IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Защо ти е толкова трудно да разбереш, че обявите в сайт за недвижими имоти са твърде ненадежден източник на информация? Нужно ли е да си играя да ти вадя коптори с нееднократно увеличени цени, които си застояват в сайта. А има и такива, които се препубликуват с нова, по-висока цена.
    Освен това през годината, винаги има нови обяви за строежи, на които им напредва актуването и цените се вдигат, което в случая е логично, а това променя и цените в твоята справка. Пак казвам, не съм чул за брокер, който изкуствено да сваля цени на имоти в справка. В сайта обаче няма как да видиш реалната цена, на която се сключва сделката, а брокера я вижда.
    Не може да ме убедиш каквото и да кажеш, че справката в имот.бг е достоверен източник на информация.
    Ледчо ти отговори, както и аз, но ще повторя. Всички изкривявания които ги има сега ги е имало и Януари.
    Освен това написах, че става въпрос за ОФЕРТНА цена.. На колко реално се сключват сделките никой не знае / отстъпката/ освен брокерите, но това е друг въпрос и трябва да им вярваш на тях без да има на какво да стъпиш. Дори НСИ биха били по-достоверни защото пак цената на сделките е еднакво занижена и Януари като сега.
    Иначе брокерите ако са писали статиите Септември както видя тогава са били 10-12%, но вече не са...
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.11.2021, 22:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      А кое е надежно - Регистъра с продажбите? дето не всеки записва реална цена?

      Тия обяви дето ги визираш с по висока цена тая година ли се появиха или това се случва от години?

      Ако един дефект го има през цялото време то той не променя крайният резултат съществено
      Определено не е регистъра, защото има много пара, която се дава кеш без да се вписва в нотариалния акт.

      Обявите с повишаване на цени, за да изглеждат по-атрактивни едва ли изкривяват пазара само сега, но при един последователен ръст на пазара или неочакван такъв след пандемията, е нормално продавачите да сложат по-висока от реалистичната за тях цена, пък ако се намери някой луд да им ги даде, още по-добре. Аз в случая това съм направил с обявата си от 2 месеца.

      Ако голям брокер каже 10 % би трябвало да му се вярва, първо защото има интерес да лъже с цени нагоре, за да мотивира колебаещите се купувачи и второ, защото той има цялата информация, включително и за недекларираното разплащане със строители заради ДДС-то и със собственици, заради таксите по вписване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        тая година ще а запомните, като годината, в която накавръка купи гараж
        тоест година 1 от летоброенето на отстъпките
        Да това вероятно ще е последната пълна година с ръстове

        Последни се предават понижителите и след това по пързалката надолу

        Апропо нещо ми се губят няколко свързани ника да не им изтече срока на годност ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

          Ей, кви гадни брокери, манипулират пазара с цени надолу, брей, брей какво доживяхме.
          Понеже си правя един експеримент от два месеца да продавам апартамент, който ми е почти все едно дали ще го продам, мога да кажа, че досега не се е обадил един директен клиент, но ми счупиха телефона поне 30-тина брокера, от които резултатът е 3 огледа и 30 искания купувачът и аз да дадем комисионна на един и същи брокер. Няма смисъл да се коментира, че нито е етично, нито е в мой интерес, а на купувача сигурно още повече му бъркат там дет слънце не огрява.
          Офертните цени ги знаем колко са реални. Именно затова и аз сложих цена от моя wish list. В обявите вече е коментирано, че висят апартаменти от години, на които само им вдигат цените, така че тея 19 % са толкова нереални, колкото каквото и да публикува който и да било брокер. Като добавим и ръста на цени, заради преминаване от един етап в друг на зеленото сторителство, тезата за 19 % издиша още повече.

          Цялата работа на пазара е толкова измислена, че повече от това не може. Ми то няма един апртамент за 300 К евра тристаен, дето като го видиш да кажеш това е без забележки. Или отопление на ток или е в някакъв комплекс, дето никой на обява не пише колко е поддръжката или е пълен коптор, дето трябва да се влиза с багера вътре. Сега, ще ме извинявате ама за над половин милион да няма нищо свястно, това определено си е въздух под налягане.
          Според мен даже до милион няма нищо свястно. Даже всичко, което се продава е крап. Защото ако не беше крап нямаше да се продава.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Та и тебе да те питам

            Ако сега може да се договарят 10% отстъпки от офертна цена дали и миналата година по това време не е могло да се договарят пак такива отстъпки

            Или миналата година никой не правеше отстъпки ама тая вече всички правят
            тая година ще а запомните, като годината, в която накавръка купи гараж
            тоест година 1 от летоброенето на отстъпките
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Това ли коронния брокерски номер бре шмекер , 10% отстъпка от цената за брокера , виждал съм случаи с доста повече горница от исканата от продавача цена, но това настрана ! Мани майтапа ама яко изчегъртване си трябва !
              Та и тебе да те питам

              Ако сега може да се договарят 10% отстъпки от офертна цена дали и миналата година по това време не е могло да се договарят пак такива отстъпки

              Или миналата година никой не правеше отстъпки ама тая вече всички правят

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                А кое е надежно - Регистъра с продажбите? дето не всеки записва реална цена?

