IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Глупи, аз по онова време съм купувал САП акции с 40% отстъпка и кеширах 8000 евра от това, таман колкото да го купя барабар с женка му и имотя накуп с джобни

    Туй дето не мож вдена, е че на мен тоя имот ми излиза без пари - и не плащам отделно наем за семейството си. И другото дето не вдяваш е че на практика е платен с парите на глупаци като вас
    Абе скъсаняк това ли ти е най големият подвиг в живота бил кеширал 8000 евра - Боже колко мъка има по тоя свят боже

    И продължава да се хвали как на 55 най накрая успял да купи жилище на кредит, ама за да си изплаща кредита на дърти години трябва да слугува на резани карабини

    Боже колко мъка боже

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Глупи има неща дето никога няма да вденеш

      Той е плащал 17% на няколко хиляди долара по време когато имотите бяха евтини, а ти по това време си ловил риба с гол гъз по ловешките бари

      Ти глупи си разбрал какво трябва да се прави 20 години след него щото си бавен моето момче

      Сега ти плащаш ниска лихва на имот дето преди 20 години е струвал 20 пъти по малко

      Ебът те през гащите а ти даже не можеш да се усетиш
      Глупи, аз по онова време съм купувал САП акции с 40% отстъпка и кеширах 8000 евра от това, таман колкото да го купя барабар с женка му и имотя накуп с джобни

      Туй дето не мож вдена, е че на мен тоя имот ми излиза без пари - и не плащам отделно наем за семейството си. И другото дето не вдяваш е че на практика е платен с парите на глупаци като вас

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Глупи има неща дето никога няма да вденеш

        Той е плащал 17% на няколко хиляди долара по време когато имотите бяха евтини, а ти по това време си ловил риба с гол гъз по ловешките бари

        Ти глупи си разбрал какво трябва да се прави 20 години след него щото си бавен моето момче

        Сега ти плащаш ниска лихва на имот дето преди 20 години е струвал 20 пъти по малко

        Ебът те през гащите а ти даже не можеш да се усетиш
        хихихихих
        ти пък така си свикнал на това упраженение
        че и без гащи нищо не усещаш
        само леко подучуваш ''фляк - фляк''
        хихих

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Това за ВИПа си записвам,обаче не съм съгласен.

          Ситуацията е такава и ще бъде такава за дълго време. Ако си имал късмета да се обзаведеш с активи (не задължително имоти), вече няма слизане от върха. Стълбата е издърпана. Създава се нова аристокрация. Смешна, жалка, ама е такава. В целия Запад е така, а у нас с този плосък данък убиец е още повече. На Бялата мафия отрочетата няма как да фалират, дори да искат.

          Смешно ми обаче е как някакви паразити късметлии дават акъл. Все едно някой спечелил от биткойн да се прави на бизнес гуру. Смирете се малко. Евала ви за късмета, понякога и за смелостта да поемете риск... и дотам.
          Кое няма я пак? Че то стига един лек данък по имотята и доминото се разпада - а той се отлага вече няколко пъти, ха познай
          Но дори по-рано ще има драмата с циганската популация и намаляването на БГ населението като цяло - тя си върви от 10ина годинки вече и няма изгледи да спре скоро. Никаква връзка със Запада, който получава точно тоя прилив работна ръка, студенти и т.н.

          ПП: не си разбрал, тук късмет няма. При НИ е изключително важна ... локацията. Е, в БГ няма правилна локация хахахаха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            То е лесно бе глупи, камиларя е върнал на банката двойно само за някакви 4-5 годинки, аз пък и 100 години бих връщал - докато лихвата е под инфлацията хахахаха

            Проста математика, ама не за прости хора.

            ПП: до 60 ша почакам още малко, таман ще свърши и ипотеката. Направих перфектно демо вече в две части как може да се пазарува имот и да се печели от него без грам собствен капитал, който видял - видял. За капак на финала човек остава с над милион лева капиталова за 15 години клатикурец като и живее в имота, ама туй не е за теб - и за тия като теб.
            Глупи има неща дето никога няма да вденеш

            Той е плащал 17% на няколко хиляди долара по време когато имотите бяха евтини, а ти по това време си ловил риба с гол гъз по ловешките бари

            Ти глупи си разбрал какво трябва да се прави 20 години след него щото си бавен моето момче

            Сега ти плащаш ниска лихва на имот дето преди 20 години е струвал 20 пъти по малко

            Ебът те през гащите а ти даже не можеш да се усетиш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              3 доктора от роднините ми + 1 търговец пак в областта, очевидно нямам

              С други думи - не съм чакал десетилетия в беднотия, че на финал да строя за тоя що духа - класическо поведение на бедняк в ситуация ВИП (временно има пари).
              Това за ВИПа си записвам,обаче не съм съгласен.

              Ситуацията е такава и ще бъде такава за дълго време. Ако си имал късмета да се обзаведеш с активи (не задължително имоти), вече няма слизане от върха. Стълбата е издърпана. Създава се нова аристокрация. Смешна, жалка, ама е такава. В целия Запад е така, а у нас с този плосък данък убиец е още повече. На Бялата мафия отрочетата няма как да фалират, дори да искат.

