IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Там е работата - 180к за боклук е по-зле, отколкото 300к за добро.
    Дори да можеш да си позволиш тези 180к, боклукът си е боклук, т.е. дал си си парите за нищо.

    Ето какво се появи преди дни до Южния. Въпреки, че търся 4 стаи, това би ме удовлетворило на този етап:
    https://ues.bg/bg/bgr/offers/sales/s...partment/16085

    .
    По твоята тема. Жалко, че този апарт са го правили с мебели Виденов. Сигурно за наем е бил.. Всъщност не е ли точно този дето го гледахме тук обявен за наем ? Сега наистина ако го вземеш за теб трябва да похарюиш камара пари да се стегне като за теб.
    По темата, пак пречупваш през теб нещата. Да , скъпото е за предпочитане пред евтиното, но въпросът е като не можеш да си го позволиш какво правиш ? Компромис с мястото, качеството и така нататък. Не може без компромис за нещо. Средната цена е 180К, ама има сигурно и за 120К тристайни и ще ги ремонтираш обзаведеш за 20К, а не за 100К.... Има ламинат и евтини плочки и т.н., уреди втора употреба ...варианти много. Като не ти стигат парите правиш нужното, но си в София....:-)
    Разбира се най-добрият вариант е да си седиш под наем, както каза Левчо, поне към момента...Супер изгодно е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Защо му е на това семейство с 6000К лева доход да купува това скъпо нещо като може да си кюта под наем спокойно и то в лукс жилище?
      Ахаааа. Дойдохме си на думата. Аз питам същото доста отдавна.

      Следователно - средният тристаен апартамент е:

      - Напълно недостижим за 90% от работещите
      - За първите 10% е достижим, но неизгоден - има по-добри алтернативи да си задоволиш жилищните нужди без поемане на риск
      - За първите 1% са достижими апартаментите с топ-локации, но проблемът с изгодността и риска остава
      - За първите 0.1% всичко е достижимо и изгодно, защото с крадени милиони се купува лесно и рискът е без значение, изгодността също

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Там е работата - 180к за боклук е по-зле, отколкото 300к за добро.
        Дори да можеш да си позволиш тези 180к, боклукът си е боклук, т.е. дал си си парите за нищо.

        Ето какво се появи преди дни до Южния. Въпреки, че търся 4 стаи, това би ме удовлетворило на този етап:
        https://ues.bg/bg/bgr/offers/sales/s...partment/16085

        Реално е за тотално изриване и правене наново, понеже довършителните са под всякаква критика - т.е.още 50к за ремонт и обзавеждане. С паркомястото отидохме на 400к за под 70 квадрата светли (а ти продават 105).
        ----------------------
        ПС: Ако средната цена е 183к за тристаен, то това е:
        - Или за ново строителство, т.е. незавършен
        - Или за старо за тотално изриване

        Върху тези 183 к като сложиш едни 50 к за ремонт при сегашните цени, като сложиш още 10к за такси и комисионни, като сложиш минимум 20к за гараж/паркомясто къде отидохме?

        За 10% първоначален капитал (и покривайки таксите и ремонта) трябва да имаш надиплени 80к. Това е само, за да можеш да влезеш да живееш вътре. После идва 2000 лева вноска за 20 години.

        Обобщение: За да купиш апарт средна ръка и да го приведеш във вид годен за живот трябват:
        - 80к кеш
        - 2000 лева вноска, демек за семейство поне едни 6к месечен доход
        - 1% Скок на лихвата води до скок на всноската с 300 лева

        Горното семейство е мнооого над средното, бих казал топ 10%, ако не и топ 5%. А може да си позволи среден апарт (максимум Вадите, Манастирски и Витоша). Дори Гоцето е твърде непостижимо, какво остава за Южния, Вазов и Изток. Съвсем излишно е да споменавам, че ако един от двамата си загуби работата дори за кратък период резултатът е спане под моста и загуба на всичко платено досега.
        Защо му е на това семейство с 6000К лева доход да купува това скъпо нещо като може да си кюта под наем спокойно и то в лукс жилище?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Нещата хем са така хем не са :-)
          Пречупваш аритметиката през твоите търсения, а те не са стандартното за купувача. Апартаменти има и извън Южен парк и хубави или лоши живеем в тях :-)
          Ето от днес
          Резултат от Вашето търсене на:
          Вид имот: 3-СТАЕН,
          Местоположение: град София

          Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

          Средна цена на имотите в извадката: 183958 euro
          Средна цена на кв.м: 1691 euro.

