IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    И аз си представям подобни схеми, но нещата ще станат много видими когато достигнем тези 40-50% инфлация. Тогава ще трябва да се дават обяснения що не са вдигнали лихвите повече и по-рано.
    В същото време подобен процент що доведе до усещане за обедняване на хората. Не е като 10% за които да лъжат и мажат, че са временен ефект. А от там има рискове. За да потушат неизбежните социални вълнения ще трябва да развържат кесията чрез ново печатане и това няма да има край.... като яйцето и кокошката - едното води до другото....
    Направо почвам да се чудя дали вируса не е идеален повод да не допуснат бунтове и вълнения и да ги потушават по-грубо с благороден предтекс...
    Не могат да вдигнат лихвите и да искат. А те даже и не искат

    В момента новозакупените имоти трудно носят 2-3% ако лихвите станат 3% сума ти народ ще тръгне да продава имотите за да сложи парите в банка това ще срути имотният пазар, борсите и накрая банките

    На фона на горното дребни улични вълнения че на някой му се били обезценили парите изглеждат като детска приказка

    Инфлацията е силно търсен ефект от силните на деня и е неизбежно да се случи

    Стискащите кеш които не са си научили урока през 90-те ще трябва да се явяват на поправителен



    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Лихвите не могат да бъдат вдигнати, това просто го забрави като опция преди да видим галопираща инфлация

      при дори леко вдигане на лихвите над 90% от западните държави трябва да обявят дефолт по дълговете

      Предела на разумното задлъжняване е 60% от БВП в момента почти всички са над 100%

      В момента инфлацията за доста от нещата е над 10% осреднена вероятно е около 10% те признават за 2-3%

      Когато инфлацията удари 20% те ще признаят за 4-5% и ще вдигнат лихвите с 0.5% колкото за очи

      Когато реалната натрупана инфлация стане 40-50% ще повдигнат малко по смело на 2-3% и това вероятно ще доведе до корекция в пазара на имотите за известно време

      Оф тва са пълни глупости. Спри да лъжеш и да плашиш. На западните държави по 50% от дълга им се държи от централни банки, така че вноските по тоя дълг са само технически. Напротив колкото повече боклуци изкупиха централните банки, толкова повече могат да вдигат лихвите, понеже вноските по тея лихви си отиват пак в банките и в последствие се предават на ковчежниците или някоя друга институция. Всичко си разбрал точно наобратно.

      А инфлацията много добре се вижда в САЩ как вече никой не иска работи за обезценяващи се пари и в паника се обърнаха. Още тая година ще има сериозно затягане.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        И аз си представям подобни схеми, но нещата ще станат много видими когато достигнем тези 40-50% инфлация. Тогава ще трябва да се дават обяснения що не са вдигнали лихвите повече и по-рано.
        В същото време подобен процент що доведе до усещане за обедняване на хората. Не е като 10% за които да лъжат и мажат, че са временен ефект. А от там има рискове. За да потушат неизбежните социални вълнения ще трябва да развържат кесията чрез ново печатане и това няма да има край.... като яйцето и кокошката - едното води до другото....
        Направо почвам да се чудя дали вируса не е идеален повод да не допуснат бунтове и вълнения и да ги потушават по-грубо с благороден предтекс...
        правилно мислиш ,че инфлация значи лихва . въпроса е какво ще правят с дълговете, според мен най логичното нещо е депресия ,като 30-те.тогава нали знаеш какво се е случило . как ще стане ,ами оптимизма който е заразил народонаселението ще се срещне с песимизма на средата. ОЧаквай неочакваното .
        ПП Осветлението ако си мисли че кредитополучателите ще цъфнат ,толкова силно се лъже ,че ако влезе някъде на дебел кредит ще скача от покрива някое епк след време .
        ПП Иде нова вълна на ковида ,идващата зима ще е по тежка от предишната, хем цените нагоре , хем нови фалити и липса на пари . Неясно е бъдещето .....
        Last edited by pa4anga; 03.07.2021, 23:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Лихвите не могат да бъдат вдигнати, това просто го забрави като опция преди да видим галопираща инфлация

          при дори леко вдигане на лихвите над 90% от западните държави трябва да обявят дефолт по дълговете

          Предела на разумното задлъжняване е 60% от БВП в момента почти всички са над 100%

          В момента инфлацията за доста от нещата е над 10% осреднена вероятно е около 10% те признават за 2-3%

          Когато инфлацията удари 20% те ще признаят за 4-5% и ще вдигнат лихвите с 0.5% колкото за очи

          Когато реалната натрупана инфлация стане 40-50% ще повдигнат малко по смело на 2-3% и това вероятно ще доведе до корекция в пазара на имотите за известно време

