IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    песимисте капиталова има САМО АКО И КОГАТО ПРОДАДЕШ. Аз имам капиталова от 13 на 63к и от 15 на 80к за 15 години.
    Ще съм работил за поскъпването САМО АКО СИ КУПЯ НА ТЕЗИ ЦЕНИ. ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ
    Е сега айде за продаване да не говорим, по-скоро за купуване. Това са ми депозитите защо да ги развалям ?! :-)
    И за другото си прав, ако не платиш настоящите цени значи не си работил само за поскъпването. Факт. Другото е на оферта и хартия вариации на графиката :-)
    Чудя се наистина ли все още разчиташ на поевтиняване мерено в пари при настоящата ситуация ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6veve4&f1=1
      ето ви един за 55к до братята и линиите
      Пак ли активира филтъра ? ;-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        ПроблемЪт при теб е ,че всичко мериш през имот, и то през имот който е на офертни и е надценен, с обаждането говорят за 10% отстъпка, каза някой тука !! Уви криза ще има ,имота ще падне ,тогава съотношение заплати-имот -злато-долар примерно какво ще е имаш ли идея. На 99% съм убеден ,че си брокер, просто няма никакъв друг смисъл в писанията ти .
        осветлението говори за половин един милион лева все едно са пари за семки , сектата тука е ясна но айде малко слезте на земята. Няма тука нито един сериозен човек който да пише в темата, нито един . Под сериозен разбирам човек с доход от 100к -1м евра нето нагоре /година . Тука разтягате само ластици.
        Трябва да се стъпи на здрава/стабилна почва някъде, за да знаеш за какво работиш....и има ли смисъл от тази работа.... Предполагам си съгласен, че кеша в момента не е такава, златото се манипулира сериозно и не е това вече което е било през хилядолетията , не е и стока от първа необходимост. Петрола и храните са силно воалатилни двупосочно и не е ок да се ползва само една за базови изчисления... Донякъде индекс от тях може да върши нещо, но пак е въпрос на тежести....
        И затва всичко пречупвам през имотите - само Софийските, че другите пак не са добро мерило. Не е идеално но квото е...
        Иначе разбира се че ме разкри, че съм брокер. Не съм се съмнявал в способностите ти за прогнозиране , макар и да ме надценяваш малко...само асистент брокер съм :-)
        У нас хората с подобни доходи са единици и едва ли някой би писал в този форум.... Само Джонката със сигурност отговаря на това условие...Начи вервай му на него. Той е авторитета :-)
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 17:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin

          Кой тоя ВСЕКИ бре, ти ли Смешки! Покупателната ви способност е под половината от средната в ЕС, с тая демография баш имотите са 100% губеща инвестиция в Б-станя. С единственото изключение производства/бази.
          Мене ме мани...Аз изкарвам много розав домат само :-)
          Депозитите в банките и наличният кеш растат с вероятно най-високият темп в ЕС като процент... Така че има кой....:-)
          С тази демография какви производства и бази ще правиш у нас ?! Виж че безработицата ни е на исторически минимум. Кой ще работи ?! Е освен ако не си осъзнал най-накрая, че миграцията/емиграцията обърна посоката у нас с всички последици от това за имотиту :-)

          Коментар


          • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6veve4&f1=1
            ето ви един за 55к до братята и линиите
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              песимисте капиталова има САМО АКО И КОГАТО ПРОДАДЕШ. Аз имам капиталова от 13 на 63к и от 15 на 80к за 15 години.
              Ще съм работил за поскъпването САМО АКО СИ КУПЯ НА ТЕЗИ ЦЕНИ. ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ
              То освен имот друго не съществува бе , имота е мерната еденица .Имота в София ,в папурите . Разбираш ли ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ботич, това са чудесни цифри за България, а и не само. Вероятно с изключение на Щатите само средният човек по света не може да спести толкова пари за година
                Обаче и Ледчо е прав , че 3 години си работил само за поскъпването на имотите дето продаде.
                Предполагам всички в този форум пестят по нещо от трудови или бизнес доходи от 1К до 1М може би ако има строители :-)
                За да съм по-ясен / и ти ще го разбереш без проблем други може би не/ за миналата година капиталовата ми имотна доходност е повече /офертна към офертна/ от всички други доходи които имам. За тази ще е още по-голяма разликата....т.е. колкото и да работя не мога да достигна цифрово онова на хартия, което не го работя а си седи....
                песимисте капиталова има САМО АКО И КОГАТО ПРОДАДЕШ. Аз имам капиталова от 13 на 63к и от 15 на 80к за 15 години.
                Ще съм работил за поскъпването САМО АКО СИ КУПЯ НА ТЕЗИ ЦЕНИ. ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  $12к. Набити в контейнера в Китай - само за транспорт Бе сефте ли се светна какъв палячо имаш насреща люлински...
                  С пари за семки се занимава но иначе акъл ръси . Аз за нето те питам бе двойкар, не за оборот .Ти можеш да превърташ 100к на месец и да печелиш 5000лева при тва бруто и след разходи/лични или други все тая/ да си с 1000лева . И?
                  Last edited by pa4anga; 04.07.2021, 17:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ботич, това са чудесни цифри за България, а и не само. Вероятно с изключение на Щатите само средният човек по света не може да спести толкова пари за година
                    Обаче и Ледчо е прав , че 3 години си работил само за поскъпването на имотите дето продаде.
                    Предполагам всички в този форум пестят по нещо от трудови или бизнес доходи от 1К до 1М може би ако има строители :-)
                    За да съм по-ясен / и ти ще го разбереш без проблем други може би не/ за миналата година капиталовата ми имотна доходност е повече /офертна към офертна/ от всички други доходи които имам. За тази ще е още по-голяма разликата....т.е. колкото и да работя не мога да достигна цифрово онова на хартия, което не го работя а си седи....
                    ПроблемЪт при теб е ,че всичко мериш през имот, и то през имот който е на офертни и е надценен, с обаждането говорят за 10% отстъпка, каза някой тука !! Уви криза ще има ,имота ще падне ,тогава съотношение заплати-имот -злато-долар примерно какво ще е имаш ли идея. На 99% съм убеден ,че си брокер, просто няма никакъв друг смисъл в писанията ти .
                    осветлението говори за половин един милион лева все едно са пари за семки , сектата тука е ясна но айде малко слезте на земята. Няма тука нито един сериозен човек който да пише в темата, нито един . Под сериозен разбирам човек с доход от 100к -1м евра нето нагоре /година . Тука разтягате само ластици.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Виж са не може така да разговаряш с Песи.Той е първенец на световната олимпиада и е отличник от ФМИ.Кой си ти че да спориш с него.Ниво нямаш много е ниско...песи го четеш и се съгласяваш тоу е учил в ТУ един семестър написали са му двойките и е напуснал сам щото нивото било ниско...
                      Хахахах , така си е :-)

