IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    С продажбата няма грешка.
    Тя е в чакането и че не ги е наместил на друго място в по-добри имоти.... веднага....
    Сега вече е късно - трябва да преглътне голяма загуба / пропусната полза/ и предполагам, че няма да го направи и кеша постепенно ще изгори.... Въпрос на свикване....
    То и аз само с тези няколко месеца чакане и оглеждане съм с 10-ки К пропусната полза....
    Кешът като го набиеш в лоши активи, също гори.

    А той си има къща и имот в Гърция.

    Има един много хубав филм "Клеопатра" с Л. Варела. Има една сцена, в която тя е решила да строи флот.

    А нейният съветник й казва: "Царице, това нещо ще разори Египет". Но тя не го послуша. Въпреки че беше разбита от римляните, поиска да влезе в Египет като победителка, тържествено.

    А много често хората правят неща без визия и без план, под импулс, и накрая свършва зле.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Той е продал на хубави цени за въпросния квартал. Така че няма за какво да съжалява.

      С продажбата няма грешка.
      Тя е в чакането и че не ги е наместил на друго място в по-добри имоти.... веднага....
      Сега вече е късно - трябва да преглътне голяма загуба / пропусната полза/ и предполагам, че няма да го направи и кеша постепенно ще изгори.... Въпрос на свикване....
      То и аз само с тези няколко месеца чакане и оглеждане съм с 10-ки К пропусната полза....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
        Ботичът съвсем превъртя играта.

        Явно пресметливата му душица не може да превъзмогне факта, че е продал евтино и сега кеша му се изпарява
        Той е продал на хубави цени за въпросния квартал. Така че няма за какво да съжалява.

        Коментар


        • Ботичът съвсем превъртя играта.

          Явно пресметливата му душица не може да превъзмогне факта, че е продал евтино и сега кеша му се изпарява

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            Оф тоя е толкова смешен. Само брокери и банкери водят на интервю. Нито една негативна тенденция пак. И веднага се вижда че лъже.

            "Доходността от инвестицията в апартамент трябва да се смята в рамките на 3-5% в момента, но Иванов напомня, че тя е свързана и с разходи - комисиони, данъци и такси, поддръжка на имота, рискове от незаетост, обезценяване на обзавеждане и оборудване, поради което е по-реално да се говори за 2-4%."

            То и миналата година беше 2-4% доходността. Как така се качва цената на актива с над 20% за 6 месеца пък доходността остава една и съща, при всички данни за наемите сочещи че продължават да вървят към дъното. Още повече ако говори за реална доходност понеже нали инфлацията вече била тук. И няма никаква промяна в данните за последните 6 месеца спрямо примерно 9 месеца. На морски апарт наема ми в момента е поне 10% под това от миналата година. Единствения начин да те обере инфлацията в момента е да купиш имот през брокер. Всичко друго си е евтино, най-вече наемите.
            Прав си този път. Много неадекватни пресилени изказвания имаше....Особено около доходността от наем и повишението на цените.

            ПП Пазете се от слънцето, че днес жули яко, а тва действа на психиката....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              Ок казвам какво ми се върти в главата, праскам ипотека на апартамент. Слагам горе долу такава ипотека да взема, колкото половината от наема да покрива плащанията по ипотеката. Т.е. да има некаква сигурност, че ще мога да си я покривам и ако вдигнат лихвите, включително и от трудов доход ако се наложи. Междувременно парите от ипотеката ги инвестирам в бързо ликвидни активи. Ако случайно се наложи във всеки момент да мога да си взема кинтите и да си покрия ипотеката.
              Усещам как някой иска да се отърве от имотя ама НЯМА КОЙ ДА ГО ВЗЕМЕ
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                "Надбягването" между купувачите - силен фактор за поскъпването на имотите у нас

                Цените на имотите в София са се покачили с над 20% от началото на 2021 г., отчитат от агенция "Явлена"

                https://www.investor.bg/bylgariia/45...-u-nas-330277/


                Шапка ти свалям Купа, ти единствен даде толкова смела прогноза. Евала и на доверения адвокат дет прииба жонката - направил е 20-30% печалба за по-малко от година!
                Оф тоя е толкова смешен. Само брокери и банкери водят на интервю. Нито една негативна тенденция пак. И веднага се вижда че лъже.

                "Доходността от инвестицията в апартамент трябва да се смята в рамките на 3-5% в момента, но Иванов напомня, че тя е свързана и с разходи - комисиони, данъци и такси, поддръжка на имота, рискове от незаетост, обезценяване на обзавеждане и оборудване, поради което е по-реално да се говори за 2-4%."

                То и миналата година беше 2-4% доходността. Как така се качва цената на актива с над 20% за 6 месеца пък доходността остава една и съща, при всички данни за наемите сочещи че продължават да вървят към дъното. Още повече ако говори за реална доходност понеже нали инфлацията вече била тук. И няма никаква промяна в данните за последните 6 месеца спрямо примерно 9 месеца. На морски апарт наема ми в момента е поне 10% под това от миналата година. Единствения начин да те обере инфлацията в момента е да купиш имот през брокер. Всичко друго си е евтино, най-вече наемите.

