IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Да, Оскаре.. Но предствави си колко често се предлага подобен имот за продажба, на каква цена би бил и кой би могъл да купи там, дори да има камион с кинти. Никога.
    А колко още емблематични сгради има по Оборище например - живели знакови фигури на бг елита - писатели, деятели...да не говорим за баш номенклатурата.
    Сещам се за една емблематична къща там, на Людмила Живкова мисля, после Божков ли я беше купил, не си спомням подробности. Интересно сега като е в изгнание кой я е заграбил от тия хищници.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ето ти един имот в една от тези сгради. Май няма много кандидати. Обявата си стои вече над година и нещо.
      Обясни ми една рационална причина, поради която човек с няколко милиона в банката би дал тази сума точно за този имот. Кое му е престижното на тоя кофтор и защо да не си купи вместо него къща в Маями примерно?

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...uxt&f1=1&fe7=1
      Далеч съм от мисълта да защитавам подобни имоти в ''представителни'' сгради на 60 години, ама чий точно ще го диря в Маями със 70% латиноси и 20% афротъмни ?! А да цените са скокнали с 30% за година като бонус....София пасти да яде.... Иначе за 1М доларес без проблем ще се вземат цели 2 бунгала от баракен тип на 3 метра под морското равнище в квартал с креолски официален език :-))))

      ПП Джони изпускаш влака за Берлин...Мерено в пари са поскъпнали 2-3 пъти повече от София.....''
      Цeнитe нa eдиничнитe жилищa и тeзи рaзпoлoжeни в cгрaди c eдин coбcтвeник в гoлeмитe гeрмaнcки грaдoвe, кaтo Бeрлин, Хaмбург, Мюнхeн, Кьoлн, Фрaнкфурт, Щутгaрт и Дюceлдoрф, oтчитaт пocкъпвaнe cрeднo c 14.7%. ''

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Да, Оскаре.. Но предствави си колко често се предлага подобен имот за продажба, на каква цена би бил и кой би могъл да купи там, дори да има камион с кинти. Никога.
        А колко още емблематични сгради има по Оборище например - живели знакови фигури на бг елита - писатели, деятели...да не говорим за баш номенклатурата.
        Ето ти един имот в една от тези сгради. Май няма много кандидати. Обявата си стои вече над година и нещо.
        Обясни ми една рационална причина, поради която човек с няколко милиона в банката би дал тази сума точно за този имот. Кое му е престижното на тоя кофтор и защо да не си купи вместо него къща в Маями примерно?

