IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Важно е човек да си разполага с времето, като има пари Ти така и не можа да го разбереш, затова те напъваха мъШки камили 10 години в Диарбекир А какъв си бил преди това се изкоментира достатъчно - селския фелдшер на 500 заплатка и 17% ГПР
    На "село" при тъщата местният ОЛ тръгна от ладичка, а сега е с някакви зверове. Вдигна палат и взе няколко апартамента в София. Празни са, няма наематели. За децата. Ако и апартаментите да са повече на брой от децата.

    С други думи, живееш в миналото и очевидно нямаш идея Бялата мафия какви пари върти, че даже селските фелдшери да имат такъв стандарт.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Странно, имоти и злато са сравними, като нискорискова инвестиция за хеджиране на риска, но СП500 не е в тази категория. Т.е. можеш да държиш и СП 500 или пък да вкараш в световно неизвестни койни или в стартъпи, обаче съотношението риск възвръщаемост е съвсем друго. Т.е. некоректно сравнение, тука с инвестиция в имотите хората искат да избягат от риска не зорлем да се бутат у него. Т.е. максимата е колкото повече риск толкова по голяма възвращаемост, поради което е тотално некоректно да се сравняват само съобразно доходността нискорискови инвестиции с такива с по-висок риск. Единствения правилен въпрос в такава дискусия е дали риска си заслужава и дали субективно инвеститора е готов да го поеме.
      Даже и златото не е сравнимо с имотите - То запазва стойността на парите като имотите но имаш разходи да го съхраняваш и не носи приходи

      В моменти на криза имотите продължават да ти носят доходи макар и по ниски - Акциите освен че са се срутили повече от имотите в такива моменти трудно дават и дивиденти

      Тия неща няма как да ги разберат хора нямащи имоти и пари да купят имоти. За тия хора единственият шанс е да спечелят от тотото или да играят комар на борсата. Резултата е предизвестен 5% успяват 95% си губят парите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Китайците са като при нас. И там и тук повече недоволни ще има от падането цените на имотите отколкото от покачването им. Колапс няма да бъде позволен там. У нас няма чак такива големи играчи, но пък всичките министри са с по 20 апартамента.
        Винаги се "доверявам" на хора с категорични мнения

        вЕрвайте ми - аз знам xd

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Ти не бъди ама хич убеден нито преди камилите, нито след тях, еле пък при тях какво съм изкарвал. Важно е количеството и какво си направил с тях, щото ти много биеш барабаня с кредитите от нас и нашите депозити ама и там си слаб. Заели са ти няколко десетки хилядарки да купиш обора в Бад Ибург. Толкоз. Приключил си, къде ти финансовия ресурс? Смехурко от Патиланско царство си ти.
          Важно е човек да си разполага с времето, като има пари Ти така и не можа да го разбереш, затова те напъваха мъШки камили 10 години в Диарбекир А какъв си бил преди това се изкоментира достатъчно - селския фелдшер на 500 заплатка и 17% ГПР

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение
            Какво ще кажете за Evergrande - китайски строителен предприемач? В момента са на ръба на фалит.
            Как ще повлияе на пазара (световният), според вас?

            https://www.cnbc.com/2021/09/17/chin...tor-risks.html
            Китайците са като при нас. И там и тук повече недоволни ще има от падането цените на имотите отколкото от покачването им. Колапс няма да бъде позволен там. У нас няма чак такива големи играчи, но пък всичките министри са с по 20 апартамента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Аз пък знам един дето още си обитава деЦката на мама и няма никакви изгледи да я напусне скоро. Не и преди 2029-та.
              Тоя пак има деЦка Радев има многофункционален хол използва го за кухня спалня и кабинет

              Иначе е много успешен инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Странно, имоти и злато са сравними, като нискорискова инвестиция за хеджиране на риска, .
                "Не, не и не", казала жабата на момъка.

                Стискай палци да не разбереш колко са различни и че самото злато не може да бъде инвестиция. Дериватите му пък изобщо не са нискорискови.

