IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/novini/130/a...z-iuli-351710/

    Още преди два месеца бях сигурен, че ЕЦБ ще последват ФЕД при увеличението на лихвите, те обаче го разбират едва сега!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
      - Или е брокер/строител, на когото хлябът/печалбите зависят от грешните информации, че едва ли не София е рай по достъпност. Тази тема се чете доста и предполагам много хора имат едно наум когато четат мненията тук
      - Не може да преглътне егото си и поне веднъж да признае, че не е прав, особено ако е вярно, че всичко е набил в Софийски имоти. Нали се досещаш, че най-големият му кошмар би бил един такъв срив - така цялото му виртуално богатство изчезва на секундата.
      Да, колегата ме обвинява че манипулирам данните но всъшност той го прави. Не може да се гледат цените в Центъра на София зашото са много различни около Лъвов мост , НДК, Ал Невски и Театър София. Всичко това се води Център но цените варират от 1400 до 4000 и нагоре евро м2. По Кирил и Методии има къщи , които вероятно имат отрицателна стойност (стойност на земята минус разходите за събаряне и разчистване на терена) , така че цената на м2 жилищна площ няма никакъв смисъл. Аз се опитвам да сравня 2 много малки района в София и Ница за да се сравняват все пак съпоставими неща. Практически еднакви апартаменти на пресечка на Витошка и Ница Център са на сходни цени. Естествено , в Ница има ракошни жилища на цени 6-7к м2 , но те са в Бел епок сгради произведения на изкуството с асансьор, големи тераси с изглед към парка на Масена или морето и вътре са цвлите мрамор, орнаменти, имат собствен паркинг и т.н. . Неща , които са немислими в София. Може би единственото близко би било апартамент с изглед към входа на Народния театър , градниката Кристал или Московска и то без да гледаме какво се вижда от другата страна. Там обаче цените не са на м2 а на жилише.

      Нумбео е смешка, Още като почна да го цитира стана ясно, че нещата отиват на стъкмистика.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
        Изглежда има някакво забавяне в излизането на мненията ми. Неша писани в 18:30 стават видими в 20:10. Някой знае ли каква може да е причината ?

        По темата: Далеч съм от мисълта да сравнявам Ница със София.. Няма никаква база за сравнение. Точно поради тази причина сходните цени на имоти са странни. Ако си спомняте при кризата 2008 цените на имотите в София паднаха наполовина. По други места паднаха с до 20%. Сега почнаха пак да стават съизмерими. За мен това означава , че имотите в София са много надценени и при следващ катаклизъм ше има нов трус като този 2008 с много голям ресет. Всеизвестно е , че цените на имотите зависят от достъпа до евтини пари а наемите зависят от доходите. Който иска да спори за цената на живота да сравнява наемите. Ако се сравнява Витошка с квартал Musicians, наемите на Витошка са наполовина (че и по зле) но цените не са.
        +1000 за двата ти поста. Много добре казано, а дори цифрите (за които и аз смятам, че са подвеждащи) в Нумбеото го доказват.
        Ако направим подобна калкулация за който и да било европейски град, излиза абсолютно същото - София е много по-надценена от където и да било, а а ако вземем и качеството като фактор - нещата са абсолютно несравними.

        Специално Песимистчето не е глупав, той много добре осъзнава реалностите, просто писаниците му могат да се дължат само на 1 от следните 2 фактора:

        - Или е брокер/строител, на когото хлябът/печалбите зависят от грешните информации, че едва ли не София е рай по достъпност. Тази тема се чете доста и предполагам много хора имат едно наум когато четат мненията тук
        - Не може да преглътне егото си и поне веднъж да признае, че не е прав, особено ако е вярно, че всичко е набил в Софийски имоти. Нали се досещаш, че най-големият му кошмар би бил един такъв срив - така цялото му виртуално богатство изчезва на секундата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
          Изглежда има някакво забавяне в излизането на мненията ми. Неша писани в 18:30 стават видими в 20:10. Някой знае ли каква може да е причината ?

