IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    pesimist4o na kvadrat , от една страна се радвам, че ти си си надвил на масрафа и си напред с материала.

    От друга обаче ми става тъжно, защото очевидно не си пъпчив пубер, а човек с опит и въпреки това живееш в напълно измислен свят. За твоя случай има една поговорка - сит на гладен не вярва. В този ред на мисли Мария Антоанета е била изключително либерална за времето си като разбирания и изобщо не се е подигравала с простолюдието, когато ги е пратила да ядат пасти. Просто не е можела да си представи какво означава мизерия.

    ===

    Обаче съм 100% съгласен, че няма такова нещо като изнасяне от града. Хората с възможности си взимат и имот на село, в провинцията, на морето.
    Ми не съм много напред нещо не си ме разбрал. Имам толкова колкото съм поискал и ми е достатъчно за да имам относително спокоен живот / имането на прекалено много не води до спокойствие и не го желая и съм бягал от него / от имотна и хранителна гледна точка. Но пък за сметка на това малкото е постигнато с много усилия .. лични.... и смели решения в имотен план.
    Остави пастите. Старата тема я няма и ще трябва да повторя някои неща, които споменах и надолу. Не може и не е нормално/ от икономическа гледна точка/ касиерка в Лидъл да купи най-хубавият апарт на Артекс на Латинка след като тя е примерно номер 1 456 000 по доходи в страната, а подобни апарти има примерно 5000 в София. Съгласен ли си с тази част ? За всяко лимитирано като количество и качество нещо има конкуренция и СЪСТЕЗАНИЕ. Трябва да си качествен състезател за да спечелиш приза / имотя/. А в темата епизодично се появяват някои млади герои, поработили няколко години нещо си , кой знае може и някой да е млад среден меринджей станал и искат ВЕДНАГА да вземат топ имотя на топ мястото ама на половин цена...поне.... Е как да стане ?! Знам, че звучи грубо сори, но всяка жаба да си знае гьола :-) Трябва търпение, кариера, кеш НАД останалите, години и чак тогава може да има претенции. До тогава има не толкова желани квартали в София или места около София или наеми на желани места....
    Та не е до това да не знам как живеят другите, а до това че знам че няма как всички да живеят на жълтите павета. И всеки трябва да се съобразява с възможностите си и мястото си по доходи / отново грубо но факт/. Така е устроен този свят..... не от мен....
    И да прав си за другото - често познати които имат къщи около София с възможности имат и апарти в града. Живота в къща около София и работа в града е скъпо и луксозно изживяване и не е за всеки....На мен ми е скъпо - 2 коли в идеално състояние и 20К км годишно, часове в път и нерви, хоби направи си сам в постоянна работа по къщата... не искам....За други е ок.... За всеки влак си има пътници :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Викаш, на око 15% и после на ангро още 15% Ама че си смешен
      Я да видим как се спестяват за 10 години 200к евро ... бачкаш си и си заделяш по 800 евро годишно, докато плащаш наеми, ядеш, обличаш се, пътуваш, семейство... опаааа сетих сеее, имаме един такъв бай Гастар тук от пустинята Без семейство, сам като суек при арабелите, без пенсионни осигуровки - та сега ще бачка до смърт в Б0станя, 10 загубени години - и защо? Ми за да ги набие в панеляк и да се надява на наеми - я има, я няма, даже тръгнали да падат, тяхната верица ... ето, намери се и по-смешен от теб, чудо!
      Абе Гастар, ти чуваш ли се кви са ти измеренията? Много си смешен с представите си за работа и зад граница, и у нас.
      Разбирам че ти е кофти, ама ако аз бях с 200К за 10 години щях да си сложа въжето бре, само инфлацията не мож пребори с тези кинти.
      С носталгия си спомням за хубавите времена, курорт беше в сравнение с Бг. Но за всяко нещо си има време. Ти от три пъти семейство не завърте, седнал на мен да говори, на твое място щях да мълча като гъз.
