IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами собственика е фалирал ипотекар, тоест банката, а в банката не знаят, че това е тяхно или се правят на луди. Но до колкото знам не се правят понеже са ми пращали оферта за всичко което имат според тях.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Мда ама ако имаше други, те щяха да бъдат вписани. А няма нищо ново от 10 години насам.
      И какво предлагаш банката да ти го продаде щото на тебе ти е харесал?

      Като толкова ти е харесал намери собственика и си говори с него

      Коментар


      • Няма да се появи, според мен са загубили края в банката какво имат понеже те имат и други апартаменти в тази и съседни сгради.
        Ще звъня утре на адвокатката ако може да изскубне повече инфо от някъде.

        Коментар


        • започвай да го дебнеш на сайта на чси-тата.
          щом е с възбрана има голям шанс да се появи там.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Това че има възбрана от банка не значи че е на банката.

            Даден имот може да има и повече от една възбрана от различни банки ако е бил ипотекиран в различни банки
            Мда ама ако имаше други, те щяха да бъдат вписани. А няма нищо ново от 10 години насам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
              Някой тук от ОББ чете ли?
              Интересува ме едно помещение(не апартамент) което има възбрана от ОББ в регистъра, а тия ми твърдят, че не е тяхно.

              По принцип ги питах индиректно дали се правят на ударени преди да го проверя, и те или не знаят какво имат или не ги интересува.
              Та се чудя сега как да накарам да ми го продадат.
              Това че има възбрана от банка не значи че е на банката.

              Даден имот може да има и повече от една възбрана от различни банки ако е бил ипотекиран в различни банки

              Коментар


              • Някой тук от ОББ чете ли?
                Интересува ме едно помещение(не апартамент) което има възбрана от ОББ в регистъра, а тия ми твърдят, че не е тяхно.

                По принцип ги питах индиректно дали се правят на ударени преди да го проверя, и те или не знаят какво имат или не ги интересува.
                Та се чудя сега как да накарам да ми го продадат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  За Атина е ударил между 50 и 70% като минимум, има места и с по 140% ръстове, но по-важната разлика със София е - цените не са на оферта А реално вървят сделки.
                  много ги знаеш ти къде вървят сделките. неред софия, нерде атина, нерде бад какво там беше
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Не съм сигурен колко им се е вдигнала цената на тия в Атина, но тия дето ги продаде в София са минимум с 30% нагоре

                    Ако тия в Атина са продаваеми що не ги продаде?
                    За Атина е ударил между 50 и 70% като минимум, има места и с по 140% ръстове, но по-важната разлика със София е - цените не са на оферта А реално вървят сделки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      ха ха крушков пак сметка на чужда паница прави.
                      2-та апарта в Атина да не би да не им се вдига цената?
                      А съм ги купил на цената на гараж в шопия, а са 3-стайни.
                      Пак на такава цена ще купя ако не в шопия в Стамбул. Дофтурите казаха че 100г ще живея, имам време да чакам
                      Не съм сигурен колко им се е вдигнала цената на тия в Атина, но тия дето ги продаде в София са минимум с 30% нагоре

                      Ако тия в Атина са продаваеми що не ги продаде?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ратко, я да не ми пипате професора. Не съм виждал по-добър от него у нас на сцена....
                        Не разбирам защо трябва да се задълбава и върху това което казва....И без казаното е ного як...., а ако уцели направо извънземен....
                        професора е топ.
                        трябва да го дават всека вечер по телевизията вместо рекламите.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Краси Петров е изключително интересен автор. Успява да преведе материята по пътя на научно-популярния език, с което я прави много по-достъпна. За имотите разсъждава логично, макар че емпириката го опровергава. Но има и такъв показател като ирационално потребителско поведение. Там нещата не можеш да ги хванеш. Имотите са единствената понятна котва за масовата част от потребителите и като такава те се устремяват към тях. Кой ти разбира от акции, облигации, борси и прочие извън някаква много тесен сегмент от хора, които се занимават с това. Ако всички разбираха от финанси както от имоти - Вълкът от Уолстрийт щеше да работи в тухларната.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            "Имаме вековна история, която показва, че един квадрат в центъра на София струва 1/5 унция злато, т.е. около 300/400 евро", обясни той.

                            явно има предвид времето, когато в центъра е имало няколко кошари.

                            Ратко, я да не ми пипате професора. Не съм виждал по-добър от него у нас на сцена....
                            Не разбирам защо трябва да се задълбава и върху това което казва....И без казаното е ного як...., а ако уцели направо извънземен....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                              Песимисте грубо/условно при теб как го виждаш колко години го смяташ за възвръщаемост на инвестицията в момента?
                              Писал съм го преди...сега целта ми е краткосрочна понеже така или иначе съм похарчил парите и не мога да се върна назад и да се откажа от наемите .... Та краткосрочната цел е да си изплатя довършителните работи и обзавеждането, което при сегашните наеми ще се случи за 5-6+ години вероятно.... Когато правех нещата наемите вървяха нагоре и очакавах, че ще го направя за макс 3-4 години...
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.07.2021, 17:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                "Имаме вековна история, която показва, че един квадрат в центъра на София струва 1/5 унция злато, т.е. около 300/400 евро", обясни той.

                                явно има предвид времето, когато в центъра е имало няколко кошари.

                                Мда. И няколко джамии и много кал.

                                Коментар

                                Working...
                                X