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...uxt&f1=1&fe7=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          За 500 евро и в Сливен не могат да купят вече. До няколко години 1000 евро ще е цената в Перник, тухлените апартаменти в Лозенец и Изток ще са по 3000 евро.
          Миналата седмица бях в Кафланд Перник на път за Радомир. Та до него има строеж и надпис - Цени ОТ 850 евро....Знаем какво означава ОТ....Мястото е ок / бивш завод/ и да речем широк център, но има и по-централни.... За тези места вероятно 1000 евро са минати вече...
          Перник гледам напоследък е станал приличен град...близо до София, но колко трябва да е в София на база тези цени в Перник....
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.10.2021, 12:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Да, Оскаре.. Но предствави си колко често се предлага подобен имот за продажба, на каква цена би бил и кой би могъл да купи там, дори да има камион с кинти. Никога.
            А колко още емблематични сгради има по Оборище например - живели знакови фигури на бг елита - писатели, деятели...да не говорим за баш номенклатурата.
            Забравяш още една прослойка. Старите собственици реститутите. Тук там ги има.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Представите на чакащите 500€ квадрата са други. Сумата е умопомрачителна, а това не е така. Но с кредит е лекинко трудно да се справят. Поне не е целите които си поставят. А наполеона единствен или два колкото и да рипа не може да помогне.
              За 500 евро и в Сливен не могат да купят вече. До няколко години 1000 евро ще е цената в Перник, тухлените апартаменти в Лозенец и Изток ще са по 3000 евро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                Точно личи си кой познава квартала в детайли, евала! Тая на 11 номер на Живкови си има сериозна охрана още..
                Да, Оскаре.. Но предствави си колко често се предлага подобен имот за продажба, на каква цена би бил и кой би могъл да купи там, дори да има камион с кинти. Никога.
                А колко още емблематични сгради има по Оборище например - живели знакови фигури на бг елита - писатели, деятели...да не говорим за баш номенклатурата.
                Last edited by bulgarian lev; 03.10.2021, 11:27.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Отговарям и на двамата. Имате само бегла представа за някои от сградите в Докторска, които аз умишлено избегнах когато търсих. Но май и в такава сграда трябваше да купя, защото цените бяха други, демек сбърках.
                  Купих на 2-етаж, сградата е на 5 етажа и е с асансьор.
                  О чудо, направо в 22 век И неизменния водопад. В хола. По стената.
                  Last edited by redcretin; 03.10.2021, 03:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    1 млн какви пари са, като всеки средностатистически софиянец с три апарта ги лепи?
                    Инфлацията е гумичка за дългове, това всеки уважаващ себе си финансист трябва да си го бодне на корковата дъска над главата.
                    Представите на чакащите 500€ квадрата са други. Сумата е умопомрачителна, а това не е така. Но с кредит е лекинко трудно да се справят. Поне не е целите които си поставят. А наполеона единствен или два колкото и да рипа не може да помогне.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Да не е срещу Докторския паметник на Любо Левчев сградата на ъгъла - Сан Стефано и В. Търново и до нея северно с двора към Оборище - бяла сграда с мрамор и апарт на етаж - страхотна сграда - на Владо Живков. Те там апарт е поне 1,5 млн. €.
                      Точно личи си кой познава квартала в детайли, евала! Тая на 11 номер на Живкови си има сериозна охрана още..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        2 милиона в активи и кеш не е кой знае колко, между другото. Нали казвате че ще има срив, значи може и под милион да станат. Нещо против?
                        Ето, Джони има много повече, но се озърта за имот в Берлин, щото в Сф дебело.
                        1 млн какви пари са, като всеки средностатистически софиянец с три апарта ги лепи?
                        Инфлацията е гумичка за дългове, това всеки уважаващ себе си финансист трябва да си го бодне на корковата дъска над главата.
                        Last edited by 13ADROL; 02.10.2021, 23:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                          Сан Стефано 11-ниската сграда и Сан Стефано 13/ Велико Търново-е там кой е купил, не е сбъркал, независимо от цената.А да видим знае ли някой от разбирачите къде и какво е това..
                          Като бях студент, колега продаде апарта от баба си съвсем близо за 35 х долара-изхарчихме ги заедно, от дебитната му карта.. нема да казвам за какво…акъл море…който е продал там .. вие си говорете за асансьори..
                          Да не е срещу Докторския паметник на Любо Левчев сградата на ъгъла - Сан Стефано и В. Търново и до нея северно с двора към Оборище - бяла сграда с мрамор и апарт на етаж - страхотна сграда - на Владо Живков. Те там апарт е поне 1,5 млн. €.
                          Last edited by bulgarian lev; 02.10.2021, 23:11.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Сан Стефано 11-ниската сграда и Сан Стефано 13/ Велико Търново-е там кой е купил, не е сбъркал, независимо от цената.А да видим знае ли някой от разбирачите къде и какво е това..
                            Като бях студент, колега продаде апарта от баба си съвсем близо за 35 х долара-изхарчихме ги заедно, от дебитната му карта.. нема да казвам за какво…акъл море…който е продал там .. вие си говорете за асансьори..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                              И аз мисля, че 2022-а ще е доста тежка година и това се вижда още отсега. С това повишаване на газ, ток и хранителни продукти още есента ще е доста обтегнато положението.
                              Но не мога да намеря какво сте писал по въпроса. Може ли да се повторите или да дадете линк?
                              Сигурно е имал предвид писанията си в тази тема:
                              https://forum.investor.bg/forum/друг...риза/page3

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Отговарям и на двамата. Имате само бегла представа за някои от сградите в Докторска, които аз умишлено избегнах когато търсих. Но май и в такава сграда трябваше да купя, защото цените бяха други, демек сбърках.
                                Купих на 2-етаж, сградата е на 5 етажа и е с асансьор.
                                Само много спрел пейзан може да генерализира всички сгради в цял квартал.
                                Навремето често гостувах при приятели в Яворов, конкурентен на цени на Докторската. На ет. 4 малко ми се струваше наказание без асансьор.
                                Аз лично нямам нито един имот над ет.3.
                                Последния в Бургас има асансьор, но само малък. Не ме интересува, щото аз съм на 19 вити стъпала от входната врата на кооперацията
                                Last edited by 13ADROL; 02.10.2021, 21:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X