IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Чакай сега не ти пука дали я има или няма, ама Митето иска дивиденти да смята

    Ако 1957 си купил от всички равно претеглени дялове с парите за една къща и си ги оставил да дремат днес над 80% от фирмите ги няма, а колко и дивиденти да си получил едва ли ще те сгрее

    Ако си играл индекс го няма този проблем ама не питай дали да смяташ дивидентите

    При всички положения имотите бият индексите като мачета у дирек
    Глупав, през индекси дивиденти няма, и туй ли тряя те уча?
    Така че и другите драми дето си ги смучеш от пръстите ги няма. Но ако е било къща, вече си налял още толкова в ремонти ... та реално си занулил.

    Коментар


    • Ще чакаме да паднат цените ама надали

      https://bg-voice.com/в-сащ-не-достиг...а-кои-д/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        За който не знае английски и не познава числата- за последните 100 години технологичният американски индекс снп 500 бие имотите по доходност " само" 3 пъти
        Само да те поправя че това е широк индекс , а не технологичен.Технологичния е Nasdaq.Aма той е по-нов.Не съм гледал ама верятно той ги бие повече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Преди 20 години прост бачкатор нямаще достъп до кредит.Затова и цените бяха такива.Ако все пак се е "уредил" ,лихвите започваха от 17%.


          ПП.За справка питайте Лева.
          Ти по това време умен бачкатор ли беше та не купи?

          Ипотечните бяха 11% и дори и при тази лихва пак си заслужаваше стига да можеше да вземеш - Имотите бяха евтини а наемите носеха над 10%

          Разходи се до Мало Бучино може и да ти хареса
          Last edited by ledosvetlenie; 16.09.2021, 23:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Ся опираме до чара на индексите - не ти пука дали някоя фирма я няма, индекса го има Той е лесен именно за лаици, дето не могат да анализират отделна фирма/позиция.
            Чакай сега не ти пука дали я има или няма, ама Митето иска дивиденти да смята

            Ако 1957 си купил от всички равно претеглени дялове с парите за една къща и си ги оставил да дремат днес над 80% от фирмите ги няма, а колко и дивиденти да си получил едва ли ще те сгрее

            Ако си играл индекс го няма този проблем ама не питай дали да смяташ дивидентите

            При всички положения имотите бият индексите като мачета у дирек

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

              хихихих
              няма прост бачкатор купил с кредит тогава
              а сега продал с печалба
              НЯМА .
              иначе нямаше да е бачкатор
              може да се нахлузил за собствено живеене и да го изплаща
              оттогава а и следващите 15 години
              а може и отдавна да са му го взели
              за туй се пукат всички брокерасти сега
              че глада който се задава е по силен и от тока
              хихихихихихи
              Преди 20 години прост бачкатор нямаще достъп до кредит.Затова и цените бяха такива.Ако все пак се е "уредил" ,лихвите започваха от 17%.


              ПП.За справка питайте Лева.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Същата сметка можеш да я направиш за 100 години с DOW

                Пак няма да ти хареса
                Аз съм я правил. Още преди да реша да се занимавам с имоти. като пасивен доход...:-)
                При това много сериозно задълбавах в детайлите например от кои компании се формира индекса, как се влиза и излиза от него и т.н.
                Колегите да се радват на печалбите си... аз схм ок с малкото от имотите...:-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Като си прост е като да си умрял всичко го виждат само ти не го осъзнаваш

                  СП500 е основан 1957 и от основаването му са останали само около 80 фирми от оригиналният индекс тоест по малко от 20%

                  От имотите които са били налични в София през 1957-ма над 90% ги има и в момента
                  Ся опираме до чара на индексите - не ти пука дали някоя фирма я няма, индекса го има Той е лесен именно за лаици, дето не могат да анализират отделна фирма/позиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Ровър обикновено ценя мненията ти но това е доста слабо

                    Имам бизнес и възможност да инвестирам в какво ли не - Но на мен лично диверсификация повече от имотите не ми трябва

                    Както Лорда каза получаваш си редовно рентите и стойността на парите ти се запазва от инфлацията - На мен лично повече от това не ми трябва

                    Ама Биткойна бил станал 100 000 долара ама залатото 5000 който е инвестирал в тях да им се радва мене не ме касаят

                    Не повече от 10% от активно играещите на борсата са на печелба а от тия на форекс не повече от 5% - Останалите фалират