                Тия обяви дето ги визираш с по висока цена тая година ли се появиха или това се случва от години?

                Ако един дефект го има през цялото време то той не променя крайният резултат съществено
                Казва му се системна грешка и влияе доста на цената да ти кажа и то в посока нагоре и да , от години е тая работа .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Добре извинявам се и на всички дето са очаквали 20% а те са само 19%

                  Още миналата година казах че пазара се откъсна от фундамента (доходите на хората) и че от тук на там не може да се търси логика в пазара и че имотите ще стават все по недостъпни

                  Същото важи и за следващата година нови 20% и още по недостъпни имоти
                  С това в черно виж съм съгласен, както и за недостъпността. С останалото, особено процентите не. Че има ръст тази година е така, дали е 19 % или не, няма как да ми го докажеш.
                  И да, достъпните източници са нормалното, от което човек да се информира. Все пак не съм брокер и не кисна по цял ден в сайтове и форуми за имоти. Не че да се прави извод по цените в имот.бг не е чисто хвърляне на боб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Защо ти е толкова трудно да разбереш, че обявите в сайт за недвижими имоти са твърде ненадежден източник на информация? Нужно ли е да си играя да ти вадя коптори с нееднократно увеличени цени, които си застояват в сайта. А има и такива, които се препубликуват с нова, по-висока цена.
                    Освен това през годината, винаги има нови обяви за строежи, на които им напредва актуването и цените се вдигат, което в случая е логично, а това променя и цените в твоята справка. Пак казвам, не съм чул за брокер, който изкуствено да сваля цени на имоти в справка. В сайта обаче няма как да видиш реалната цена, на която се сключва сделката, а брокера я вижда.
                    Не може да ме убедиш каквото и да кажеш, че справката в имот.бг е достоверен източник на информация.
                    А кое е надежно - Регистъра с продажбите? дето не всеки записва реална цена?

                    Тия обяви дето ги визираш с по висока цена тая година ли се появиха или това се случва от години?

                    Ако един дефект го има през цялото време то той не променя крайният резултат съществено

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      При мен няма теза. Пазя си статистика за нещата които ме интересуват. Ето за целият град как е:и всички видове апарти
                      08.01.2021 1343 139786
                      21.11.2021 1608 171696
                      Та офертните цени са били еднакво реални Януари и сега.. Ако тогава е имало пренадути то и сега има....
                      Относно твоят апарт ти си знаеш най-добре, но явно нещо не е наред . Било цена, било отстъпка, било комисионната за брокерите, било място/сграда и т.н. Тези 3 огледа дето си ги имал може и да не са били истински, а брокери под прикритие....По спомен винаги може да го продадеш с 10% отстъпка на брокерите нали така...Значи няма драма....Едва ли ще ти искат комисионна тогава, така че все едно си направил 7% отстъпка....Не е много...
                      Нямам опит като продавач, но като търся активно или съм се пробвал за някои неща не е имало такова което да се задържа повече от 1-2 месеца. Включително няколко неща лятото за последно. От 2-3 месеца не съм търсил нищо....Иначе има обяви които седят с години....
                      Иначе за да няма нищо добро за тези пари трябва да си наясно, че никой не е на зор да продава, а пък хубаво да подарява съвсем....