              Смешно ми обаче е как някакви паразити късметлии дават акъл. Все едно някой спечелил от биткойн да се прави на бизнес гуру. Смирете се малко. Евала ви за късмета, понякога и за смелостта да поемете риск... и дотам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Ледчо, хайде да го опростим за да ме разбереш какво искам да кажа. Вариант 1 купуваш СП 500 през утвърдени платформи гарантиращи ти защита на парите при фалит на платформата до суми по- големи отколкото ти гарантира банковата система в България. Та купуваш си СП 500 биеш имотите 3 пъти по капиталова и си свиркаш- не се занимаваш с наематели, ремонти, брокери и т.н. не те интересува дали някоя от компаниите ше фалира защото веднага на нейно място влиза друга.Дори да кажем, че имот под наем ще ти донесе същата доходност първо за да го купиш дори със заем ти трябват поне 30 000 лева минимум за самоучастие за маломерка в краен квартал на София, докато при СП 500 можеш да почнеш да инвестираш и с 1000 лв .Първият вариант е за песимиста, който е доволен да бие инфлацията с най- малко занимавка и е нискорисков. Можеш да си направиш и дивидентно портфолио от нискорискови компании като Майкрософт, Макдоналдс, Джонсън и Джонсън и т.н. и да ти капе дивидент( наем) пак без да се занимаваш.
                Вариант 2- купуваш имот и го даваш под наем ( в момента като си сметнеш всички разходи сметката не излиза много, но стискаш зъби и знаеш, че лонг търм ще си напред) И се занимаваш с квартиранти, ремонти и т.н. за да кажем същата доходност като от СП 500. Имаш предимство, че банките харесват имотите и отпускат заеми за тях, можеш да рефинансираш като имаш по- голяма стойност в имота отколкото ти е заема( да вземеш едни пари без данък) и така. Та общо взето и имотите и индексите са добра инвестиция, но при имотите занимавката е повече
                Първо покупката на имоти не е за такива дето нямат пари - За тях има тото казина и борси да си пробват късмета

                Второ да приемем че си на 30 и инвестираш по 1000лв на месец в индекси като тебе до пенсионна на 65 ще имаш около 1600к тогавашни пари които ще имат много по малка стойност от колкото един апартамент в Гоцето и няма да ти носят никакъв дивидент

                Ако вместо да инвестираш в индекси теглиш ипотечен ще го изплатиш за 20г наемите и ще почнеш да получаваш "дивиденти" 15г преди да си се пенсионирал

                Трето ти в момента правиш и двете ще дойде време след 20-30г да разбереш какво ти говорим с Песито ама просто си трябва време

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Ти си некаъв клиничен парадокс

                  Присмиваш се на Лева че е теглил и изплатил заем като е бил на 30г

                  А в същото време ти си се ушил с заеми и кредитни карти до козирката на 60г
                  То е лесно бе глупи, камиларя е върнал на банката двойно само за някакви 4-5 годинки, аз пък и 100 години бих връщал - докато лихвата е под инфлацията хахахаха

                  Проста математика, ама не за прости хора.

                  ПП: до 60 ша почакам още малко, таман ще свърши и ипотеката. Направих перфектно демо вече в две части как може да се пазарува имот и да се печели от него без грам собствен капитал, който видял - видял. За капак на финала човек остава с над милион лева капиталова за 15 години клатикурец като и живее в имота, ама туй не е за теб - и за тия като теб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Ахам. Прощавай. Другия път, за да ми се "довериш" (понеже е много важно за мен), ще започна с "аз мисля", ще мина през "предполагам" и "многа вероятно" и ще завърша с "ама може и да се лъжа".

                    Ай, бегай у лево, бе смешник. Пита се, отговаря се, споделя се мнение. Ако не си съгласен, пишеш защо не си съгласен. Гледам и ледлампата. Ударил печелившия билет, взел някакви имоти и сега никой не му е на нивото. Да ви еба у аристократите, дето си повярвахте.

                    Чакам и оня културиста от НАП да се включи, да дава акъл как се прави бизнес с имоти.
                    това, че ти си прост селянин и не разбираш значението думата форум, не е мой проблем.

                    а, и изпусна една запетайка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      На "село" при тъщата местният ОЛ тръгна от ладичка, а сега е с някакви зверове. Вдигна палат и взе няколко апартамента в София. Празни са, няма наематели. За децата. Ако и апартаментите да са повече на брой от децата.