      Никога не съм бил сам за повече от 2 седмици. Калпак, аз съм го измислил инак можех ли да стоя 14 години и не само там. Убавец, вълна по гъзо нема седнал акъл да дава. Пенсионните осигуровки на Бг за периода не ги ща, сметнал съм ги че е обир за нищо после. Нали моеш да смяташ, айде почвай.
      Last edited by bulgarian lev; 30.09.2021, 18:36.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        И как точно с 3к лева се спестяват пари за сносен имот на хубаво място? Особено след като вечеря за двама ти е сто кинта. А едно дете струва майка си и баща си.
        При настоящите цени един двустаен е 200к, тристаен е минимум 300к, четиристаен 400к-500к и нагоре. Евро при това.
        Приказва ги умопомрачително глупави. И мисълта му не можеш да схванеш. Качество търсел в заяждането, той качествено не може да се изкаже , в постове от по 150 изречения. Ако не са му * личните примери* само простотии от рода на * в БГ работят 2 милиона за по 1500 евро на месец* . Брокерче на заработка .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Нема издънка Ботич... С цифри и статистика много рядко ми се случва :-)... не че е невъзможно....Около 15% от апартите на последните 2 места дето живея са купени от БГ хора живеещи и изкарващи пари в чужбина, и да речем още 15% от хора живели и изкарали парите пак там, но сега живеят в тези апарти....
          Хора излезнали в чужбина 2007-2010 в чужбина , ако до момента не са спестили поне 200К евро / 10К на години и малка възвръщаемост през годините/ не знам защо са отишли въобще.... Някои си купуват там, други в провинцията и т.н., но има огромен брой които биха взели и в София на добро място.... Биха взели дори и да не го ползват и без наеми просто ей така да покажат колко са велики.... Та така те са част от пазара....
          За другото разпределение в някаква степен съм съгласен с теб...Описах го и в другият пост донякъде....
          Викаш, на око 15% и после на ангро още 15% Ама че си смешен
          Я да видим как се спестяват за 10 години 200к евро ... бачкаш си и си заделяш по 800 евро годишно, докато плащаш наеми, ядеш, обличаш се, пътуваш, семейство... опаааа сетих сеее, имаме един такъв бай Гастар тук от пустинята Без семейство, сам като суек при арабелите, без пенсионни осигуровки - та сега ще бачка до смърт в Б0станя, 10 загубени години - и защо? Ми за да ги набие в панеляк и да се надява на наеми - я има, я няма, даже тръгнали да падат, тяхната верица ... ето, намери се и по-смешен от теб, чудо!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Мите никога не съм писал , че 2 милиона работещи В България изкарват 3К. Не знам защо трябва да го пиша това за 3-ти път. Много добре знам колко са заетите, каква е официалната средна заплата и т.н. Наистина ли си мислиш, че може да не съм наясно с подобни цифри ?! :-))))
            Написах, че има 2 милиона / нека да са 1.2 милиона щото половината в чужбина не работели/ Българи с доходи от 3К , които са потенциални купувачи в София.... Харесва ли ви или не туй са цифрите :-))))
            Иначе кой какво спестил или похарчил от гастерите не знам или колко пък искат да купят в София също.... Факта е че има толкова Българи / ПО СВЕТА/ с такива доходи и те са конкуренцията за 2000 апарта на година на желаните места в София :-))))
            И как точно с 3к лева се спестяват пари за сносен имот на хубаво място? Особено след като вечеря за двама ти е сто кинта. А едно дете струва майка си и баща си.
            При настоящите цени един двустаен е 200к, тристаен е минимум 300к, четиристаен 400к-500к и нагоре. Евро при това.

            Коментар


            • pesimist4o na kvadrat , от една страна се радвам, че ти си си надвил на масрафа и си напред с материала.

              От друга обаче ми става тъжно, защото очевидно не си пъпчив пубер, а човек с опит и въпреки това живееш в напълно измислен свят. За твоя случай има една поговорка - сит на гладен не вярва. В този ред на мисли Мария Антоанета е била изключително либерална за времето си като разбирания и изобщо не се е подигравала с простолюдието, когато ги е пратила да ядат пасти. Просто не е можела да си представи какво означава мизерия.

