IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Така, по един въпрос имаме общо мнение, може ако искаш да го следваш, да уточня става дума за това болднатото. Ако не си забелязал, аз не съм те заговарял, не влизам и в твоите спорове с други участници за мастики, 1/2 притежавани апарти, качеството на наличните ви НИ и т.н. безсмислици.
    На Крушков мненията му за цените на транспорта са толкова далеч от познания по темата, че там няма спор, има някакви лаишки твърдения без познаване на материя и причинно-следствени връзки, съотнесени по незнаен начин и без никаква връзка с цените на имотите.
    Не ми е ясно за какъв се вземаш, че да призоваваш кой какво да казва, още пък по-малко какво да му бъде публикувано. Аз колко имота имам на теб точно няма да се обяснявам. Щом съм решил да напиша нещо, значи съм преценил, че си заслужава. Последната ми грижа е да се съобразявам на теб дали ти харесва или не. Ти имаш възможност да не се съгласиш с мнението ми, да не го четеш, даже и да апострофираш, друг е въпросът аз дали ще сметна за нужно да си губя времето да ти отговарям.

    В края на миналата година ти казах 2 неща

    Транспорта ще стане още по скъп след КНГ и стана - Ти твърдеше че няма да стане

    Казах ти че имотите тази година ще скочат с минимум 20% - ти ехидничко ми обясняваше, как това е абсолютно невъзможно

    Е случиха се и двете неща и кажи ми как пак имаш очи да си отваряш устата
    Last edited by X_Y; 05.07.2021, 08:48.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ти би ли живял/плащал данъци/ купил имот с последствията в Австрия. ? Честно особено втората част ?
      Покупката не е само до инфраструктура и красота на града....
      Ти не ги разбираш тия работи, слушай сега да ти ги обясня

      Във Виена на 50 годишна възвръщаемост е супер изгодно и неговият приятел е купил там 2015-та и той го е видял с очите си колко е изгодно но понеже е патриот е купил на зелено в София

      В последствие го продаде и пак търси в София, но не щото във Виена вече не е така изгодно ами отново защото е патриот

      Другият палячо също много добре знае че във Виена е супер изгодно, но какво да направиш пусти шовинизъм сърце не му дава да купи на друго място и за това "купи" във Вазов

      Та такива ми ти работи Песи пропускаш факторите Родолюбие и Патриотизъм те зная че там е по добре но избират българското