                Тука не става въпрос за "хеджиране" на никакви рискове, а за обикновено рентиерстване или пране на пари. От друга страна обаче наистина няма къде. Особено за ограничени хора с мързелив ум, случайно оказали се в парите. В мойто мизерно, ама наистина мизерно, ЕПК една медийна лекарска персона (по съвместителство и хомеопат и акупунтура) изкупи съседните апартаменти. Същото правят и всички докопали се до някаква политическа власт, а расли по панелните гета.

                Коментар


                • Какво ще кажете за Evergrande - китайски строителен предприемач? В момента са на ръба на фалит.
                  Как ще повлияе на пазара (световният), според вас?

                  https://www.cnbc.com/2021/09/17/chin...tor-risks.html

                  Коментар


                  • Аре ударете едно понижителско рамо на цените на офисите като не става при жилищното.

                    https://www.investor.bg/bylgariia/45...-ofisi-335699/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Аз пък знам един дето още си обитава деЦката на мама и няма никакви изгледи да я напусне скоро. Не и преди 2029-та.
                      за някой от приятелите на дъщеря ти ли говориш
                      мдаааа
                      слабо младо поколение
                      да избира друг - по оправен - не и трябва
                      някой като баща и - до 50 в каравана

                      Коментар


                      • Странно, имоти и злато са сравними, като нискорискова инвестиция за хеджиране на риска, но СП500 не е в тази категория. Т.е. можеш да държиш и СП 500 или пък да вкараш в световно неизвестни койни или в стартъпи, обаче съотношението риск възвръщаемост е съвсем друго. Т.е. некоректно сравнение, тука с инвестиция в имотите хората искат да избягат от риска не зорлем да се бутат у него. Т.е. максимата е колкото повече риск толкова по голяма възвращаемост, поради което е тотално некоректно да се сравняват само съобразно доходността нискорискови инвестиции с такива с по-висок риск. Единствения правилен въпрос в такава дискусия е дали риска си заслужава и дали субективно инвеститора е готов да го поеме.
                        Last edited by pepe1234; 17.09.2021, 12:09.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Точно така пишете всичките донори - как не сте такива, даже и си вярвате че сте силни в области, дето сефте ги чувате
                          Чудесно качество. За донор. Дето е помизерствал като теб с 500 лева брутна месечно, та после слугуване под камилите. та после на дърти години да опукаш каквото си изстрадал - и обратно в дупката Пуевен Дори не си успял да свикнеш с пари.

                          Мен не ме мисли, аз го направих без лични пари (а с твоите), без да се лишавам от нормален живот, с две деца вече пълнолетни и образовани - никога не съм мислил как най-бързо да изкарвам каквото и да е Това е мисленето на хазарта, рулетката - на мен ми стига да глътна от банката твоите депозити и да ги оставя да работят и да ми покриват вноските Цял живот, даже и два ако можех - къде ми е проблема? Банките са за това - да вземат от глупавите и да дадат на умните Преразпределят според способностите хахаха!
                          Ти не бъди ама хич убеден нито преди камилите, нито след тях, еле пък при тях какво съм изкарвал. Важно е количеството и какво си направил с тях, щото ти много биеш барабаня с кредитите от нас и нашите депозити ама и там си слаб. Заели са ти няколко десетки хилядарки да купиш обора в Бад Ибург. Толкоз. Приключил си, къде ти финансовия ресурс? Смехурко от Патиланско царство си ти.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                            аз знам за един които се гърчи в 1/2 гарсониера
                            пък си е жив и здрав и първи на опашките
                            в лидл
                            така че това не е довод за това човек разбира ли от
                            материята с която се занимава професионално
                            Аз пък знам един дето още си обитава деЦката на мама и няма никакви изгледи да я напусне скоро. Не и преди 2029-та.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Пак си недоразбрал. Цяла нощ нищим доходността от SP500.
                              Нищил съм я когато е трябвало/
                              Една задача като си я решил един път не е нужно да я решаваш всяка седмица :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                Лошото е че понякога взимат от глупавите и дават на още по-глупави.
                                няма да го възприеме, защото мисли, че е от умните.
                                а всъщност е от камериерките
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X