IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Много объркана тази държава, да слушаш келнерите да обясняват инфлация. Докъде го докарахме.... Джонка, моля да обясниш, че си от топ 30 университетите в света и само на тебе имам вяра брат.
    От хохшулето е, ама контактите му са от университета топ30. Прочул се е в "немския елит", получил е стотици милиони, събрал ги е милилитър по милилитър.

    Коментар


    • Виж това не са взаимно изключващи се неща, които са написани. Който е взел в момента е в изгодно положение от заради инфлацията стига да ги е похарчил/купил, после след време когато вдигнат лихвите, ако човека няма доход, който първоначално може да поеме вдигането на лихвите, докато ръста на заплатите настигне, защото икономическия цикъл трябва да се завърти, неминуемо ще го закъса човека. Т.е. имаш времеви хоризонт, който е от значение и риск който трябва да си осъзнал и за който трябва да си готов.
      Last edited by pepe1234; 04.02.2022, 11:25.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Ами, аз от 2002г. имам коренно обратното впечатление. На 20 годишен опит ли да се базирам или на словесни диарии на имотни нулеваци с претенции за икономически прогнози?
        В случая грешиш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Съвсем нормално. Келнерите винаги са разбирали икономиката по-добре от професорите по икономика.

          Интересно ми е кога най-сетне хората, дето чакат появата на това изчезнало животно лихвата и борбата с инфлацията, ще си изхвърлят учебниците по Икономикс и ще започнат наистина да учат. Право е казано, че е по-лесно да научиш някого от нула, отколкото да откажеш друг от погрешно наученото.
          Абе ще дойдете на моя че всички пуцове тип УНСС трябва да се затворят

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            Извинявам се, може би не се разбра, че се майтапя. Съгласен съм с всичко написано включително и от Джонката. Споделям мнението на песимиста и допълвам, че доходите ще растат със закъснение и който няма стабилен доход и се е надценил с ипотека може да го закърши, но доходите ще растат и те няма как.
            Не може да си съгласен и с двете неща, освен ако няма двама души в главата ти. Най-добре са именно надценилите се с ипотека. Това е пагубно за обществото. Стимулира се безразсъдство; финансово, социално, семейно дори.

            Коментар


            • Извинявам се, може би не се разбра, че се майтапя. Съгласен съм с всичко написано включително и от Джонката. Споделям мнението на песимиста и допълвам джонката, че доходите ще растат със закъснение и който няма стабилен доход и се е надценил с ипотека може да го закърши, но доходите ще растат и те няма как.
              Last edited by pepe1234; 04.02.2022, 10:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Много объркана тази държава, да слушаш келнерите да обясняват инфлация. Докъде го докарахме.... Джонка, моля да обясниш, че си от топ 30 университетите в света и само на тебе имам вяра брат.
                Съвсем нормално. Келнерите винаги са разбирали икономиката по-добре от професорите по икономика.

                Интересно ми е кога най-сетне хората, дето чакат появата на това изчезнало животно лихвата и борбата с инфлацията, ще си изхвърлят учебниците по Икономикс и ще започнат наистина да учат. Право е казано, че е по-лесно да научиш някого от нула, отколкото да откажеш друг от погрешно наученото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Много объркана тази държава, да слушаш келнерите да обясняват инфлация. Докъде го докарахме.... Джонка, моля да обясниш, че си от топ 30 университетите в света и само на тебе имам вяра брат.
                  Не е трудна сметката, а с какво да напълниш кошницата ) Италия ще отчита в инфлацията си Covid тестове и офис столове