      Да им направим дълбок поклон и да замълчим пред тяхната саможертва

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Така, по един въпрос имаме общо мнение, може ако искаш да го следваш, да уточня става дума за това болднатото. Ако не си забелязал, аз не съм те заговарял, не влизам и в твоите спорове с други участници за мастики, 1/2 притежавани апарти, качеството на наличните ви НИ и т.н. безсмислици.
        На Крушков мненията му за цените на транспорта са толкова далеч от познания по темата, че там няма спор, има някакви лаишки твърдения без познаване на материя и причинно-следствени връзки, съотнесени по незнаен начин и без никаква връзка с цените на имотите.
        Не ми е ясно за какъв се вземаш, че да призоваваш кой какво да казва, още пък по-малко какво да му бъде публикувано. Аз колко имота имам на теб точно няма да се обяснявам. Щом съм решил да напиша нещо, значи съм преценил, че си заслужава. Последната ми грижа е да се съобразявам на теб дали ти харесва или не. Ти имаш възможност да не се съгласиш с мнението ми, да не го четеш, даже и да апострофираш, друг е въпросът аз дали ще сметна за нужно да си губя времето да ти отговарям.
        Прав си за всичко. Надявам се да останеш тук!
        Last edited by X_Y; 05.07.2021, 08:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Не.Ние сме сеирджии.Седим и гледаме отстрани.
          То ако ставаше само с гледане...
          Last edited by X_Y; 05.07.2021, 08:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Ти да не мислиш, че аз нямам същото вътрешно убеждение, че не трябва да общувам с всички участници в темата?
            Особено, ако мненията са им продиктувани от личен мотив и ползващи индуктивен подход, а не дедуктивен.
            Във вашите спорове за цените на контейнерите Леда те размаза с прогнозите за цените им.
            Сега пак развяваш бяло знаме, че очакванията не ти били оправдани, но настойчиво пледираш за балон, при положение, че ти винаги си бил извън пазара на НИ, ама вещо теоретизираш.
            Аз, Леда, Лева, Купата и Песимиста сме на пазара с по няколко имота, а ти заменяш съществуващо основно жилище с по-скъпо такова, което да бъде пак единствено и излизаш от играта. Кавръка поне осъзна колко е жалко това и вече не дава акъли тук, а пише под друг ник само надежди за повишаване на лихви.
            Не случайно апелирам тука, хора, без НА, да не им се публикуват словесните диярии.
            Примерно, ти каква литература си прочел за инвестиции в НИ? Смея да твърдя, че нулева, а аз имам цял рафт на три езика.
            На всичкото отгоре имаш наглостта да определяш опонентите си за тъпи, при положение, че аз съм в завършваща фаза в която придобивките ми в НИ правя планове за симбиоза с подходящ бизнес, предвид локациите, а ти още за основното ти и единствено жилище мяташ къчове...така е, нямам основа да общувам с теб...никаква
            Така, по един въпрос имаме общо мнение, може ако искаш да го следваш, да уточня става дума за това болднатото. Ако не си забелязал, аз не съм те заговарял, не влизам и в твоите спорове с други участници за мастики, 1/2 притежавани апарти, качеството на наличните ви НИ и т.н. безсмислици.
            На Крушков мненията му за цените на транспорта са толкова далеч от познания по темата, че там няма спор, има някакви лаишки твърдения без познаване на материя и причинно-следствени връзки, съотнесени по незнаен начин и без никаква връзка с цените на имотите.
            Не ми е ясно за какъв се вземаш, че да призоваваш кой какво да казва, още пък по-малко какво да му бъде публикувано. Аз колко имота имам на теб точно няма да се обяснявам. Щом съм решил да напиша нещо, значи съм преценил, че си заслужава. Последната ми грижа е да се съобразявам на теб дали ти харесва или не. Ти имаш възможност да не се съгласиш с мнението ми, да не го четеш, даже и да апострофираш, друг е въпросът аз дали ще сметна за нужно да си губя времето да ти отговарям.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Аз помня как с елементарна математика решавах задачите от изпита по висша математика в немския университет. Гледаха ме като изтрещели - що не съм бил ползвал линеен интеграл ами съм бил решил задачата с обикновена векторна база (материал за 8 клас).
              Ами щото е все едно да стреляш с оръдие по врабче (лаф на В,Колев). Щат не щат ми признаха решението - докторантчетата ме гледаха омразно, а професорът им каза - ами колеги, след като решението е математически правилно, няма как да не го приемем. И все пак, в нас остава съмнението дали сте усвоил материала или не. Това бяха думите му. Писаха ми 2 (българското 5).

              По математика не станах добър само защото попаднах навремето в 91 НЕГ и не в СМГ. В 7 клас имах 20 точки от 21 на Националния Кръг. После се захванах да уча немски и не можех вече да прескоча 3 кръг (областния). То и няма как - за това ниво си иска постоянно ъпгрейдване и с материала от учебника имаш шанс точно 0, дори да си геният на гениите. Мой приятел - Емо Колев, който напоследък водеше Националния Отбор, ми казваше как навремето талантливите деца били стотици и как бил иизключително труден изборът да отсееш най-добрите. Съставянето на една задача = 6 месеца усилен труд (дефакто малко математическо откритие). А те я решават за 45 минути без да им мигне окото. Сега казва, нивото на Националния Кръг падна под нивото на областния преди 20 години - просто няма деца, изключително слаби и неподготвени, на кръст намираш 2-3 след месеци обикаляне из цяла България, които да подхванеш.
              Браво Джони добър си бил, аз бях по-зле от теб.... доста....Кой колкото може и учи...,:-)...
              Помня как беше и че имаше много добри тогава, а сега нямам идея / децата ми са малки/. Ако е така както го описваш е жалко. Приоритетите на децата се промениха и е трудно да ги мотивираш да напредват, а насила не става.... Има много неща , които ги разсейват, разбира се и примера , че с чалга, кражби и връзки се печели , а със знания не също се намесва....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                Вие двамата с Ботича едри инвеститори ли сте?
                Не.Ние сме сеирджии.Седим и гледаме отстрани.