                      ПП А да и да не забравя, в една от сградите където имам нещо Април се продаде 1 апарт за 1-2 седмици. На 2500-2600 някъде беше. Левчо знае за какво става въпрос щото му го бях пуснал ако те интересува го питай да ти потвърди....
                      Това ли коронния брокерски номер бре шмекер , 10% отстъпка от цената за брокера , виждал съм случаи с доста повече горница от исканата от продавача цена, но това настрана ! Мани майтапа ама яко изчегъртване си трябва !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Защо ти е толкова трудно да разбереш ? Ясно съм написал - не ми дреме какво са написали брокерите. Има сайт - имот.бг. Има си и справки в него. Записвам си ги и си пазя инфото и мога да сметна кое как се случва. Няма нужда да питам брокерите колко са се вдигнали или паднали цените след като го виждам с очите си на всеки 1-2 седмици.
                        Разбира се за 2 месеца след лятото цените дръпнаха много бързо може затва да са се заблудили за 10-те процента.... Били са някога толкова..... Ето ти и още 1 дата:
                        6.9.2021 1485 154683
                        Защо ти е толкова трудно да разбереш, че обявите в сайт за недвижими имоти са твърде ненадежден източник на информация? Нужно ли е да си играя да ти вадя коптори с нееднократно увеличени цени, които си застояват в сайта. А има и такива, които се препубликуват с нова, по-висока цена.
                        Освен това през годината, винаги има нови обяви за строежи, на които им напредва актуването и цените се вдигат, което в случая е логично, а това променя и цените в твоята справка. Пак казвам, не съм чул за брокер, който изкуствено да сваля цени на имоти в справка. В сайта обаче няма как да видиш реалната цена, на която се сключва сделката, а брокера я вижда.
                        Не може да ме убедиш каквото и да кажеш, че справката в имот.бг е достоверен източник на информация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          265 евро на 1343 е без малко 20%. Затва написах 19 :-)
                          Ако ги смяташ през пари е повече да. Но това може да се дължи на повече по-големи апарти в нея / Ратко е изкупил маломерките :-))/ Така че не е коректно да се взима за база на поскъване.
                          От друга страна затова писах наскоро, че тази година е първата от много в която достъпността се влошава много. На колко процента от хората са им останали 32 000 евро за 11 месеца СЛЕД разходите ?! Аз мисля че са под 5% от всички у нас. И от тук става ясно кой ще може да купува за в бъдеще....
                          Добре извинявам се и на всички дето са очаквали 20% а те са само 19%

                          Още миналата година казах че пазара се откъсна от фундамента (доходите на хората) и че от тук на там не може да се търси логика в пазара и че имотите ще стават все по недостъпни

                          Същото важи и за следващата година нови 20% и още по недостъпни имоти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                            Ей на да четете, че ми омръзна да споря с радио точката. И двете статии дават 10 % ръст, е нормално, щото източникът е един и същ, ама брокер да намаля цените, за да вземе по-малко комисионна не съм чувал.

                            http://www.bta.bg/bg/c/IF/id/2505422

                            https://www.segabg.com/hot/category-...a-na-1200-evro

                            Но по-забавна е една статия, че изпреварваме Париж по ръст на цените. Ще умра от смях.

                            https://politika.bg/bg/a/view/po-rys...-i-cupix-85465
                            Защо ти е толкова трудно да разбереш ? Ясно съм написал - не ми дреме какво са написали брокерите. Има сайт - имот.бг. Има си и справки в него. Записвам си ги и си пазя инфото и мога да сметна кое как се случва. Няма нужда да питам брокерите колко са се вдигнали или паднали цените след като го виждам с очите си на всеки 1-2 седмици.
                            Разбира се за 2 месеца след лятото цените дръпнаха много бързо може затва да са се заблудили за 10-те процента.... Били са някога толкова..... Ето ти и още 1 дата:
                            6.9.2021 1485 154683

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              Ей на да четете, че ми омръзна да споря с радио точката. И двете статии дават 10 % ръст, е нормално, щото източникът е един и същ, ама брокер да намаля цените, за да вземе по-малко комисионна не съм чувал.

                              http://www.bta.bg/bg/c/IF/id/2505422

                              https://www.segabg.com/hot/category-...a-na-1200-evro

                              Но по-забавна е една статия, че изпреварваме Париж по ръст на цените. Ще умра от смях.

                              https://politika.bg/bg/a/view/po-rys...-i-cupix-85465
                              Ако за пазара ще се информираш от статии във вестниците по добре хвърляй боб или гледай на кафе

                              Вчера и ЕДжонито и то ревеше че имотите се били вдигнали с 20% за една година

                              А колкото до Париж със сигурност е по лесно да качиш 20% от ниска база като в София от колкото да качиш от да кажем 6к евра за квадрат 20%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                По твоята статистика поскъпването е около 23% - Моите искрени извинения на всички които съм ги подвел че поскъпването ще е само 20%
                                Ей на да четете, че ми омръзна да споря с радио точката. И двете статии дават 10 % ръст, е нормално, щото източникът е един и същ, ама брокер да намаля цените, за да вземе по-малко комисионна не съм чувал.

                                http://www.bta.bg/bg/c/IF/id/2505422

                                https://www.segabg.com/hot/category-...a-na-1200-evro

                                Но по-забавна е една статия, че изпреварваме Париж по ръст на цените. Ще умра от смях.

                                https://politika.bg/bg/a/view/po-rys...-i-cupix-85465

                                Коментар

                                Working...
                                X