          По темата: Далеч съм от мисълта да сравнявам Ница със София.. Няма никаква база за сравнение. Точно поради тази причина сходните цени на имоти са странни. Ако си спомняте при кризата 2008 цените на имотите в София паднаха наполовина. По други места паднаха с до 20%. Сега почнаха пак да стават съизмерими. За мен това означава , че имотите в София са много надценени и при следващ катаклизъм ше има нов трус като този 2008 с много голям ресет. Всеизвестно е , че цените на имотите зависят от достъпа до евтини пари а наемите зависят от доходите. Който иска да спори за цената на живота да сравнява наемите. Ако се сравнява Витошка с квартал Musicians, наемите на Витошка са наполовина (че и по зле) но цените не са.
          Просто в България все още преобаладава сивата икономика и това държи цените високи, засега

          Коментар


          • Изглежда има някакво забавяне в излизането на мненията ми. Неша писани в 18:30 стават видими в 20:10. Някой знае ли каква може да е причината ?

            По темата: Далеч съм от мисълта да сравнявам Ница със София.. Няма никаква база за сравнение. Точно поради тази причина сходните цени на имоти са странни. Ако си спомняте при кризата 2008 цените на имотите в София паднаха наполовина. По други места паднаха с до 20%. Сега почнаха пак да стават съизмерими. За мен това означава , че имотите в София са много надценени и при следващ катаклизъм ше има нов трус като този 2008 с много голям ресет. Всеизвестно е , че цените на имотите зависят от достъпа до евтини пари а наемите зависят от доходите. Който иска да спори за цената на живота да сравнява наемите. Ако се сравнява Витошка с квартал Musicians, наемите на Витошка са наполовина (че и по зле) но цените не са.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

              Ти си от всичкотемните тролей май , а .
              ''Налазвайте'' в имотната / биткойнер - ъпер в биткойн темата / ваксинатор в Ковидната / укролюбител в Военната

              И навсякъде бой по шишарката .
              Кой си ти да ми казваш къде какво да пиша? Аре гледай си ватата.

              Коментар


              • Налице е и друг проблем, след като пакетът предвижда забрана за продажба на недвижими имоти на руснаци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Гледка от Ница:
                  https://www.google.com/maps/@43.6930...7i16384!8i8192

                  Гледка от Гоцето в София:
                  https://www.google.com/maps/@42.6675...7i16384!8i8192

                  Пред числата и снимките дори Песимистите мълчат.
                  Баф туй Гоце, то на село е къде къде по хубаво. Кой не вярва кат ида тая седмица ще снимам. Чистак нов (на 2 год асфалт).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    В момента нещата се движат добре надолу. Когато се успокои пазарът и стане ясна политиката на ЕЦБ съм ол ин. Засега може да влезя частично. Точното дъно не може да бъде уцелено, аз и не очаквам подобни сценарии.
                    Аз не мисля, че е възможно под 28,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                      Песимиста го даде за пример, че излизало поне 50 евро на ден и аз само попитах с кой софийски басейн да го съпоставим. По същия начин може да съпоставим и ресторанти в двата града, качеството на стоките в магазините и т.н. А тези цени не са особено високи за европейския стандарт.
                      Правилото е, когато отидете на запад да сравнявате нашите цени и техните номинално, без превалутиране. Ако например тяхна цена 20 евро съответства на наша 20 лева, значи е нормално.
                      Всъщност наистина за последен път. Сравнение на София и Ница не търся. Отговорих с линка от нумбео само , за да покажа , че нито заплатите са по 4К в Ница нито топ имотите им са по 4К, нито центъра на София е средно 4К дори и менте квадратите. / по справката е 1900 средно.
                      И проблема от тук, че всеки понижител лъже и маже с цифрите както му падне. И нямам предвид как ги разбираш , а директно пише други неверни такива с голяма разлика.....
                      Отнесохме се много.
                      А иначе Ница е световен курорт , макар и с боклук плажове по моите разбирания, но това е съвсем друга тема/ А София е столица на най-бедната Европейска държава. Какво да се сравнява ?! Ясно е че в Ница би трябвало да е по-хубаво място за живеене в почти всеки аспект. Друго не би било нормално.