                Коментар


                • Още нещо, всички понижители реват на чужди гробища на някакви въображаеми за тях опоненти-ипотекари. Дайте един такъв бре понижителни герои! Само Бота156 писа за някакъв негов братовчед, че трябвало да го спасява, но не иска хахахаха
                  Last edited by X_Y; 05.07.2021, 08:49.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    По принцип по някакво вътршно убеждние имам нагласата да не комуникирам с всички участници в темата, с най-итересните за мен вече съм споделил вижданията си, счепквал съм се и мисля, понеже имат достатъчно акъл в главата си, сме се разеляли с добро отношение, дори и да сме минавали добрия тон, а дискусията от сутринта до преди 30-тина минути е показателна, аз поне на Песи не му се сърдя, макар да съм краен като човек при спорене. Днес като последен ден на писане тук, поне за известно време, ще отговоря на написаното от вас. Пак имаме пример за четене и неразбиране, но да го отдадем на причини, които са различни от умишеното.

                    Повтарям, написал съм: "но се оказа, че опасенията ми са били преувеличени." Не вярвах, че толкова често ще ми се наложи да се цитирам, чувствам се като класиците. Къде точно съм казал, че има недовършени и изоставени сгради?
                    В цялата си кореспонденция съм се стремял да не изопачавам нищо и затова съм споделял и признавал грешките си, макар когато съм вземал инвестиционни решения да съм бил убеден в тях и не смятам, че подходът ми е бил грешен. В случая споделих защо съм се въздържал от покупка, което е било лично очакване и все пак преценката за риск не се базира единствено върху очакване за сигурни събития, а върху изчисляване на вероятностни такива и вземане на решение за най-малко рисковата възможност. По просто не мога да го кажа.
                    Ти да не мислиш, че аз нямам същото вътрешно убеждение, че не трябва да общувам с всички участници в темата?
                    Особено, ако мненията са им продиктувани от личен мотив и ползващи индуктивен подход, а не дедуктивен.
                    Във вашите спорове за цените на контейнерите Леда те размаза с прогнозите за цените им.
                    Сега пак развяваш бяло знаме, че очакванията не ти били оправдани, но настойчиво пледираш за балон, при положение, че ти винаги си бил извън пазара на НИ, ама вещо теоретизираш.
                    Аз, Леда, Лева, Купата и Песимиста сме на пазара с по няколко имота, а ти заменяш съществуващо основно жилище с по-скъпо такова, което да бъде пак единствено и излизаш от играта. Кавръка поне осъзна колко е жалко това и вече не дава акъли тук, а пише под друг ник само надежди за повишаване на лихви.
                    Не случайно апелирам тука, хора, без НА, да не им се публикуват словесните диярии.
                    Примерно, ти каква литература си прочел за инвестиции в НИ? Смея да твърдя, че нулева, а аз имам цял рафт на три езика.
                    На всичкото отгоре имаш наглостта да определяш опонентите си за тъпи, при положение, че аз съм в завършваща фаза в която придобивките ми в НИ правя планове за симбиоза с подходящ бизнес, предвид локациите, а ти още за основното ти и единствено жилище мяташ къчове...така е, нямам основа да общувам с теб...никаква

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Така е , образованието върви много надолу с пенсионирането на качествените учители., но все още ставаме Аз имах 3-4 учители, особено в гимназиалният период , които ми формираха светогледа и ценностите в степен като на родителите ми....знанията отделно. И го правеха безкористно ей така за да развият едно чаве.... Невероятни ХОРА.
                      Сега става все по-зле. Само се надявам моите деца да хванат последният влак на някои учители идеалисти...ако има останали такива все още....
                      Аз помня как с елементарна математика решавах задачите от изпита по висша математика в немския университет. Гледаха ме като изтрещели - що не съм бил ползвал линеен интеграл ами съм бил решил задачата с обикновена векторна база (материал за 8 клас).
                      Ами щото е все едно да стреляш с оръдие по врабче (лаф на В,Колев). Щат не щат ми признаха решението - докторантчетата ме гледаха омразно, а професорът им каза - ами колеги, след като решението е математически правилно, няма как да не го приемем. И все пак, в нас остава съмнението дали сте усвоил материала или не. Това бяха думите му. Писаха ми 2 (българското 5).

