IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    И откъде БГ ще вземе пари?
    2-ра година сме 5млрд€ на червено.
    Преструктуриране на икономиката - НУЛА - ядем и пием кредитите. Кат почнем да връщаме? Откъде?
    Почна инфлацията ...
    на търгашите. Преди 10к стока в контейнера и 2к транспорт, сега 10к и за транспорт. Не че ще ги свали много че продават за 100к стоката. Ама преди разтикват за 2-3 месеца, сега ще е поне 5-6. От 20к сега ще са 5-6 на месец - сал за ядене и сметки
    на заплатаджиите - стоките от първа необходимост - ток, вода, ляб, олио. За друго кинти няма да има.
    Загробилите се с ипотечка как ще намерят буфер от 200-300лв на човек или 1000 общо? Ще има стягане на колана. Опаааа на кой ще продават спекулативните имоти на зилено?
    БГ правителството ще моли за пари за да не мрем от глад - ака да няма бунтове. На всички са опънати нервите покрай кУрони, мерки и само фитил трябва
    на нас, ботчо.
    ние с теб ще ги спасим и тънко ще ги отървем от имотиту.
    ама първо ще почакаме малко.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Няма как да ми се вярва, след като Артекс са една от перачниците на откраднатото от Баце - заедно с много други.
      Направо сме си номер едно - по крадливост, корупция и безнаказаност.
      Световните класации дали отчитат, че масово хората живеят с по 150 Евро пенсия? И че правим ремонт на локва с шише от кока кола, струващ милиони?

      Може би заради половин МИЛИАРД километра магистрали сме на толкова предно място?
      Перачница или не тва няма отношение към строителството.... Иначе имотите особено на Запад са 100%-ва перачница не само на корупционни пари, а и на кървави такива....
      Има си описано какво отчитат / почти всичко/ . Отчитат го и за другите и за всички еднакво.
      Тва че на теб не ти харесва оценката им е друг въпрос, но за твое съжаления тя е изцяло неутрална, освен ако не мислиш , че нашенските брокита са ги подкупили / тва след БНБ-то/ :-)))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Мда, колкото и да не ти се вярва Артекс строят на прилично ниво, а всяка нова сграда е по-добра от всяка стара пък било то и във Виена :-)
        Общите части започнаха да растат след 2016 повечко- написах колко са на Гагарин...., на Латинка не ги помня, но едва ли са над 12-13%....
        Сравнението е от Номчето, не от мен :-)....Той написа че неговият приятел е купил по 4000 на квадрат на топ Виенско място. , а аз само го опровергах , че е опашата лъжа.... Не знам за кое точно - място, цена , но е очевидно, че тази цена я има само в околностите на Виенският Люлин и 2 пъти написах , че може и да е по-хубаво от Изток...много.....не знам, но не променя факта че е Люлин. за града...:-)
        Не си ти човека да казваш на кое място е София и България / не е Виена тва е ясно/ , а световните класации са посочили къде е като качество , доходи и т.н.....МНОГО прилично място дали 50 или 100 от милионните градове....Хич не е зле.... все МНОГО в първата половина....
        Няма как да ми се вярва, след като Артекс са една от перачниците на откраднатото от Баце - заедно с много други.
        Направо сме си номер едно - по крадливост, корупция и безнаказаност.
        Световните класации дали отчитат, че масово хората живеят с по 150 Евро пенсия? И че правим ремонт на локва с шише от кока кола, струващ милиони?

        Може би заради половин МИЛИАРД километра магистрали сме на толкова предно място?
        Last edited by ejonny2376; 04.07.2021, 18:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          В повечето градове у нас старите панелки поскъпват с повече от новите жилища, показват последните данни на НСИ.

          Цените на жилищата в София са се повишили с 11,6% през първото тримесечие на тази година спрямо същото наминалата. Почти еднакво е увеличените и при панелките, и на новите кооперации – съответно с 11,4% и 11,9 на сто.
          С тая моята прогноза за 20% тая година май съм си бил жив оптимист - Ако ръста тази година мине 30% си сменям профила и почвам да пиша като Оптимистчо на квадрат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


            В София по-качествено строителство от Виена??!!
            Смени дилъра, човече.

