IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
    ЗАЩО БИХТЕ ПРОДАЛИ ЖИЛИЩЕТО СИ?

    За да си купя по-малко
    19% (133)
    За да си купя по-голямо
    57% (407)
    За да имам пари кеш, тъй като цените растат много бързо
    24% (175)
    За да продам на върха. Такава овца не е регистрирана с отговор.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар



    • ЗАЩО БИХТЕ ПРОДАЛИ ЖИЛИЩЕТО СИ?

      За да си купя по-малко
      19% (133)
      За да си купя по-голямо
      57% (407)
      За да имам пари кеш, тъй като цените растат много бързо
      24% (175)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Работата ми е да давам прости и рационални решения, колега. А всички сме колеги, защото всичко което се знае за всеки един от нас е, че вероятно всеки има IQ над 70 и може да си пусне компютъра и да си плати интернета.

        На кой рационален аргумент съм дал "сложен теоретичен довод, който няма връзка с действителността" ?
        Дай рационално обяснение тия 2 милиарда които ще се изсипят сега в България къде ще отидат , също дай обяснение къде ще отиде двойния обем напечатани пари през последните години ?!
        ПП Надценения коптор си е надценен коптор , но мазалото ще продължава поне още 1.5 г според мен !!!
        Last edited by pa4anga; 21.05.2022, 12:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          И какви са твоите прогнози? Аз лично очаквам имотите да паднат заради лихвите и изтегляне не ликвидност от пазарите както виждаме че в момента почти всичко е леко надолу. Само, че при имотите за да се прояви това може да мине и година, и може изобщо да не се стигне до този момент.
          Преди две години като удари ковид дадох прогноза за 10% поскъпване в София до края на 2020. Сега я повтарям - 10% ръст от днес до нова година. Ако се получи срив на технологичните акции, койни и подобни, догодина ще видим най-голямото поскъпване в София евър.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

            И какви са твоите прогнози? Аз лично очаквам имотите да паднат заради лихвите и изтегляне не ликвидност от пазарите както виждаме че в момента почти всичко е леко надолу. Само, че при имотите за да се прояви това може да мине и година, и може изобщо да не се стигне до този момент.
            Буквално вчера писах, очаквам много слабо да се отрази лихвения пеоцент ако избощо се отрази. Очаквам висока инфлация да кажем тази година макс 20% догодина макс 10-15% и подогодина макс 5-10% и наваксване на доходите с около 10 % годишно няколко години. Не очаквам да има намаление на цените на имотите по скоро наваксване на наемите, което вече се вижда. Вече 2 години сме на исторически ниски нива на безработицата т.е. няма мърдане от вдигането на заплатите и доходите за бизнеса. Същевременно имаме и ще имаме най- ниски данъчни ставки в европа, ниски цени на енергията сравнено с европа и при спирането на изтичането на държавн бюджет към съмнителни икономически оператори комбинацията ще е по силна от глобалната криза. И това вече се вижда от данните за първо тримесечие. И да има според мен отражение лихвения процент за хубав имот с отстъпка трудно ще се вредиш ако изобщо по скоро някъде по крайните квартали може и да видиш нещо. Смятам че с въвеждането на еврото и засилването на реалната пазарна икономика тук ще имаме подем като едно време след комунизма. Смятам че цените на имотите ще стават все по недостъпни. По отношение на откраднатите 10 г. пари кеш също няма да допринесат за свалянето на цените, защото требва някъде да отидат... т.е. според мен всички чакат едно, а накрая друго и много хора ще са преебани от високата инфлация с кеша... Смятам, че в бг до стагфлация няма да се стигне...само инфлация, но няма да е страшна, защото доходите ще се качват също. Предпоставка е да не падне правителството и съм убеден че няма да падне, геополитическата ситуация е такава, че няма мърдане от освобождаването от корупция, защото тя е в пряка корелация с руското влияние в бг. Също така следва да се има предвид, че 2009 кризата поизчисти строителния бранш и останаха само читавите до голяма степен, т.е. самите строители/инвеститори вече са изградили достатъчен буфер на ликвидност и вероятно трудно да се окажат в ситуация да са принудени да продават на по-ниски цени...
            Last edited by pepe1234; 21.05.2022, 12:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              И какви са твоите прогнози? Аз лично очаквам имотите да паднат заради лихвите и изтегляне не ликвидност от пазарите както виждаме че в момента почти всичко е леко надолу. Само, че при имотите за да се прояви това може да мине и година, и може изобщо да не се стигне до този момент.
              Първото нещо, което ще се усети (едва когато имаме увеличени лихви по ипотеки - забележимо) ще бъде леко отрезвяване на лудите оферти, които в момента са съществена част от обявите,че ги разнасяме и из този форум. Само леко да се освестят и офертната средна цена в София ще падне, а останалото ще бъде въпрос на пазаралък.

              За да има сериозен спад трябва да има доста стрес в системата, а и в самите нас, защото ако утре дойде някой и ми предложи тристаен в гоцето на 800Е метъра определено няма да ми е до купуване защото вероятно мазалото ще е пълно (да не рисувам по-грозни картинки).