                      По математика не станах добър само защото попаднах навремето в 91 НЕГ и не в СМГ. В 7 клас имах 20 точки от 21 на Националния Кръг. После се захванах да уча немски и не можех вече да прескоча 3 кръг (областния). То и няма как - за това ниво си иска постоянно ъпгрейдване и с материала от учебника имаш шанс точно 0, дори да си геният на гениите. Мой приятел - Емо Колев, който напоследък водеше Националния Отбор, ми казваше как навремето талантливите деца били стотици и как бил иизключително труден изборът да отсееш най-добрите. Съставянето на една задача = 6 месеца усилен труд (дефакто малко математическо откритие). А те я решават за 45 минути без да им мигне окото. Сега казва, нивото на Националния Кръг падна под нивото на областния преди 20 години - просто няма деца, изключително слаби и неподготвени, на кръст намираш 2-3 след месеци обикаляне из цяла България, които да подхванеш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Навремето в Атина (2003) българчетата спечелиха първо място, изпреварвайки дори китайци и руснаци. 2020 - срамното 38 място.
                        Сам прецени накъде сме тръгнали като държава.

                        Добре че имахме 2-3 добри учители в СМГ, начело с Велико от СМГ. Сега сме на дъното по образование, Тони Стораро е по-известен сред младите от Христо Ботев. И в това подобие на държава твърдиш, че имало някакъв стандарт на живот?
                        Така е , образованието върви много надолу с пенсионирането на качествените учители., но все още ставаме Аз имах 3-4 учители, особено в гимназиалният период , които ми формираха светогледа и ценностите в степен като на родителите ми....знанията отделно. И го правеха безкористно ей така за да развият едно чаве.... Невероятни ХОРА.
                        Сега става все по-зле. Само се надявам моите деца да хванат последният влак на някои учители идеалисти...ако има останали такива все още....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Работя от плажа... Правил съм го и от центъра на Индийският океан като интернета и роуминга бяха умопомрачителни цифри.. Да не говоря, че моят работен ден е със 7 часа денивелация тотал се събират 15 часа на ден..... не плътни разбира се, , различни религии, празници / за мен няма такива Коледа у нас е дадена дата, в Русия е на друга, а в мюсюлманска страна или Азиатска няма такава/ Няма кой да ме замести временно...за постоянно има :-)...
                          Не се оплаквам защото имам свобода за планиране на нещата....
                          Всичко съм забравил от математиката. Не съм имал нужда да я ползвам над аритметика в последните 20+ години. Може би не всеки е така, но като го прочета 1 път си спомням бързо, а логиката си седи....
                          Мерси за пожеланията.
                          Позната работа, аз постоянно бачкам с хора, които са 5-6 часа преди мен във времето, работният ден е над 12 часа, празниците в България са работни, никой не ме чака и по Коледа съм се борил с конкуренцията за ограничени ресурси, в сличая места по кораби. Рядко има ден ако съм на плаж да не работя, даже съм решил да си взема рибарско столче, защото е имало случаи да държа компютъра в багажника на колата и да пиша, че вътре в нея не се влиза просто. От известно време планирам да почна да си вземам почивни дни и да пътувам в чужбина, защото от години не съм имал истинска почивка. Най-много съжалявам,че не мога да работя и почивам едновременно на ски ваканция, просто няма как д се получат нещата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Като изключим словесните на Номчето и електрожена в смисъл "скубя си косите, че не купих преди 5 години /тези постове са адресирани към жената/родата/, дайте пример за недовършени и изоставени сгради от строители в последните 5г.
                            Бота 156 беше изпаднал в някаква еуфория през март 2020г., като излъга по шамански целокупния купувач, че нито една сграда на изкоп към онази дата няма да бъде завършена....както винаги се изхвърли, като чекия на мокър песък. Към днешна дата ВСИЧКИ СА ЗАВЪРШЕНИ МИНИМУМ НА КОТА БИЛО. Това мнение не ме прави привърженик на тъмнозеленото, щото аз форекс с имоти не играя. Често, обаче насаждането на страх у купувачите от страна на понижителите и внушенията, че строителя няма да завърши сградата, не само, че не се оправдават, но се наблюдава обратен процес- довършване на отдавна замразени проекти. Ако желаете примери, готов съм с конкретни адреси и локации из цялата столица.
                            По принцип по някакво вътршно убеждние имам нагласата да не комуникирам с всички участници в темата, с най-итересните за мен вече съм споделил вижданията си, счепквал съм се и мисля, понеже имат достатъчно акъл в главата си, сме се разеляли с добро отношение, дори и да сме минавали добрия тон, а дискусията от сутринта до преди 30-тина минути е показателна, аз поне на Песи не му се сърдя, макар да съм краен като човек при спорене. Днес като последен ден на писане тук, поне за известно време, ще отговоря на написаното от вас. Пак имаме пример за четене и неразбиране, но да го отдадем на причини, които са различни от умишеното.

