IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Гледай тук какво става. За 1 минимална заплата може да се живее в Долен Лозенец. Тогава къде е резонът да се купи за 50 годишни наема в Гоцето? Как покупката на имот "запазва парите от инфлация", след като директно при покупката подаряваш на продавача и нотариуса половината сума? Инфлацията изяжда по 5% годишно, покупката изяжда 50% в деня на сделката.

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...wby&f1=1&fe7=1
    Ама леглото как е подпряно с дискове . Голямо клатене е падало ....
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      в момента има огромен брой имоти,които се довършват и други готови заключени. хората имат пари и им се радват. въпросът е какво правим, когато им потрябват пари.
      На никого не му трябват пари. Има 100 млрд. в банките и издават шум на прииждаща река.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
        Направих си труда да прегледам наемите в София.
        Положението е надолу, надолу и още по-надолу.
        Има обяви, които си смъкват по 40-50 лева през 2 седмици от месеци.
        Преди по-малко от 2 години беше абсурд да намериш 3-стаен в центъра, Лозенец, Изток под 900 лева. Сега, като гледам, намират се дори по 600 и нещо. И пак си стоят.
        Гледай тук какво става. За 1 минимална заплата може да се живее в Долен Лозенец. Тогава къде е резонът да се купи за 50 годишни наема в Гоцето? Как покупката на имот "запазва парите от инфлация", след като директно при покупката подаряваш на продавача и нотариуса половината сума? Инфлацията изяжда по 5% годишно, покупката изяжда 50% в деня на сделката.

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...wby&f1=1&fe7=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
          Направих си труда да прегледам наемите в София.
          Положението е надолу, надолу и още по-надолу.
          Има обяви, които си смъкват по 40-50 лева през 2 седмици от месеци.
          Преди по-малко от 2 години беше абсурд да намериш 3-стаен в центъра, Лозенец, Изток под 900 лева. Сега, като гледам, намират се дори по 600 и нещо. И пак си стоят.
          в момента има огромен брой имоти,които се довършват и други готови заключени. хората имат пари и им се радват. въпросът е какво правим, когато им потрябват пари.
          Last edited by bertram; 26.10.2021, 21:33.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

            от месеци го пиша Ever
            наемите изобщо не се възстановиха след март 2021
            и няма да го направят
            посоката е надолу и само надолу
            а наемите ще повлекат и цените на имотите неминуемо
            но си трябва време за изпълнението на срива
            Изтрещяли са и брокерите и продавачите напоследък- днес едно броки ме офертираше за маломерен панеляк( 40 реални квадрата) в люлин 7 за 70 000 евра, на 3- та линия спрямо метрото, разправяше ми че бил ремонтиран и като " инвестирам" в него веднага съм щял да " печеля" от наеми. Там наема е под 500 лева на месец. Бъзнах го каква ще ми е годишната доходност като приспадна данъци, такси ремоти и т.н. не можа да каже. Положението не е нормално, при това съотношение на цена спрямо наем трябва да си малоумен да
            " инвестираш" в имот в София в момента. Или наемите трябва да догонят цените( но при тези заплати не знам как ще стане) или цените да спаднат за да догонят наемите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev
              когато вложиш половин милион евро в имоти още през 2014-2015, .
              Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Вече 5 години вземам наем от апарта, втория не отдавам и си го ползвам. Студиото и гаража откакто съм ги купил са под наем директно с наемателите. Даже да паднат цените не продавам. А купувам още. Това е Резюме

              Брей човек , това са два твой поста за два дена . Искаш да кажеш , че си купил апартамент , студио и гараж през 2014 за 500 000 € ли ???
              Явно сделките силно са намалели и някой брокери не издържат психически . Статистиката ще го покаже , но ще бъде чак през декември.
              Направете си софтуер за ключови думи в постовете . Бива ли такава излагация .


              Last edited by Bearfox; 26.10.2021, 20:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
                Направих си труда да прегледам наемите в София.
                Положението е надолу, надолу и още по-надолу.
                Има обяви, които си смъкват по 40-50 лева през 2 седмици от месеци.
                Преди по-малко от 2 години беше абсурд да намериш 3-стаен в центъра, Лозенец, Изток под 900 лева. Сега, като гледам, намират се дори по 600 и нещо. И пак си стоят.
                от месеци го пиша Ever
                наемите изобщо не се възстановиха след март 2021
                и няма да го направят
                посоката е надолу и само надолу
                а наемите ще повлекат и цените на имотите неминуемо
                но си трябва време за изпълнението на срива

                Коментар


                • Направих си труда да прегледам наемите в София.
                  Положението е надолу, надолу и още по-надолу.
                  Има обяви, които си смъкват по 40-50 лева през 2 седмици от месеци.
                  Преди по-малко от 2 години беше абсурд да намериш 3-стаен в центъра, Лозенец, Изток под 900 лева. Сега, като гледам, намират се дори по 600 и нещо. И пак си стоят.

