IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Янко бре , ти да не си сложил трета доза ваксина ? :-)))
    Колкото и наемите да са дръпнали последните няколко месеца за мен настоящите цени не оправдават отдаването. Занимавал съм се с довършителни работи яко в последните години, а сега всичко е двойно, така че е сложно да се върже сметката освен ако не си сам майстор за всичко. От тук има 2 варианта - или се отдава на адекватен за разходите наем или стои тъмно и недовършено.... Няма драма в това защото с нищо не е по-лошо от депозит в банка....
    Наемоотдаването не е социална дейност :-) Така че който иска има поне 4 варианта - да плати адекватен наем за настоящите цени, да плати тънък наем за неща ремонтирани преди 10-20-30 години, да си вземе ''тънък'' ипотечен кредит или да си седи в деЦката.... Никой никого не кара за нищо насила :-)

    ПП И нема да плюеш по Радомир.... Вчера си бях там и е страхотно....:-)
    Аз съм сигурен, че Янко тайно се надява да го приобщим към радомирското общество на инвеститорите. Само на 40км. от мястото където му е невъзможно да си купи. Поевтинителят бледен не се усеща, че дори при уникални финансови катаклизми в резултат на които той ще рови по кофите като изгонен квартирант, ние ще разполагаме с продукция за храна, дърва за огрев и чиста и бистра вода, която ще защитаваме с пушките ни от подобни навлеци, които ще падат от глад по градските улици

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

      е това няма как да стане
      защото '' бай голям инвестор '' не си е дал
      кеша за тугли да стоят и събират паужина
      да да ама друг път
      дошъл от Радомир - теглил кредит -
      и направил тънка лидълска сметка - наема ще ми плаща
      вноската - после втори - ура, открих пътя към богатството
      хихихихиххи

      да да ама не
      пара си требе - я за вноска , я за папо , я за плащане на друг наем
      че детето учи у Плевен или Пловдив
      и се получава --- > абе може и 50 надолу , ама да капе
      но така си мисли и другия '' инвеститор'' , дошъл пък от Банско
      и така надцаквайки се защото ''празно не може да стои '' ( по добре да не го бях взимал)
      наемите ще се изсмеят на ''статистиката ти ''

      по добре ходи пиши против ваксините
      там има по голяма нужда от теб
      тук си губещ клакьор
      Янко бре , ти да не си сложил трета доза ваксина ? :-)))
      Колкото и наемите да са дръпнали последните няколко месеца за мен настоящите цени не оправдават отдаването. Занимавал съм се с довършителни работи яко в последните години, а сега всичко е двойно, така че е сложно да се върже сметката освен ако не си сам майстор за всичко. От тук има 2 варианта - или се отдава на адекватен за разходите наем или стои тъмно и недовършено.... Няма драма в това защото с нищо не е по-лошо от депозит в банка....
      Наемоотдаването не е социална дейност :-) Така че който иска има поне 4 варианта - да плати адекватен наем за настоящите цени, да плати тънък наем за неща ремонтирани преди 10-20-30 години, да си вземе ''тънък'' ипотечен кредит или да си седи в деЦката.... Никой никого не кара за нищо насила :-)

      ПП И нема да плюеш по Радомир.... Вчера си бях там и е страхотно....:-)

      Коментар


      • Дано ме извинят модераторите, но в две теми ще напиша едно и също. Имаме провалени в прогнозата си поевтинители, два-три отявлени тролове , като Yandox, Bearfox и хейтър redcretin във великата тема за поскъпването на цените на имотите и fon и satz в темата за ядрения ток. Вместо да се скрият и потънат в дън земя, тези ПРОВАЛЕНИ поевтинители в двете теми продължават да бълват спам с цялата си наглост и дебелоочие!
        Last edited by 13ADROL; 21.09.2021, 21:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

          В някои квартали може и да скачат. Но за центъра и Лозенец знам какво говоря. Приятели преди 3 си смениха квартирата и отидоха от 800 на 650, защото наемодателят им не искаше да има свали наема с 10%.
          После го бил пуснал на 850, но явно не е имало интерес, защото вече го давал за 750.
          Като се има предвид, че има огромен шанс скоро пак да се мине на дистанционно обучение, не знам дали студентите имат намерение да наемат.
          Ето всичко ти е ясно :-)
          Написах за града като цяло средно. Някои места повече други по-малко, трети сигурно има с паднал. В центъра е възможно да има минус поради краха на еърите, Лозенец за наем никога не ми е бил интересен, нито пък студенти наематели / такива и на двоен наем не бих пуснал/.
          Иначе си вярвай в каквото искаш....Аз вярвам на цифрите от справките ми....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

            хихихихи
            баш са догодили името
            ''Къро '' - демек ''на полето ''
            така и ще си остане

            китайската система №2
            По-скоро кУро, ама кАнарчетата ще се усетят после Ламби нали искаше да му е по-навътре, че като мъда - да му е хубаво..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

