IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Не видях да казва нещо глупаво. Балонът е факт. Факт е и че под наем е далеч по-изгоден вариант.
    Не виждам да прави някакви прогнози за спукването на балона, само казва как това един ден ще стане.

    Малко преувеличава единствено с тройната надценка на някои жилища. По-скоро е двойна, като примера с Гоцето и цена от 2500 за обзаведен. В общия случай е около 50%.
    Разбира се че е така. От първият път като го гледах преди няколко години говореше същото, а от тогава имотиту са 50% нагоре, което не означава че няма да паднат 3 пъти.... Просто човека има фикс идея за имотни балони и това му е в цялата кариера....та каквото и да е реално положението той все ще твърди че е балон....:-)
    А за живеенето под наем това което той каза го пиша от години тук / мобилност, без риск и т.н./ и в момента е върха на топа - абсолютно безпроблемно може да се наеме имот на 3% бруто, а в луксозният сегмент сигурно и на под 2.5% бруто... Топ сделки за наемателите....
    Наистина голяма част от нещата които говори сме ги писали тук...да не кажа сичко....

    Коментар


    • А аз в такива тъпотии не задълбавам, грубо ми е достатъчно да си направя сметката за себе си. Нямам толкова време за губене. Предпочитам да се занимавам с по-приятни неща. Това съм го направил за да знам колко ми е излязло на квадрат всичко общо. Ако реша да продавам някога да съм наясно, колко ми е струвал квадрата.
      Last edited by pepe1234; 02.07.2021, 16:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        Всичко както е по нотариален акт. Говоря за ново строителство. Старо е доста повече.
        Но това зависи и от големината на терасите, от общите части и пр. Ако половината площ ти е тераси (както много безумни нови строителства), нещата ще бъдат напълно различни.

        Колко е площта на апартамента без тераси, стени и общи части и каква сума ти излезе общо? Няма как да не знаеш истинската площ на стаите си.

        Коментар


        • Всичко, както е по нотариален акт, както си плащаш на квадрат на строителя. По същия начин на квадрат го казвам. Говоря за ново строителство. Старо е доста повече.
          Last edited by pepe1234; 02.07.2021, 16:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            Ами на мен довършителни + обзавеждане ми излиза последно около 250Е квадрата без супер лукс, а то е еднакво и за Люлин и за Изток се толкова струва. Та така, ама за всеки влак си има пътници. Са който не му се занимава, щото майстори и обзавеждане си е огромна разправия си взема готово и си пести нервите.
            250 върху коя площ? Светла (без стени), РЗП или с общи части?

            Коментар


            • Ами на мен довършителни + обзавеждане ми излиза последно около 250Е квадрата без супер лукс, а то е еднакво и за Люлин и за Изток се толкова струва. Та така, ама за всеки влак си има пътници. Са който не му се занимава, щото майстори и обзавеждане си е огромна разправия си взема готово и си пести нервите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ооо, този е страхотен. И мой любимец също.... Много го харесвам как говори и представя нещата, около 2039 ще познае за имотиту....
                Говори за много неща които сме писали тук...Дали чете :-)
                Не видях да казва нещо глупаво. Балонът е факт. Факт е и че под наем е далеч по-изгоден вариант.
                Не виждам да прави някакви прогнози за спукването на балона, само казва как това един ден ще стане.

                Малко преувеличава единствено с тройната надценка на някои жилища. По-скоро е двойна, като примера с Гоцето и цена от 2500 за обзаведен. В общия случай е около 50%.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  ratten всичкп ли отдаваш или има и греди?
                  Докарваш ли 4-5% бруто или пак греда?
                  Споко не може да има вечно навлеци при губеща инвестиция. Като фалират е нашия ред да косим и събираме трупове. Реално ще са трохите от големите играчи ама все е нещо
                  в момента всичко е заето, но имаше и по 2 маломерки висящи празни.
                  и срока за отдаване се увеличи.
                  зависи как ще ги смятаме, ако е по сегашни цени - към 5%
                  Last edited by ratten; 02.07.2021, 16:17.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    Тоя определено ме кефи

                    https://www.dnes.bg/sofia/2021/07/01...te-naem.495520
                    Ооо, този е страхотен. И мой любимец също.... Много го харесвам как говори и представя нещата, около 2039 ще познае за имотиту....
                    Говори за много неща които сме писали тук...Дали чете :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Тоя определено ме кефи

                      https://www.dnes.bg/sofia/2021/07/01...te-naem.495520
                      Тоя си противоречеше няколко пъти, но в едно е прав - инфлацията първо изяжда разполагаемия доход, а чак слееед това може би и ипотечката

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                        Тоя определено ме кефи

                        https://www.dnes.bg/sofia/2021/07/01...te-naem.495520
                        Още един успял икономист-наемател.

                        "За бога братя, не купувайте!"

                        Коментар


                        • Хареса ми как един е писал в коментарите да изчакат да си продаде НИ и тогава да пишат за поевтиняване, а друг го пита от колко години вече се опитва да го продаде

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Нали има доста маломерки, които носят добър доход. Какво повече искаш, бате,
                            ratten всичкп ли отдаваш или има и греди?
                            Докарваш ли 4-5% бруто или пак греда?
                            Споко не може да има вечно навлеци при губеща инвестиция. Като фалират е нашия ред да косим и събираме трупове. Реално ще са трохите от големите играчи ама все е нещо
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                              Тоя определено ме кефи

                              https://www.dnes.bg/sofia/2021/07/01...te-naem.495520
                              веднага ми става любим гуру.

                              Проф. Петров съветва хората да плащат за наем и междувременно да спестяват в злато и сребро.

                              "Жилищата са адски надценени, а златото е адско подценено. Имаме вековна история, която показва, че един квадрат в центъра на София струва 1/5 унция злато, т.е. около 300/400 евро", обясни той.

                              наема трябва да се плаща, професора така казва.

                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Нали има доста маломерки, които носят добър доход. Какво повече искаш, бате,
                                еми искам повече маломерки с добър доход.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X