IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.infostock.bg/infostock/c...t-sedem-godini
    Централната банка на Нова Зеландия повиши лихвите за първи път от седем години

    07 Октомври 2021 09:00

    Имущественият балон, който предизвика намеса от правителството на г-жа Адерн по-рано тази година, беше подхранван от борба за жилища, свръх евтини ипотеки и бюрократична система за планиране, която има ограничено предлагане.

    Според Золнър: „По -високите лихвени проценти могат да помогнат за смекчаване на рисковете за жилищните пазари, където цените са се повишили до неустойчиви нива, според централната банка“.

    Съединените щати са готови да забавят своята политика за печатане на 120 млрд. долара на месец до края на годината, докато Банката на Англия също дава все по-ястребски сигнали за лихвените проценти.

    Коментар


    • Около мен е започнала абсолютна истерия по всички параграфи - имоти, цени, ток, парно.

      Колега се върна от UK оня ден - буквално е имало сбивания по бензиностанциите за пререждане на колонки.

      Винаги загрижените за общественото здраве политици ни водят към нов локдаун - този път енергиен/ресурсен.

      Интересно какво ще стане с имотите на тъмнозелено, които са калкулирани и продадени със старите цени на материалите ...

      Вече и аз не знам какво става, не знам на какво да вярвам и започва яко да ми писва. Ще каже човек, че газа, нефта и тока едновременно изчезнаха случайно ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Приятел тая зима няма да ни е до имоти а до оцеляване....
        Ааа, не така. Аз вече мажа ските. (в буквалния смисъл). Падне ли достатъчно сняг, отивам да се пързулкам с гостенките от чужбина. :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          Моите пенсии, за радост на Yandox:
          Панелена 500
          тухлена в Софето- 600
          итонгова в Софето-150
          тухлена в Бургас- от 45 до 90 дневно според сезона
          Б Е З Ц Е Н Н О!
          Заплата- 2300
          Приятел тая зима няма да ни е до имоти а до оцеляване....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение

            Ударно купувам всичко на промоция,кашкавали,сирена,олио,каквото се сетиш,на ниските цени.За Нова Година се очакват празни рафтове,заради проблемите с логистиката.Който иска да купува подаръци да го прави сега,по рано.
            Ха ха ха Накавръче кво става с револцията бе пич.Нали щеше да ме обирате да ми разбивате мазето хи хи хи хи???Запари ли ти отзаде а?Ти поне знаеш какво съм предвидил за 2022....А още не е дошла и Шоуто стана грандиозно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Що не идат малко да попротестират, а бай Пешо? Като есенеска - миналата есен. Нали видяха кво докараха (казвах им) да не се връзват на хора популисти и хора докарващи нестабилност. Вярно, това е в целия свят, но и матряла акъл има само от 8 до 12 часа.
              Куде да протестират в Брюксел ли?Като ви говорех тука че не ни трябва Брюксел смях и плюене....Айде са да протестират в Брюксел

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение

                Ударно купувам всичко на промоция,кашкавали,сирена,олио,каквото се сетиш,на ниските цени.За Нова Година се очакват празни рафтове,заради проблемите с логистиката.Който иска да купува подаръци да го прави сега,по рано.
                Добро утро,

                добре правиш, че купуваш това онова на промоции. И аз така правя.

                Но и да се презапасяваш не е много добре, напомня за края на 80-те години и 90-те години. Висене на опашки и купуване на неща, които може да не ти трябват.

                Ние имаме доста неща от соца (нови), прави впечатление много хубавото качество на пердета, отдеала, чаршафи, посуда, паркет, мрамор, и т.н.