            А да, винаги забравяш да умножиш Софийската цена по 2 (заради фалшивите квадрати) преди да сравняваш. Това само между другото.
            Не разбирам и защо сравняваш Изток с топ-локациите във Виена. Люлинът на Виена е пъти над Изток по всички показатели - доходи, инфраструктура, стандарт на живот. Изток можеш да го сравняваш с добрите квартали на Бишкек, Душанбе, Алмаати и Ташкент - все страни от нашата черга.
            Мда, колкото и да не ти се вярва Артекс строят на прилично ниво, а всяка нова сграда е по-добра от всяка стара пък било то и във Виена :-)
            Общите части започнаха да растат след 2016 повечко- написах колко са на Гагарин...., на Латинка не ги помня, но едва ли са над 12-13%....
            Сравнението е от Номчето, не от мен :-)....Той написа че неговият приятел е купил по 4000 на квадрат на топ Виенско място. , а аз само го опровергах , че е опашата лъжа.... Не знам за кое точно - място, цена , но е очевидно, че тази цена я има само в околностите на Виенският Люлин и 2 пъти написах , че може и да е по-хубаво от Изток...много.....не знам, но не променя факта че е Люлин. за града...:-)
            Не си ти човека да казваш на кое място е София и България / не е Виена тва е ясно/ , а световните класации са посочили къде е като качество , доходи и т.н.....МНОГО прилично място дали 50 или 100 от милионните градове....Хич не е зле.... все МНОГО в първата половина....

            Коментар


            • В повечето градове у нас старите панелки поскъпват с повече от новите жилища, показват последните данни на НСИ.

              Цените на жилищата в София са се повишили с 11,6% през първото тримесечие на тази година спрямо същото наминалата. Почти еднакво е увеличените и при панелките, и на новите кооперации – съответно с 11,4% и 11,9 на сто.

              https://www.pariteni.bg/novini/imoti...ilishta-239453

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Имам доходи, няма доходност. Живеем с пенцията и пестим заплатата . Ако се стискаме може и 25к€ да натрупаме
                Стисткаите се тамън ще компенсирате загубените наеми
                Last edited by ledosvetlenie; 04.07.2021, 18:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Това от каква позиция го казваш бе джанъм ? Годишно нето какъв ти е прихода ? Повтарям ,нето ?
                  И да ти кажа няма да ми повярваш така че ще го оставя на въображението ти

                  Освен това ако не верваш на Номчето и на Джонката може да покажеш някой линк към имот за 200к евро в София дето да е хубав за живеене - локация - инфраструктура - паркиране - училища и детски градини

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Кое не ти е ясно защото аз ти дадох реален пример от преди 5 години от ПЪРВО лице . Имам сигурно и офертата на мейла все още. 1000 евро на квадрат НОВО !!!!!! 100 пъти по-качествено строителство от това което е взел познатият ти във Виена.... Как и да го смяташ по тогавашните цени разликата е била поне 3 пъти за всяка точка от Виена, а за топ местата над 10 пъти....
                    Това че инфраструктурата е по-качествена там и че тамошният Люлин или предградие изглежда добре не променя ФАКТИТЕ, а те са че незнайно защо се опитваш да лъжеш / приемам че е поради незнание, а не умишлено или са те излъгали какво са платили/.
                    https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Austria
                    2019 година

                    Apartments in Innere Stadt change hands at around EUR 11,000 to EUR 13,000 per sq. m., whereas in the other areas apartments cost around only EUR 3,500 to EUR 7,800 per sq. m. Yields in Innere Stadt range from 1.7-2.3% At this kind of yield, no-one is buying an apartment to rent it out.

                    Недей да пишеш щото и ползата от нескопосаните ти лъжи е никаква...Няма да свалиш цените....Или просто си купи във Виена....

                    В София по-качествено строителство от Виена??!!
                    Смени дилъра, човече.