                            Повтарям, написал съм: "но се оказа, че опасенията ми са били преувеличени." Не вярвах, че толкова често ще ми се наложи да се цитирам, чувствам се като класиците. Къде точно съм казал, че има недовършени и изоставени сгради?
                            В цялата си кореспонденция съм се стремял да не изопачавам нищо и затова съм споделял и признавал грешките си, макар когато съм вземал инвестиционни решения да съм бил убеден в тях и не смятам, че подходът ми е бил грешен. В случая споделих защо съм се въздържал от покупка, което е било лично очакване и все пак преценката за риск не се базира единствено върху очакване за сигурни събития, а върху изчисляване на вероятностни такива и вземане на решение за най-малко рисковата възможност. По просто не мога да го кажа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Заминавам за месец на море другата седмица, ако мина границата така че ще лимитирам форума. А ако това помогне да откажа зависимостта още по-добре :-) Ако трябва да съм честен има някои добри неща чат пат, но всичко минава на лична основа в даден момент и запълва 90% от темата.
                              ПО-скоро вместо да си губя времето тук ще почна да готвя голямото дете за Олимпиадите догодина....По-полезно ще е дори и да няма добър резултат...
                              Навремето в Атина (2003) българчетата спечелиха първо място, изпреварвайки дори китайци и руснаци. 2020 - срамното 38 място.
                              Сам прецени накъде сме тръгнали като държава.

                              Добре че имахме 2-3 добри учители в СМГ, начело с Велико от СМГ. Сега сме на дъното по образование, Тони Стораро е по-известен сред младите от Христо Ботев. И в това подобие на държава твърдиш, че имало някакъв стандарт на живот?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Напълно съгласен за израждането на споровете, както казах, липсва ни обучение по риторика.
                                Де да можех и аз 1 месец да не съм на работа, моята не позволява и половин ден да не бачкам, но аз съм си я избрал професията и досега ми харесва в повечето моменти.
                                Приятна отпуска и успех в подготовката за олимпиадите, винаги съм се чудил дали знанията по математика се губят серизно с времето.
                                Работя от плажа... Правил съм го и от центъра на Индийският океан като интернета и роуминга бяха умопомрачителни цифри.. Да не говоря, че моят работен ден е със 7 часа денивелация тотал се събират 15 часа на ден..... не плътни разбира се, , различни религии, празници / за мен няма такива Коледа у нас е дадена дата, в Русия е на друга, а в мюсюлманска страна или Азиатска няма такава/ Няма кой да ме замести временно...за постоянно има :-)...
                                Не се оплаквам защото имам свобода за планиране на нещата....
                                Всичко съм забравил от математиката. Не съм имал нужда да я ползвам над аритметика в последните 20+ години. Може би не всеки е така, но като го прочета 1 път си спомням бързо, а логиката си седи....
                                Мерси за пожеланията.
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 21:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X