                Поздрави

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  А, на този фон се очаква имотите да поевтиняват нали хахаха
                  Има педесе процента увеличение в цената на потребителската кошница, така че не се изказвай неподготвен.
                  Last edited by X_Y; 07.10.2021, 08:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                    Mомци гледайте фючърсите на тока по борсите из Европа....Иде зима и съвсем няма да ни е до имоти...Аз отдавна пиша че през 2022 ще има МЯУ и БАУ и МЕЕ и БЕЕ.....При 700 кинта ток иде направо хиперинфлация.....Аз съм се запасил с 15 кубика дърва имам и малко кимур...При тая цена на тока колко ли фирми ще хлопнат кепенците????А ако го докараме до режим на тока ще стане весело.....Днес засях 70 декара пшеница....Бог да ни е на помощ....
                    Що не идат малко да попротестират, а бай Пешо? Като есенеска - миналата есен. Нали видяха кво докараха (казвах им) да не се връзват на хора популисти и хора докарващи нестабилност. Вярно, това е в целия свят, но и матряла акъл има само от 8 до 12 часа.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                      Mомци гледайте фючърсите на тока по борсите из Европа....Иде зима и съвсем няма да ни е до имоти...Аз отдавна пиша че през 2022 ще има МЯУ и БАУ и МЕЕ и БЕЕ.....При 700 кинта ток иде направо хиперинфлация.....Аз съм се запасил с 15 кубика дърва имам и малко кимур...При тая цена на тока колко ли фирми ще хлопнат кепенците????А ако го докараме до режим на тока ще стане весело.....Днес засях 70 декара пшеница....Бог да ни е на помощ....
                      да, aмa, кризите се създават от хората,
                      сега са решили да е енергиен локдаун, ама нали трябва да има някоя достоверна мантра за масите.
                      Ужким фирмите са със намалени продажби, има проблеми със системите за доставка, хората работят от дома и/или са безработни, ама тая година газта била кът, нямало вятър за перките, и други алабализми.
                      Как пък не ги предвидиха тия неща предварително и да имат достатъчно газ на склад доставен от Катар, Азерски или Хамерикански, в най-лощия случай - Руски.
                      Де да беше само проблема с енергията, във 48 часов прозорец Фейса падна за седем часа, Пандора пусна компроматите, оная свидетелства срещу Фейса и 1.7 млрд Фейсови акаунти се продават .....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение

                        Ударно купувам всичко на промоция,кашкавали,сирена,олио,каквото се сетиш,на ниските цени.За Нова Година се очакват празни рафтове,заради проблемите с логистиката.Който иска да купува подаръци да го прави сега,по рано.
                        А, на този фон се очаква имотите да поевтиняват нали хахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                          добре дошъл обратно. Защо не си ползваш оригиналния ник? Остави банките и лихвите и дай нова дата, че сегашните понижители не смеят. Хубаво е, че пак даваш инфо от вътре, този път е от шефа на Булинс.

                          пп. между другото произнася се Ернан Кортес, но се пише Hernan Cortes. Да беше прочел малко по-добре испанската история...
                          Сега не ми се занимава да го сменям.Карай.Между другото инфото е това.Каза ми го моята приятелка от КФН.Те са в застрахователния надзор.Чакали са около половин час за среща при проверка на Булинс,и докато са чакали счетоводителката са си поговорили.Това е.
                          Last edited by X_Y; 07.10.2021, 08:50.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                            Mомци гледайте фючърсите на тока по борсите из Европа....Иде зима и съвсем няма да ни е до имоти...Аз отдавна пиша че през 2022 ще има МЯУ и БАУ и МЕЕ и БЕЕ.....При 700 кинта ток иде направо хиперинфлация.....Аз съм се запасил с 15 кубика дърва имам и малко кимур...При тая цена на тока колко ли фирми ще хлопнат кепенците????А ако го докараме до режим на тока ще стане весело.....Днес засях 70 декара пшеница....Бог да ни е на помощ....
                            Ударно купувам всичко на промоция,кашкавали,сирена,олио,каквото се сетиш,на ниските цени.За Нова Година се очакват празни рафтове,заради проблемите с логистиката.Който иска да купува подаръци да го прави сега,по рано.

                            Коментар


                            • Моите пенсии, за радост на Yandox:
                              Панелена 500
                              тухлена в Софето- 600
                              итонгова в Софето-150
                              тухлена в Бургас- от 45 до 90 дневно според сезона
                              Б Е З Ц Е Н Н О!
                              Заплата- 2300
                              Last edited by 13ADROL; 06.10.2021, 23:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/novini/130/a...2012-g-337079/

                                Не купувайте на зелено в никакъв случай в момента.Доста строителни компании започват да изнудват купили на зелено клиенти да им дават повече пари за сгради почнати на по-ниски цени,защото няма да могат да ги завършат при настоящите разходи,които са непосилни за тях...инфото е от шефа на Булинс.

                                И Полша изпрати лихвите нагоре на фона на лъжите и глупостите които се пишат в България.
                                Унгария,Чехия,Румъния,Нова Зеландия,Норвегия...всички Централни банки една по една започват да вдигат цената на кредита...В Щатите ипотеките също са нагоре в Русия банките започват да начисляват положителни лихви по депозитната маса..
                                Остави банките и лихвите и дай нова дата, че сегашните понижители не смеят. Хубаво е, че пак даваш инфо от вътре, този път е от шефа на Булинс.

                                пп. между другото произнася се Ернан Кортес, но се пише Hernan Cortes. Да беше прочел малко по-добре испанската история...
                                Last edited by X_Y; 07.10.2021, 08:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X