IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Не знам какво да кажа...Да се държиш така с хора бягащи от война нямам думи...
    Така е брокерската комисионна е на първо място.
    Само че едва няколкостотин българи,украинци ще успеят да дойдат,шофьорите отказват да пътуват до Украйна.
    Жалко че снощи точеха лиги .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      да, сори.
      имам проблем с четенето.
      идеята е същата.
      да набута украинските клиенти с по-дебела цена в името на по-голям комисион.
      но дали ще се стигне до сделка, /знаеш, че има ограничения за покупка от чужденци нали?/ никой не гарантира.
      презряна е тая професия.
      Не знам какво да кажа...Да се държиш така с хора бягащи от война нямам думи...
      Last edited by X_Y; 25.02.2022, 09:05.

      Коментар


      • Понеже доста хора четат темата ,нека всеки сам си даде сметка относно инвестициите в имоти сега ,защото излязоха данни още от 2014 година след посещението на Меркел в Русия ,тя е споделила с Обама ,че Путин няма връзка с реалния свят-с една дума обявила го е за луд .
        Това са данни изнесени в последствие и сега публични ,които се и потвърждават след речта му снощи .
        България е много близо в Източния фрон и много лесно може да се окаже в конфликт ако войната мине в друг етап ,а както виждаме дипломацията е минало ,вече има само санкции и напрежение ,спирала от агресия и намеци за използване на ядрено оръжие дори .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Ще поживеем и ще видим. Ти също не си обективен. Заслепява те очакването да се срутят цените на имотите, което упорито не се случва. Има и още нещо сега това наистина зависи от развоя на събитията, но ако Украйна се превърне в буферна територия между двата свята Миами добре за икономиката им в дългосрочен план не е - и ето ти пак емиграция. Указаха ти и културните особености. У нас те ще се чувстват в пъти по-добре отколкото на запад. Мисля, че подценяваш леко България, а ако не й мине котка път тя върви добре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Тя и в Куба бе въведена същата забрана и половин Куба е в Миами. Има поне три кубински щата. Забраните могат да бъдат нарушавани.
            Не се гаси туй що не гасне...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.bloombergtv.bg/a/19-svet...avisi-ot-kitay Всичко това се случва в ситуация на инфлация, лошо възстановяване от пандемията, предстоящо повишаване на лихвите, огромна задлъжнялост, възможност за срив на пазарите на акции и имоти в световен мащаб, и много недоволни хора от правителствата, напомни Цачев.

              Ей това е най големия риск за нас.
              Доста интересен анализ от сега.
              Харесах. Прав си - много станаха рисковете. Света се обърка и стана сложен. Вече не е достаъчно да помислиш малко, за да вземеш решение. Колко им е било лесно на родителите ни в това отношение... Имаш дете - откриваш влог. Един за кола и още един за апартамент. Къде? В ДСК, то друго няма... трупаш 20 години и ето ти москвич и панел. А сега трябва на всяка стъпка да се мисли. Грешните решения се наказват лошо. Но все пак има неща които не са преходни, а вечни. Например ми изниква една библейска мъдорст - Съдбата закриля смелите. Понякога тези които действат печелят повече от тези, които изчакват. Странно е, че това е вярно дори, когато смелчаците грешат... Нямам обяснение. Просто наблюдения на света. Знание придобито по емпиричен път. И като го мислих с години VWCE, докато колегите направиха х2 и х3. Аз пък набих в тухли и за сега съм доволен. Доволен съм защото аз и това дълго го мислих. Но накрая му скочих преди 5 години и за сега е много добре. Логиката ми казваше да чакам още, но излезе, че ме е излъгала. Защото във вечните неща няма логика - Съдбата закриля смелите!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Наемите нямат общо в случая. Писал съм и преди че имах съсед украинец който дойде 2014 когато се опитали да го мобилизират и пратят в Донбас.
                90% ще искат да се махнат стига да могат, но ги спират....Трябва да бягат като Афганистанците, ама до нас са 2-3 граници.... Сложна работа при първото теглене. Но ще има дошли разбира се след войната.... И това е добре.... за България.
                В Полша е най голямата украинска диаспора.О Само поляците са дали планове за до 5 000 000 украинци.
                Пак подчертавам,че в момента риска е да не се пренесе войната в друг формат,НАТО може да се разцепи на източен и западен фланг,познай в кой ще сме ние.
                Сега чета анализи ,за имотите още няма инфо но като цяло се очаква инфлацията да накара банките да свият паричното предлагане ,и за имотите досега не виждам позитиви поне в това което излиза като данни,мен също ме бърка защото продаваме.

