IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Има временни движения надолу тези дни май. Няма манна небесна.
    Кое надолу?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ми надали, той е през банка и нормален фонд, а не бот с бъгав алгоритъм. Не знам колко е но около 1% вероятно....
      Моя брокер струва по пазарна оценка няколко пъти повече от всички банки в БГ накуп..А мениджъра на ETF има под управление колкото е БВП на БГ за 20 години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        ETF-ът е инвестиция в световната икономика.
        Имот в София е загробване на пари в нещо с неясно бъдеще и съмнително качество.

        За живеене - защо да предплатя 40 години напред наемите? Кой вижда смисъл в това?
        Има временни движения надолу тези дни май. Няма манна небесна.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Те глупавите пари обикновено добиват смелост на върха.Дано не се налага после да продават на дъното.


          ПП.Още по -зле ако продаде ЧСИ.
          Не са глупави пари а страх !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

            Направо срина целия пазар. Те в САЩ, Канада и Западна Европа само в кеш купуват. А там даже няма случай автомобили, бяла и черна техника да купуват на изплащане - всичко е кеш изваден изпод дюшека.
            п.п. Сега се замислям и тези с кредитните карти, що за мизерници са.
            Колко требе да си изпаднал да си купиш пералня на изплащане?

            пп. Тия с картите не знам дали са мизерници ,ама гаранция са балъци.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Тази част изключително много ме притеснява. Всъщност причината последните 2 години да не съм се ипотекирал беше точно неяснотата покрай вируса.... Ако вървим към приключване много хора ще придобият смелост....За цените не ми се мисли....
              Те глупавите пари обикновено добиват смелост на върха.Дано не се налага после да продават на дъното.


              ПП.Още по -зле ако продаде ЧСИ.
              Last edited by nradev; 01.02.2022, 18:11.

              Коментар


              • https://www.infostock.bg/infostock/c...-strana-na-fed
                Тези три актива са най-застрашени от повишението на лихвите от страна на Фед

                01 Февруари 2022 17:15


                3. Жилища

                Къде живеят хората и колко плащат за това е все по-важна тема в инфлационна среда, която е на път да бъде променена от по-високите разходи по заеми.

                В последното си издание The Economist правилно посочва, че „ефектът от по-високите лихви върху реалната икономика е по-бавен и по-труден за прогнозиране“, като собствениците на жилища са обременени с големи ипотеки, взети през ерата на „ултра евтини пари“ който сега са на път да се превключат на заден ход.

                Пазарът на жилища изпраща смесени сигнали, но Ронда Лий от Yahoo Finance съобщи миналата седмица, че лихвите по 30-годишните ипотеки все още са близо до най-високите си нива от близо две години и се повишават с над половин процентен пункт за месец. Междувременно редакторът по лични финанси в Yahoo Finance Джана Херон съобщи в понеделник, че горещият пазар на жилища повишава цените на наемите в цялата страна.

                „Имате много хора, които може би са изтласкани от пазара на жилища, тъй като цените на жилищата са се увеличили“, каза наскоро изпълнителният директор на RentPath Джон Зиглар пред Yahoo Finance Live. И така, какво става с този ефект, когато лихвите започнат да се покачват?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Ти няма да купуваш злато в големи количества но едни 10 000 - 20 000 лева напълно нормално да си имаш,пази ти стойността на парите ,а и като ти е на монети ,имаш нужда от пари ,отиваш,сменяш,взимаш кеша,няма банки,няма да се молиш,да чакаш ,а такси че си теглил ,тука си анонимен и като купуваш ,няма ДДС,та няма нищо,няма такси съхрание,това са истинските пари
                  +1

                  И според мен е хубаво да се влага в стоки, особено такива, които ще се търсят след 20-30г. Злато, скъпи картини, сервизи и т.н.

                  А пък по времето на социализма, някой хора са злоупотребявали със служебно положение и са си присвоявали неща.