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/po-sveta/453/a/rastiashtite-lihvi-po-ipotechnite-krediti-karat-amerikancite-da-zatiagat-biudjetite-si-351726/
                        Купувачите на жилище се примиряват с по-малка площ и се насочват към втора работа в отговор на намаляващата достъпност

                        Увеличените лихви сами по себе си няма да доведат до мечтания от поколението Y срив. Просто ще трябва да се примиряват с по-малка и по-малка площ. Поне тази част, която имат нужда от жилище, за инвеститорите упражнението става по-трудно. Изглежда, че следващите няколко години маломерката ще е цар.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          И какво толкова му харесваш на камъняка в Ница? Иначе градът е хубав и доста скъп. 15-20 евро салатата, 25 евро паста, 9-10 евро бира.
                          Песимиста го даде за пример, че излизало поне 50 евро на ден и аз само попитах с кой софийски басейн да го съпоставим. По същия начин може да съпоставим и ресторанти в двата града, качеството на стоките в магазините и т.н. А тези цени не са особено високи за европейския стандарт.
                          Правилото е, когато отидете на запад да сравнявате нашите цени и техните номинално, без превалутиране. Ако например тяхна цена 20 евро съответства на наша 20 лева, значи е нормално.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                            Ама тогава трябва да включим и качеството на всички стоки и услуги, а и изобщо на заобикалящата среда. Плажът в Ница с кой плаж/басейн в и около София да го съпоставим?
                            С Рударци разбира се :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              И какво толкова му харесваш на камъняка в Ница? Иначе градът е хубав и доста скъп. 15-20 евро салатата, 25 евро паста, 9-10 евро бира.
                              Гледам менюто на първия изпречил ми се ресторант мид-рейндж в Трип Адвайзъра на Ница:

                              Souris d’agneau aux herbes de Provence et gratin dauphinois - 24 Евро.
                              Burrata, salade de chicorée avec anchois - 12 Евро

                              Първото е агнешко печено (френският ми е твърде слаб, признавам). В София минимум 30 кинта за подобно.
                              Второто е салата Бурата - във Викторията беше по спомен от преди 1 седмица около 15 лева.
                              За бирата не мога да видя менюта и не ми се търси, в София вече 6-7 лева е стандартът в Центъра. 9 Евро ме съмняват доста - в Женева беше 8 франка наскоро, а там е по-скъпо. Но е възможно.

                              Като цяло цени максимум x2, което на фона на разликата в заплатите е нищо
                              Last edited by ejonny2376; 09.05.2022, 20:13.

                              Коментар


                              • Гледам , че този разговор се измести към какво можел да си купи "ницианеца" и софинеца. Ми не е това разговора. Ставаше дума за цена на апартамент в Ница и София. Цената в Ница трябва да е много по-висока зашото там отиват да живеят хора с пари, в София ходят хора от провинцията с мечти за 2000 лева заплата. Например хора с жилиша в Париж, след като се пенсионират продават жилишето и отиват в Ница на топло. Жилишата в Париж са над 10к м2, в Ница са доста под това, но пък трябва да им останат пари за живеене така че цените се въртят около 3-4к на м2. Има и 10к м2 но това са вили на брега, сравнявайте сходни неща. Един апартамент на Витошка би бил съпоставим с такъв в Musicians. Само , че около НДК виждам апартаменти, които отиват към цените в carre d'or, което е пълен абсурд.

                                Коментар

                                Working...
                                X