                      ПП Не съм ходил на Световни Олимпиади. слабичък бях за там и най-вече мързелив....:-) , Ботича не знам дали е ходил , но и да не е наясно е за кво пиша / математиката за Олимпиадите не е като тази в техникумите :–))))/ но познавам няколко човека с медали от такива места... Не са учили в МЕИ-то никой от тях , а от тези останали у нас сам ще се досетиш къде са продължили :-) Бай Пеше обещах на Ратко да мълча и се съгласявам с теб:-)))) Та мачкай с всичко съм съгласен :-))))
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 16:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                        Това от каква позиция го казваш бе джанъм ? Годишно нето какъв ти е прихода ? Повтарям ,нето ?
                        $12к. Набити в контейнера в Китай - само за транспорт Бе сефте ли се светна какъв палячо имаш насреща люлински...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                          Не разбирам защо трябва да се изживяваш като разбирач по всичко. Много ме дразнят приказващите общи приказки, на които им давам реални примери, дето съм виждал с очите си, щото в тоз апарт съм бил няколко пъти. Кавал съм, че нямам навика да си измислям, за да печеля спорове. Ми жилищието не е нито 40, нито 2 пъти по 40 по софийските квадрати, а доста повече и на място дето Изток може само прахта да му диша, в град който посетители и инвеститори са обявили за най-добър. Ако ти смяташ, че достъпността и привлекателността в София е сега -ако разбираш какво говоря, такава като на най-доброто за живеене място в ЕС, а и в света преди 5 години, то много си се объркал. Дали други имоти са стрували в този град 10 К, не знам, не споря и не променя фактите. Изрично питах човек, който живее 25 години във въпросния град и има имот в Изток дали са съпоставими, щеше да се задави от смях, за едното нищо да викна бърза помощ. Досега не давах този пример, щото цените не бяха съпоставими, но балонът тук е толкова голям, че вече се стига до подобни абсурди, пък ти си мисли, че сме стигнали белите държави от преди 5 години. Даже сме ги подминали, ама в едни негативни тенденции. Както казах, темата тук е вече на страшно ниско ниво, може да не ми отговаряш. Аз казах каквото имам да казвам, повече няма с какво да допринеса. Ти ако смяташ за смислено, залагай другите имоти и купувай още толкова квадрати, инфлацията и ръста на цените сами ще платят новите придобивки.
                          Виж са не може така да разговаряш с Песи.Той е първенец на световната олимпиада и е отличник от ФМИ.Кой си ти че да спориш с него.Ниво нямаш много е ниско...песи го четеш и се съгласяваш тоу е учил в ТУ един семестър написали са му двойките и е напуснал сам щото нивото било ниско...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Никъде не спомена за доходност, а и каква доходност на пари в банка в днешно време

                            Тоест тези пари той ги е изработил и така и така щеше да ги има и нямат връзка с продаването на апартаментите

                            В същото време за 4 години е пропуснал над 45к лева от наеми и поне още толкова от инфлацията и съответно е работил само да догонва инфлацията


                            Уви така се оказа, но аз съм радостен, че дори и човек с математиката и образованието като Ботич е допуснал подобно нещо. А какво остава за хора с друг бекграунд. Явно има огромно количество пари, които нищо не правят и съответно правят моите по-конкурентни и ценни...
                            Това нещо като се наложи на десетилетна скала дава обяснение защо хора , които в даден момент имат блестящи финанси в бъдещ го закъсват.... без нищо да правят....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Имам доходи, няма доходност. Живеем с пенцията и пестим заплатата . Ако се стискаме може и 25к€ да натрупаме
                              Ботич, това са чудесни цифри за България, а и не само. Вероятно с изключение на Щатите само средният човек по света не може да спести толкова пари за година
                              Обаче и Ледчо е прав , че 3 години си работил само за поскъпването на имотите дето продаде.
                              Предполагам всички в този форум пестят по нещо от трудови или бизнес доходи от 1К до 1М може би ако има строители :-)
                              За да съм по-ясен / и ти ще го разбереш без проблем други може би не/ за миналата година капиталовата ми имотна доходност е повече /офертна към офертна/ от всички други доходи които имам. За тази ще е още по-голяма разликата....т.е. колкото и да работя не мога да достигна цифрово онова на хартия, което не го работя а си седи....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 16:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ами мога само да те поздравя, че имаш такава доходност. Аз не мога да изкарвам по 10-15% на година.
                                Сега ако споделиш и от какво я правиш цена няма да имаш :-)
                                Имам доходи, няма доходност. Живеем с пенцията и пестим заплатата . Ако се стискаме може и 25к€ да натрупаме
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X