IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    радев, инвеститора регистрирано лице ли е?
    Ако имаш предвид предприемача в 99% от случаите да. Има 1 % начинаещи дето не са регисиртрирани ама им предстои.То прага е само 50 000 лв.Една продажба и вече са в ДДС-то.
    Last edited by nradev; 18.12.2021, 14:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      а не попада ли в регистрираните по задължение
      Не е по задължение според мен поне

      Ще попадне ако надхвърли определени обороти от продажби - които обороти лесно се прехвърлят още с първото продадено готово жилище - но ако продава отстъпено право на строеж преди акт14 мисля че може да го направи на доста по ниска сума и така да направи няколко апарта без да се регистрира отдено че зеленото не попада в облагаемите сделки

      Отделно ми се мота нещо във връзка с един от имотите които купих че дори и да си регистриран ако не си възстановяваш ДДС за направените ремонти и ако не продаваш в следващите 5 години след това не си длъжен да начислиш ДДС на продаденото жилище. Или пък ако си ползвал ДДС за ремонтите да го възстановиш
      Last edited by ledosvetlenie; 18.12.2021, 11:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        доста схеми се правят по темата, но не от големите имена в строителния бизнес.
        Нещо дребно до няколко апарта може да се скатае продажбите ще се направят преди акт14 под формата на отстъпено право на строеж и тн

        Но за голям обект не мисля че може да мине

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Ако се е регистрирал е регистрирано
          а не попада ли в регистрираните по задължение
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            радев, инвеститора регистрирано лице ли е?
            доста схеми се правят по темата, но не от големите имена в строителния бизнес.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              радев, инвеститора регистрирано лице ли е?
              Ако се е регистрирал е регистрирано

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                То сега в България ДДС е нула за повечето имоти, госоподин безхаберник. Обалгат се само нови имоти до 5 години от акт 16 и то само ако се продават от регистрирано лице.
                радев, инвеститора регистрирано лице ли е?
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                  Съвсем скоро правих и смених доста майстори едните пътуваха всеки ден по 200км, ако си мислиш, че някой ще дойде да ти работи без пари защото си голям тарикат много си се излъгал.
                  И селските майстори не искат малко пари - ти какво си мислиш, че ще докараш някой от майната си да робати за 20лв на ден? Ами този човек нали някъде трябва да спи? Ти това мислил ли си го изобщо? Кой си мислилш, че ще плати спането? Или си мислиш, че ще спи на парче фибран в някоя стая?

                  Понеже като комуне много те мързи ще ти сметна само ватата - според поста(където никъде не се казва цена и изрично автора казва който го интересува цената да маже ските и да се маха, та не знам от къде ги измисли тези 11к лева) покрива е 18 на 7 метра. Един куб със страни 18 на 7 на 5(по 2.5 на етаж) е около 500кв. м.
                  Махаме половината е така да изглежда по-евтинко.
                  30см не намерих онлайн, но най-евтината на rock wool 15см е тази - https://www.angrobg.com/produkti/suh...-15sm-1-2h0-6/
                  Която се връзва около 22лв. на кв. метър.

                  250кв.м Х 22лв Х 2 = 11 000лв. Ти е само ватата.

                  Вярно на стените съм сложиш 30см вместо 20 понеже не ми се смята, но съм ти махнал половината квадратура и съм използвал най-евтината каменна вата rock wool. Смятам е повече от честно.

                  Нещата не само не са ти ясни, ами си толкова далече, че даже не мога да ти обясня. Ватата не можеш да си купиш за тези пари, какво остава за парцел, основи, други материали и труд на работници.
                  Е, аз му показах че само труда на двама работници за 5 месеца не може да се покрие с тия пари, а има още хиляда неща. Ама как да обясниш на човек, който тапети не е сменял през живота си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    То сега в България ДДС е нула за повечето имоти, госоподин безхаберник. Обалгат се само нови имоти до 5 години от акт 16 и то само ако се продават от регистрирано лице.
                    Системата е объркала кой цитираш

                    Да приемем че в БГ е 20% за всички и ще го намялят на 5%

                    Как нашият спициалист реши че по този начин ще изчезнат тъмните прозорци а няма да се увеличат?

