IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Това е едно от типичните изказвания за всяка балонизирана фаза.

    Никога не е било по-подходящ момента, никога лихвите няма да са толкова ниски,
    жилищата никога няма да са по-достъпни...


    Хората даже не се и усещат как стават неволни проводници на фазата.
    Забрави за никога - фазите няма да спрат да се редуват.

    p.s.
    Зимния сезон няма да е лесен за банскалии... ама да се сърдят на антиваксърите!
    Виж как ги разбираш нещата. Почти както златото и ваксините :-))))
    В момента имотиту са най-достъпни у нас от когато и да било . Има 2 варианта - да продължават да чупят рекорди по достъпност или както казваш цикъла да се обърне и да започнат да стават все по-недостъпни.... Примерно няколко пъти....:-)
    А в близко бъдеще искам да видя кой ще ви ремонтира/строи достъпните селски къщи и за какви пари ще се случи подобно нещо. Това при демографията у нас....Питай Джонката да ти обясни колко майстори може да си наеме в Априлци за каквото и да е или Бота плаочкаджии да му завършат терасите ? :-)))) Колко би струвал ремонта или строежа на жилище при 500 лева майсторски дневен надник ?
    Last edited by X_Y; 08.11.2021, 10:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ето това като че ли става:
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zif&f1=2&fe7=1

      Хем е и близо до магистралата това селце, пък и 3 декара двор..
      Ако го дискаунтират на 200к го захлупвам на момента и правя там агенция за елитни компаньонки.
      Да това и на мен ми хареса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Това е едно от типичните изказвания за всяка балонизирана фаза.

        Никога не е било по-подходящ момента, никога лихвите няма да са толкова ниски,
        жилищата никога няма да са по-достъпни...


        Хората даже не се и усещат как стават неволни проводници на фазата.
        Забрави за никога - фазите няма да спрат да се редуват.

        p.s.
        Зимния сезон няма да е лесен за банскалии... ама да се сърдят на антиваксърите!

        Хич, няма да е лесен зимния сезон. Тая година хората са заклали по 3 прасета и са сложили поне по 1 тон мелнишко вино. Бая зор ще видят докато изядат и изпият всичко. Картите за лифтовете щели да бъдат увеличени на 100лв за ден. Малко е, поне 300лв трябва да стане дневната карта
        Last edited by X_Y; 08.11.2021, 10:14.

        Коментар


        • https://btvnovinite-bg.cdn.ampprojec...popravena.html

          Новини от локациите на Песимиста,а може би това е неговия любим строител предприемач.Песимисте,май си го изпуснал с контрола този инвеститор,а?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Разбра ли защо имотите никога няма да са по-достъпни от сега ?
            Това е едно от типичните изказвания за всяка балонизирана фаза.

            Никога не е било по-подходящ момента, никога лихвите няма да са толкова ниски,
            жилищата никога няма да са по-достъпни...


            Хората даже не се и усещат как стават неволни проводници на фазата.
            Забрави за никога - фазите няма да спрат да се редуват.

            p.s.
            Зимния сезон няма да е лесен за банскалии... ама да се сърдят на антиваксърите!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

              Амааа... парите от Монополи няма да ти свършат работа. По-добре пусни доверения адвокат да преговаря по сделката.
              Не е ли жалко - цял хотел в световния зимен курорт Банско да струва 50% по-малко от къща в село Друган?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Ето това като че ли става:
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zif&f1=2&fe7=1

                Хем е и близо до магистралата това селце, пък и 3 декара двор..
                Ако го дискаунтират на 200к го захлупвам на момента и правя там агенция за елитни компаньонки.
                Разбра ли защо имотите никога няма да са по-достъпни от сега ?
                Иначе Друган е топ място ама влака отдавна не спира там.... Има десетки нови и ремонтирани къщи. Половината село е от екс Софиянци населено.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ето това като че ли става:
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zif&f1=2&fe7=1

                  Хем е и близо до магистралата това селце, пък и 3 декара двор..
                  Ако го дискаунтират на 200к го захлупвам на момента и правя там агенция за елитни компаньонки.
                  Амааа... парите от Монополи няма да ти свършат работа. По-добре пусни доверения адвокат да преговаря по сделката.