                    При имотите може да е по малка печалбата но не съм видял някой да е фалирал от собствени имоти без кредит
                    Бизнеса още ли не е дошъл на пристанището, само питам
                    При имотите в 90% от Б-стан се е случило точно това - занулени са. Цели села и малки градове са на практика ликвидирани, ще го видиш и в София много скоро с целия панелен сграден фонд като начало

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Като си прост е като да си умрял всичко го виждат само ти не го осъзнаваш

                      СП500 е основан 1957 и от основаването му са останали само около 80 фирми от оригиналният индекс тоест по малко от 20%

                      От имотите които са били налични в София през 1957-ма над 90% ги има и в момента
                      и всички близки страдат.
                      ние у форумо поне имаме една функция "игнор"
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                        Причината е наистина изключително сложна за обяснение и много малко хора тук можем да я разберем.
                        Компанията се е набалончила с толкова дълг, че се очаква да не може да направи плащането на следващия падеж.

                        Изречението горе орисва нещо нечувано и невиждано в историята, и е изключително сложно.. бих казал, че ще е нужен поне 101 курс по икономика, за да се разбере..

                        И понеже се повдига въпроса дали имам НИ или не, това никой не го интересува, както съм писал вече. Първо - защото дали имам клас актив или не, не ми влияе върху отношението към дадения клас /обратното е!/. Тук обаче повече от видно е, че както има хора, които смъкват НИ, защото "гроздето е кисело" - абонат1982 е най-отявленият пример, така и такива, които са твърдо решили, че това е ударът на века само защото имат 2 имота и нямат пипе и/или топки да инвестират в друго /нищо, че вече почти не остана някой в София вече без да я е направил тази "топ инвестиция"/.

                        Второ - относно методите ми, коментирал съм ги както тук, така и в темата за златото неведнъж.


                        Успех!
                        Това е на повърхността . Въпросът е защо се е стиснало до положение да се набълбукба до степен, че не може да върне дълга.
                        А отговорът е в Китайската действителност и начин на мислене и инвестиране.
                        Но с отговора си показа, че нямаш идея какво и защо се случва. Това не е лошо и е нормално за човек незапознат с местните реалности.
                        На този фон разбираш ли колко абсурдно е индивидуален инвеститор да инвестира в акции от другият край на света.... смех и по-късно плач.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                          Моят отговор на въпроса е снп 500- всеки месец слагаш по 500- 1000 лева, а като има срив( промоция) колкото имаш свободни, печалбата също се реинвестира в индекса И както казват икономическите гурота
                          '"с магията на сложната лихва" ако почнеш на 20 години ставаш мЕлионер ако доживееш до пенсия
                          Съгласих се пак с теб. Щом инвестираш по 500 лева на месец все ще си в обхвата на гаранцията. Но Люлинската панелка е малко над нея...може и десетина пъти да е или да е станала докато посредника случайно се гътне особено ако е играл против теб :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение



                            СП500 е основан 1957 и от основаването му са останали само около 80 фирми от оригиналният индекс тоест по малко от 20%

                            От имотите които са били налични в София през 1957-ма над 90% ги има и в момента
                            То това му е хубавото на индекса, че която и компания да фалира веднага на нейно място влиза друга и не те интересува кой ще фалира и кой не, не четеш счетоводни отчети, не ти пука за фалшиви рейтинги тип Лемън Брадърс.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                              Ало, перонеца, цел ден висиш тука. Иди изчукай неко лев. Аз си бачкам и вечер ви сортирам мечтите по вероятност на сбъдване. Всички клоните към нула. . Прави пари, недей да къцаш само тука.
                              Той ако можеше да прави пари щеше да е повишител

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                                говориме за наеми бе нискоинтелигентния

                                понеже написа '' Сега сметни за 100г от наеми колко доходи са имали хората''
                                не ми бягай като попикан трол в небрано лозе
                                кой те пита за СП500 и кога е основан -
                                по принцип и това го прочете току що в Гугъл
                                хихихихих

                                а лафчето
                                е много вървежно у Фейса между 16 годишните
                                хиххихихи
                                направо си се разцепил - уникален 100% трол
                                Същата сметка можеш да я направиш за 100 години с DOW

                                Пак няма да ти хареса

                                Коментар

                                Working...
                                X