IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...e-v-evrozonata
    В настоящата ситуация активи като жилища, акции и облигации са "ужасно" надценени, така че най-добра защита от инфлацията предлагат потребителски стоки, както и класически суровини като петрол, храни, злато и сребро, смята Петров.

    "Не защото златото е добра инвестиция, а защото всички останали са лоши, свръхнадценени и неадекватни на този период."

    Проф. Петров ще е лектор в панела "Пътят на България към еврото“ на банковата конференция Banking Today, която се организира от водещия икономически сайт Investor.bg, част от Investor Media Group.
    По професорски....точно така, прав си.
    Защо не ме послуша и не купи няколко стотин тона олио като ви го пишех тва и беше още под 2 лева ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      По-виртуално нещо от въображаемата ти капиталова няма - поне не и докато не продадеш имотите. Защото сега може и 1000% капиталова да си начисляваш, но тя е само в главата ти - на сметката нямаш нищичко.
      S&P 500 ще го има и след 50 години и тогава ще е сигурно със стойност X30 (ако сметнем средно 7% годишно). Твоите имоти дали ще ги има след толкова време и ще струват ли изобщо нещо при 80% циганско население и 4 милиона общо население е съсвсем друг въпрос.
      Да поживеем и да видим как ще бъде . Съгласен ли си ? :-))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение


        я да видим за 5 години.

        https://finance.yahoo.com/quote/ES%3...NoYXJ0In19fX0-



        72% е
        Бива, second best....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Тези проценти можеш да ги направиш с CFD-та за 1-2 дена. Що не пробваш? Щом си такъв разбирач на BTC, можеш да го търгуваш направо с левъридж, какво се занимаваш с директна покупка, портфейли и простотии?
          Аз съм "разбирач", не съм "търговец" - 800% ми стигат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...e-v-evrozonata
            В настоящата ситуация активи като жилища, акции и облигации са "ужасно" надценени, така че най-добра защита от инфлацията предлагат потребителски стоки, както и класически суровини като петрол, храни, злато и сребро, смята Петров.

            "Не защото златото е добра инвестиция, а защото всички останали са лоши, свръхнадценени и неадекватни на този период."

            Проф. Петров ще е лектор в панела "Пътят на България към еврото“ на банковата конференция Banking Today, която се организира от водещия икономически сайт Investor.bg, част от Investor Media Group.
            Я да га видим тва злато, проЦесоре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Ми да са "скачали" преди 5 год.
              Тези проценти можеш да ги направиш с CFD-та за 1-2 дена. Що не пробваш? Щом си такъв разбирач на BTC, можеш да го търгуваш направо с левъридж, какво се занимаваш с директна покупка, портфейли и простотии?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Скочилите преди 1 година какво ли да кажат, при положение че са на -40% (скоро ще са на -100%)?
                Ми да са "скачали" преди 5 год.

                Коментар


                • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...e-v-evrozonata
                  В настоящата ситуация активи като жилища, акции и облигации са "ужасно" надценени, така че най-добра защита от инфлацията предлагат потребителски стоки, както и класически суровини като петрол, храни, злато и сребро, смята Петров.

                  "Не защото златото е добра инвестиция, а защото всички останали са лоши, свръхнадценени и неадекватни на този период."

                  Проф. Петров ще е лектор в панела "Пътят на България към еврото“ на банковата конференция Banking Today, която се организира от водещия икономически сайт Investor.bg, част от Investor Media Group.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Ей тва е истината + 1800 % за 5 год.
                    [ATTACH=CONFIG]n3919167[/ATTACH]
                    Скочилите преди 1 година какво ли да кажат, при положение че са на -40% (скоро ще са на -100%)?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Къде са тези места ? Във виртуалният свят ли ? :-))) Откога нещо виртуално / разбирай нематериална фантазия/ е място ?! Като се събудиш в даден момент да не се окаже , че и реалното дето си имал преди да го превърнеш във виртуално си остава само фантазия :-))))
                      Друг е въпроса , че 95% от виртуалните ''инвеститори'' са ''инвестирали'' по-малко и от 1 мазе на двустаен.....:-)

                      ПП Я да видим как е виртуалното за последната година:
                      S&P 500
                      4,146.87-54.75 (-1.30%)past year
                      Уау велико.....Ако бях вложил имотите на внуците в това нещо сигурно след подобен резултат требваше да се ваксинирам , за да се свърши мъката :-))))

                      Пп2 От валутни спекулации има минимален смисъл когато инфлацията беше по 1-2%, имотите и акциите растат по 5%. Когато има инфлация 10-20% е неоправдан риск.. Например всеки заложил на паунда когато беше паднал през лева от 2.70 на 2.40 има доста дълго да почака да спечели след годините чакане вече минали до момента....