                  Коментар


                  • Не губете търпение и кураж, 2029-та наближава! Остават още някакви си 7 години. Едно ме притеснява: Да не се окаже, че съм сбъркал с 10 години в сметките и 2039-та всъщност да е годината на спада и МЯУ-то.

                    ...и не се стряскайте от накавръковата справка, а свиквайте.

                    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-11-08 074255.jpg
Views:	1
Size:	40.2 КБ
ID:	3824984
                    Last edited by ddb; 08.11.2021, 07:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Колко къщи и апарти хареса в Радомир от обявите нали ги гледа преди ? И колко пари/време са необходими всяка една от тях да стане такава, че да ти харесва ? Би ли си купил такава сега и да живееш в нея без да я ремонтираш ?
                      Ето това като че ли става:
                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zif&f1=2&fe7=1

                      Хем е и близо до магистралата това селце, пък и 3 декара двор..
                      Ако го дискаунтират на 200к го захлупвам на момента и правя там агенция за елитни компаньонки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Хм, а откъде си сигурен, че имотите няма да са далеч по-достъпни след години?
                        Пак ти казвам да помислиш - какви са сега лихвите и какви ще бъдат след години; колко незаети имоти има в момента; как се строи с усилени темпове; как страната е в демографска катастрофа; как все повече и повече изоставаме от белите държави...

                        Ти явно си мислиш, че София ще заприлича на Хонконг, Сингапур и Мюних - много младо и трудоспособно население, много работни места, международни компании с огромни инвестиции, висок доход и малко имоти. По абсолютно всички тези показатели ние сме дъното, абсолютното дъно - и изоставаме все повече и повече. Хуманният капитал е напълно изчерпан и предстои намаляването му.