                  Типичен пример е Харбов - собственик на работилница за удожествени рамки в София. Става дума за хитър старец, който си присвоявал гоблените на клиентките понякога.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Точно щото съм чел знам какво точно да купя и къде. Разлика между ETN и ЕТФ да правиш случайно? Между суап-базираните ЕТФ-и и физическите?
                    Няма нужда да правя никакви разлики защото съм си задал изначало въпросите с големите букви....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Златото си е злато ,целия арабски свят,Турция,Индия ,там хората пестят в злато ,нали виждаш в Турция за какво иде реч,ама турците не им дреме защото оборота веднага се обръща в злато и долари .Всеки турски търговец е мини ходеща Централна банка .Ако беше слушал внимателни Ханке дори търговските банки в Еврозоната след интервенции докарват еврото в долари ,и пак стигаме до долара + златото което самите им Централни банки купуват нон стоп
                      Ти под защитен трезор да не би да имаше предвид да назнача тъщата за денонощен пазач ? Не се бех сетил затва :-)
                      Така са по тези страни....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 01.02.2022, 16:52.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Още веднъж ще повторя. Купуваш нещо, което нямаш идея какво е жокер артията на Леман и целата история. Има вече доста материал прочети....не боли :-)/. Много ми е смешно как някой набива милиони в нещо, което нема идея какво е, как се движи, организира, ОТ КОГО и ЗАЩО :-))))
                        Цените на ЛИдъл са на лидл.де и представата ми е чудесна :-) А Гоцето мие скъпо вече сега гледам към Лулин :-)
                        Точно щото съм чел знам какво точно да купя и къде. Разлика между ETN и ЕТФ да правиш случайно? Между суап-базираните ЕТФ-и и физическите?

                        ПС: Люлин е доказано по-добра локация от Гоцето, така че тук вече няма да сбъркаш.
                        Last edited by ejonny2376; 01.02.2022, 16:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Златото мога да го продам и в Нова Гвинея ако искам. Имот в Гоцето търсят само заблудени инвеститори от Пернишко-Радомирска околия. Сети се кое от двете ще е по-ликвидно когато стане греда.
                          Ъхъ, ного е ликвидно златото. В Щатите 2 пъти го секвестира държавата в последните 100 години.... Направо изтича.... течност братче :-))))). И не на никой след това не са го реституирали :-)

                          ПП Радомир е ВЕЛИК ! Веднага след Гоцето :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Какъв ползвател те гони?
                            От ЕТФ-и понятие имаш точно толкова, колкото от цените в Лидъл-Германия - кръгла нула. Купи си имот в Гоцето, май наистина това е единствената възможна инвестиция за теб (и за 90% от Ганьовците).
                            Още веднъж ще повторя. Купуваш нещо, което нямаш идея какво е жокер артията на Леман и целата история. Има вече доста материал прочети....не боли :-)/. Много ми е смешно как някой набива милиони в нещо, което нема идея какво е, как се движи, организира, ОТ КОГО и ЗАЩО :-))))
                            Цените на ЛИдъл са на лидл.де и представата ми е чудесна :-) А Гоцето мие скъпо вече сега гледам към Лулин :-). От там фащам Лулинската магистрала и съм за 30 мин У Радомир :-)
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 01.02.2022, 16:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              За малки суми сигурно може. Това не решава проблема с кеша....Като стане гредата обаче продаването няма да е леко. или по-скоро на какви цени....
                              Иначе златото е БИЛО пари някога, както и раковините и куп други подобни неща.... Минало бешело..., Разбира се по-добре е от кеша де....
                              Златото си е злато ,целия арабски свят,Турция,Индия ,там хората пестят в злато ,нали виждаш в Турция за какво иде реч,ама турците не им дреме защото оборота веднага се обръща в злато и долари .Всеки турски търговец е мини ходеща Централна банка .Ако беше слушал внимателни Ханке дори търговските банки в Еврозоната след интервенции докарват еврото в долари ,и пак стигаме до долара + златото което самите им Централни банки купуват нон стоп

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                За малки суми сигурно може. Това не решава проблема с кеша....Като стане гредата обаче продаването няма да е леко. или по-скоро на какви цени....
                                Иначе златото е БИЛО пари някога, както и раковините и куп други подобни неща.... Минало бешело..., Разбира се по-добре е от кеша де....
                                Златото мога да го продам и в Нова Гвинея ако искам. Имот в Гоцето търсят само заблудени инвеститори от Пернишко-Радомирска околия. Сети се кое от двете ще е по-ликвидно когато стане греда.

                                Коментар

                                Working...
                                X