IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Отзад напред.

    За лихвите 2008 песимиста ти е отговорил точно.

    Читавите са над милион, недей да съдиш по себе си.

    Да, даваха ипотеки на 8% и в най-лошите години. Официално 9% лихва по депозит нямаше нито една нормална банка.

    пп Да не си от онея "тарикати" дето КТБ им даваше "специална" лихва, над обявената? Такива депозити държавата май не ги гарантира дори до 100 хиляди.
    Банката е Райфайзен.Ти кака процент не моеш да сметнеш ,така че едва ли си чувала за анюитетен фактор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Радев не и се сърди ,в банката са свикнали ексела да им смята всичко
      Аз даже съм виждал шеф на кредитните инспектори да не е чувал за анюитетен фактор.А какво остава за редовите служители.



      ПП. както казваше един доцент по финанси. "Тия студенти дано не ми се налага да ги назначавам на работа."
      Last edited by nradev; 01.02.2022, 16:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Може, ама в ЕТФ-а не може да живееш, нито да го ядеш, нито нищо....
        Мое само да се молиш да не стане некой сакатлък по дългата верига от счетоводните отчети, през борси, посредници та до България....:-)
        А храня си се със дивидентите обилно,недей така.

        ПП. Костолани е казал. "Ако искаш да се храниш добре ,купи си акции.Ако искаш да спиш добре,купи си облигации." За имот нищо не е казал.
        Last edited by nradev; 01.02.2022, 20:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Викаш на 100К еуро 3% са под 5000 лева. Ай бегом в 1ви клас.
          Радев не и се сърди ,в банката са свикнали ексела да им смята всичко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Я пак сметни. Стандартна цена за жилище в София е 100 хиляди евро, общински данък под 5000 лева, още 1300 лева такси, прави 3,2%.

            И защо два пъти ще го плащаш само ти, нали делите разходите с другата страна по сделката?

            За комисионната си прав, перонците мразят брокерите, ама винаги им плащате като попове!
            Викаш на 100К еуро 3% са под 5000 лева. Ай бегом в 1ви клас.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Я пак какво е ЕТФ-а ?
              Понеже четеш само рекламата да ти помогна малко. ЕТФ-а са дадени пари от теб на верига от поне 5 посредника до финалното им местоположение.... А пътя е дълъг и трънлив....
              Имотите в София не са много ок, но това е по-малкото зло :-)
              И да в момента е много изгодно да се живее под наем. Така ще бъде и в бъдеще. Целият развит свят живее под наем в големите градове. Ясно е че го правят защото така им е по-изгодно....
              Чак 5 посредника не са. Точно 1. Ако знаеш къде и как.
              В БГ честно казано нямам идея как се купуват ЕТФ-и, аз си имам банки извън БГ на които имам доверие и с които работя от години с преференциални условия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Я пак какво е ЕТФ-а ?
                Понеже четеш само рекламата да ти помогна малко. ЕТФ-а са дадени пари от теб на верига от поне 5 посредника до финалното им местоположение.... А пътя е дълъг и трънлив....
                Имотите в София не са много ок, но това е по-малкото зло :-)
                И да в момента е много изгодно да се живее под наем. Така ще бъде и в бъдеще. Целият развит свят живее под наем в големите градове. Ясно е че го правят защото така им е по-изгодно....
                Посредниците само ти съдействат да ти открият сметката ,от там нататък парите ти са инвестирани в 500 те най-големи компании в САЩ,могат да се унаследват доколкото знам и са гарантирани както каза и Радев до 500 000 долара