                Коментар


                • Ок казвам какво ми се върти в главата, праскам ипотека на апартамент. Слагам горе долу такава ипотека да взема, колкото половината от наема да покрива плащанията по ипотеката. Т.е. да има некаква сигурност, че ще мога да си я покривам и ако вдигнат лихвите, включително и от трудов доход ако се наложи. Междувременно парите от ипотеката ги инвестирам в бързо ликвидни активи. Ако случайно се наложи във всеки момент да мога да си взема кинтите и да си покрия ипотеката.
                  Last edited by pepe1234; 25.06.2021, 12:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Как мислите ипотека дали е добра идея в момента? Т.е. дали пък лихвата по ипотеката няма да ми излиза по-ниска от инфлацията?
                    Аз се замислям за същото....И в момента е по-добре със сигурност, но след няколко години / 3-5 или 10/ няма да е поради връзката инфлация-лихви. По избор или инфлацията ще падне или лихвите ще се вдигнат. Или едното води към другото.
                    Та моята сметка е ако взема ипотечка да мога да я изплатя за 3-4 години....не повече...,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      доста повече (отпреди да се запаля за ЗЗ. разчистих известна част от асцид-ите със ЗЗ, защото имам реална такава, но определени инвестиции си оставих.)

                      едни позиции са много добре ... е имам и недобре представящи се, но като цяло съм доволен

                      спирам, че се отклоняваме от темата за НИ.

                      аз мисля да ви оставя няколко месеца да се надъхвате за тулите и ще се включа пак, когато имам какво да напиша по жилищните имоти.

                      Поздрави и успех на всички!

                      ПП интерес -> цена -> истерия -> активиране на яко производство -> пик -> производството мисли, че е корекция -> свръх предлагане -> какво става? -> мяу

                      това са пазарните сили движещи всеки един пазар, на който стоката, която се търгува МОЖЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДА

                      като започнеш от земеделска продукция, стоки за бита та стигнеш до масовите жилищни имоти, които се коментират тук.
                      Не вярвам да се стърпиш толкова време...ЗЗ поскъпна почти двойно вече трета категория парче над 3 декара под 2000 лева е невъзможно да се намери

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Как мислите ипотека дали е добра идея в момента? Т.е. дали пък лихвата по ипотеката няма да ми излиза по-ниска от инфлацията?
                        За момента може и да е по добре ама за след година две не се знае...Съвет не мога да ти дам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Как мислите ипотека дали е добра идея в момента? Т.е. дали пък лихвата по ипотеката няма да ми излиза по-ниска от инфлацията?
                          Който ти отговори директно и точно на въпрос за кредит недей да го слушаш за никакви финансови съвети.
                          Когато взимаш кредит за Х години не те интересуват условията в момента, а те интересува възможността за плащане през следващите Х години. Затова въпросът е строго индивидуален, комплексен и сложен, с неяснота в някаква степен.

                          Коментар


                          • Как мислите ипотека дали е добра идея в момента? Т.е. дали пък лихвата по ипотеката няма да ми излиза по-ниска от инфлацията?
                            Last edited by pepe1234; 25.06.2021, 11:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                              "Надбягването" между купувачите - силен фактор за поскъпването на имотите у нас

                              Цените на имотите в София са се покачили с над 20% от началото на 2021 г., отчитат от агенция "Явлена"

                              https://www.investor.bg/bylgariia/45...-u-nas-330277/


                              Шапка ти свалям Купа, ти единствен даде толкова смела прогноза. Евала и на доверения адвокат дет прииба жонката - направил е 20-30% печалба за по-малко от година!
                              Надбягване между купувачи обикновено води до некачествено търсене. "Да купя, колкото да купя нещо, защото цените ще растат". Прилича на спекулативно търсене.
                              Ръстът от 20% в цената зависи при какъв брой сделки е постигнат. Може и да греша, но на мен ми звучи като изкривяване заради голяма тежест на определени сделки.
                              Направи ми впечатление, че по стара брокерска традиция пак се оглеждат във банковите влогове на хората и излагат опорните точки за отрицателни лихви. Докато е в действие тази неадекватна политика на големите централни банки, хората ще продължават да спестяват в банките (и извън тях). Звучи като парадокс, но си има съвсем логично обяснение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                                ПП Ти си си супер. Имаш идеална алтернатива за кеша със ЗЗ, но тя не е за всеки.... Иначе в акции се съмнявам да имаш и 1 маломерка вложена....
                                доста повече (отпреди да се запаля за ЗЗ. разчистих известна част от асцид-ите със ЗЗ, защото имам реална такава, но определени инвестиции си оставих.)

                                едни позиции са много добре ... е имам и недобре представящи се, но като цяло съм доволен

                                спирам, че се отклоняваме от темата за НИ.

                                аз мисля да ви оставя няколко месеца да се надъхвате за тулите и ще се включа пак, когато имам какво да напиша по жилищните имоти.

                                Поздрави и успех на всички!

                                ПП интерес -> цена -> истерия -> активиране на яко производство -> пик -> производството мисли, че е корекция -> свръх предлагане -> какво става? -> мяу

                                това са пазарните сили движещи всеки един пазар, на който стоката, която се търгува МОЖЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДА

                                като започнеш от земеделска продукция, стоки за бита та стигнеш до масовите жилищни имоти, които се коментират тук.

                                Last edited by bertram; 25.06.2021, 09:42.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X