          И аз си представям подобни схеми, но нещата ще станат много видими когато достигнем тези 40-50% инфлация. Тогава ще трябва да се дават обяснения що не са вдигнали лихвите повече и по-рано.
          В същото време подобен процент що доведе до усещане за обедняване на хората. Не е като 10% за които да лъжат и мажат, че са временен ефект. А от там има рискове. За да потушат неизбежните социални вълнения ще трябва да развържат кесията чрез ново печатане и това няма да има край.... като яйцето и кокошката - едното води до другото....
          Направо почвам да се чудя дали вируса не е идеален повод да не допуснат бунтове и вълнения и да ги потушават по-грубо с благороден предтекс...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Мислиш, че ще продължат с печатането ? Ще им трябва нов повод ....
            Малко се получава греда щото ако продължат и се случи зверската инфлация / колко е според теб като цифра ?/ тогава няма да имат друг избор освен да вдигнат лихвите....
            Лихвите не могат да бъдат вдигнати, това просто го забрави като опция преди да видим галопираща инфлация

            при дори леко вдигане на лихвите над 90% от западните държави трябва да обявят дефолт по дълговете

            Предела на разумното задлъжняване е 60% от БВП в момента почти всички са над 100%

            В момента инфлацията за доста от нещата е над 10% осреднена вероятно е около 10% те признават за 2-3%

            Когато инфлацията удари 20% те ще признаят за 4-5% и ще вдигнат лихвите с 0.5% колкото за очи

            Когато реалната натрупана инфлация стане 40-50% ще повдигнат малко по смело на 2-3% и това вероятно ще доведе до корекция в пазара на имотите за известно време


            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              И аз не вервах преди 10 години че може сега заплатите да са такива ама е факт

              Другото което пропускаш е че се печата хартия в геометрична прогресия. В следващите 10 години ще бъде напечатена в пъти повече от колкото до момента

              Тия планини от дългове могат да бъдат стопени само със зверска инфлация

              Не случайно няколок пъти написах че този път ще намажат тия с кредитите а ще ядат хурката тези с парите
              Мислиш, че ще продължат с печатането ? Ще им трябва нов повод ....
              Малко се получава греда щото ако продължат и се случи зверската инфлация / колко е според теб като цифра ?/ тогава няма да имат друг избор освен да вдигнат лихвите....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Теоретично съм съгласен с теб, че заплатите ще продължат нагоре, но темпа ще се забави. Освен това през периода инфлацията е вероятно да изпревари ръста им следователно остатъчният доход след разходите не е сигурно дали ще е много повече дори при тези 4000 заплата... Друг е въпроса, че и не мисля че ще има 4000 лева след 10 години / тва за тези сега с 2200/ Ще се доближим прекалено много до Европейските нива / да знам че и те няма да седят на 1 място/
                И аз не вервах преди 10 години че може сега заплатите да са такива ама е факт

                Другото което пропускаш е че се печата хартия в геометрична прогресия. В следващите 10 години ще бъде напечатена в пъти повече от колкото до момента

                Тия планини от дългове могат да бъдат стопени само със зверска инфлация

                Не случайно няколок пъти написах че този път ще намажат тия с кредитите а ще ядат хурката тези с парите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Крива ти е сметката

                  Само до преди 10 години директор на училище беше с 900лв заплата а учителите взимаха по около 500

                  Днес общ работник за под 1000 не можеш да намериш

                  След още 10 години няма да можеш да намериш и за под 2000лв а тези дето в момента взимат 2200 ще полчават по 4000+
                  Теоретично съм съгласен с теб, че заплатите ще продължат нагоре, но темпа ще се забави. Освен това през периода инфлацията е вероятно да изпревари ръста им следователно остатъчният доход след разходите не е сигурно дали ще е много повече дори при тези 4000 заплата... Друг е въпроса, че и не мисля че ще има 4000 лева след 10 години / тва за тези сега с 2200/ Ще се доближим прекалено много до Европейските нива / да знам че и те няма да седят на 1 място/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    такъв е профила на тези които искат да излъжат с ипотечка. Спестили 10-20к за 3-4г. Сгаджосали са се, мислят за наследник и тука са брокерите със сега е момента за хапартамента. И ще направят НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА В ЖИВОТА СИ.
                    Гадничко е като гледаш как хора без пари от нищо правят нещо, а ти от две неща направи едно

                    ум умува ум царува бота овцете на село пасе

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ми в този сценарий математически ми е сложно как се случват нещата - със семеен доход 4400 и наследник и кредит за 400 000 лева / 3-стаен на сгодно място/.... Ще има много потене през годините... Добрата новина е че като минат 10 години от кредита ще могат да го рефинансират за нови 35 примерно.... Та около 80-тата си година ще успеят да го изплатят... с пенсията....
                      Господ здраве и кураж да им дава и да не си помислят за 4-стаен , че тогава изплащането отива към 100-тната година от живота им....
                      Крива ти е сметката

                      Само до преди 10 години директор на училище беше с 900лв заплата а учителите взимаха по около 500

                      Днес общ работник за под 1000 не можеш да намериш

                      След още 10 години няма да можеш да намериш и за под 2000лв а тези дето в момента взимат 2200 ще полчават по 4000+

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        колега радев, айде сега заедно с теб да хвърлим малко яснота в тая мрачна и неясна материя.

