IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Има и трети вариант - вдигане в пъти на данъка за неосновно жилище. Това ще обезсмисли "тухлените депозити" и без да се вдигат лихвите, така ще се развижи и пазара.
    Ей това комунизма ще ви довърши

    И защо трябва да се раздвижват тези имоти ???

    Та да можел сульо и пульо да си купели евтини имоти

    Ами за по лесно що да не ги национализират и да ги раздадат на некадърните?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Одраха ме яко за монтаж, чаках няколко месеца да се внесат моделите които искам / мултсплит системи/, цените на самата техника е нагоре 20% примерно, но за сметка на това ще продължи да поскъпва...., Всъщност накрая взех каквото имаше, а не каквото исках.....материалите за монтаж са поскъпнали ПО ТРИ.....
      Предполагам при обикновените климатици не е толкова зле...., че Май Юни взех един такъв от големите вериги / около 1200 лева излезе по спомен с монтажа/, но след това нещата се драматизираха....
      Ще се драматизират още.
      Началник цех на смяна в производството следи по интернет борсовите цени на тока и спрямо тях производството вика работниците на смяна ,или не ако цените са високи....това е реалната картинка в икономиката,сам сметни докога ще могат да продължат така...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        И аз имам 30 годишна, а наскоро и 16. Не знам, обаче кой би желал да се отървава от такива коли
        До няколко години всички ще бързат да се отървават от пърделниците колкото е възможно по-скоро. Не ги разбирам тия дето си купуват нова ДВГ кола в момента, ма техна си работа.
        А над 20 годишните коли и преди си бяха за моргата предимно, освен ако имаш нерви да се занимаваш с ремонти и капризи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Ти лесно си я взел ама после трудно ще се отървеш от нея.
          И аз имам 30 годишна, а наскоро и 16. Не знам, обаче кой би желал да се отървава от такива коли

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

            Аз си взех една стара кола на около 30 години. бензин, че скоро ще изчезнат. Ще видим дали няма след време да съм с олдтаймър
            Ти лесно си я взел ама после трудно ще се отървеш от нея.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              82, ако беше купил преди 3 години, щеше да вече да си напред както от цената така и от лихвата по кредита. И щеше да си забравил вече. Сега е абсурд вече. Знаеш ли колко ме е яд че не си купих двоен гараж 2016 г.

              Песимисте я кажи за климатиците че съм пропуснал а ми предстои.
              Одраха ме яко за монтаж, чаках няколко месеца да се внесат моделите които искам / мултсплит системи/, цените на самата техника е нагоре 20% примерно, но за сметка на това ще продължи да поскъпва...., Всъщност накрая взех каквото имаше, а не каквото исках.....материалите за монтаж са поскъпнали ПО ТРИ.....
              Предполагам при обикновените климатици не е толкова зле...., че Май Юни взех един такъв от големите вериги / около 1200 лева излезе по спомен с монтажа/, но след това нещата се драматизираха....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Минимума на безработицата отразява връх в цикъла ,сам знаеш след върховете какво следва-хвърли едно топче високо във въздуха ,то лети,лети стига до един максимум и после с голяма скорост пада на земята .
                То от няколко години бием минимумите. Та чеСно не съм сигурен какво следва....Всъщност съм сигурен :-) при нашата демография. Преди няколко години и на Полакс го обясних ако си спомняш.....
                Накратко ще стигнем официална безработица 3%, заплатите ще се вдигат с по 10% годишно в близките 4-5 години и в София ще започне да се живее на редноевропейско ниво доход-разход. Тогава ще започне приток на мигранти за бачкане отново или ще се връщат Българите от чужбина / това по-скоро не щото ще висят за пенсията там.../ Зависи и от вирусно-сертификатната среда де....

                Коментар


                • 82, ако беше купил преди 3 години, щеше да вече да си напред както от цената така и от лихвата по кредита. И щеше да си забравил вече. Сега е абсурд вече. Знаеш ли колко ме е яд че не си купих двоен гараж 2016 г.

                  Песимисте я кажи за климатиците че съм пропуснал а ми предстои.
                  Last edited by pepe1234; 15.12.2021, 16:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Минимума на безработицата отразява връх в цикъла ,сам знаеш след върховете какво следва-хвърли едно топче високо във въздуха ,то лети,лети стига до един максимум и после с голяма скорост пада на земята .
                    Са ако ми кажеш и какво движението нагоре и какво надолу ще м е изненадаш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      За протокола в момента безработицата е на рекорден минимум.
                      Имам дребни неща за довършване по апарта в който живея и от месеци се боря с майстори. Огромна мъка е ... дори за някои неща не се пазаря, а колкото поискат само да се направи и никой не иска да вземе парите....
                      Писах ви преди като рекламирате демографията като фактор за поевтиняване, а тя е фактор за ПОСКЪПВАНЕ. Просто няма кой да работи....
                      Имам няколко близки майстори които ги дърпам по различните направления... когато са свободни. Без тях който и да съм викнал е причинил повече проблеми от това дет е направил....
                      Минимума на безработицата отразява връх в цикъла ,сам знаеш след върховете какво следва-хвърли едно топче високо във въздуха ,то лети,лети стига до един максимум и после с голяма скорост пада на земята .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        ЧСИ ? Че да не би да имам кредити бре Крети ?!
                        Аз се чудя как да разкарам кеша той за ЧСИ пише....:-)
                        Аз си взех една стара кола на около 30 години. бензин, че скоро ще изчезнат. Ще видим дали няма след време да съм с олдтаймър

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          А дали само е лепил мрамора....Да не е имало после жижи бижи
                          Само го лепи. И ми се оплакваше, че няма пари. Та си спечели и от мен и му дадох и ракия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Да скачат ма не щат
                            Теб ще те разпродава ЧСИ скоро...
                            ЧСИ ? Че да не би да имам кредити бре Крети ?!
                            Аз се чудя как да разкарам кеша той за ЧСИ пише....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              И аз слагам врачански варовик/камък или мрамор...както дойде. Вчера говорих с майстора варовика е поскъпнал 2-3 пъти на фона на тва дето платих преди 3 години....Обясних преди няколко дни как са и климатиците. На плочките които слагам по баните майстора вече взимал по 80 лева на квадрат....на обикновените по 40....Не става при тези разходи отдаването под наем на тези наемни нива . Просто не излиза сметката.
                              Има 2 варианта - или няма да има ново за наем и ще отдават само неща ремонтирани преди 20+ години или наемите трябва да скочат двойно....
                              Да скачат ма не щат
                              Теб ще те разпродава ЧСИ скоро...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Моят коридор е с теракот Ибиса, черен. Красив е. Лепи ми ги един майстор ром, за 150 лв общо с перваза. Тогава нямах пари много и ми ги налепи промоционално, защото беше започнала финансовата криза.

                                И един балкон ми направи за 100 лв с плочки.

                                Някой майстори се навиват, когато има надница 200 лв на ден. А преди 10г беше 100 лв на ден.
                                А дали само е лепил мрамора....Да не е имало после жижи бижи

                                Коментар

                                Working...
                                X