IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    В момента за нова кола се чака до 9 месеца. Освен ако не купиш това което са турили на витрината. А то не е много, и не кой знае какво. 10% нагоре са новите коли. Втора ръка, а и на малко километри е с до 30% нагоре цената.
    Ся некой да не каже нещо за гроздето, обаче племенника ползва доста служебни коли все нови , новички и са пълна трагедия / Форд и Фолксваген малолитражки и баничарки. За 2 години и 100К км стават само за скрап, какво ли не се е чупило.....Мнението е такова, че се правят така че да минат гаранцията и край.... Сега минаха на Мерцедеси вече. Няма инфо за тях все още което е добра новина/
    Изхвърлянето на нашенеца в кола, телефони и т.. , които не може да си позволи е в огромни размери. Пак негови колеги с по 1500 лева заплата се нахендрят основно за БМВ-та по 50-60-70К с потребтелски кредити и като се счупи нещо по колата с ремонт 5К+ и я слагат на трупчета за година докато съберат парите за ремонта.... мъка :-)
    Интересно дали и при имотите има същите изхвърляния. Ето аз например знам , че Гоцето ми е макса за моето ниво и не го надхвърлям....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Планетата викаш заминава, имотето - не.

      Гледай сега, аз викам да не се хабиш за ту'ла/панел/епк, а да скачаш на високото.
      Зимай едно челси, бай Роман тъкмо го е закършил, няма да имаш друга такава възможност скоро.
      Оня рошавия ингилиз дето играе с лазерни мечове само дебне да му го експроприира.
      Има движима част (тия дето не са пияни), има и недвижима (стадионче, седалчици...)

      А и ще ти тича на запорожеца!
      Ако има в Гоцето да го дава насам :-)
      Шкода 125 е формулата , в Запорожие / града/ съм бил само 1 път.....не става :-)
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.03.2022, 10:56.

      Коментар


      • Страхотно е че се вдигнаха шоково цените на горивата.

        Страхотна новина.1.Само така българина ще изтрезнее и разбере що е криза,понеже до онзи ден щракаше с пръсти,теглеше кредити на поразия и не му пукаше какво ще стане утре.2.Само така българина ще бъде ударен сериозно по джоба и ще се сети да излезне на улицата Колата е неприкосновена за българина,по ценна е от жената и от семейството даже,правени са изследвания по този феномен в България от Биг Ойл компаниите..
        Така че цените на бензина са топ катализатор

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Кола всяка година е или първенюшка простотия , мн сериозен бизнес с елементи на комплекс , или изискване за представителност ! 30% от цената и малко километри ,това е златната формула и разбира се колата да е на стойност от 7% до 10% от годишния чист доход.
          В момента за нова кола се чака до 9 месеца. Освен ако не купиш това което са турили на витрината. А то не е много, и не кой знае какво. 10% нагоре са новите коли. Втора ръка, а и на малко километри е с до 30% нагоре цената.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            От кой чист доход на човек на домакинство за година или за пет
            Моето правило е.
            По малко и от годишния пробег и от годишната нетна заплата.
            Всичко друго е изхвърляне. Никога не съм го нарушавал - купувал съм 3 коли
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
              Истерични цени в центъра на София.... https://m.24chasa.bg/novini/article/11006640 Честит национален празник!
              Ниски са все още. Върнаха се на 2008, а в крайните квартали са значително над предишния връх. Оборище ще е скъпо и през следващата криза. Купувайте докато има луди да продават.
              Last edited by Pringles; 03.03.2022, 09:44.

              Коментар



              • Истерични цени в центъра на София.... https://m.24chasa.bg/novini/article/11006640 Честит национален празник!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                  Знам, че има много фенове на колите обаче аз не съм от тях. За мен тя е средство само да отида до близките си хора, да пренеса нещо и на почивка. Ползвам я през лятото 1 път седмично, зимата на 2 седмици , за да не се скапе примерно 10К км на година. Въобще не ми дреме какво сипвам и т.н. Колата е консуматив , карам Н брой години , като почне да се чупи фърлям я и толкова...., ако я поддържам много добре и гледам какво сипвам ще и удължа живота с 2 години примерно от 21 на 23 години 200 лева разлика :-) Не е като с имотите.... те са вечни. Особено новото. Там полагам много усилия :-)
                  Планетата викаш заминава, имотето - не.

                  Гледай сега, аз викам да не се хабиш за ту'ла/панел/епк, а да скачаш на високото.
                  Зимай едно челси, бай Роман тъкмо го е закършил, няма да имаш друга такава възможност скоро.
                  Оня рошавия ингилиз дето играе с лазерни мечове само дебне да му го експроприира.
                  Има движима част (тия дето не са пияни), има и недвижима (стадионче, седалчици...)