                        Дай ми поне един фундаментален фактор, който да сочи към бъдещо поскъпване. Аз не виждам такъв. В момента високите цени и поскъпването на имотите се дължи единствено на глупостта на Българина и невъзможността/нежеланието да инвестира по друг начин, както и на прословутите ниски лихви. Търсене на жилищна площ в София няма.
                        Колко къщи и апарти хареса в Радомир от обявите нали ги гледа преди ? И колко пари/време са необходими всяка една от тях да стане такава, че да ти харесва ? Би ли си купил такава сега и да живееш в нея без да я ремонтираш ?
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.11.2021, 01:14.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Това дето си го описал го има само в резиденцията на Диневи.
                          Кой знае какви турски плочки по 20 лева са сложили, а ти си мислиш, че е мрамор...Както и да е, дано да е така както казваш.
                          Хахахаха щом казваш....Иначе да мрамора е Турски...това е така....питах....
                          И не на Диневи е съвсем друго ниво оникси, слуги, ала бала... при мен са много по-базово ниво, но е НОВО....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                            Доста имаха късмет да получат нещо от лошото комунистическо минало, и тука да се тупат какви са инвеститори в имоти.
                            А ти що така си почнал нулевак? И само със таблата и бакшишите по корабите ли се замогна?
                            Ми щото баща ми не знаеше как да си управлява парите в инфлационни времена и изгуби всичко спестено
                            Не съм се замогнал / в тази тема всички са по-богати от мен/ , а само осигурил спокойно бъдеще на децата ми в имотен план.... За себе си ми е все тая...Мога с 2 и с 200 като минал през 90-те години. Както на Крети му писах днес набрах половин кофа мушмули и след някоя седмица ще са на масата като омекнат....
                            Макар и да стават някои шокове с цените на храните и ще има все повече такива гладните хора като цяло ще намаляват.... Виж обаче и хората със собствен имот също ще намаляват....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.11.2021, 01:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ми не може да облепиш панелката това ти написах. Както е построено по проект така си остава....
                              Имам снимки и съм проследявал цялото строителство на сградата. Няма никакви дефекти по грубата част и зидарията...като Лего беше буквално. И да виждал съм други нови в строеж с дупки, криви стени и т.н. , които се прикриват после с фасадата по някакъв начин....Случва се често....
                              След 30 години може би ще си прав не знам. Все пак във Вазов се е строило за специални хора с много държавен материал, но през тези 30 години до тогава усещането да живея тук вместо в сградата във Вазов е несъпоставимо.... Прекрасна визия отвън, влизам вътре в огромно фоайе с мрамор, картини, модерно осветление, ламперия и скъпи тапети по коридорите тип 5-звезден хотел, качествен асансьор до гаража и т.н. безкрай..... спрямо мирис на мухъл и старо неподдържано от екс компенсионери.....Ми то просто разликата е от небето до земята.....:-)
                              Сигурен съм че след 30 години и моята сграда ще изглежда така спрямо някоя нова към този бъдещ момент.... Ама само да ги изкарам тези 30 години и ще му мисля тогава.... То пък какво да му мисля ей го де е Радомир :-))))
                              Това дето си го описал го има само в резиденцията на Диневи.
                              Кой знае какви турски плочки по 20 лева са сложили, а ти си мислиш, че е мрамор...Както и да е, дано да е така както казваш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ми не мерси, Не искам да се разправям с гаранционни фондове по Бахамите . Представяш ли си инвестирам 20К , фонда гръмне и требе да отида до Бахамите да си зема парите образно казано :-)))) Ама то без ваксина мое ли да стигна до там ?! :-) Джони язе съм шоп - РЪКА ДА ВИДИ , ОКО ДА ПИПНЕ!
                                Тея с бинарните опции ще си получат ли парите някога ?
                                О, мерси за безплатните съвети. То Амунди ги има сигурно от 10+ години у нас ама карай :-) Преглеждах ги едно време на бързи обороти.....:и изненада.... тулата спечели.....-) Знам прекрасно кои са големите играчи по света в сферата. Не ми допада административната част , за да мога да сложа на подобно място сериозна сума за моите възможности . Да 10-20К може и да сложа , за да се забавлявам... ама и хазарта не ме влече и не би ми дало удовлетворение при печалба така че що да го правя ?!
                                Едно време в старата тема съм писал какъв ми е процента от активите в апарти и отговора е различен от всичко и жалко, че е така ама нали съм модерен и диверсифицирам та съм доста на минус от това сравнено с чиста тула....:-)
                                Нямам чисто инвестиционни имоти / за наем/ . Всичко е купувано с цел да се ползва от близките ми хора / сега или някога/ та не ми дреме след 30 години колко ще са лихвите, ще има ли наематели и т.н. Обаче ми дреме , че тогава децата ми ще са с този среден доход от 2К и няма да имат абсолютно никакъв шанс да си купят във Вазов или Гоцето..... Вероятно дори и под наем няма да може да живеят на тези места с този доход.... Това щото съм стъпил на земята и съм начсно, че няма да са между тези няколко процента от хората, които ще могат да си купят такъв имот. А ако стане чудо и са в тези проценти то е все тая какво съм им оставил..... Имотите никога няма да са по-достъпни от сега спрямо дохода/разходите на хората.... В момента у нас все още е тънко поради наследството от комунизма. Но с амортизацията на този фонд, застаряването на нацията и повишаването на себестойността на строителство/ремонти + административна тежест за нови строежи децата ми нямат никакъв шанс да си вземат нормален имот на прилично място сами.....
                                Поне съм им решил този проблем и няма нужда да почват от нулата като мен....:-)
                                Хм, а откъде си сигурен, че имотите няма да са далеч по-достъпни след години?
                                Пак ти казвам да помислиш - какви са сега лихвите и какви ще бъдат след години; колко незаети имоти има в момента; как се строи с усилени темпове; как страната е в демографска катастрофа; как все повече и повече изоставаме от белите държави...

                                Ти явно си мислиш, че София ще заприлича на Хонконг, Сингапур и Мюних - много младо и трудоспособно население, много работни места, международни компании с огромни инвестиции, висок доход и малко имоти. По абсолютно всички тези показатели ние сме дъното, абсолютното дъно - и изоставаме все повече и повече. Хуманният капитал е напълно изчерпан и предстои намаляването му.

                                Дай ми поне един фундаментален фактор, който да сочи към бъдещо поскъпване. Аз не виждам такъв. В момента високите цени и поскъпването на имотите се дължи единствено на глупостта на Българина и невъзможността/нежеланието да инвестира по друг начин, както и на прословутите ниски лихви. Търсене на жилищна площ в София няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X