IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Аз бих изчакал да видя някой който е взел кредит и колко му е излязъл. Преди няколко дни имаше някакво изказване от друг банкер, който предупреждаваше хората да внимават за таксите. Ако те натоварят с няколко % такса за обработка, оценка и застраховка за плащането, какво като лихвата по кредита е ниска ? Те са я взели прдварително. Не знам банката и не твърдя , че са некоректни. Просто всеки трябва да е подготвен за изненади и много хубаво не винаги е на хубаво. Затова казах ако някой взима такъв кредит да не се стиска за адвокат.

    Това пък е странно:
    "ПроКредит е банка, насочена към физически лица с официални доходи и стабилни професии"
    Другите банки дават кредити без официални доходи ли ?
    Кредитния пазар в България изглежда малко странен. Като им гледах статистиките на НСИ имаше колони за законна и договорна ипотека ... Договорна ипотека било когато заема е над стойността на имота или не е от банка. Това бързи кредити ли са ? Някой може ли да обясни с думи прости, каква е разликата между законна и договорна ипотека и защо е нужно да има 2 вида ипотеки ? Също каква е разликата между договорна ипотека и потребителски заем ?
    Договорната ипотека се прави, когато продажната цена е по-ниска от размера на кредита. Или когато се дели на покупка и ремонт.
    А разликата между ипотека и потребителски заем е, че при първото даваш обезпечение недвижимо имущество, т.е. ипотекираш нещо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
      И какво стана сега ? 67 м. в банките, 4% фиксирана лихва за 10 г. и инфлация над 10-15 % ! Е, не знам какви хора очакват спад в цените на имотите ?
      Абсурд !!!
      Не знам защо парите в банките трябва да се броят като пари за имоти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
        И какво стана сега ? 67 м. в банките, 4% фиксирана лихва за 10 г. и инфлация над 10-15 % ! Е, не знам какви хора очакват спад в цените на имотите ?
        Абсурд !!!
        Това са идеалните условия за абсолютен крах в цените на имотите. Ако се следваше някаква икономическа логика де. Кирето е решил да бори инфлацията с раздаване на пари. Кокорко не само че не възразява ами бил с вързани ръце. За коалиционните партьори пък инфлацията била "божа работа". БНБ не си спазва закона. И всичко това се счита за нормално, никой даже не пита коя книга/учебник, поне някои професор по икономика да бяха намерили да разпише псевдо теория, кочно обуславя такава политика. Или по точно има една хубава книга Популизъм и Икономика която много точно обяснява какво правят и нищо няма да се промени докато не дойде насилието или МВФ.

        Те се оправдават с ЕЦБ-то ама ЕЦБ-то ако имаше 15% инфлация в ЕС изобщо нямаше да е такава политиката. Нас даже не ни вкарват в индекса понеже не сме в Еврозоната. Дефакто никой не се счита за отгоорен за инфлацията в България до приемането на еврото. С тая инфлация няма да отговаряме на критериите дори грубо още 3-4 години. Ако не нарушат правилата за пореден път няма да влезем в еврозоната. Ако пък влезем тогава резерва се разтоварва и на секундата ЕЦБ ще изкупи пропорционално облигации да ни наводни с пари.

        Така че се готвим са много сериозно обедняване за голяма част от населението. Друга голяма част пък несвързани с властта ще бъдат репресирани с "българския магнитски". И накрая една малка част ще забогатее, основно в държавния сектор, където има лицензи и разрешителни за раздаване, ченгета, политици. Тва е.

        Борисов ще се върне на бял кон по някое време, може би вече и анти-европейски настроен, понеже го хвърлиха на вълците от европейската проуратура. Там ако не се разберат нещо, Борисов много лесно ще насъска избирателите срещу ЕС и Лагард. Достатъчно е само да пусне тва новото и видео преведно с пискливо гласче, а това ще е само за бонус https://www.youtube.com/watch?v=MyNE...eedomInvesting

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

          С грешни и подвеждащи заключения няма как да се получат нещата! Започвайте с отстъпките, в САЩ вече започнаха!
          Това е официална информация и няма никакви подвеждащи заключения ! Лично аз смятам ,че при подобни факти е абсурдно да се очаква поевтиняване на цените на имотите, но всеки има право да си вади каквито иска заключения дори и грешни
          Кой очакваш при това положение да прави отстъпки не знам ,но може и такива хора да се намират по ред причини.
          Мислете, кои са тези хора, защо биха го правили и следете пазара

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            И какво стана сега ? 67 м. в банките, 4% фиксирана лихва за 10 г. и инфлация над 10-15 % ! Е, не знам какви хора очакват спад в цените на имотите ?
            Абсурд !!!
            Аз бих изчакал да видя някой който е взел кредит и колко му е излязъл. Преди няколко дни имаше някакво изказване от друг банкер, който предупреждаваше хората да внимават за таксите. Ако те натоварят с няколко % такса за обработка, оценка и застраховка за плащането, какво като лихвата по кредита е ниска ? Те са я взели прдварително. Не знам банката и не твърдя , че са некоректни. Просто всеки трябва да е подготвен за изненади и много хубаво не винаги е на хубаво. Затова казах ако някой взима такъв кредит да не се стиска за адвокат.