                  А и ще ти тича на запорожеца!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Кола всяка година е или първенюшка простотия , мн сериозен бизнес с елементи на комплекс , или изискване за представителност ! 30% от цената и малко километри ,това е златната формула и разбира се колата да е на стойност от 7% до 10% от годишния чист доход.
                    От кой чист доход на човек на домакинство за година или за пет

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      https://btvnovinite.bg/amp/bulgaria/...-gorivata.html

                      Ето,
                      Подали сме сигнали до Мин.Съвет и сега КЗК ще разследва кой ни подава такива информации,дилърите или някой друг.
                      Идват още 3 танкера,аз по рано казах че ще има алтернативи ,чакали са доставки,имали сме резерви за 15 дни,но явно тези танкери са пристигнали по рано
                      Без паника !
                      Горивото е налице !
                      Ах как въртиш дупарата стана на пумпал бре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                        Виж сега и ти си прав но то това е и причината запада да е фалирал .Веднъж се живее факт , уж . Но колата и повечето пасиви и "удобства " са просто илюзия . На жена ми съм купил 15г "луксозна" кола да се учи,да се пазят от нея и да е сейфти. Аз карам 7 годишна вече .... ами карам ги и двете коли и фрапираща разлика няма !!!
                        ПП 7-10% е златната формула . можеш и 50% да набиеш веднъж на 5 -7 години . Но това да взимаш 3-4 бона заплата и да караш кола за 50к -100к е простотия . Отделно не възприемам лизинг среден клас ново плюс конумативите в дилърския сервиз и вътре да ми скърца тропка и прочие !!!
                        Кой фалирал, че днес купуваха едни акции по 0.00 (не е печатна грешка)? Май на рашка компания бяха В компанията на други рашки на 2% от вчерашната им цена. Рупла с 30% спад на ден да не обсъждаме, та Рашастан е по-скоро "изток", я пак кой фалирал?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Недостигът на нафта е чудовищен. Трябва им срив в потреблението, ако искат нафтата под 120.
                          Туй лесно, матрьошките с обезценени рупли и без това ще имате сега само колкото за хляб и чаша чай на ден

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            О, да. На картинка е само. И договор за рента за година. В момента вече няма келеши от земевладелците. Всички са коректни и си плащат, даже вече авансово за земеделската година.
                            Лъже те някой, вчера се накисна в сделката - от днес почна да разбираш кой коректен и кой не, а не си видял още пукнат лев

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                              едно време и аз така мислех, но не е баш такава формулата .
                              тъй както си го написал трябва 95 % от автомобилите които се движат в бг
                              да са на по 25 - 30 години и стойност между 1000 - 1500 лева ..
                              по скоро бива автомобила ти да е на стойност 10 % от общото ти състояние ..
                              не че не може и твоето твърдение да се вземе за валидно .. но е далеко от действителността .
                              ако по възможностите ти е автомобил за 100 к .. смали малко и земи за 50 к , но да залиташ в минималистична крайност не е ок ..
                              повервай ми .. живота минава .. аз повече от 10 години се наказвах с 20 годишна таратайка за 5 к ..
                              повервай ми комфорта и разликата между 5 к и 50 к автомобил е доста осезаема .
                              имате ли си парички .. не се изхвърляйте, но и не се стискайте за кола .. особено ако често ви се налага да я ползвате ..
                              качество на живот е ..
                              Виж сега и ти си прав но то това е и причината запада да е фалирал .Веднъж се живее факт , уж . Но колата и повечето пасиви и "удобства " са просто илюзия . На жена ми съм купил 15г "луксозна" кола да се учи,да се пазят от нея и да е сейфти. Аз карам 7 годишна вече .... ами карам ги и двете коли и фрапираща разлика няма !!!
                              ПП 7-10% е златната формула . можеш и 50% да набиеш веднъж на 5 -7 години . Но това да взимаш 3-4 бона заплата и да караш кола за 50к -100к е простотия . Отделно не възприемам лизинг среден клас ново плюс конумативите в дилърския сервиз и вътре да ми скърца тропка и прочие !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Кола всяка година е или първенюшка простотия , мн сериозен бизнес с елементи на комплекс , или изискване за представителност ! 30% от цената и малко километри ,това е златната формула и разбира се колата да е на стойност от 7% до 10% от годишния чист доход.
                                едно време и аз така мислех, но не е баш такава формулата .
                                тъй както си го написал трябва 95 % от автомобилите които се движат в бг
                                да са на по 25 - 30 години и стойност между 1000 - 1500 лева ..
                                по скоро бива автомобила ти да е на стойност 10 % от общото ти състояние ..
                                не че не може и твоето твърдение да се вземе за валидно .. но е далеко от действителността .
                                ако по възможностите ти е автомобил за 100 к .. смали малко и земи за 50 к , но да залиташ в минималистична крайност не е ок ..
                                повервай ми .. живота минава .. аз повече от 10 години се наказвах с 20 годишна таратайка за 5 к ..
                                повервай ми комфорта и разликата между 5 к и 50 к автомобил е доста осезаема .
                                имате ли си парички .. не се изхвърляйте, но и не се стискайте за кола .. особено ако често ви се налага да я ползвате ..
                                качество на живот е ..
                                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                                Коментар

                                Working...
                                X