IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Дай рецепта, решения за всеки поединично и по групи. Имоти ли да купуваме или продаваме, кеш ли да се пази, с храна ли да се запасяваме, трябва да се подготвим. Ето, аз залагам на купонна продоволствена система, в България може и да няма, но другаде да. Чета ти статията и си го потвърждавам.
    ​​​
    Станете лекари,адвокати ,хора с редки и ценни професии
    Това е съвета на Уорън Бъфет в сегашно време по повод инфлацията ,иначе никой няма как да се спаси от нея ,това са негови думи .
    Също така никой не може и да я прогнозира нито в посока нагоре ,нито в посока надолу ...

    Всъщност единствения защитен от инфлация според Бъфет е Лева
    Ирония на съдбата ,такава му е работата просто

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Миналото лято можех да взема на 1400 построено на Акт 15 на 200 метра от мен, но ми трябваше кредит и не можеше да се оправя за седмица преди да замина Сега е 2400....
      Сегашното лято / на 2400/ не ме интересува....Свърши тази. Онова на половин цена беше в Бусманци ама като нема риба и жабите са риба....
      Дреме ти ,след такива увеличения срива в пазара е калкулиран ,в момента купуват само глупаците защото просто ги е страх .
      Те не купуват за да позлват жилището ,не влагат разум къде купуват,на каква цена ,дали изобщо им излиза сметката като инвестиция дори най-грубо ,просто никаква сметка ,купуват защото така пише в медиите,защото УЖ спасявали кеша,купуват от страх че ще се минат защото всички около тях това правят например и още много други ситуации.
      Това е реалността и историята е показала че всички те после са купили нещо което буквално до година цената му заминава с едни 30-40% надолу минимум .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        Артекс в Изток продаваха преди 6 години за 2500 на зелено
        Ама това е цена за не-Гербаджии

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Затова тая година никаква почивка,тука в София да дебнеш за имот
          Миналото лято можех да взема на 1400 построено на Акт 15 на 200 метра от мен, но ми трябваше кредит и не можеше да се оправя за седмица преди да замина Сега е 2400....
          Сегашното лято / на 2400/ не ме интересува....Свърши тази. Онова на половин цена беше в Бусманци ама като нема риба и жабите са риба....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Беше, но вече не е. Дори около 1200 при сегашният момент може би не е много зле / строителна себестойност 5-600/ , но е въпрос на принцип. Няма как да платя веднага след увеличение над нормалното с менте обяснение / 50-100 евро щях да приема/.
            А преди 6 години за тези пари можех да си взема от Артекс в Изток....
            Артекс в Изток продаваха преди 6 години за 2500 на зелено

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              За 1000 на квадрат си е без пари дори на тъмно зелено... Лека
              Беше, но вече не е. Дори около 1200 при сегашният момент може би не е много зле / строителна себестойност 5-600/ , но е въпрос на принцип. Няма как да платя веднага след увеличение над нормалното с менте обяснение / 50-100 евро щях да приема/.
              А преди 6 години за тези пари можех да си взема от Артекс в Изток....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Затова тая година никаква почивка,тука в София да дебнеш за имот
                С кибичене у форума имот не се купува.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Песимисте вече си закъснял безвъзвратно, днес дървеница, пловдивско поле до метрото. 2200 евро на дупка. 40 к надземен гараж 28к подземен. Вече само най богатите ще могат да си вземат. Такива цени и в изток нямаше до скоро.
                  Ха ха ха ха
                  Пълни измислици ,я покажи колко сделки са се сключили на тези цени ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Песимисте вече си закъснял безвъзвратно, днес дървеница, пловдивско поле до метрото. 2200 евро на дупка. 40 к надземен гараж 28к подземен. Вече само най богатите ще могат да си вземат. Такива цени и в изток нямаше до скоро.
                    А линк няма ли към предложението, да поизплакнем очи?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www-actualno-com.cdn.ampproj...s_1748516.html
                      Пефектната буря. .....Тройна криза в САЩ,Европа и Китай...!!!!!

                      Перфектната буря - рецесия в САЩ, Китай и Европа 04.05.2022 21:00 2813
                      Дай рецепта, решения за всеки поединично и по групи. Имоти ли да купуваме или продаваме, кеш ли да се пази, с храна ли да се запасяваме, трябва да се подготвим. Ето, аз залагам на купонна продоволствена система, в България може и да няма, но другаде да. Чета ти статията и си го потвърждавам.
                      ​​​
                      Last edited by troika; 05.05.2022, 09:40.

                      Коментар


                      • Песимисте вече си закъснял безвъзвратно, днес дървеница, пловдивско поле до метрото. 2200 евро на дупка. 40 к надземен гараж 28к подземен. Вече само най богатите ще могат да си вземат. Такива цени и в изток нямаше до скоро.

                        Коментар


                        • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...i-v-evrozonata
                          Затягането на политиката на ЕЦБ води до покачване на разходите за заеми в еврозоната !!!

                          Цените на заемите в еврозоната се покачиха до многогодишни върхове, тъй като eвропейската централна финансова институция намалява своите програми за стимулиране, подчертавайки проблема за централните банкери в опитите им да охладят инфлацията без да разтърсят пазарите на облигации, пише Financial Times.

                          Доходността на 10-годишните облигации на Германия — еталон за дълговите пазари в еврозоната — се покачи над 1% за първи път от 2015 г. във вторник, тъй като купувачите се подготвяха ЕЦБ да престане да добавя към своя портфейл от облигации от 4,9 милиарда евро в последващите няколко месеца и да започне покачвания на лихвените проценти, започвайки още през юли.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Донякъде си прав. В момента и аз самият не знам какво искам, което е лошо.Като видя имот , който ми харесва може би ще действам, но пак имам някакви скрупули. Наистина имам очакване до 2 години пазара да се пренасити като предлагане / не е задължително да има следствие за цените/
                            Освен това всеки има различни лични моменти
                            Парите в банката ми не са много, но не са и малко и проблема е че всеки месец се увеличават, което е главното Кредита ми трябваше евентуално защото ставаше въпрос за имоти в множествено число.... Предпочитам да взема повече имоти на едно място....По-удобно е....

                            ПП Относно предпочитането на пари в банка грешиш. Бях склонен да взема неща на места , които не съм си и помислял преди само за да ги похарча , но вдигнаха с по 200 евро на квадрат цените ..../ разбирай 20%/ Март месец се развиваше действието....
                            Затова тая година никаква почивка,тука в София да дебнеш за имот

                            Коментар


                            • https://www-actualno-com.cdn.ampproj...s_1748516.html
                              Пефектната буря. .....Тройна криза в САЩ,Европа и Китай...!!!!!

                              Перфектната буря - рецесия в САЩ, Китай и Европа 04.05.2022 21:00 2813

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Мечта от 2014, ...ама узряването и свикването си е гоуем проблем.
                                И защо тогава ти не ги вземеш на 1200? Или и ти зрееш още?

                                Коментар

                                Working...
                                X