IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    Ами като децата са ти приоритет,инвестирай тия 10% за самоучастие в образованието им вместо да им купуваш имоти на кредит.
    Те вече имоти си имат :-) потенциалната инвестиция е за правнуците или за моя пенсия не знам....:-).....Имат си и всичко необходимо за образованието.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ъ ? Понякога не те разбирам какво имаш предвид....Кое точно не ми се получава ? Проспах миналата година лятото и сега много ме е яд, но не може всичко да е перфектно....
      И да определено не съжалявам за имотният филм в последните години. Така ще бъде и в бъдеще....:-)
      99% от личните неща които "услужливо" споделяш са пълна измислица ... но играй , очакваме някога да има антракт и промяна в режисурата .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Аз съм от вторите, ама иначе капе по нещо засега освен това се грижа за онлайн обучението на децата ми - то ми е приоритета в момента....
        Ами като децата са ти приоритет,инвестирай тия 10% за самоучастие в образованието им вместо да им купуваш имоти на кредит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Диверсията много отдавна не ти се получава ... но явно си здраво във филма ....
          Ъ ? Понякога не те разбирам какво имаш предвид....Кое точно не ми се получава ? Проспах миналата година лятото и сега много ме е яд, но не може всичко да е перфектно....
          И да определено не съжалявам за имотният филм в последните години. Така ще бъде и в бъдеще....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Аз съм от вторите, ама иначе капе по нещо засега освен това се грижа за онлайн обучението на децата ми - то ми е приоритета в момента....
            Диверсията много отдавна не ти се получава ... но явно си здраво във филма ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              БрокерАсти помпащи пазара плюс ора без работа !
              Аз съм от вторите, ама иначе капе по нещо засега освен това се грижа за онлайн обучението на децата ми - то ми е приоритета в момента....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение



                Ти изобщо не знаеш какво е чувството да имаш ликвидни активи, да можеш от днес за утре да реинвестираш всичко в съвсем нова идея ако се наложи. При теб всичко е "имоти, имоти и пак имоти" и то в мизерна София. Точно това не е никакво инвестиране, а глупост и незнание.
                Всъщност имам ликвидни активи и кеш в достатъчно количество, Повече от необходимото ми....
                Имоти в София не е перфектно така е, но за мен те имат практическо приложение / за семейни нужди/, но в Бълария това е мястото, а в чужбина не мога нито да си го позволя, нито да го менажирам... Последните 2 години го показаха, а сега и последните 2 седмици за руснаците с имоти у нас и в други страни от ЕС....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                  Вие, които пишете в тази тема, безплатно ли го правите, или някой все пак ви дава нещо? Не мога да си предствая нормални, ангажирани хора да пишат денонощно е.си тъпотиите, ей така, за едното нищо, като глупостите ви обикновено нямат никаква връзка с пазара на имоти и се затриват от модераторите.
                  БрокерАсти помпащи пазара плюс ора без работа !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Изобщо не схващаш за какво иде реч. Какъв комар те гони? Пак ти казвам - основният кеш е вложен в комбинация от ETF-и, където дяловете са моя собственост, акциите са физически закупени, имуществото на фонда е защитено от кредитори при фалит на емитента, брокерът (в случая банката) е само посредник...

                    Блекрок или Амунди ако фалират, дяловете (съответно акциите) си остават собственост на вложителите, акциите автоматично се продават на пазарни цени и сумата се изплаща на вложителите. Брокерът ако фалира, си местя депото при друг брокер - става за ден-два. Рисковете са свързани единствено с пазарното развитие на компаниите. При над 8000 компании в портфейла ми дефакто всичко е инвестирано пасивно в световната икономика. Светът продължава да съществува, компаниите произвеждат и генерират печалби. Дори при трета световна война все ще остане нещо, защото диверсификацията е изключително широка.

                    В ЕТоро, Плюс500 и подобни платформи имам по няколко хиляди само, които ползвам да впечатлявам мадами. Това е комар за забавление, не е инвестиция и тези пари съм ги прежалил - дали ще ги загубя или не ми е все тая. Имал съм случаи, в които трендът при валутите тръгне нагоре, слагам 100 Евро при левъридж 400 със стоп лос и печеля няколкостотин за секунди. Тези пари ги тегля и си поръчвам кака за цяла нощ. Пари, изкарани за секунди, цяла нощ кеф. Никога обаче не бих вложил сериозно в такива платформи - те са направени за наивници.