          Някой ако е успял да спести само 10% от 183К не ми е ясно за каква покупка е тръгнал след като няма необходимият остатъчен доход за покупка/ипотека.. Та сметките не са толкова невъзможни дори и при вдигане на лихвата :-), но е факт че не е лесно, но за сметка на това ще става все по-трудно.
          Иначе за твоят таргет като тип имот и място сигурно и топ 1% не могат да се класират, ама то и тези имоти са под 1% от сградният фонд в София, така че нормално. Да, точно така . Нпрмалното е че всеки може да си позволи жилище според мястото му в доходното класиране....Надскачанията са сложни....стигат ни макс до Гоцето :–)
          Там е работата - 180к за боклук е по-зле, отколкото 300к за добро.
          Дори да можеш да си позволиш тези 180к, боклукът си е боклук, т.е. дал си си парите за нищо.

          Ето какво се появи преди дни до Южния. Въпреки, че търся 4 стаи, това би ме удовлетворило на този етап:
          https://ues.bg/bg/bgr/offers/sales/s...partment/16085

          Реално е за тотално изриване и правене наново, понеже довършителните са под всякаква критика - т.е.още 50к за ремонт и обзавеждане. С паркомястото отидохме на 400к за под 70 квадрата светли (а ти продават 105).
          ----------------------
          ПС: Ако средната цена е 183к за тристаен, то това е:
          - Или за ново строителство, т.е. незавършен
          - Или за старо за тотално изриване

          Върху тези 183 к като сложиш едни 50 к за ремонт при сегашните цени, като сложиш още 10к за такси и комисионни, като сложиш минимум 20к за гараж/паркомясто къде отидохме?

          За 10% първоначален капитал (и покривайки таксите и ремонта) трябва да имаш надиплени 80к. Това е само, за да можеш да влезеш да живееш вътре. После идва 2000 лева вноска за 20 години.

          Обобщение: За да купиш апарт средна ръка и да го приведеш във вид годен за живот трябват:
          - 80к кеш
          - 2000 лева вноска, демек за семейство поне едни 6к месечен доход
          - 1% Скок на лихвата води до скок на всноската с 300 лева

          Горното семейство е мнооого над средното, бих казал топ 10%, ако не и топ 5%. А може да си позволи среден апарт (максимум Вадите, Манастирски и Витоша). Дори Гоцето е твърде непостижимо, какво остава за Южния, Вазов и Изток. Съвсем излишно е да споменавам, че ако един от двамата си загуби работата дори за кратък период резултатът е спане под моста и загуба на всичко платено досега.
          Last edited by ejonny2376; 04.02.2022, 16:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Eй ся, тоя ахмак ако четеше и говореше бг - да беше си купил 2 квартала в Радомир (ако има толкова квартали? )

            ... и нямаше да инкасира толкоз загуби!

            Нъл тъй?!
            За Радомир изпуснах влака.... Добре че има по некой наследствен замък :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Да сметнем: 2500лв. за брокера, още 2500 за нотариус. Черта: 5000лв. Само от нощувки на - общо 6 човека за лятос, съм ги избил. През останалото време ме гонят хора и почти ми се заканват със саморазправа, ако не им го дам за 50лв. през зимата, за до 85лв. през преходните сезони / нощувката.

              ПП Някой правнук с перонна закалка, може и да ликвидира инвестицията. До тогава капиталовата сигурно няма да се мери в %-ти, а в десетки пАти.

              https://www.google.com/search?q=%D1%..._gMyhbKZk,st:0
              Само обзавеждането, амортизация, ДДС, данъци и ток забрави. Знам че не си цениш времето много, но всички тия часове в търсене и разправии едва ли е нула. От тука вече почва и голямото дране със битовите сметки. Ще видиме ток и газ скоро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                "Оставаща главница 100к лева" е понятие от миналото. Погледни от гледната точка на ипотекар, който сега тегли кредита. 300к минимум за приличен тристаен, 10% самоучастие...270.000 Евро стартов дълг. 1% повече лихва значи над 400 лева вноска повече месечно. Като сложиш ток, газ и храни - семейният бюджет отиде на кино.