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Аз лично пиша, защото очаквам да виждам икономическите прогнози в темата. Но е пълно с лаладжии.
                И какви са твоите прогнози? Аз лично очаквам имотите да паднат заради лихвите и изтегляне не ликвидност от пазарите както виждаме че в момента почти всичко е леко надолу. Само, че при имотите за да се прояви това може да мине и година, и може изобщо да не се стигне до този момент.

                Коментар


                • „В момента ние не сме в криза. Българската икономика расте, експортът расте, безработицата е ниска. Заплатите догонват икономическия успех, не обратното”, Хампарцумян.
                  https://www.google.com/amp/s/nova.bg...25B8%25D0%25BD

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Оооо, Купата, е един от малкото хора, които трябва да се слушат в този форум какво пише. Чета го от много години и досега пропуск не е имал. Жалко ,че не пише вече тук. В "бруталният" му стил винаги е прозирала истината
                    Сервира с лопатата. Новините. Боли, но е истина. Евала на Купата. Кой знае още колко новини има, ако не му позволят да се регистрира може да пише директно на Ратен, на мен, с всеки с когото има контакт. Ще публикуваме новините в суров вид без никаква редакция.
                    Last edited by bulgarian lev; 21.05.2022, 10:42.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Аз лично пиша, защото очаквам да виждам икономическите прогнози в темата. Но е пълно с лаладжии.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Пропуснатите ползи със задна дата знаеш тук много хора се появяват и ги смятат в последствие много добре. Същите хора винаги продават на връх и купуват на дъно. Знаеш ли колко пари щеше да направиш от биткойн с тези 55к долара?

                        Съдбата обича смелите както се казва - докато другите чакат вселената да се нареди специално за тях и да им поднесе всичко на тепсия, те вземат решения спрямо ситуацията която в доста моменти изглежда нелогична на хората около тях. И в случая много хора биха решили че си луда да купуваш в момента, без да знаят къде и за колко пари.

                        И аз чаках да паднат като дойде короната, и още чакам да паднат. Всичко което ставаше за нещо вече го няма. Сега пак очаквам да паднат с лекото вдигане на лихвите, но какъвто съм куц в прогнозите по-вероятно да се вдигнат.

                        Липсва ми купата, беше забавно да чета темата с бруталния му селски стил. Ще вземе да се окаже прав за 2029-а.
                        трябва да направим една подписка и модерацията да му позволят да се регистрира.
                        не виждам причини да търпят глупостите на кратунчо и още поне 10-тина
                        а да отнемат свободата на словото на такива народни творци!
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Пропуснатите ползи със задна дата знаеш тук много хора се появяват и ги смятат в последствие много добре. Същите хора винаги продават на връх и купуват на дъно. Знаеш ли колко пари щеше да направиш от биткойн с тези 55к долара?

                          Съдбата обича смелите както се казва - докато другите чакат вселената да се нареди специално за тях и да им поднесе всичко на тепсия, те вземат решения спрямо ситуацията която в доста моменти изглежда нелогична на хората около тях. И в случая много хора биха решили че си луда да купуваш в момента, без да знаят къде и за колко пари.

                          И аз чаках да паднат като дойде короната, и още чакам да паднат. Всичко което ставаше за нещо вече го няма. Сега пак очаквам да паднат с лекото вдигане на лихвите, но какъвто съм куц в прогнозите по-вероятно да се вдигнат.

                          Липсва ми купата, беше забавно да чета темата с бруталния му селски стил. Ще вземе да се окаже прав за 2029-а.
                          Оооо, Купата, е един от малкото хора, които трябва да се слушат в този форум какво пише. Чета го от много години и досега пропуск не е имал. Жалко ,че не пише вече тук. В "бруталният" му стил винаги е прозирала истината

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Всъщност и 50% стигат. Само, че живота не е виртуален хазарт във браузъра със неограничен "залог". Тази стратегия си има и име, но е малко стара и неприложима в реалноста. Не знам дали си запознат с израза дървен философ. Ето ти първия резултат от гугъл, да не се мориш - дървен философ

                            някой, който на прости и рационални аргументи противопоставя сложни, чисто теоретични доводи, които нямат връзка с реалността

                            Също може ли да те попитам какво точно работиш, че всички са ти "колеги"?
                            Работата ми е да давам прости и рационални решения, колега. А всички сме колеги, защото всичко което се знае за всеки един от нас е, че вероятно всеки има IQ над 70 и може да си пусне компютъра и да си плати интернета.

                            На кой рационален аргумент съм дал "сложен теоретичен довод, който няма връзка с действителността" ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Стига си злобял, кажи как продаде криптото точно преди да се срине.
                              Беше ли заредил с LUNA?
                              Там не съм ходил още, ама може сега да ида - като гледам каква спекула се вихри хахахаха!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin

                                Зад всички тия лафове - реалността, слугинята се прибра да премете и обере пайжината в созополската боксониера, че сезонът тая година може и да го бъде, за разлика от предните три
                                Стига си злобял, кажи как продаде криптото точно преди да се срине.
                                Беше ли заредил с LUNA?

                                Коментар

                                Working...
                                X