                      С други думи, живееш в миналото и очевидно нямаш идея Бялата мафия какви пари върти, че даже селските фелдшери да имат такъв стандарт.
                      3 доктора от роднините ми + 1 търговец пак в областта, очевидно нямам

                      С други думи - не съм чакал десетилетия в беднотия, че на финал да строя за тоя що духа - класическо поведение на бедняк в ситуация ВИП (временно има пари).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Важно е човек да си разполага с времето, като има пари Ти така и не можа да го разбереш, затова те напъваха мъШки камили 10 години в Диарбекир А какъв си бил преди това се изкоментира достатъчно - селския фелдшер на 500 заплатка и 17% ГПР
                        Ти си некаъв клиничен парадокс

                        Присмиваш се на Лева че е теглил и изплатил заем като е бил на 30г

                        А в същото време ти си се ушил с заеми и кредитни карти до козирката на 60г

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Има Радев общо с доходността, но на теб ти е трудно да го схванеш

                          Той иска към капиталовата да добави и дивидентите ама за целта трябва да е купил акции от компаниите а не индекса

                          А над 80% от компаниите като ги нема вече в индекса как мислиш дали щеше да му е добра доходността от тях
                          Ледчо, хайде да го опростим за да ме разбереш какво искам да кажа. Вариант 1 купуваш СП 500 през утвърдени платформи гарантиращи ти защита на парите при фалит на платформата до суми по- големи отколкото ти гарантира банковата система в България. Та купуваш си СП 500 биеш имотите 3 пъти по капиталова и си свиркаш- не се занимаваш с наематели, ремонти, брокери и т.н. не те интересува дали някоя от компаниите ше фалира защото веднага на нейно място влиза друга.Дори да кажем, че имот под наем ще ти донесе същата доходност първо за да го купиш дори със заем ти трябват поне 30 000 лева минимум за самоучастие за маломерка в краен квартал на София, докато при СП 500 можеш да почнеш да инвестираш и с 1000 лв .Първият вариант е за песимиста, който е доволен да бие инфлацията с най- малко занимавка и е нискорисков. Можеш да си направиш и дивидентно портфолио от нискорискови компании като Майкрософт, Макдоналдс, Джонсън и Джонсън и т.н. и да ти капе дивидент( наем) пак без да се занимаваш.
                          Вариант 2- купуваш имот и го даваш под наем ( в момента като си сметнеш всички разходи сметката не излиза много, но стискаш зъби и знаеш, че лонг търм ще си напред) И се занимаваш с квартиранти, ремонти и т.н. за да кажем същата доходност като от СП 500. Имаш предимство, че банките харесват имотите и отпускат заеми за тях, можеш да рефинансираш като имаш по- голяма стойност в имота отколкото ти е заема( да вземеш едни пари без данък) и така. Та общо взето и имотите и индексите са добра инвестиция, но при имотите занимавката е повече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

                            Винаги се "доверявам" на хора с категорични мнения

                            вЕрвайте ми - аз знам xd
                            Ахам. Прощавай. Другия път, за да ми се "довериш" (понеже е много важно за мен), ще започна с "аз мисля", ще мина през "предполагам" и "многа вероятно" и ще завърша с "ама може и да се лъжа".

                            Ай, бегай у лево, бе смешник. Пита се, отговаря се, споделя се мнение. Ако не си съгласен, пишеш защо не си съгласен. Гледам и ледлампата. Ударил печелившия билет, взел някакви имоти и сега никой не му е на нивото. Да ви еба у аристократите, дето си повярвахте.

                            Чакам и оня културиста от НАП да се включи, да дава акъл как се прави бизнес с имоти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Важно е човек да си разполага с времето, като има пари Ти така и не можа да го разбереш, затова те напъваха мъШки камили 10 години в Диарбекир А какъв си бил преди това се изкоментира достатъчно - селския фелдшер на 500 заплатка и 17% ГПР
                              На "село" при тъщата местният ОЛ тръгна от ладичка, а сега е с някакви зверове. Вдигна палат и взе няколко апартамента в София. Празни са, няма наематели. За децата. Ако и апартаментите да са повече на брой от децата.

                              С други думи, живееш в миналото и очевидно нямаш идея Бялата мафия какви пари върти, че даже селските фелдшери да имат такъв стандарт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                Странно, имоти и злато са сравними, като нискорискова инвестиция за хеджиране на риска, но СП500 не е в тази категория. Т.е. можеш да държиш и СП 500 или пък да вкараш в световно неизвестни койни или в стартъпи, обаче съотношението риск възвръщаемост е съвсем друго. Т.е. некоректно сравнение, тука с инвестиция в имотите хората искат да избягат от риска не зорлем да се бутат у него. Т.е. максимата е колкото повече риск толкова по голяма възвращаемост, поради което е тотално некоректно да се сравняват само съобразно доходността нискорискови инвестиции с такива с по-висок риск. Единствения правилен въпрос в такава дискусия е дали риска си заслужава и дали субективно инвеститора е готов да го поеме.
                                Даже и златото не е сравнимо с имотите - То запазва стойността на парите като имотите но имаш разходи да го съхраняваш и не носи приходи

                                В моменти на криза имотите продължават да ти носят доходи макар и по ниски - Акциите освен че са се срутили повече от имотите в такива моменти трудно дават и дивиденти

                                Тия неща няма как да ги разберат хора нямащи имоти и пари да купят имоти. За тия хора единственият шанс е да спечелят от тотото или да играят комар на борсата. Резултата е предизвестен 5% успяват 95% си губят парите

                                Коментар

                                Working...
                                X