                      я да видим за 5 години.

                      https://finance.yahoo.com/quote/ES%3...NoYXJ0In19fX0-



                      72% е

                      Коментар


                      • Ей тва е истината + 1800 % за 5 год.
                        Click image for larger version

Name:	btc1.jpg
Views:	1
Size:	46.6 КБ
ID:	3919167

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Къде са тези места ? Във виртуалният свят ли ? :-))) Откога нещо виртуално / разбирай нематериална фантазия/ е място ?! Като се събудиш в даден момент да не се окаже , че и реалното дето си имал преди да го превърнеш във виртуално си остава само фантазия :-))))
                          Друг е въпроса , че 95% от виртуалните ''инвеститори'' са ''инвестирали'' по-малко и от 1 мазе на двустаен.....:-)

                          ПП Я да видим как е виртуалното за последната година:
                          S&P 500
                          4,146.87-54.75 (-1.30%)past year
                          Уау велико.....Ако бях вложил имотите на внуците в това нещо сигурно след подобен резултат требваше да се ваксинирам , за да се свърши мъката :-))))

                          Пп2 От валутни спекулации има минимален смисъл когато инфлацията беше по 1-2%, имотите и акциите растат по 5%. Когато има инфлация 10-20% е неоправдан риск.. Например всеки заложил на паунда когато беше паднал през лева от 2.70 на 2.40 има доста дълго да почака да спечели след годините чакане вече минали до момента....
                          По-виртуално нещо от въображаемата ти капиталова няма - поне не и докато не продадеш имотите. Защото сега може и 1000% капиталова да си начисляваш, но тя е само в главата ти - на сметката нямаш нищичко.
                          S&P 500 ще го има и след 50 години и тогава ще е сигурно със стойност X30 (ако сметнем средно 7% годишно). Твоите имоти дали ще ги има след толкова време и ще струват ли изобщо нещо при 80% циганско население и 4 милиона общо население е съсвсем друг въпрос.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...peyskite-banki

                            7 милиарда загуби за банките само до тук.

                            Щетите от войната вече достигат 7 милиарда долара за европейските банки Икономическото въздействие на войната вече е каскадно в целия свят, тъй като цените на суровините скачат и корпоративните вериги за доставки са нарушени
                            Каврък швейцарските банки сметнаха 70 МИЛИАРДА загуби още в началото на войната
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Къде са тези места ? Във виртуалният свят ли ? :-))) Откога нещо виртуално / разбирай нематериална фантазия/ е място ?! Като се събудиш в даден момент да не се окаже , че и реалното дето си имал преди да го превърнеш във виртуално си остава само фантазия :-))))
                              Друг е въпроса , че 95% от виртуалните ''инвеститори'' са ''инвестирали'' по-малко и от 1 мазе на двустаен.....:-)

                              ПП Временната ми възвръщаемост за последната година ми е 5 годишният доход от келнерстване, а дохода от наем макар и малък ми е достатъчен за издръжката на семейството.... и остава....За децата и внуците имам осигурени имоти. Сега наред са правнуците....:-)

                              Я да видим как е виртуалното за последната година:
                              S&P 500
                              4,146.87-54.75 (-1.30%)past year
                              Уау велико.....Ако бях вложил имотите на внуците в това нещо сигурно след подобен резултат требваше да се ваксинирам , за да се свърши мъката :-))))

                              Пп2 От валутни спекулации има минимален смисъл когато инфлацията беше по 1-2%, имотите и акциите растат по 5%. Когато има инфлация 10-20% е неоправдан риск.. Например всеки заложил на паунда когато беше паднал през лева от 2.70 на 2.40 има доста дълго да почака да спечели след годините чакане вече минали до момента....
                              КЕФИ ме как смяташ виртуални възвръщаемости.
                              Що не си замразиш сперма. Така ще имаш поколение за МИЛИОНИ години напред. Да ти сметна и аз малко виртуални наследници
                              А тях как ще осигуряваш с имоти?
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                гледайки какво прави ФЕД си мисля, че до края на годината нашите банки ще вдигнат лихвите поне с 1% ако не и с 1.5%
                                ще кажете, че не е нищо, но на ипотека 300К+ лв ако вдигнеш лихвата от 3% на 4.5% това сие вдигане на вноската с 50%...

                                скъпи цени на ниски лихви се плащат лесно с кредит, но голям кредит на високи лихви се плаща трудно... даже лихвите да не са високи, но да са значително по високи спрямо момента на взимането на кредита.
                                За изводите си прав, за подчертаното пак избързваш. По спомен лихвите по ипотеките са вързани с Юрибора или по-новите на база депозитната лихва в банката. Не се прави всеки ден преизчисление и промяна. Та ще се вдигнат вероятно с 1-1.5% , но тва ще е до края на 2023, ако не и 2024.

                                Коментар

                                Working...
                                X