IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Има един симптом при провалилите се емигранти - плюят по Родината с изключителна ожесточеност. Мислят си, че ако България се прецака, техният провал ще е по-малък. Изпитват невъобразима мъка, ако България не фалира, валутата не се обезцени, не умрем от глад, заплатите нарастнат и т.н.
    Не ги разбирам и аз, от колегите състуденти които бяхме 80% си се върнахме, няма такива дето да съжаляват ами напротив. Всички сме се реализирали и живеем много добре в България. Аз твърдя, че стандарта ми на живот е по-висок от този в Германия. Сега за разните гастъри ситуацията може и да е по-различна. Но това си е до човека.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

      Ние в момента сме даже много добре. Аз за след 5 години ти говоря. Показах ти анализа http://igmbg.org/15-godini-prognoza-opl-sofia/ не знам какво друго мога да направя за теб. Това е типично за брокитата в тая тема. Нямате концепция за време било то само 5 години напред просто отказвате да погледнете числата. Не знам как по-добре да ти го обясня. За да се обучи един общопрактикуващ му трябват 5 години специализиране, т.е. той трябва в момента вече да специализира за да се появи след 5 години. Няма от къде другаде да дойде тоя лекар след 5 години че да се оправи положението. И от чужбина няма да дойде понеже трябва да учи и български пак за 5 години горе долу.

      Бъдещето на България вече написано в камък. Само трябва да го прочетеш. Чакаме етноса тоя месец да видим дали ще има и някакви минимални купувачи на имоти или поне наематели след 5 години и това ще е. Туй мерене по Германия, Франция и т.н. при липсата на фундамент е много глупаво. Знам че е такава културата на инвеститорите тука ама числата те гледат в очите.
      Бъдещето не е факт, а прогноза или пожелание. Колкото и силни метафори да ползваш, не можеш да обезсилиш ФАКТИТЕ или пък да превърнеш желанията в реалност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        В България има 4 хиляди общопрактикуващи лекари. За сравнение в Гърция са 3700 при 40% повече население. В Полша са 9 хиляди при 5-6 ПЪТИ повече население. Ние сме на нивото на Италия.
        Ние в момента сме даже много добре. Аз за след 5 години ти говоря. Показах ти анализа http://igmbg.org/15-godini-prognoza-opl-sofia/ не знам какво друго мога да направя за теб. Това е типично за брокитата в тая тема. Нямате концепция за време било то само 5 години напред просто отказвате да погледнете числата. Не знам как по-добре да ти го обясня. За да се обучи един общопрактикуващ му трябват 5 години специализиране, т.е. той трябва в момента вече да специализира за да се появи след 5 години. Няма от къде другаде да дойде тоя лекар след 5 години че да се оправи положението. И от чужбина няма да дойде понеже трябва да учи и български пак за 5 години горе долу.

        Бъдещето на България вече написано в камък. Само трябва да го прочетеш. Чакаме етноса тоя месец да видим дали ще има и някакви минимални купувачи на имоти или поне наематели след 5 години и това ще е. Туй мерене по Германия, Франция и т.н. при липсата на фундамент е много глупаво. Знам че е такава културата на инвеститорите тука ама числата те гледат в очите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

          Жонка, от това което пишеш става ясно (и на малките деца), че си посредствен и вероятно никога нищо не е зависило от теб.

          До тук е сигурно само, че си стар ерген и ти се налага да плащаш за любов
          Само няколко десетки милиона инвестиции досега зависеха от мен. Заедно със съответните данъци и осигуровки. Друго нищо.
          Виж, ако бях станал брокер, сигурно щях да допринеса много повече.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

            Жонка, от това което пишеш става ясно (и на малките деца), че си посредствен и вероятно никога нищо не е зависило от теб.

            До тук е сигурно само, че си стар ерген и ти се налага да плащаш за любов
            България не ме обича, а аз съм ебати пича

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              човек ти нещо някога ще кажеш ли хубаво за България
              имам чуството, че си някакъв мазохист

              хем висиш по цял ден тук, хем всички в РБ са ти криви като почнеш от брокери, строители, банкери, продавачи и тн и тн

              защо си го причиняваш? иди си 'барни' една къща във филипините, намери си 1-2-3 арни женици с добър темперамент и стига си се товарил тук.
              Какво хубаво може да се каже за България според теб?

              Красива природа. Да, ако не беше дървената мафия, която изсича горите в границите на парка.
              Български домати? Да, но ги няма, внасяме от Полша.

              Нещо друго? Аз не се сещам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Основната ми грешка беше, че преди няколко години мислех точно като теб. Дойдох тук, отклонявайки сериозни инвестиции към БГ и се захванах да се боря срещу вятърни мелници. Насреща ми - едно озверяло, алчно, лъжливо и корумпирано племе.
                Жонка, от това което пишеш става ясно (и на малките деца), че си посредствен и вероятно никога нищо не е зависило от теб.