                    То бива да немаш връзка с главния ама това е патологичен случай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение
                      Ето къде е заровено имотното куче: Румъния разширява обхвата на преференциалното ДДС за жилищата:: Investor.bg

                      Ако и в България направят ДДС за имотите 5%, то навалицата хептен ще се избие да пазарува и няма да остане ни един тъмен прозорец.
                      То сега в България ДДС е нула за повечето имоти, госоподин безхаберник. Обалгат се само нови имоти до 5 години от акт 16 и то само ако се продават от регистрирано лице.
                      Last edited by nradev; 18.12.2021, 09:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Съвсем скоро правих и смених доста майстори едните пътуваха всеки ден по 200км, ако си мислиш, че някой ще дойде да ти работи без пари защото си голям тарикат много си се излъгал.
                        И селските майстори не искат малко пари - ти какво си мислиш, че ще докараш някой от майната си да робати за 20лв на ден? Ами този човек нали някъде трябва да спи? Ти това мислил ли си го изобщо? Кой си мислилш, че ще плати спането? Или си мислиш, че ще спи на парче фибран в някоя стая?

                        Понеже като комуне много те мързи ще ти сметна само ватата - според поста(където никъде не се казва цена и изрично автора казва който го интересува цената да маже ските и да се маха, та не знам от къде ги измисли тези 11к лева) покрива е 18 на 7 метра. Един куб със страни 18 на 7 на 5(по 2.5 на етаж) е около 500кв. м.
                        Махаме половината е така да изглежда по-евтинко.
                        30см не намерих онлайн, но най-евтината на rock wool 15см е тази - https://www.angrobg.com/produkti/suh...-15sm-1-2h0-6/
                        Която се връзва около 22лв. на кв. метър.

                        250кв.м Х 22лв Х 2 = 11 000лв. Ти е само ватата.

                        Вярно на стените съм сложиш 30см вместо 20 понеже не ми се смята, но съм ти махнал половината квадратура и съм използвал най-евтината каменна вата rock wool. Смятам е повече от честно.

                        Нещата не само не са ти ясни, ами си толкова далече, че даже не мога да ти обясня. Ватата не можеш да си купиш за тези пари, какво остава за парцел, основи, други материали и труд на работници.
                        Викаш за 250кв къща 10к лв за вата е супер много. Има няма по 40лв на чист квадрат и то по МНОГО СКЪПА ВАТА.
                        Я сметни сега за 50кв къще
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Ти тъп ли си или се правиш на тъп ?
                          След като майсторите ти се държат по този начин ,си намираш други.Затова има пазар,има и предлагане.
                          Ремонти съм правил ,само ток не мога да правя
                          Факта че се изхвърляте с най скъпото и не пипате нищо си е ваш проблем .
                          Сума ти жилища се ремонтираха частично с майстори,и частично и хората си правиха неща.
                          Идват времена в които сам ще си правиш много неща,мина времето в което всеки ще ти седи и ще ти се върти.
                          Щом накараха Епъл да си направи стоката така че и потребителя да има опции да пипа и ремонтира с цел по дълъг живот,сам си прави сметката занапред.
                          Тия майстори и аз да съм на тяхно място като ви поогледам и преценя,не двойно,ами тройно ще ви взема,защото се изхвърляте и два лафа като се изплескал че търсиш лукс материали и се целиш в скъпото ,да не е луд да не те одере.
                          То са цитати на марки на не знам си какво още.
                          Умния човек си трае ,мълчи и се договаря после си преценява какво да купи,а ти като се изхвърлиш чакай нормални цени.
                          Съвсем скоро правих и смених доста майстори едните пътуваха всеки ден по 200км, ако си мислиш, че някой ще дойде да ти работи без пари защото си голям тарикат много си се излъгал.
                          И селските майстори не искат малко пари - ти какво си мислиш, че ще докараш някой от майната си да робати за 20лв на ден? Ами този човек нали някъде трябва да спи? Ти това мислил ли си го изобщо? Кой си мислилш, че ще плати спането? Или си мислиш, че ще спи на парче фибран в някоя стая?

                          Понеже като комуне много те мързи ще ти сметна само ватата - според поста(където никъде не се казва цена и изрично автора казва който го интересува цената да маже ските и да се маха, та не знам от къде ги измисли тези 11к лева) покрива е 18 на 7 метра. Един куб със страни 18 на 7 на 5(по 2.5 на етаж) е около 500кв. м.
                          Махаме половината е така да изглежда по-евтинко.
                          30см не намерих онлайн, но най-евтината на rock wool 15см е тази - https://www.angrobg.com/produkti/suh...-15sm-1-2h0-6/
                          Която се връзва около 22лв. на кв. метър.

                          250кв.м Х 22лв Х 2 = 11 000лв. Ти е само ватата.

                          Вярно на стените съм сложиш 30см вместо 20 понеже не ми се смята, но съм ти махнал половината квадратура и съм използвал най-евтината каменна вата rock wool. Смятам е повече от честно.

