дават да стана барман....бича келнер и тва си е за цел живот :-)
          Просто му кажи, че тревата наистина е синя и го остави да вие и циври срещу високите цени. (в крайна сметка жони си има сървърното и евентуално обратно при мекичките)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Пред фактите и боговете мълчат, само Джони не пада по гръб....:-)
            Наистина е без думи - сградите в Европа падат като круши ама там било качеството....
            Проблемите на Джонка, Феникс, Боровинката, Лимона и други забравени вече никове са ясни. Скоро гледах с интерес този мастърклас и мисля, че ще ти хареса. Засяга въпросите кога, доколко и как да сме скептични, как да търсим и разграничим обективната от личната истина, чувството че сме специални като корен на всички cognitive bias (имам 300к ехеее не може да не съм единствен ) и други.

            https://www.masterclass.com/classes/...-communication

            Коментар


            • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

              Мда. А shit happens навсякъде. Преди години се разминах с дни от тази еклозия:

              https://www.researchgate.net/figure/...fig3_298900422
              Извадил си късмет. Всяка година има по няколко / поне/ срутени сгради от газ навсякъде по света. Това е и причината да съм отказал всички сгради на газ у нас....За каквито и пари да са.... Само ТЕЦ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Повишителите тук сте наистина безнадеждни случаи. Будите съжалението ми. Да живееш в тотална мизерия и да се опитваш да доказваш как тази мизерия е по-добра от Западна Европа...
                Да твърдиш, че тук имало повече контрол и качеството било по-добро... Ти явно никога през живота си не си излизал извън България, колкото и глупости да ми говориш къде си бил барман и къде не.

                Нямам думи.
                Явно комунизмът е оставил много трайни следи.
                +1 Като дойде англичанина да бере ягоди в БГ, или германеца да работи по строежите ни тогава сме станали по- добре от тях. А за качество на строежите и контрол само вижте последните ремонти в София или ремонтите по новопостроените участъци от магистрали. За жилищното строителство преди година и нещо гледах репортаж от сграда ново строителство с пукнатина от основите до покрива, хората се бяха включили на " зелено" а заради пукнатината не даваха акт 16, даже и 14 не знам как им бяха дали......
                Last edited by mitko2848; 28.06.2021, 11:05.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Повишителите тук сте наистина безнадеждни случаи. Будите съжалението ми. Да живееш в тотална мизерия и да се опитваш да доказваш как тази мизерия е по-добра от Западна Европа...
                  Да твърдиш, че тук имало повече контрол и качеството било по-добро... Ти явно никога през живота си не си излизал извън България, колкото и глупости да ми говориш къде си бил барман и къде не.

                  Нямам думи.
                  Явно комунизмът е оставил много трайни следи.
                  Пред фактите и боговете мълчат, само Джони не пада по гръб....:-)
                  Наистина е без думи - сградите в Европа падат като круши ама там било качеството....

                  ПП Мерси за повишението, ама не ми дават да стана барман....бича келнер и тва си е за цел живот :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.06.2021, 10:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                    ще усетиш след време, че имота се взима за под наем спрямо нуждите на таргет наемателите.

                    песимисчо, или взимаш имоти подходящи за отдаване или взимаш имоти с цел да ги обитават внуците.
                    но дотогава ги държиш празни.
                    и малко се губи логиката, защото те може пък да не искат точно там, като им дойде времето.
                    премисли го.
                    Прав си Ратко, ама не може всички да правим правилни неща и да ти генерираме конкуренция :-)
                    А внуците де ще одят нали требе да ме гледат като остарея иначе нема имот :-))) Премислено е :-))))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Представи си само ако това беше станало в София.... Сигурно щеше да има възгласи на радост като доказателство колко лошо се строи у нас, а сега ние сме били много по-зле и 200 жертви не се броят, а апартите в паданалата сграда са били топ лукс по почти милион парчето.... Не ми се мисли евтините как се строят / от дърво..../
                      Мда. А shit happens навсякъде. Преди години се разминах с дни от тази еклозия:

                      https://www.researchgate.net/figure/...fig3_298900422

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Поне за сградите новините те опровергават - от миналата седмица има още поне 2 случая на паднали сгради в Европа с ЖЕРТВИ. Искаш ли да ти намеря новините ?
                        Ето едната
                        https://www.dnes.bg/world/2021/06/19...a-tri.494266,2
                        Топ качество на строежа с реални площи...