                Коментар



                • Наемите нямат общо в случая. Писал съм и преди че имах съсед украинец който дойде 2014 когато се опитали да го мобилизират и пратят в Донбас.
                  90% ще искат да се махнат стига да могат, но ги спират....Трябва да бягат като Афганистанците, ама до нас са 2-3 граници.... Сложна работа при първото теглене. Но ще има дошли разбира се след войната.... И това е добре.... за България.
                  Last edited by X_Y; 25.02.2022, 08:59.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    22.31 - В Украйна е въведена забрана за напускане на страната за мъже на възраст от 18 до 60 години.
                    Тя и в Куба бе въведена същата забрана и половин Куба е в Миами. Има поне три кубински щата. Забраните могат да бъдат нарушавани.

                    Коментар


                    • https://www.bloombergtv.bg/a/19-svet...avisi-ot-kitay Всичко това се случва в ситуация на инфлация, лошо възстановяване от пандемията, предстоящо повишаване на лихвите, огромна задлъжнялост, възможност за срив на пазарите на акции и имоти в световен мащаб, и много недоволни хора от правителствата, напомни Цачев.

                      Ей това е най големия риск за нас.
                      Доста интересен анализ от сега.

                      Коментар


                      • Идват и към нас, но не са милиони. За щастие.
                        Според изчисления на ЕС около милион бежанци от Украйна ще се насочат на запад, докато Полша предвижда броят на мигрантите да бъде много по-голям

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          22.31 - В Украйна е въведена забрана за напускане на страната за мъже на възраст от 18 до 60 години.
                          И в афганистан беше така. За да служат в армията при нужда. Но доста от тези успяха да избягат по стария път на коприната, който струва повече от моята околосветска обиколка. И после в Европа със здраво бачкане и семействата успяха да си прибрат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Ще поживеем и ще видим. Ти също не си обективен. Заслепява те очакването да се срутят цените на имотите, което упорито не се случва. Има и още нещо сега това наистина зависи от развоя на събитията, но ако Украйна се превърне в буферна територия между двата свята много добре за икономиката им в дългосрочен план не е - и ето ти пак емиграция. Указаха ти и културните особености. У нас те ще се чувстват в пъти по-добре отколкото на запад. Мисля, че подценяваш леко България, а ако не й мине котка път тя върви добре.
                            22.31 - В Украйна е въведена забрана за напускане на страната за мъже на възраст от 18 до 60 години.

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/analizi/91/a...kraina-346692/

                              Над един милион бежанци се очаква да тръгнат.
                              Само Полша ще приеме до 5 000 000.!!!!!
                              На картата се виждат държавите Полша,Румъния,Словакия,Унгария и Румъния.
                              България на картата е най отзад с планове да приюти около 5000 бежанци.
                              Това е математиката,и да не забравя в Полша живее най голямата украинска диаспора,над 300000 украинци са там и полското правителство ясно е заявило че основната част ще бъде дръпната в Полша заради близките и връзките на живеещите вече в Полша,.
                              Полша е в клуба на развитите страни.
                              Но най големия риск в момента е войната да прелее в границите на НАТО !!!
                              Last edited by nkavrakov1982; 24.02.2022, 23:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                                Сигурен съм, че не си забелязал малкия текст в обявата - ЗА МЕСТНИ ДАНЪКОПЛАТЦИ....
                                Подреди съм към тях и може да се доредиш в редичката... )))))))))))


                                Не съм пропуснал нищо. Сериозно обмислям нещата. План Д. Там хората са го измислили - дерат кожи на разни псевдо-инвеститори. Имотите са за живеене, не да стоят празни. Бяла държава. И както виждаш - съвсем разумна цена съобразена със среден доход от 6000 франка нето и нагоре. Ски-курорт при това, там всяка плочка по улиците пасва до милиметър, всяко камъче е подредено, няма и една хартийка да видиш. А наоколо четирихилядници и цени колкото в Банско.

                                Иди в Изгрев в гората посока Гара Пионер - цялата гора е буквално едно нерегламентирано сметище. А от Драган Цанков няма влизане към средата на квартала от трошки напаркирани една върху друга, боклуци, дупки и мизерия. И за такова място ще ми искаш 3000 на квадрат. И 300 не давам за тоя боклук.
                                Last edited by ejonny2376; 24.02.2022, 23:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X