            Това пък е странно:
            "ПроКредит е банка, насочена към физически лица с официални доходи и стабилни професии"
            Другите банки дават кредити без официални доходи ли ?
            Кредитния пазар в България изглежда малко странен. Като им гледах статистиките на НСИ имаше колони за законна и договорна ипотека ... Договорна ипотека било когато заема е над стойността на имота или не е от банка. Това бързи кредити ли са ? Някой може ли да обясни с думи прости, каква е разликата между законна и договорна ипотека и защо е нужно да има 2 вида ипотеки ? Също каква е разликата между договорна ипотека и потребителски заем ?
            Last edited by segato; 28.05.2022, 18:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
              И какво стана сега ? 67 м. в банките, 4% фиксирана лихва за 10 г. и инфлация над 10-15 % ! Е, не знам какви хора очакват спад в цените на имотите ?
              Абсурд !!!
              С грешни и подвеждащи заключения няма как да се получат нещата! Започвайте с отстъпките, в САЩ вече започнаха!

              Коментар


              • И какво стана сега ? 67 м. в банките, 4% фиксирана лихва за 10 г. и инфлация над 10-15 % ! Е, не знам какви хора очакват спад в цените на имотите ?
                Абсурд !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Stamatko Разгледай мнение
                  Здравейте,
                  Забелязвам, че има много компетентни участници които имат доста знания и поглед върху пазара на недвижими имоти.
                  Забелязвам също, че основно се комнетира пазара в София. Имам следното питане - какво мислите за пазара на имоти във Варна.
                  Струва ли си да се инвестира конкретно в него. Отбелязвам, че имам голямо собствено жилище и съм единствен наследник на няколко други пак в същия град. Мислите ли, че си струва или е добре да се диверсифицира или пък просто някъде другаде е по-добре. В момента масовите наеми са около 400 лв. Не са мръднали от 10 години. Предлагаш стара панелка, стара тухла, нов току що построен - народа си търси за 400лв.
                  Колега, 5 човека ше Ви дадат 8 различни мнения. Най-важното условие за успех е да имате топки, да не се водите по-акъла на другите а да преценявата сам информацията която Ви дават. Варна ше бъде мрачен град за всеки, на който не са му пуснали през лятото и много хубав град ако го е огряло.

                  Аз съм бил там отдавна, главно на турнири. Настаняваха ни в Черно море. Само хвърляхме саковете и веднага се набивахме в една механа на пресечка на главната. Правеха мешана скара и сервираха в едни големи троянски чинии. 3 кебапчета, 2 кюфтета, пържола и карначе с гарнитура от марули! Тренера плаща. Две такива порции на човек с по 2-3 бири, после тръгвахме по главната за гаджета. Във Варна нямаше много високи момчета, Даже по едно време нашия гард беше по-висок от тяхния център. Като излезнат 10-15 момчета по 2 метра на главната , леко подпийнали, ставаше опашка след нас. Та какво му е лошото на Варна ? Да не мислите че ми е дремело откъде е ограничен града и накъде ше расте? Аз по-далече от механата в едната посока и Двореца на спорта в другата така или иначе не съм стигал. Техния отбор (колеги все пак) все ни рекламираха Златните и ни караха вечер да ходим да пиеме там, ма за к'во ? Само за сравнение, Бургас беше мноооого гаден град, Набиваха ни в един хотел Космос, на майна си райна. Да хванем такси трябваше да ходим през някакви солници май ... абе ни ядене, ни пиене , нито от третото. Вечер трябваше да си правим литературни кръжоци да не пукнем от скука. На всичкото отгоре бургазлии имаха добър отбор и събираха много публика. Мачовете бяха ад. Отидеме ( май играехме в някаква зала Изгрев) скъсат ни от бой ... деба копелдаците, не стига, че смотан града ами и негостоприемни бе. Какво да му харесваш на този град? Много мразим Бургас!

                  По-горе написаното естествено е литературна измислица Само пример, че хората имат различни причини да са позитивно или негативно настроени и често тези причини нямат нищо общо с въпросите на които търсите отговор.
                  Last edited by segato; 28.05.2022, 18:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    4% фиксирана за 10 год.? Как ще ни стигнат американците, че задминат.....когааа?
                    Тихо бе, тука "бизнесмените" взимат 6% фиксирана за 10г. Морето може да пресъхне, ама балъците няма да свършат.
                    ​​​​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Точно с тази банка не бих се захванал и на 0% фиксирана, ако че са немци.
                      Точно от нея съм теглил на 13% преди 13 год. и го върнах. Тва са безплатни парЕ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        4% фиксирана за 10 год.? Как ще ни стигнат американците, че задминат.....когааа?
                        Точно с тази банка не бих се захванал и на 0% фиксирана, ако че са немци.
                        Last edited by ejonny2376; 28.05.2022, 17:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          4% фиксирана за 10 год.? Как ще ни стигнат американците, че задминат.....когааа?
                          Ами налазвайте го веднага. 4% фиксиран за 10 години са безплатни пари. Само четете малкия шрифт, а най-добре не спестявайте от адвокат, че има няколко големи червени флага. Това , че няма застраховка живот е най-големия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            Търсенето на имоти не спира - ПроКредит Банк предлага изключително добри условия за закупуването на жилище Копирано от standartnews.com

                            https://www.standartnews.com/biznes/...-g-493778.html
                            4% фиксирана за 10 год.? Как ще ни стигнат американците, че задминат.....когааа?

                            Коментар


                            • Търсенето на имоти не спира - ПроКредит Банк предлага изключително добри условия за закупуването на жилище Копирано от standartnews.com

                              https://www.standartnews.com/biznes/...-g-493778.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.pariteni.bg/novini/kredi...lihvite-242597

                                Банките започнаха да вдигат лихвите Потребителските заеми поскъпват, жилищните – още не
                                Кавръков, докато те нямаше имотите паднаха с 30 процента.

                                Коментар

                                Working...
                                X