                    Ти изобщо не знаеш какво е чувството да имаш ликвидни активи, да можеш от днес за утре да реинвестираш всичко в съвсем нова идея ако се наложи. При теб всичко е "имоти, имоти и пак имоти" и то в мизерна София. Точно това не е никакво инвестиране, а глупост и незнание.
                    Баси мъката -цяла нощ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                      Вие, които пишете в тази тема, безплатно ли го правите, или някой все пак ви дава нещо? Не мога да си предствая нормални, ангажирани хора да пишат денонощно е.си тъпотиите, ей така, за едното нищо, като глупостите ви обикновено нямат никаква връзка с пазара на имоти и се затриват от модераторите.
                      Брокерчета са и тук -там някви заблудени "инвеститори"
                      И сега са напълнили памперсите ,че всичко отива по дяволите...затова е тази превъзбуда

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Въпросът е дали осъзнаваш разликата между хазарт и инвестиране ? Иначе може от хазарт да спечелиш и повече от инвестиране.... трудно и много рядко , но може....
                        Изобщо не схващаш за какво иде реч. Какъв комар те гони? Пак ти казвам - основният кеш е вложен в комбинация от ETF-и, където дяловете са моя собственост, акциите са физически закупени, имуществото на фонда е защитено от кредитори при фалит на емитента, брокерът (в случая банката) е само посредник...

                        Блекрок или Амунди ако фалират, дяловете (съответно акциите) си остават собственост на вложителите, акциите автоматично се продават на пазарни цени и сумата се изплаща на вложителите. Брокерът ако фалира, си местя депото при друг брокер - става за ден-два. Рисковете са свързани единствено с пазарното развитие на компаниите. При над 8000 компании в портфейла ми дефакто всичко е инвестирано пасивно в световната икономика. Светът продължава да съществува, компаниите произвеждат и генерират печалби. Дори при трета световна война все ще остане нещо, защото диверсификацията е изключително широка.

                        В ЕТоро, Плюс500 и подобни платформи имам по няколко хиляди само, които ползвам да впечатлявам мадами. Това е комар за забавление, не е инвестиция и тези пари съм ги прежалил - дали ще ги загубя или не ми е все тая. Имал съм случаи, в които трендът при валутите тръгне нагоре, слагам 100 Евро при левъридж 400 със стоп лос и печеля няколкостотин за секунди. Тези пари ги тегля и си поръчвам кака за цяла нощ. Пари, изкарани за секунди, цяла нощ кеф. Никога обаче не бих вложил сериозно в такива платформи - те са направени за наивници.

                        Ти изобщо не знаеш какво е чувството да имаш ликвидни активи, да можеш от днес за утре да реинвестираш всичко в съвсем нова идея ако се наложи. При теб всичко е "имоти, имоти и пак имоти" и то в мизерна София. Точно това не е никакво инвестиране, а глупост и незнание.
                        Last edited by ejonny2376; 09.03.2022, 16:02.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          Е ти да не купуваш 1000 кв.м.?
                          Колкото повече, толкова повече.
                          Мечо Пух....

                          Коментар


                          • Вие, които пишете в тази тема, безплатно ли го правите, или някой все пак ви дава нещо? Не мога да си предствая нормални, ангажирани хора да пишат денонощно е.си тъпотиите, ей така, за едното нищо, като глупостите ви обикновено нямат никаква връзка с пазара на имоти и се затриват от модераторите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Щото кеша не ми е достатъчен за количеството, което искам да купя.... Ливъридва / кредита/ е с по моите очаквания е изцяло безрисков - разбирай ръстта на цените на имотите ще бъде повече от лихвата по кредита. Когато нещата се обърнат ще изплатя кредита изцяло.
                              А твоето е хазарт защото посредниците са обикновено със статут и правила на компании за залагания.....:-)
                              Е то ако от финанси разбирах повече отколкото от бридж сега требваше да съм във Фед .... поне.....:-)
                              Е ти да не купуваш 1000 кв.м.?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Айде сега да псуваш после некви случайни хора , чиято единствена вина ще е че са играли с теб ... нема смисъл :-)
                                Някой друг път.... тренирай с роботите....:-)
                                С роботи може да тренираш ти. Те даже са малко под твоето ниво и може и да биеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X