                  Коментар


                  • Цeнитe нa нoвитe жилищa в Kитaй пaдaт зa пъpви път oт 6 гoдини

                    Цeнитe нa имoтитe в Kитaй пaднaxa зa пъpви път oт шecт гoдини пpeз ceптeмвpи. Πpичинaтa зa тoвa ca тpyднocтитe пpeд ceĸтopa, cлeд ĸaтo в cилa влязoxa пpaвитeлcтвeни oгpaничeния зa няĸoлĸo гoлeми cтpoитeлни пpeдпpиeмaчи във вpъзĸa c ĸpизaтa Еvеrgrаndе.
                    Дopи имoтнитe пaзapи в нaй-гoлeмитe гpaдoвe в Kитaй ca зaceгнaти. Цeнитe нa нoвитe имoти пaдaт зa втopи пopeдeн мeceц
                    Oбиĸнoвeнo ceптeмвpи ce cчитa зa пиĸoв пepиoд зa пoĸyпĸи нa жилищa в cтpaнaтa. Eтo зaщo и дaннитe зa мaĸap и лeĸия cпaд ca oбeзпoĸoитeлни зa иĸoнoмиĸaтa.

                    хихихихихи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                      хихихихи

                      за 30 -40 % ''инерционни '' ще има да чакаш като
                      митко колчагов от банско за продажба на коптора си

                      тавана на цените е достигнат още началото на есента
                      а понижението може и след месеци да се отключи
                      хихихих
                      този си е моя...
                      и ти ли се арменче, че вашите понятия са с малко различно тълкувание
                      ще има мяу, ама то било изразено в свиване на предлагането
                      ще има дискаунт но той бил в посока 30-40% нагоре
                      Last edited by RUBLA; 26.10.2021, 18:56. Причина: Не е по темата.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        поне ще може да злорадстваш и да прибираш наеми
                        не виждам повод да си нещастен.
                        Как ли пък 2 х 350 наем, може да го направят щастлив.
                        Ако изобщо са верни форумните легенди и сказания, че въпросния имал бил 2 маломерки в тръстиката , де. Тук са доста разтегливи понятията, 13Адрол пък се хвалеше и занимаваше аудиторията с получаван наем 150 лева.
                        Някак , несериозно се получават изказванията на такива инвеститори с такива приходи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          да, да това са инерционните 30-40%, после плато и чакание.
                          а вчера имотиту не е поскъпнало и с лев, янко ги сравнява цените, като цените на цвеклото на открития пазар, почти ежедневно.


                          тавана на цените е достигнат още началото на есента
                          а понижението може и след месеци да се отключи
                          хихихих
                          Last edited by mibova; 26.10.2021, 17:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Е как къде да вървят. В акции, коини и злато разбира се. Ти чакаш да ти паднат имотите, продаваш, и с парите купуваш още злато...нали това чакаш? Или не можеш да продадеш, или не ти се продава, или няма какво да продадеш...щипе ти нещо...изчакай още 5 години и ще купиш - пак в окръжния си 20 хил град. . Къв ти е проблема, с един хой три апарта ще хлопнеш.
                            нищо не си разбрал
                            явно трябва да ти се обяснява и по друг вербален начин
                            хихихихих

                            не - не чакам да паднат за да продавам
                            само глупак може да си помисли такова нещо
                            това че пиша че имотите ЩЕ ПАДНАТ - не означава
                            че го чакам с някаква цел
                            просто пиша това което ЩЕ СТАНЕ
                            дотук - разбра ли

                            злато съм купил достатъчно имоти - също
                            сега със КЕШ се чака ( нищо не се прави ) от тези
                            които мислят като мен
                            а ти с апарта и гаражчето не знам какво да правиш
                            никога не съм бил толкова малоимотен

                            хихихихихиххи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                              айдее сега, сигурно разбиранията ни и за 40% дискаунт при имотите ни са различни.

                              Знам как се вари жаба, какво става когато ластика е опънат, колко могат да се разтварят ножици, какво се вижда когато се отдръпне вълната и тн…
                              А уу инфлация, цените се вдигат ура. Ти имаш ли 200К ойро за имот в момента? Ще купуваш ли? Кешът стига ли за довършването, за което говореше?
                              Инфлацията като мине един процент рано или късно удря потреблението. Мисля, че съм го писал 100 пъти,но да го напиша 101 - имотите ще поевтинеят с повече от 40%, но не е задължително да е спрямо прясно напечатани фиатни пари.

                              Спрямо енергия, гориво, ценни метали, базови суровини, редки метали, определени производствени активи - спрямо това ще поевтинеят.
                              Ако ЦБ спрат да печатат пари може и да във фиатни пари да има намаления, но това спиране на печатането е все по-тудно заради дефицитите и популизма.

                              и да не кажеш, че си седя на ръцете и въртя синджирчето докато КЕШ-а ми виси в банката...мисля, че съм го написал няколко пъти - купувам си активи, с които мога да произвеждам - това е изборът ми в момента от горецитираните възможности.

                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                разбиранията ни за 'мяу' са различни явно, но тепърва нищо не сме видели от интересните времена, които предстоят.
                                това е личното ми убеждение, а какво ще се случи е съвсем друга работа.

                                понеже според теб всичко е супер в момента да те питам :
                                нали знаеш как се вари жаба

                                айдее сега, сигурно разбиранията ни и за 40% дискаунт при имотите ни са различни.

                                Знам как се вари жаба, какво става когато ластика е опънат, колко могат да се разтварят ножици, какво се вижда когато се отдръпне вълната и тн…

                                Коментар

                                Working...
                                X