                До тук ти вярвам само, че си стар ерген и ти се налага да плащаш за любов
                Last edited by yalokin; 02.02.2022, 15:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Основната ми грешка беше, че преди няколко години мислех точно като теб. Дойдох тук, отклонявайки сериозни инвестиции към БГ и се захванах да се боря срещу вятърни мелници. Насреща ми - едно озверяло, алчно, лъжливо и корумпирано племе.
                  Джони, имаш много злоба насъбрана в себе си или поне така изглежда четейки те човек. Не се напрягай толкова. Някой неща се променят бавно, но се променят. Друго е въпроса на какво попадаш за да си изградиш такова мнение. Казвам го съвсем приятелски.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Основната ми грешка беше, че преди няколко години мислех точно като теб. Дойдох тук, отклонявайки сериозни инвестиции към БГ и се захванах да се боря срещу вятърни мелници. Насреща ми - едно озверяло, алчно, лъжливо и корумпирано племе.
                    човек ти нещо някога ще кажеш ли хубаво за България
                    имам чуството, че си някакъв мазохист

                    хем висиш по цял ден тук, хем всички в РБ са ти криви като почнеш от брокери, строители, банкери, продавачи и тн и тн

                    защо си го причиняваш? иди си 'барни' една къща във филипините, намери си 1-2-3 арни женици с добър темперамент и стига си се товарил тук.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Основната ми грешка беше, че преди няколко години мислех точно като теб. Дойдох тук, отклонявайки сериозни инвестиции към БГ и се захванах да се боря срещу вятърни мелници. Насреща ми - едно озверяло, алчно, лъжливо и корумпирано племе.
                      И що продължаваш тази "грешка", някой спира ли те? Дет викат ни дете ни котЕ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Това са глупости. Тази статистика вклюва тези които са в чужбина и работят сезонно но имат право да работят и в България или са в някое заведение за медицински туризъм или сезонно дерат туристи на слънчака. Тези лекари макар и специалисти по нещо не са налични а само украсяват източването на системата. Най-важните лекари за застаряващото население са общопрактикуващите, гледай http://igmbg.org/15-godini-prognoza-opl-sofia/ на половина след 5-10 години и това е в София само.
                        В България има 4 хиляди общопрактикуващи лекари. За сравнение в Гърция са 3700 при 40% повече население. В Полша са 9 хиляди при 5-6 ПЪТИ повече население. Ние сме на нивото на Италия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Има един симптом при провалилите се емигранти - плюят по Родината с изключителна ожесточеност. Мислят си, че ако България се прецака, техният провал ще е по-малък. Изпитват невъобразима мъка, ако България не фалира, валутата не се обезцени, не умрем от глад, заплатите нарастнат и т.н.
                          Основната ми грешка беше, че преди няколко години мислех точно като теб. Дойдох тук, отклонявайки сериозни инвестиции към БГ и се захванах да се боря срещу вятърни мелници. Насреща ми - едно озверяло, алчно, лъжливо и корумпирано племе.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            На такава държава като България изобщо не и е мястото в ЕС.
                            Има един симптом при провалилите се емигранти - плюят по Родината с изключителна ожесточеност. Мислят си, че ако България се прецака, техният провал ще е по-малък. Изпитват невъобразима мъка, ако България не фалира, валутата не се обезцени, не умрем от глад, заплатите нарастнат и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Това за лекарите е за раздел вицове. В България никога не са работели толкова много лекари. При 9 млн. население лекарите бяха 1/3 по-малко. Броят на болниците всяка година се увеличава! Неслучайно опитаха мораториум да наложат за нови болници. Завършващите медицина всяка година се увеличават и в момента са повече отколкото през 2000 година. Всички други специалности са с по-малко завършващи, защото като цяло студентите са по-малко. Това е официална статистика от НСИ, която е абсолютно достоверна, защото става въпрос за регулирана професия. Самият достъп до лекар тук е значително по-лесен отколкото в страни като Испания или Англия.
                              Това са глупости. Тази статистика вклюва тези които са в чужбина и работят сезонно но имат право да работят и в България или са в някое заведение за медицински туризъм или сезонно дерат туристи на слънчака. Тези лекари макар и специалисти по нещо не са налични а само украсяват източването на системата. Най-важните лекари за застаряващото население са общопрактикуващите, гледай http://igmbg.org/15-godini-prognoza-opl-sofia/ на половина след 5-10 години и това е в София само.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Това за лекарите е за раздел вицове. В България никога не са работели толкова много лекари. При 9 млн. население лекарите бяха 1/3 по-малко. Броят на болниците всяка година се увеличава! Неслучайно опитаха мораториум да наложат за нови болници. Завършващите медицина всяка година се увеличават и в момента са повече отколкото през 2000 година. Всички други специалности са с по-малко завършващи, защото като цяло студентите са по-малко. Това е официална статистика от НСИ, която е абсолютно достоверна, защото става въпрос за регулирана професия. Самият достъп до лекар тук е значително по-лесен отколкото в страни като Испания или Англия.
                                По-лесен и те убиват, докато чакаш на регистратурата. Или ти пишат грешна диагноза и несъществуващи манипулации, за да източват пътеките. Състоянието в болниците - като филм на ужасите. Пример - преди месец и нещо на мой близък човек му правиха само биопсия, а в епикризата писали, че са отстранили тумора с резекция. Съответно в пътеката - оперативно лечение с голям обем и сложност. Накрая се оказва, че оперативното лечение е наистина необходимо. Търсиш хирург в друга болница - ама той бил вече опериран. Нова операция - невъзможна (наложителна, но невъзможна по бюрократични причини).

                                Пропита от корупция, некадърност и бехаберие здравна система. На такава държава като България изобщо не и е мястото в ЕС. Тук се погазват елементарни човешки права, конституцията и законите съществуват само на хартия. Много хора - колеги и приятели са ме питали:Вас как изобщо ви приеха в ЕС? Повярвай, абсурдите случващи се тук стигат до там и се разпространяват, а хората на запад недоумяват какви аборигени има в съюза и защо са допуснати в него.
                                Last edited by ejonny2376; 02.02.2022, 14:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X