                        При нас засега пада само мазилка ...Не че е добре . Имаше 1 случай с жертви за 20-30 години и то при ремонтни дейности и да речем 10 случая на паднали парчета, а там случаите с цели паднали/взривени от газ и т.н. сгради са всяка седмица....
                        Друг е въпроса , че фасадите трябва да се оправят иначе ще стигнем и до жертви...., но имаме дълъг път да настигнем Европата по некачествено строителство без контрол....
                        Повишителите тук сте наистина безнадеждни случаи. Будите съжалението ми. Да живееш в тотална мизерия и да се опитваш да доказваш как тази мизерия е по-добра от Западна Европа...
                        Да твърдиш, че тук имало повече контрол и качеството било по-добро... Ти явно никога през живота си не си излизал извън България, колкото и глупости да ми говориш къде си бил барман и къде не.

                        Нямам думи.
                        Явно комунизмът е оставил много трайни следи.

                        Коментар


                        • ЦЕНИТЕ ЩЕ СЕ ВДИТНАТ ОЩЕ МАЛКО .
                          КАТО МИНАТ ТЕЗИ ОТ 2008Г.ОТ ПРЕДНИЯТ БАЛОН.
                          ПОСЛЕ ИЗНЕНАДВАЩ СИЛЕН СПАД.
                          ГОЛЕМИ КРЕДИТИ
                          НИСКИ НАЕМИ .
                          НЕ СЕ ВЪРЗВАТ ВЕЧЕ ЦЕНИТЕ.
                          АП. ХОЛ С МИВКА И МАЛКА СПАЛНЯ С ОБЩЕ ЧАСТИ/ /ИМА ГО САМО В БГ./
                          85 КВ-ОТ ТЯХ ЧИСТА ПЛОЩ-50 КВ. ЦЕНА 100 000 ЕВРО.НАЕМ 250 ЕВРО
                          ВРЕМЕ ЗА ИЗПЛАЩАНЕ БЕЗ ЛИХВИТЕ 40 ГОДИНИ.
                          МОЖЕ ДА СМЕ ОТ БАЛКАНА НО НЕ ГИ ЯДЕМ ДОМАТИТЕ С КОЛЦИТЕ ВЕЧЕ.
                          ДРУГИ ЩЕ КАЖАТ ЧЕ КЕФА ЦЕНА НЯМА.
                          КАТО ГЛЕДАМ САМО КАКВА ПАНОРАМА ИМАМ ОТ 10 ЕТАЖ ЦЯЛА СОФИЯ МИ Е В КРАКАТА ВЕЧЕ .
                          ЧУСТВАМ СЕ КАТО ОРЕЛ В РОДОПИТЕ.
                          С ЕДНА ДУМА.
                          ДОЙДОХ ВИДЯХ ПОБЕДИХ.
                          Last edited by superexpert; 28.06.2021, 11:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                            Във Флорида падна цяла сграда докато хората спят.

                            https://trud.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D...8%D0%B4%D0%B0/
                            Представи си само ако това беше станало в София.... Сигурно щеше да има възгласи на радост като доказателство колко лошо се строи у нас, а сега ние сме били много по-зле и 200 жертви не се броят, а апартите в паданалата сграда са били топ лукс по почти милион парчето.... Не ми се мисли евтините как се строят / от дърво..../

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Не казвам, че там е велико. Просто разликите с тук са фрапиращи и ножицата се разтваря все повече и повече.
                              Ако там нещата са добре, тук са много зле. Ако там са зле, тук са катастрофални.
                              Половината сгради в София са в подобно състояние. Пак с бездействието на властите.Там е единичен случай, тук е масово.
                              Поне за сградите новините те опровергават - от миналата седмица има още поне 2 случая на паднали сгради в Европа с ЖЕРТВИ. Искаш ли да ти намеря новините ?
                              Ето едната
                              https://www.dnes.bg/world/2021/06/19...a-tri.494266,2
                              Топ качество на строежа с реални площи...

                              При нас засега пада само мазилка ...Не че е добре . Имаше 1 случай с жертви за 20-30 години и то при ремонтни дейности и да речем 10 случая на паднали парчета, а там случаите с цели паднали/взривени от газ и т.н. сгради са всяка седмица....
                              Друг е въпроса , че фасадите трябва да се оправят иначе ще стигнем и до жертви...., но имаме дълъг път да настигнем Европата по некачествено строителство без контрол....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.06.2021, 10:31.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                ПС: Ето ти нещо, което нагледно представя ситуацията в държавата ни. Бъл съм на много места по света, такова безхаберие никога не съм срещал. Ние сме много по-зле и от редица Африкански държави.

                                https://dnes.dir.bg/sofia/mazilka-pa...-dete-v-sofiya
                                Във Флорида падна цяла сграда докато хората спят.

                                https://trud.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D...8%D0%B4%D0%B0/

                                Коментар

                                Working...
                                X