IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Ей магнит е тази тема магнит

    Първо - Да ти прави впечатление че цената на тази акция от четири години върви надолу и че е много вероятно тези 8% да не ти покрият капиталовата загуба???

    Конкретно за последната 1 година към днешна дата загубата е 4.39% но само преди 10 дни е била около 10%

    Второ - Какво правиш в тема за имоти ако живееш с мисълта че ще печелиш от наем около 3% ???


    Второ правя каквото си искам, ти ли ще ми даваш тон в живота. Първо имаш загуба ако продаваш, такава акция се купува за дивидент не за печалба от разлики в цената. Конкретно нищо не ми прави впечетление.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

      Може и да повече, защото увеличават дивидента годишно. Апропо 100к долара ти носят около 300 долара наемче.
      Ей магнит е тази тема магнит

      Първо - Да ти прави впечатление че цената на тази акция от четири години върви надолу и че е много вероятно тези 8% да не ти покрият капиталовата загуба???

      Конкретно за последната 1 година към днешна дата загубата е 4.39% но само преди 10 дни е била около 10%

      Второ - Какво правиш в тема за имоти ако живееш с мисълта че ще печелиш от наем около 3% ???



      Коментар


      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

        много си наивен .. и да, давам си сметка за всичко, но ти не си даваш сметка, че всяка една възможност която може да се използва .. се използва
        Някакви възможности и мъгла ти витаят в главата

        Да приемем че ти си този дето може да види на другите офертите - Как ще реализираш дивидент от това???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Купуват ти опинци

          Купи си БАТ и ела да ни си похвалиш другата година каква доходност имаш
          Може и да повече, защото увеличават дивидента годишно. Апропо 100к долара ти носят около 300 долара наемче, но пък ти осигуряват участие в престижен форум за дискутиране на темата "Аз съм най-големият разбирач и хитрец на пазара на НИ"
          Last edited by dollarman; 12.12.2021, 22:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Ти даваш ли си сметка че никой не се интересува какъв е твоят интерес ???

            Ти даваш ли си сметка че системата е така направена че никой да не се интересува от твоята оферта???

            Срещу теб има хора които искат да купят този имот - Тях не ги интересува ти какво си написал в твоята оферта

            Те ще напишат минималната цена в тяхната оферта и след това ще наддават до колкото са преценили и това какво ти си написал няма абсолютно никакво значение.за тях

            Единственото нещо което интересува само някои от собствениците е дали въобще някой се е записал да наддава, ако те искат да си купят имота обратно
            много си наивен .. и да, давам си сметка за всичко, но ти не си даваш сметка, че всяка една възможност която може да се използва .. се използва
            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
              Е кат темата е за далавери в момента 100 000 долара ти купуват 8% дивидент в British American Tobacco т.е. около 660$ на месец преди данък . Не знам 100 000 долара ако си вземеш апартамент за наематели колко ще ти носят на година преди данъци, амортизации и разправии
              Купуват ти опинци

              Купи си БАТ и ела да ни си похвалиш другата година каква доходност имаш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                елементарно, аз нямам интерес да се стига до наддаване, за това и давам най ниската цена и се надява да спечеля с най ниската цена, а не с най високата . въпроса е в това, че всяка стъпка е с 10 % от цената .. след първата стъпка потенциалната ми печалба се изпарява .
                предстви си, че виждам възможност да реализирам 10 % от този имот .. обаче между мен и 10 % се появява един, който играе с чси и е доволен и на 5 % .. следващата стъпка за мен става директно 15 % тоест вече потенциално съм на загуба защото съм с 5 % над пазарната цена , какво не разбираш


                ако ти си единствен, търгът не се анулира, а го печелиш с най ниската цена, на друг търг се отива, ако няма кандидати, въпроса е, че ти до последно не знаеш, дали има и други участници в търга, това го разбираш чак когато се даде начало на търга и се повикат всички участници, разбира се ако нямаш вътрешна информация, а ако си единствен принципно, защото няма интерес и в последния момент се появи втори участник с по висока от твоята цена с лев примерно, както се прави, за теб имота идва вече на пазарна цена, а на този който играе след теб с 5 % минус, за теб е с 5 % плюс просто е
                Ти даваш ли си сметка че никой не се интересува какъв е твоят интерес ???

                Ти даваш ли си сметка че системата е така направена че никой да не се интересува от твоята оферта???

                Срещу теб има хора които искат да купят този имот - Тях не ги интересува ти какво си написал в твоята оферта

                Те ще напишат минималната цена в тяхната оферта и след това ще наддават до колкото са преценили и това какво ти си написал няма абсолютно никакво значение.за тях

                Единственото нещо което интересува само някои от собствениците е дали въобще някой се е записал да наддава, ако те искат да си купят имота обратно

                Коментар


                • Е кат темата е за далавери в момента 100 000 долара ти купуват 8% дивидент в British American Tobacco т.е. около 660$ на месец преди данък . Не знам 100 000 долара ако си вземеш апартамент за наематели колко ще ти носят на година преди данъци, амортизации и разправии

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Какъв е проблема ако ти видят офертата, като след това ще има търг на живо?