              хихихихи
              баш са догодили името
              ''Къро '' - демек ''на полето ''
              така и ще си остане

              китайската система №2
              Това са следващите Манастирски Ливади- кал, прах, липса на зеленина и улици......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                София се разширява на изток, новият хит за строителство - "Къро"

                https://www.dnes.bg/sofia/2021/09/21...vo-kyro.504446
                хихихихи
                баш са догодили името
                ''Къро '' - демек ''на полето ''
                така и ще си остане

                китайската система №2

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  И аз това им препоръчах да седят кротко и да не мърдат - колко по мърдат хем по навътре им влиза хем повече кеф ни правят
                  какъв кеф па на тебе бе левак -
                  атрофирал си тука над клавиатурата

                  по вечерните ти писания може да се види
                  откога не си виждал жена
                  както и оня лидълски фен

                  хихихихи

                  Коментар



                  • София се разширява на изток, новият хит за строителство - "Къро"


                    https://www.dnes.bg/sofia/2021/09/21...vo-kyro.504446

                    Last edited by 13ADROL; 21.09.2021, 19:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Точно така. Нивото е същото като преди вируса. Може би дори все още една идея по-ниско, но да се твърди, че има спад като в момента ръста на наемните нива е с такъв темп дето не е имало може би никога е някаква шега....
                      Иначе не знам дали ще продължи или е временно явление... Ясно е че голяма част от новото което ще излезе ще е за наем, но там не ми е ясно как ще бъде на нисък такъв.... На фона на довършителните работи и цени на имотите по-добре тъмно да седи вместо да е евтино....
                      Поне на мен ще мие интересно да наблюдавам процеса....:-)
                      е това няма как да стане
                      защото '' бай голям инвестор '' не си е дал
                      кеша за тугли да стоят и събират паужина
                      да да ама друг път
                      дошъл от Радомир - теглил кредит -
                      и направил тънка лидълска сметка - наема ще ми плаща
                      вноската - после втори - ура, открих пътя към богатството
                      хихихихиххи

                      да да ама не
                      пара си требе - я за вноска , я за папо , я за плащане на друг наем
                      че детето учи у Плевен или Пловдив
                      и се получава --- > абе може и 50 надолу , ама да капе
                      но така си мисли и другия '' инвеститор'' , дошъл пък от Банско
                      и така надцаквайки се защото ''празно не може да стои '' ( по добре да не го бях взимал)
                      наемите ще се изсмеят на ''статистиката ти ''

                      по добре ходи пиши против ваксините
                      там има по голяма нужда от теб
                      тук си губещ клакьор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ти докато го наблюдаваш, аз си водя статистика. Вече 15% ъп от Април до сега....
                        Та така наблюдавайте си...и не е добре да сменяте квартирата :-)
                        В някои квартали може и да скачат. Но за центъра и Лозенец знам какво говоря. Приятели преди 3 си смениха квартирата и отидоха от 800 на 650, защото наемодателят им не искаше да има свали наема с 10%.
                        После го бил пуснал на 850, но явно не е имало интерес, защото вече го давал за 750.
                        ​​​​​​​Като се има предвид, че има огромен шанс скоро пак да се мине на дистанционно обучение, не знам дали студентите имат намерение да наемат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Ти докато го наблюдаваш, аз си водя статистика. Вече 15% ъп от Април до сега....
                          Та така наблюдавайте си...и не е добре да сменяте квартирата :-)
                          И аз това им препоръчах да седят кротко и да не мърдат - колко по мърдат хем по навътре им влиза хем повече кеф ни правят

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Това е така, но следва да уточним, че преди това имаше 10-15% спад

                            Би следвало да сме някъде на нивата от преди Ковид с тендеция за увеличение.
                            Точно така. Нивото е същото като преди вируса. Може би дори все още една идея по-ниско, но да се твърди, че има спад като в момента ръста на наемните нива е с такъв темп дето не е имало може би никога е някаква шега....
                            Иначе не знам дали ще продължи или е временно явление... Ясно е че голяма част от новото което ще излезе ще е за наем, но там не ми е ясно как ще бъде на нисък такъв.... На фона на довършителните работи и цени на имотите по-добре тъмно да седи вместо да е евтино....
                            Поне на мен ще мие интересно да наблюдавам процеса....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ти докато го наблюдаваш, аз си водя статистика. Вече 15% ъп от Април до сега....
                              Та така наблюдавайте си...и не е добре да сменяте квартирата :-)
                              Това е така, но следва да уточним, че преди това имаше 10-15% спад

                              Би следвало да сме някъде на нивата от преди Ковид с тендеция за увеличение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                                Това изобщо не е вярно особено последните 6 месеца на пазара се наблюдава спад и то доста осезаем при наемите
                                Ти докато го наблюдаваш, аз си водя статистика. Вече 15% ъп от Април до сега....
                                Та така наблюдавайте си...и не е добре да сменяте квартирата :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X