IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Цялата тема е за имоти, я се огледай малко - ти къде мислиш че се намираш бре
    Точно в София 7500 евра бруто през крив макарон, я има 20-30 човека да ги докопат като заплата в бранша, я не. И какво получават - инфраструктурата на Сомалия на цената на Мюнхен. Писах и не се шегувам - в немско е достатъчно 5 години да си дава зора човек, за да векува в една Гърция на плажа примерно. И не е нужно да е в топ заплатите въобще, средна заплата му стига даже - стига да седи настрана от източните Бундесланди.

    ПП: мое да си бръмчиш на тема "хан" колкото си искаш, дотук ме изкарва стабилно на плюс 50хил евра годишно само от капиталова, за щракане с пръсти на гърба на банката (и Лефчо с депозитите си на нулеви лихви) ми стига.
    Крет, отдавна съм писал, за теб повтарям. Подсигурих си немски доход извън Сф в момента от заплата- половината от при чаршафете чиста. От Сф си добавям наеми, малко, но от сърце, към 2000 лв месечно. Но избягвам Сф и знам защо. Отивам през Юни за 10 дневен курс в Австрия. 950€ е само таксата. Работодателят плаща всичко - такса, хотел, билет. Остават ми джобните разходи.
    И да, с 13 години работа в три държави, най-дълго в една обаче мога да векувам в Гърция и едно от твоите шуменчета да издържам...почти като от Мюнхен.
    А специално за теб ще пиша какво ще ковна скоро. И защо. Ма ти ги не чуваш нещата, та за какво ли да те светкам.
    Last edited by bulgarian lev; 27.04.2022, 18:30.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Ам не си далече от истината. Ако не е така, откъде мислиш са тез строежи тва без пари ли става? Откъде са тези 100 млрд в банките, отделно още толкоз под дюшеците? Откъде са тези задрсъствания след час пик? Защо няма място в най-скъпите заведени и хотели? Бвп за 2020 е 120 млрд. неофициално 220 млрд. Ако си в бг иди в някой хипермаркет и виш колко плащат в кеш и колко (ако изобщо видиш такива) с карта.
      Нз дали Бг е страната на неограничените възможности, но народа след ковида забогатя много и това най-ясно си личи от колосалното строителство.
      Интересен феномен, май българите ще се окажем единствената нация, забогатяла от Ковид-а. Това нещо явно е убягнало на световните медии, трябва да се навакса пропуснатото.

      ПС: Глупостите ти искрено ме забавляват, но нещо почнаха да стават твърде много.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        т.е. за да си господин някой, трябва да си закопаш парите в имот ли?
        Ми тоя в Мюнхен още първата година ще купи кеш имот някъде ваканционно, ти кога? Никога Тоя може да лети до София за 1 час всеки петък вечер и да се връща в понеделник сутрин за работа, а ти? Не можеш. Тоя може да работи 5 години и със спестяванията да живее до пенсионна възраст в Гърция на плажа, а после на социалната пенсия доживот - а ти кога? Никога.

        Той е никой, ти си някой. Той е по-голям от теб
        Що да лети до Сф? Кво да дири там? Кръчма ли? Или да си прескочи до село да си вземе Бурканье, хахаха!
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          3x30=90 познати с доходи над 15к.
          На песимиста пък всичките му познати са все над 10к (петцифрени), при това все обикновени архитекти (+1 директор с кола за 200к)..

          Абе вие България я изкарахте страната на неограничените възможности, те сумарно доходите само на познатите ви ще излезят повече от БВП-то на държавата май.
          Ам не си далече от истината. Ако не е така, откъде мислиш са тез строежи тва без пари ли става? Откъде са тези 100 млрд в банките, отделно още толкоз под дюшеците? Откъде са тези задрсъствания след час пик? Защо няма място в най-скъпите заведени и хотели? Бвп за 2020 е 120 млрд. неофициално 220 млрд. Ако си в бг иди в някой хипермаркет и виш колко плащат в кеш и колко (ако изобщо видиш такива) с карта.
          Нз дали Бг е страната на неограничените възможности, но народа след ковида забогатя много и това най-ясно си личи от колосалното строителство.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Няма значение какво приемаш. А1 те уличава в измамата, съдът потвърждава тяхното становище. Все тая как и с кого си делил парите.
            Ти си знаеш най-добре кое си правил масово и кое по изключение.
            Бонке, остави го Кавръка, какво само го кълвете човека за глупости?

            Кажи сега за лихвите. 3% доходност по американските ДЦК с тенденция към 5% до края на годината. Каква ще е средната лихва за бай Гошо ипотекарчето? Още ли гледате на него като на по-сигурен платец от бай ти Байдън, та му давате на 2,5% само?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Явно си много далеч от тук. Само моите познати с такива доходи са 2х 3х повече. Освен Ит тата не трябва да се подценяват и доходите на стоматолози, лекари и т.н. Знаеш ли един лекар с частен кабинет колко изкарва? Цена на преглед 80 лв за 10 мин. на час може да си сметнеш сам. А знаеш ли един дерматолог дет се занимава с джуки и сурати взема по 200 кинта за 30 мин процедури. За разни майстори на климатици, бойлери не си се говори. За инфраструктурата си прав, зле е и става още по зле.
              3x30=90 познати с доходи над 15к.
              На песимиста пък всичките му познати са все над 10к (петцифрени), при това все обикновени архитекти (+1 директор с кола за 200к)..