                          Нещата не само не са ти ясни, ами си толкова далече, че даже не мога да ти обясня. Ватата не можеш да си купиш за тези пари, какво остава за парцел, основи, други материали и труд на работници.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                            Много е кефи кавръка как дава мнения кое колко би трябвало да струва, а той през живота си един ремонт не е правил. На онази правоъгълната къща само дограмата и е поне 5к, ама той как да знае като не е сменял дограма, търсил цени, производители и т.н.
                            И с тези 30см каменна вата на покрива - може да отидеш каврък в някой сайт където има каменна вата с висока плътност да видиш колко ще ти излезе на една такава къща изолацията.

                            А за майсторите - дори тези от провинцията, директно са ми казвали "аз днес ако не изкарам 100лева изобщо няма да дойде, а пък да си качвам инструментите абсурд", още по-голям абсурд е да хванеш някой да ти направи нещо малко - 2-3кв баня, стена, таван. Ще ти вземат тройно, ако намериш кой да се навие, защото предпочитат да отидат на голям обект където могат да работят по много квадрати на ден.
                            Ти вярно от деЦката не си излизал май?
                            ..
                            След като майсторите ти се държат по този начин ,си намираш други.Затова има пазар,има и предлагане.
                            Ремонти съм правил ,само ток не мога да правя
                            Факта че се изхвърляте с най скъпото и не пипате нищо си е ваш проблем .
                            Сума ти жилища се ремонтираха частично с майстори,и частично и хората си правиха неща.
                            Идват времена в които сам ще си правиш много неща,мина времето в което всеки ще ти седи и ще ти се върти.
                            Щом накараха Епъл да си направи стоката така че и потребителя да има опции да пипа и ремонтира с цел по дълъг живот,сам си прави сметката занапред.
                            Тия майстори и аз да съм на тяхно място като ви поогледам и преценя,не двойно,ами тройно ще ви взема,защото се изхвърляте и два лафа като се изплескал че търсиш лукс материали и се целиш в скъпото ,да не е луд да не те одере.
                            То са цитати на марки на не знам си какво още.
                            Умния човек си трае ,мълчи и се договаря после си преценява какво да купи,а ти като се изхвърлиш чакай нормални цени.
                            Last edited by keep_calm; 18.12.2021, 07:52. Причина: спазвайте добрият тон.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                              Много е кефи кавръка как дава мнения кое колко би трябвало да струва, а той през живота си един ремонт не е правил. На онази правоъгълната къща само дограмата и е поне 5к, ама той как да знае като не е сменял дограма, търсил цени, производители и т.н.
                              И с тези 30см каменна вата на покрива - може да отидеш каврък в някой сайт където има каменна вата с висока плътност да видиш колко ще ти излезе на една такава къща изолацията.

                              А за майсторите - дори тези от провинцията, директно са ми казвали "аз днес ако не изкарам 100лева изобщо няма да дойде, а пък да си качвам инструментите абсурд", още по-голям абсурд е да хванеш някой да ти направи нещо малко - 2-3кв баня, стена, таван. Ще ти вземат тройно, ако намериш кой да се навие, защото предпочитат да отидат на голям обект където могат да работят по много квадрати на ден.
                              Ти вярно от деЦката не си излизал май?
                              Моята вата е от НАЙ-евтините 2.51лв крадрата 10см на кнауф тъмно кифявата една такава мекичка.
                              Чак ме е яд че само 2 ката сложих, а на стените 10 че толкоз са гредите. зад картона слагах 5см по 1.26.
                              Ей тази - идеална
                              https://www.angrobg.com/produkti/suh...naturoll-10sm/
                              https://www.angrobg.com/produkti/suh...naturoll-10sm/
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                Между другото в Банско няма хубав къмпинг с ток и тоалетни за каравани. Купа, опа двата таралежа - що не прерправиш хотела на хотел за кемпери? Може да го кръстиш Кемперински и така ще те бъркат с Кемпински, може и на покрива площадка за хеликоптер - да каца Цеко.
                                Слагаш 5 химически тоалетни и пускаш повечко кабели за ток, само с тоя акт 14 и 10 киловата ли колко пускаха не знам как ще се оправят.
                                После за ъпгрей може някое стълбище да го направиш рампа като в паркингите.
                                Къмпинга е сладка работа и добри доходи, НО в Банско парцел по-голям от 2дка на добро място за къмпинг просто няма, а и цените на земята са убийствени. Мислено е по въпроса. Освен това българите не са къмпингуваща нация. Ето виж например преждепишещия митко2848, предпочел е да се загроби до ушите в ипотеки и къмпингуването за него едва ли някога ще му е по джоба.
                                Last edited by dva taraleja; 17.12.2021, 21:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X