              ===

              Обаче съм 100% съгласен, че няма такова нещо като изнасяне от града. Хората с възможности си взимат и имот на село, в провинцията, на морето.
              Last edited by terziеv; 30.09.2021, 17:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                ахахахахахахахаахах
                и мечколисугера ли е бацето ви , бе
                хихихих
                много ви е натискал тоя човек
                хихихихих
                сигурно ще ви държи доволно до 2029
                Ааа не, оня Бацето от зората на темата аз лично ного го уважавам /сериозно/. Има акъл , само дето по имотните прогнози ич не го биваше :-) Ама като му пишех да не слуша изобразителното изкуство не чуваше....:-)
                А мечока дори да се заяде качествено не мое :-))) Не е същият ама така ми дойде....:-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                  Ясно. Типичния брокер с *лични примери* . Каква картинка ти трябва , защото на теб се смеят и без картинки,Баце.
                  Нова. Не може само 1 да имаш :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Нема ко да ти напиша Баце и не искам :-) Пусни некоя картинка ама нова да се посмеем :-))))
                    ахахахахахахахаахах
                    и мечколисугера ли е бацето ви , бе
                    хихихих
                    много ви е натискал тоя човек
                    хихихихих
                    сигурно ще ви държи доволно до 2029

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                      Нивото на начално/средно образование в София не мисля, че се различава от това в други областни градове или някои по-големи общински градове. Има училища с много ниско ниво какво в София така и в други градове. Както и обратното.
                      За здравеопазването, преди няколко години ми се наложи да извикам линейка в центъра на София около 17ч - дойде след малко повече от час. Била в задръстване.
                      Тенденцията за местене към големите градове е наистина такава за голяма част от ЕС, но в други държави се наблюдава точно обратната тенденция - в Швеция, Дания и Финландия има миграция към по-малките градове и села. В Чехия също имаше такава тенденция. И важното е, че всички тези данни са преди Ковид. А с този вирус ще се занимаваме още много дълго.
                      Точно така - има училища с различно ниво и в София и това е една от основните причини цените в Гоцето така да подскочат / 73-то/ Така е по цял свят където има правила за райониране на училищата - около качествените такива има повече желаещи да живеят със съответните последици. Относно училищата като качество в провинцията всеки сам си преценява. Учил съм в провинцията и това не ме е лимитирало за университета и като знания ...но в други времена.... В настоящият момент предпочитам да не поемам рискове и децата ми да учат в училища с деца на родители, които имат сходно мислене и статус на моят = средата....Може и да греша. Всеки може да предпочете нещо друго и ти да си ок с това което ще получат децата ти в провинцията. За бързата помощ...ами проблема го реших като живея близо до всички ключови болници.... Нито 1 път не съм викал линейка и сме ходили пеш, с кола или с такси сигурно десетина / така е с деца/ пъти до Пирогов през годините....
                      И В Будапеща имаше такива тенденции преди десетина години за изнасяне от града....Оказаха се временни. Повечето инвестиции за ключовите неща от живота се правят в големите градове....особено у нас С това хората се бутат в тях... На пръв поглед с вируса хората се избутаха навън, но на практика пак ще се вкарат вътре защото административната част около него ще е много по-сложно да се поддържа извън града
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.09.2021, 17:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Нема ко да ти напиша Баце и не искам :-) Пусни некоя картинка ама нова да се посмеем :-))))
                        Ясно. Типичния брокер с *лични примери* . Каква картинка ти трябва , защото на теб се смеят и без картинки,Баце.