                    А да, винаги забравяш да умножиш Софийската цена по 2 (заради фалшивите квадрати) преди да сравняваш. Това само между другото.
                    Не разбирам и защо сравняваш Изток с топ-локациите във Виена. Люлинът на Виена е пъти над Изток по всички показатели - доходи, инфраструктура, стандарт на живот. Изток можеш да го сравняваш с добрите квартали на Бишкек, Душанбе, Алмаати и Ташкент - все страни от нашата черга.
                    Last edited by ejonny2376; 04.07.2021, 18:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Е сега айде за продаване да не говорим, по-скоро за купуване. Това са ми депозитите защо да ги развалям ?! :-)
                      И за другото си прав, ако не платиш настоящите цени значи не си работил само за поскъпването. Факт. Другото е на оферта и хартия вариации на графиката :-)
                      Чудя се наистина ли все още разчиташ на поевтиняване мерено в пари при настоящата ситуация ?
                      И откъде БГ ще вземе пари?
                      2-ра година сме 5млрд€ на червено.
                      Преструктуриране на икономиката - НУЛА - ядем и пием кредитите. Кат почнем да връщаме? Откъде?
                      Почна инфлацията ...
                      на търгашите. Преди 10к стока в контейнера и 2к транспорт, сега 10к и за транспорт. Не че ще ги свали много че продават за 100к стоката. Ама преди разтикват за 2-3 месеца, сега ще е поне 5-6. От 20к сега ще са 5-6 на месец - сал за ядене и сметки
                      на заплатаджиите - стоките от първа необходимост - ток, вода, ляб, олио. За друго кинти няма да има.
                      Загробилите се с ипотечка как ще намерят буфер от 200-300лв на човек или 1000 общо? Ще има стягане на колана. Опаааа на кой ще продават спекулативните имоти на зилено?
                      БГ правителството ще моли за пари за да не мрем от глад - ака да няма бунтове. На всички са опънати нервите покрай кУрони, мерки и само фитил трябва
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        песимисте капиталова има САМО АКО И КОГАТО ПРОДАДЕШ. Аз имам капиталова от 13 на 63к и от 15 на 80к за 15 години.
                        Ще съм работил за поскъпването САМО АКО СИ КУПЯ НА ТЕЗИ ЦЕНИ. ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ
                        Е сега айде за продаване да не говорим, по-скоро за купуване. Това са ми депозитите защо да ги развалям ?! :-)
                        И за другото си прав, ако не платиш настоящите цени значи не си работил само за поскъпването. Факт. Другото е на оферта и хартия вариации на графиката :-)
                        Чудя се наистина ли все още разчиташ на поевтиняване мерено в пари при настоящата ситуация ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6veve4&f1=1
                          ето ви един за 55к до братята и линиите
                          Пак ли активира филтъра ? ;-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            ПроблемЪт при теб е ,че всичко мериш през имот, и то през имот който е на офертни и е надценен, с обаждането говорят за 10% отстъпка, каза някой тука !! Уви криза ще има ,имота ще падне ,тогава съотношение заплати-имот -злато-долар примерно какво ще е имаш ли идея. На 99% съм убеден ,че си брокер, просто няма никакъв друг смисъл в писанията ти .
                            осветлението говори за половин един милион лева все едно са пари за семки , сектата тука е ясна но айде малко слезте на земята. Няма тука нито един сериозен човек който да пише в темата, нито един . Под сериозен разбирам човек с доход от 100к -1м евра нето нагоре /година . Тука разтягате само ластици.
                            Трябва да се стъпи на здрава/стабилна почва някъде, за да знаеш за какво работиш....и има ли смисъл от тази работа.... Предполагам си съгласен, че кеша в момента не е такава, златото се манипулира сериозно и не е това вече което е било през хилядолетията , не е и стока от първа необходимост. Петрола и храните са силно воалатилни двупосочно и не е ок да се ползва само една за базови изчисления... Донякъде индекс от тях може да върши нещо, но пак е въпрос на тежести....
                            И затва всичко пречупвам през имотите - само Софийските, че другите пак не са добро мерило. Не е идеално но квото е...
                            Иначе разбира се че ме разкри, че съм брокер. Не съм се съмнявал в способностите ти за прогнозиране , макар и да ме надценяваш малко...само асистент брокер съм :-)
                            У нас хората с подобни доходи са единици и едва ли някой би писал в този форум.... Само Джонката със сигурност отговаря на това условие...Начи вервай му на него. Той е авторитета :-)
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 17:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin

                              Кой тоя ВСЕКИ бре, ти ли Смешки! Покупателната ви способност е под половината от средната в ЕС, с тая демография баш имотите са 100% губеща инвестиция в Б-станя. С единственото изключение производства/бази.
                              Мене ме мани...Аз изкарвам много розав домат само :-)
                              Депозитите в банките и наличният кеш растат с вероятно най-високият темп в ЕС като процент... Така че има кой....:-)
                              С тази демография какви производства и бази ще правиш у нас ?! Виж че безработицата ни е на исторически минимум. Кой ще работи ?! Е освен ако не си осъзнал най-накрая, че миграцията/емиграцията обърна посоката у нас с всички последици от това за имотиту :-)

                              Коментар


                              • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6veve4&f1=1
                                ето ви един за 55к до братята и линиите
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X