                        възбрана може да има и върху НЕ ипотекирано имущество
                        когато срещу собственика е образувано изпълнително дело
                        възбраната /доколкото аз знам/ се налага от ЧСИ
                        затова такова имущество се продава на публична продан с цел удовлетворяване вземането на ищецът, или так както се казва.

                        другия колега може да потърси кой чси е вписал възбраната и да говори с него
                        ще има ли публична продан и до къде е стигнал с матрЯлите по делото, ако е минала оценка, на колко ще бъде пуснат имота и тн.

                        радев, имаш ли забележки?
                        Мерси - имало един читав в тоя форум. ЧСИ-то го намерих кой е, но ще си говоря с моята адвокатка през седмицата - тук само малко лаф да стане, някой хора на сериозно се взеха, че и консултации искат да ми дават

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Активе, ти се набута с $8хил допълнително и седна да ми правиш сметка хахаха
                          Аз само за месец и половина вдигнах 61хил евра от нула - значи съм живял 60 години по бакалските ти сметки само от Май насам. Реви, не ми пречиш хахахаха, гьотферен!

                          ПП: ако въобще се беше научил на бизнес, щеше да вденеш и че такъв като мен винаги има де да иде - нищо не ме спира да живея от утре в апарта в Солун на моренце с рентата от немското къще 1200-1500 евра месечно. Ти блъскай, твоята порода сте създадени за това - както и моята - да си почивам
                          На 50+ години си станал и още нямаш собствен изплатен дом - Тия 61к евра като ги сложиш до бунгалото в Гърция и добавиш незплатената ти къща в немско тамън струват колкото ще платя само за транспорт на контейнери за около 2 години

                          Да да знам притежаваш десетки левове - Разкажи ни и за биткойните ти да ти се посмеем и съботно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Контейнера всъщност е на петорна цена защото от 2000 долара последният тръгна на 10 000 долара, а следващият вероятно ще бъде на около 14 000 долара

                            Горе долу колкото струва бунгалото ти в Гърция дето ти е целият актив за 50 години живот като го сметнеш за 30 години активен ти се връзват по нема 2000 лв на година

                            Та те толкова ти струва целият живот аз ако бях на твое място бих си поревал вместо да се смея че целият ти живот струва колкото транспорта на един контейнер от Китай

                            И не ми обяснявай как имаш и актив къща в немско щото живееш в нея и ако я продадеш трябва да спиш под мостовете или да се върнеш на село
                            Активе, ти се набута с $8хил допълнително и седна да ми правиш сметка хахаха
                            Аз само за месец и половина вдигнах 61хил евра от нула - значи съм живял 60 години по бакалските ти сметки само от Май насам. Реви, не ми пречиш хахахаха, гьотферен!

                            ПП: ако въобще се беше научил на бизнес, щеше да вденеш и че такъв като мен винаги има де да иде - нищо не ме спира да живея от утре в апарта в Солун на моренце с рентата от немското къще 1200-1500 евра месечно. Ти блъскай, твоята порода сте създадени за това - както и моята - да си почивам
                            Last edited by redcretin; 03.07.2021, 20:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Туй ще го подмина само щото си кадър на УНСС, ако беше на Меи-то никав шанс :-)
                              Уважавам конкретиката!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Днес гледах един строеж и инвеститорът ми обясни за един от апартаментите на обезщетение, че четирима кандидати се отказали, защото банката не дала кредит, смятайте какви хора вземат кредите в момента - куцо, кьораво и сакато. Това не може да свърши добре.
                                Е то не е ли нормално първо да знаеш дали банката би ти дала кредит преди да търсиш да купуваш....?!
                                А банките все пак си мисля, че са дащни добре, но явно купувачите не са имали дори 20% от кеша....

                                ПП Днес прегледах от любопитство сайта на Кошер , че ми излизат постоянно реклами. Гледам 70-80% е продадено , а Софбилд не продават евтино, сигурно е над 1500 /нямам идея/ на база предният им проект от другата страна ....На първа линия на България в Ливадите.... Не мога да проумея кой го купува....

                                Коментар

                                Working...
                                X