                        Коментар


                        • В София всичко под 2500 на месец е подигравка с пролетариата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                            Умирам си от смях , когато някой брокер или зависим парично от тях , започне в контекста на тезата , която иска да прокара , да дава пример със себе си
                            * вижте аз как живея
                            * вижте аз как купих
                            * утежнява многократно всяка несгода
                            * неглижира нарочно всеки плюс , не в тяхна полза

                            та по повод *звездичките* , мислиш ли че си достатъчна извадка от пазара, за да ти слушаме личните примери . И въобще , кой казва , че това което бръщолевиш , изобщо е истина . За да бъде взето като пример . Възможно е да си пълен безимотковец , на които просто му плащат за да пише това което си написал . Така че , ако искаш да даваш пример и да тече дискусия , давай я с хора или събития , които могат да бъдат проверени .
                            Без *лични примери* , ако може . Не че имаме нещо против теб или ''имотите'' ти - но съгласи се че примерите не могат да се проверят , а от тук да се използват като база.
                            Иначе всичкото написано от теб е : Един песимист каза .
                            Нема ко да ти напиша Баце и не искам :-) Пусни некоя картинка ама нова да се посмеем :-))))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Ти си бил голям оптимист. Знаеш ли колко българи в чужбина работят нискоквалифициран труд и почти нямат нищо на страна, а като дойдат в БГ за да се направят на баровци пред роднините изхарчват малкото останали им пари. Знаеш ли и колко българи раборещи в чужбона с по- добра квалификация, изкарвайки повече пари и виждайки по- уредения начин на живот въобще не искат да се връщат в БГ освен за месец - два годишно колкото да си видят близките и приятелите. А и тая глупост дето я написа с 2 милиона работещи в България( по спомен всички работещи в Б Г са 2 700 000 )и изкарващи по 3к чисти направо изби рибата Ако беше така почти нямаше да има емиграция.
                              Мите никога не съм писал , че 2 милиона работещи В България изкарват 3К. Не знам защо трябва да го пиша това за 3-ти път. Много добре знам колко са заетите, каква е официалната средна заплата и т.н. Наистина ли си мислиш, че може да не съм наясно с подобни цифри ?! :-))))
                              Написах, че има 2 милиона / нека да са 1.2 милиона щото половината в чужбина не работели/ Българи с доходи от 3К , които са потенциални купувачи в София.... Харесва ли ви или не туй са цифрите :-))))
                              Иначе кой какво спестил или похарчил от гастерите не знам или колко пък искат да купят в София също.... Факта е че има толкова Българи / ПО СВЕТА/ с такива доходи и те са конкуренцията за 2000 апарта на година на желаните места в София :-))))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ами 60К са с телефонистите, но нека всички да могат да са извън София, и пак било 1 път седмично или месечно трябва да отидеш в София . Прегледай другите неща как са също. Нали не мислиш, че ще запиша децата си да учат в основното в Ботевград с 40% Шведи или в средно специално в Елин Пелин ?! Или пък по 2-3 часа всеки ден ще ги карам до София и взимам от училище ? Да чакам 1 час линейка , която само да констатира че съм свършил.... и т .н.
                                А с половинките им какво е положението ? Да речем моята е в СУ - ами пътните ще и са повече от месечната заплата.....
                                Живота извън София е по-хубав в някои посоки....несравнимо със София и несравнимо по-лош в други. За всеки резултата е различен в зависимост от житейската му ситуация....И очаквам все повече хора да опитват да живеят извън София.... ще опитат....:-) Според едно проучване и форкаст на Световната банка от преди 5 години до 2040 година / цитирам го приблизително и по памет/ повечето хора ще живеят САМО в големите градове....Неизбежна и възможно желана тенденция.... Сега с вируса може да има някакво забавяне, но посоката поне за мен не буди съмнение
                                Нивото на начално/средно образование в София не мисля, че се различава от това в други областни градове или някои по-големи общински градове. Има училища с много ниско ниво какво в София така и в други градове. Както и обратното.
                                За здравеопазването, преди няколко години ми се наложи да извикам линейка в центъра на София около 17ч - дойде след малко повече от час. Била в задръстване.
                                Тенденцията за местене към големите градове е наистина такава за голяма част от ЕС, но в други държави се наблюдава точно обратната тенденция - в Швеция, Дания и Финландия има миграция към по-малките градове и села. В Чехия също имаше такава тенденция. И важното е, че всички тези данни са преди Ковид. А с този вирус ще се занимаваме още много дълго.

                                Коментар

                                Working...
                                X