                  Коментар


                  • Много объркана тази държава, да слушаш келнерите да обясняват инфлация. Докъде го докарахме.... Джонка, моля да обясниш, че си от топ 30 университетите в света и само на тебе имам вяра брат.
                    Last edited by pepe1234; 04.02.2022, 10:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                      Със спиране на бюджетните дефицити и/или с по-силен истински икономически растеж, който един вид абсорбира дълга. Друго няма.
                      А инфлацията така топи дълговете, че правителствата се чудят за какво по-напред да харчат и от къде да намерят пари. За пример виж какво става у нас. На бизнеса ли да се помогне заради енергийните ресурси, на пенсионерите ли заради високите цени в магазина, на други уязвими социални групи ли, на общини ли, на училища, на болници, на църкви ли да си платят тока.
                      Според професорчето по балоните вариантите са 3 и най-безболезненият и предпочитан от правителствата е точно инфлацията. Беше го описал достатъчно добре във видеото. Най-пострадалите се не само частнте спестители, а пенсионни фондове и т.н.
                      Примера, който си дал горе не е удачен - мерките на правителството за харчене ВИНАГИ са ИЗОСТАНАЛИ от инфлацията и СЪБРАНИТЕ ПОВЕЧЕ данъци благодарение на нея. Точно така - инфлация = на ПОВЕЧЕ данъчни приходи/
                      Вече е друг въпроса дали дадено правителство е популистко и ще прави яко нов дълг като сегашните, с цел прокарване на заръчаните определени политики на ''спокойствие'' / ваксини, РСМ, Русия, газ и т.н./ без народа да ги бутне преждевременно. Разбира се тези екстра дългове поставят държавата в още по-голяма зависимост, което е като дребен бонус. Дори и БХ беше наясно, че дълг се мери в процент от БВП/ напомпан кухо от инфлацията например. може и без реален растеж/
                      И последно уточнение - става въпрос за дълг/инфлация в МЕСТНА валута, за да се избегнат драмите в надпреварата между обезценка на валутата/инфлация/ печатане....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Специалисте ми тази инфлация топи и приходите ти от наеми също.Когато вдигнат лихвите и капиталовата ти ще отиде в канала
                        Ами, аз от 2002г. имам коренно обратното впечатление. На 20 годишен опит ли да се базирам или на словесни диарии на имотни нулеваци с претенции за икономически прогнози?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Специалисте ми тази инфлация топи и приходите ти от наеми също.Когато вдигнат лихвите и капиталовата ти ще отиде в канала
                          За влиянието на инфлацията върху жилищния пазар по принцип има две сили, които действат в противоположни посоки и зависи коя взима надмощие. Едната е страхът от обезценяване на парите и търсене на спасение в жилища. Другата е ограничаване на жилищния пазар чрез отпадане на потенциални участници. Това става чрез промяна на съотношението между потребление и спестяване в разполагаемия доход. Но за тези работи друг път, защото стана много късно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Дълга се топи когато е инвестиран правилно в икономиката и тази подчертавам работеща икономика,генерира инфлация и така дълга работи.Когато обаче имаш инфлация но нямаш растеж това е проблем,тогава дълга става изискуем и ако не можеш да плащаш фалираш.Банките могат още малко да задържат статуквото,говорим за едно,две тримесечия,не повече
                            Инфлацията не е нещо необходимо за икономиката. Даже и онова, на което му викат "здравословна инфлация" и са си измислили, че трябва да е 2%.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              Със спиране на бюджетните дефицити и/или с по-силен истински икономически растеж, който един вид абсорбира дълга. Друго няма.
                              А инфлацията така топи дълговете, че правителствата се чудят за какво по-напред да харчат и от къде да намерят пари. За пример виж какво става у нас. На бизнеса ли да се помогне заради енергийните ресурси, на пенсионерите ли заради високите цени в магазина, на други уязвими социални групи ли, на общини ли, на училища, на болници, на църкви ли да си платят тока.
                              Ми това им го обяснявам и аз но в техните тикви е мантрата че вечно някой ще ги крепи с евтин кредит...до безкрай...без да им иска сметката...а тя с всеки ден все по дебела става ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Специалист, но не може да ти отговори. Инфлацията е гумичка на дълг. Никой не може смислено да го оспори.
                                Специалисте ми тази инфлация топи и приходите ти от наеми също.Когато вдигнат лихвите и капиталовата ти ще отиде в канала

                                Коментар

                                Working...
                                X