                    Има смисъл да си криеш плика, ако след това няма да им търг на живо и всички оферти са окончателни

                    С вноската гори само този който е обявен за победител, но не плати в срок (тук изключение правят съсобствениците на имота)

                    Ако офертата ти е невалидна и ти си единствен участник търгът се анулира и се отива на нов търг, а ти си получаваш обратно вноската
                    елементарно, аз нямам интерес да се стига до наддаване, за това и давам най ниската цена и се надява да спечеля с най ниската цена, а не с най високата . въпроса е в това, че всяка стъпка е с 10 % от цената .. след първата стъпка потенциалната ми печалба се изпарява .
                    предстви си, че виждам възможност да реализирам 10 % от този имот .. обаче между мен и 10 % се появява един, който играе с чси и е доволен и на 5 % .. следващата стъпка за мен става директно 15 % тоест вече потенциално съм на загуба защото съм с 5 % над пазарната цена , какво не разбираш


                    ако ти си единствен, търгът не се анулира, а го печелиш с най ниската цена, на друг търг се отива, ако няма кандидати, въпроса е, че ти до последно не знаеш, дали има и други участници в търга, това го разбираш чак когато се даде начало на търга и се повикат всички участници, разбира се ако нямаш вътрешна информация, а ако си единствен принципно, защото няма интерес и в последния момент се появи втори участник с по висока от твоята цена с лев примерно, както се прави, за теб имота идва вече на пазарна цена, а на този който играе след теб с 5 % минус, за теб е с 5 % плюс просто е
                    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                      Някак си ми е останло убеждението, че най-добра цена имаш ако вземеш нещо в строеж преди правото му за ползване
                      Не съм много съгласен с това

                      Купувайки на зелено ти поемаш и съответният риск. Отделно че парите ти са блокирани за няколко години през което време ти губиш наеми

                      След това ти предстои ремонт и като теглиш чертата става мазало

                      За мен лично най добре е да купиш нещо готово, което има нужда от малък или никакъв ремонт и след има няма месец да си вкарал наемателите вътре

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Напротив през ЧСИ минават и хубави неща, но проблема както и преди съм писал е че вече толкова много хора участват че не рядко цените задминават пазарните
                        Някак си ми е останло убеждението, че най-добра цена имаш ако вземеш нещо в строеж преди правото му за ползване

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                          Сигурно. Последното нещо с което искам да се занимавам е ЧСИ-та, банки, разни му там участници и съмнителни далавери. За мен ако едно нещо е качествено, няма да стига до търг лесно.
                          Напротив през ЧСИ минават и хубави неща, но проблема както и преди съм писал е че вече толкова много хора участват че не рядко цените задминават пазарните

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Това не е вярно

                            Банкката ако желае може да участва и да надига цените но не може да развали търга щото не и харесва цената
                            Сигурно. Последното нещо с което искам да се занимавам е ЧСИ-та, банки, разни му там участници и съмнителни далавери. За мен ако едно нещо е качествено, няма да стига до търг лесно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                              ако не ме лъже паметта, с задатъка гарантираш, че ще участваш, ако се откажеш от участие задатъка гори.
                              но тънкия момент с нареждане на задатък и неподаване на оферта не съм го проучвакл ..
                              на търговете, в които аз съм участвал .. офертата не се подава в самия ден на търга, а преди това
                              и именно в това е пробелма според мен .

                              моята идея е да се елиминира възможността
                              плика да се отвори предварително,
                              да се види каква е офертата и да се направи оферта с лев отгоре .
                              Какъв е проблема ако ти видят офертата, като след това ще има търг на живо?

                              Има смисъл да си криеш плика, ако след това няма да им търг на живо и всички оферти са окончателни

                              С вноската гори само този който е обявен за победител, но не плати в срок (тук изключение правят съсобствениците на имота)

                              Ако офертата ти е невалидна и ти си единствен участник търгът се анулира и се отива на нов търг, а ти си получаваш обратно вноската
                              Last edited by ledosvetlenie; 12.12.2021, 21:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Нищо не ми убягва

                                Не мога да разбера на теб каква ти е идеята - Този задатък не се губи ако не участваш така че не е проблем да го внесеш, а в деня на търга ако няма други няма да подадеш оферта за да чакаш следващият търг с по ниска начална цена
                                ако не ме лъже паметта, с задатъка гарантираш, че ще участваш, ако се откажеш от участие задатъка гори.
                                но тънкия момент с нареждане на задатък и неподаване на оферта не съм го проучвакл ..
                                на търговете, в които аз съм участвал .. офертата не се подава в самия ден на търга, а преди това
                                и именно в това е пробелма според мен .

                                моята идея е да се елиминира възможността
                                плика да се отвори предварително,
                                да се види каква е офертата и да се направи оферта с лев отгоре .
                                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                                Коментар

                                Working...
                                X