              Абе вие България я изкарахте страната на неограничените възможности, те сумарно доходите само на познатите ви ще излезят повече от БВП-то на държавата май.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА

                Приемаме че аз участвам в схемата -идват хората давам им картите ,те подписват договора и си тръгват .
                В последствие изговарят сметки ,говорят ,говорят ,хвърлят картите и не плащат -та питам ПАК къде е кражбата в случая ?
                Какво съм откраднал аз ,с какво съм се замогнал и какво съм спечелил ,защото казваш крадец ,използваш тази дума ?
                С какво съм се облагодетелствал ,за какви ДДС,та бълнуваш ?
                Говорим за физически лица от ромски произход дори ,понеже масово са такива ???
                Няма значение какво приемаш. А1 те уличава в измамата, съдът потвърждава тяхното становище. Все тая как и с кого си делил парите.

                Говорим за физически лица от ромски произход дори ,понеже масово са такива ???
                Ти си знаеш най-добре кое си правил масово и кое по изключение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Цялата тема е за имоти, я се огледай малко - ти къде мислиш че се намираш бре
                  Точно в София 7500 евра бруто през крив макарон, я има 20-30 човека да ги докопат като заплата в бранша, я не. И какво получават - инфраструктурата на Сомалия на цената на Мюнхен. Писах и не се шегувам - в немско е достатъчно 5 години да си дава зора човек, за да векува в една Гърция на плажа примерно. И не е нужно да е в топ заплатите въобще, средна заплата му стига даже - стига да седи настрана от източните Бундесланди.

                  ПП: мое да си бръмчиш на тема "хан" колкото си искаш, дотук ме изкарва стабилно на плюс 50хил евра годишно само от капиталова, за щракане с пръсти на гърба на банката (и Лефчо с депозитите си на нулеви лихви) ми стига.
                  Явно си много далеч от тук. Само моите познати с такива доходи са 2х 3х повече. Освен Ит тата не трябва да се подценяват и доходите на стоматолози, лекари и т.н. Знаеш ли един лекар с частен кабинет колко изкарва? Цена на преглед 80 лв за 10 мин. на час може да си сметнеш сам. А знаеш ли един дерматолог дет се занимава с джуки и сурати взема по 200 кинта за 30 мин процедури. За разни майстори на климатици, бойлери не си се говори. За инфраструктурата си прав, зле е и става още по зле.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Това си е измамна схема, подобно на ДеДеСарската с малоимотни шведи. Този крадец си участвал съвсем съзнателно в нея, затова си уволнен и осъден.
                    ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА

                    Приемаме че аз участвам в схемата -идват хората давам им картите ,те подписват договора и си тръгват .
                    В последствие изговарят сметки ,говорят ,говорят ,хвърлят картите и не плащат -та питам ПАК къде е кражбата в случая ?
                    Какво съм откраднал аз ,с какво съм се замогнал и какво съм спечелил ,защото казваш крадец ,използваш тази дума ?
                    С какво съм се облагодетелствал ,за какви ДДС,та бълнуваш ?
                    Говорим за физически лица от ромски произход дори ,понеже масово са такива ???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Лошо се изразих сори. Имах предвид когато му освободят лихвата след периода на фиксиране. Т.е. стане променлива.
                      Щото много се хвалеше как е била фиксирана за 10 години, ама след това не е...
                      В една друга Вселена, ако немските лихви се прилагат по ипотеките у нас, имайки предвид нашите смешни данъци и такси, както и принципното "като тече да го оправят тези на последния етаж", свободният кеш щеше да стига само за снимка с 2-стайка на ШЗ в Обеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Това е трансформация на плаваща към свободна лихва .
                        Струва ми се, че това е невъзможно за жилищните кредити. Не и при действието на Директива 2014/17/ЕС

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                          Каква е тази свободна лихва? Променлива ли имате предвид?
                          Лошо се изразих сори. Имах предвид когато му освободят лихвата след периода на фиксиране. Т.е. стане променлива.
                          Щото много се хвалеше как е била фиксирана за 10 години, ама след това не е...
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.04.2022, 17:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Като сменим сим картите със договори за кредит и разни други мизерии ,говориш за себе си ,но все пак не се се притеснявай ,наясно сме с това .
                            Тоя крадец какво е спечелил от това че някакви си хора са говорили и не са си платили сметките ?
                            Нали използващ думата крадец или не си наясно със значението и ?
                            Този дето краде ,взима нещо или получава пари ,та те питам по темата какво е спечелил лично той от всичко дето си написала по горе ?
                            Това си е измамна схема, подобно на ДеДеСарската с малоимотни шведи. Този крадец си участвал съвсем съзнателно в нея, затова си уволнен и осъден.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Ето малко помощ от мен - става въпрос за МОЛ на Стамболийски. Крадецът е уличен от работодателя си (А1), че многократно е сключвал по 5 фиктивни договори на името безработни шведи. Реално сим картите са ползвани от друг без да плаща, а после мобилния оператор пие по една студена вода. Доказано е, че тази схема е прилагана години в нарушение на вътрешната "Процедура за предотвратяване на измами“. Следва уволнение, съд и присъда.
                              Като сменим сим картите със договори за кредит и разни други мизерии ,говориш за себе си ,но все пак не се се притеснявай ,наясно сме с това .
                              Тоя крадец какво е спечелил от това че някакви си хора са говорили и не са си платили сметките ?
                              Нали използващ думата крадец или не си наясно със значението и ?
                              Този дето краде ,взима нещо или получава пари ,та те питам по темата какво е спечелил лично той от всичко дето си написала по горе ?
                              Last edited by nkavrakov1982; 27.04.2022, 16:53.

                              Коментар


                              • https://www.youtube.com/watch?v=CaG41pZBRnE

                                Коментар

                                Working...
                                X