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  2007 имах ипотека на 6.2%. В същото време депозит в друга банка на 8-9%.
                  2008-9 ми вдигнаха лихвата 2 пъти по ипотеката и я погасих с парите от депозитите в другите банки и 1% наказателна лихва :-)
                  Ти си някакъв ГИГАНТ.Сигурен ли си че знаеш как се смята лихвата или чете рекламните листовки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Юлка, чаткаш ме добре - Око да пипне, ръка да види :-)
                    Имагинерни неща не ме интересуват, а златото ептен. То е покана за непоканени гости. Как да опазя злато за 100К освен ако нямам сейф в БНБ ?!
                    Относно съхранението на злато си има изграждане на специални мини трезори ,и уверявам те крайния вариант е такъв че няма как да ти го вземе никой

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ипотеюната задлъжнялост в България като процент от БВП е в ТОП 5 отзад напред за Европа и Средно развитият свят. Това е и 1 от причините цените да са все още толкова ниски у нас.
                      А като цяло частната задлъжнялост е по същият начин. У нас кредитите не са на почит много :-)

                      Кой ще е купувачът следващите 10 години ?
                      Last edited by dollarman; 01.02.2022, 15:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        ETF-ът е инвестиция в световната икономика.
                        Имот в София е загробване на пари в нещо с неясно бъдеще и съмнително качество.

                        За живеене - защо да предплатя 40 години напред наемите? Кой вижда смисъл в това?
                        Я пак какво е ЕТФ-а ?
                        Понеже четеш само рекламата да ти помогна малко. ЕТФ-а са дадени пари от теб на верига от поне 5 посредника до финалното им местоположение.... А пътя е дълъг и трънлив....
                        Имотите в София не са много ок, но това е по-малкото зло :-)
                        И да в момента е много изгодно да се живее под наем. Така ще бъде и в бъдеще. Целият развит свят живее под наем в големите градове. Ясно е че го правят защото така им е по-изгодно....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Още по-добра! Ценните са се удвоили от тогава, ГПР е било 12%, ама си рефинансирал бързо на 6, после 4, сега 2.5%.

                          пп абе кога гпр е било 12%? аз не помня нормалните банки да са искали повече от 8% от читав човек.
                          до фалита на КТБ лихвите беха дебели. Викаш бъзрзо рефинансирали след 6 -7 години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                            http://kaloianova.com/%D0%BA%D0%B0%D...A%D1%81%D0%B8/
                            на 100000 евро 3% е 6000 лева, бегай пак в час по аритметика.
                            ти каза че били по малко от 5000.


                            те ти да се ограмотиш.и да знаеш че това е минимума,може и отогоре да те таксува нотариуса

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              haha.... чист материализъм в действие.

                              "Не моеш ли да го фанеш, пипнеш, барнеш - не ми го 'фали"!

                              А?

                              p.s.
                              Ясно се вижда как начина на инвестиране отразява народопсихологията!
                              (ако случайно сте чували за И. Хаджийски, М. Семов...)

                              Българинът недоверчив по природата си /и същевременно безкрайно наивен съгл. един друг парадокс/ - на практика замогването му позволява да заделя средства, но вътрешното съмнение не може лесно да бъде преодоляно - и оттам толкова високия % имотна собственост и малко "нематериални" инвестиции!
                              Замислям се дали златото не е по-добра алтернатива за тебе.
                              Юлка, чаткаш ме добре - Око да пипне, ръка да види :-)
                              Имагинерни неща не ме интересуват, а златото ептен. То е покана за непоканени гости. Как да опазя злато за 100К освен ако нямам сейф в БНБ ?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                                Направо срина целия пазар. Те в САЩ, Канада и Западна Европа само в кеш купуват. А там даже няма случай автомобили, бяла и черна техника да купуват на изплащане - всичко е кеш изваден изпод дюшека.
                                п.п. Сега се замислям и тези с кредитните карти, що за мизерници са.
                                Ипотеюната задлъжнялост в България като процент от БВП е в ТОП 5 отзад напред за Европа и Средно развитият свят. Това е и 1 от причините цените да са все още толкова ниски у нас.
                                А като цяло частната задлъжнялост е по същият начин. У нас кредитите не са на почит много :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X