                Две средни Софийски заплати за едно семейство не могат да покрият само основните нужди. Дори и да скочат с 10%, сметките ще скочат с повече. За ипотека при семеен доход от 50к е абсолютно невъзможно да се мисли.

                Оказва се, че само хора с доходи над 100к могат да си позволят криво ляво една тристайка и то с цената на огромен риск и лишения.
                Нещата хем са така хем не са :-)
                Пречупваш аритметиката през твоите търсения, а те не са стандартното за купувача. Апартаменти има и извън Южен парк и хубави или лоши живеем в тях :-)
                Ето от днес
                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 3-СТАЕН,
                Местоположение: град София

                Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                Средна цена на имотите в извадката: 183958 euro
                Средна цена на кв.м: 1691 euro.

                Някой ако е успял да спести само 10% от 183К не ми е ясно за каква покупка е тръгнал след като няма необходимият остатъчен доход за покупка/ипотека.. Та сметките не са толкова невъзможни дори и при вдигане на лихвата :-), но е факт че не е лесно, но за сметка на това ще става все по-трудно.
                Иначе за твоят таргет като тип имот и място сигурно и топ 1% не могат да се класират, ама то и тези имоти са под 1% от сградният фонд в София, така че нормално. Да, точно така . Нпрмалното е че всеки може да си позволи жилище според мястото му в доходното класиране....Надскачанията са сложни....стигат ни макс до Гоцето :–)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                  Щом и бабишкерът Лагард вече почна да не дава гаранции, нещата са ясни:

                  https://money.bg/finance/evroto-prod...na-lagard.html
                  Да,вчера след срещата е имало обрат,на самата пресконференция е взела други неща да говори,а днес в Билд са я разчекнали не ми се поства немския линк,но не я оставят намира..


                  https://www.infostock.bg/infostock/c...te-prez-2022-g

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    може да е търсил квартира на некоя от студентките

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Ти, дори 1 ден през живота си, участвал ли си на пазара на наеми за да даваш мнение?
                      може да е търсил квартира на некоя от студентките
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Да сметнем: 2500лв. за брокера, още 2500 за нотариус. Черта: 5000лв. Само от нощувки на - общо 6 човека за лятос, съм ги избил. През останалото време ме гонят хора и почти ми се заканват със саморазправа, ако не им го дам за 50лв. през зимата, за до 85лв. през преходните сезони / нощувката.
                        да, обяснявай му ти на заплатката, той като ще разбереее...
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          Брадати лъжи.Брокерски.
                          Ти, дори 1 ден през живота си, участвал ли си на пазара на наеми за да даваш мнение?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Да ама колко пари идоха в другия канал - с таксите и ДДС-то и комисионните. И колко пари ще пратиш в канала ако решиш да си ликвидираш "инвестицията" в имот? Имаш много по-малко 80К като стойност в момента в имота. Не дей се радва ами се моли на Лагард да не прочете някоя книга по икономика.
                            Да сметнем: 2500лв. за брокера, още 2500 за нотариус. Черта: 5000лв. Само от нощувки на - общо 6 човека за лятос, съм ги избил. През останалото време ме гонят хора и почти ми се заканват със саморазправа, ако не им го дам за 50лв. през зимата, за до 85лв. през преходните сезони / нощувката.

                            ПП Някой правнук с перонна закалка, може и да ликвидира инвестицията. До тогава капиталовата сигурно няма да се мери в %-ти, а в десетки пАти.

                            https://www.google.com/search?q=%D1%..._gMyhbKZk,st:0
                            Last edited by 13ADROL; 04.02.2022, 14:51.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                              Докато тука си водите макроикономически дискусии, вижте какво става в реалния свят - https://www.expert.bg/my-finance/est...t-1706040.html

                              Наемите в София отново растат, какви жилища се търсят

                              Как ли ще се отрази това на ипотекарите? А на перонците?
                              Брадати лъжи.Брокерски.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                И моите ги пожали

                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X