IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Вече съм им намерил цаката.
    В Кауфланд пазарувам зеленчуци за стотинки.Онзи ден отворих една позната,купи си банани жената 2 килограма за ..познай 0.66 стотинки.
    Има 2 схеми с електронните везни,които ще запазя за себе си,дори пред очите на касиерката ги маркирам,плащам и излизам.
    Домати за левче,6 килограма зеле за 1.90 лева.
    Даже мога да ти сканиран и касовите бележки да ги видиш...
    И още и още топ промоции,но трябва акъл да има човек,Вие не знаете каква храна да ядете,купувате най вредните боклуци пък за промоции,врътки и цени да ви отварям е безмислено мисля...
    Разкрий схемата на оня дето се е запътил към немско, че иначе съвсем ще изпука от глад. Имоти няма да имате, ама поне да крадете зеле ви бива.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Стига !
      Лордиевич е купил маломерна в Бургас с потребителски,там пък лихвите ще пръскат кръв направо.
      Стига,че ще му стане лошо.
      Той има и друга опция.
      Скоростно да се заеме да напише авторска книга за имотите и така с продажбите от нея да си направи постъпления и да спаси маломерната,щото дадат ли го на ЧСИ заради потребителския....не ми се говори...
      Хахаха, и двамата сте супер забавни, аз като реален играч /не имагинерен като вас/, съм бил съдлъжник по четиристаен апарт, закупен през 2007г, и знам прекрасно с колко му се вдигна вноската през 2011г. от Пощенска банка. Вие само си чешете езиците, дано ви има във форума след две-три години да сравняваме и обсъждаме.
      Потребителският ми на ЧСИ, като дял от една четвърт на покупната цена на маломерка в Бургас, при 440м2. притежание в Столицата, ти какви субстанции взимаш Бога ми?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Ако кредита му не е голям - няма да усети кой знае колко вноската, спокойно...
        ===
        Но последните две години са теглени кредити много над 100 хил. лв.
        Лично познавам хора с близо 3 бона мес. вноски!
        А това вече е сериозна сума!

        Абсурдно е да средната ипотека да е само 100 бона, а същевременно средната цена да гони 2 хил евра...
        Чак толкова още не се езамогнал масовия българин, че да вади с лекота разликата от 2-300 бона примерно!
        Има някаква заигравка с цифрите тука, но не съм се ровил в статистиката на БНБ/
        Всичките тези години на евтини пари замъглиха мозъка на много,много хора...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Ти не схващаш ли че ако теорията ти е вярна дали ше имаш 300к сега в кеш или във жилише няма значение зашото 300к са 300к независимо колко струва нафтата. Твоята логика би работила само ако жилишето струва 60 тона нафта. На всичкото отгоре повечето жилиша в момента губят пари така , че ако нафтата се вдигне хората щат не щат ше трябва да си купят нафта и ше трябва да вземат парите отнякъде. Това как някой ше е притиснат от кредитори и няма да продава не знам как си го представяш. Кредита си е кредит и ако не можеш да си плащаш банката продава залога (който често е самия имот) и си взима дължимото. Ако остане нещо се връша на кредитополучателя. Банката обаче няма интерес д агони най-високата възможна цена зашото така или иначе ше получи само дължимите пари така , че много по-изгодно за кредитополучателя е сам да продаде апартамента , да си плати на банката и да задържи разликата, зашото ако банката продава имота разлика най-вероятно няма да има. Та не знам какъв процес е при теб "притискането от кредитори" но обикновенно не става въпрос за избор и няма много опции.
          Те не могат да вземат,че банките са оценили имотите много ПОД пазарната надута цена.Разликата е със самоучастие или потребителски.
          Както каза удрят имота на тезгяха,съдират 20 кожи чрез ЧСИ и всичко е тип топ.
          На това му викат в банковите среди управление на имоти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            И двете ти прогнози не се сбъднаха. А, и ти нищо не си спечелил от писаниците ти, освен подигравки. Другото мрънкало също.
            Ето, давам ти пример с моят потребителски, който изтича през април 2026г. Ще ти дам точен разчет когато ми вдигнат лихвата с колко %. Да сравним този привлечен ресурс с колко ми е утежнил бюджета спрямо инфлацията на бързооборотните стоки..става ли?
            Е как да не се сбъднаха ?
            Първата се сбъдна,там прогнозирах криза,събитие, с дата,месец,всичко.
            Това не доведе до спад в цените.
            Още когато се видя че наливат пари ,коментирахме че това не е реална криза
            Кризата се реализира сега ,с инфлацията.
            В началото,още преди войната писах че инфлацията ще принуди банките шоково да вдигнат лихвите.Това е факт в цял свят,идва и у нас !!
            Очаквам разчета !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Стига !
              Лордиевич е купил маломерна в Бургас с потребителски,там пък лихвите ще пръскат кръв направо.
              Стига,че ще му стане лошо.
              Той има и друга опция.
              Скоростно да се заеме да напише авторска книга за имотите и така с продажбите от нея да си направи постъпления и да спаси маломерната,щото дадат ли го на ЧСИ заради потребителския....не ми се говори...
              Ако кредита му не е голям - няма да усети кой знае колко вноската, спокойно...
              ===
              Но последните две години са теглени кредити много над 100 хил. лв.
              Лично познавам хора с близо 3 бона мес. вноски!
              А това вече е сериозна сума!

              Абсурдно е да средната ипотека да е само 100 бона, а същевременно средната цена да гони 2 хил евра...
              Чак толкова още не се езамогнал масовия българин, че да вади с лекота разликата от 2-300 бона примерно!
              Има някаква заигравка с цифрите тука, но не съм се ровил в статистиката на БНБ/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                Много скоро Лукойл ще обяви, че не получава руски петрол и нафтата ще удари петарка. Тогава полуидиота стискал 100 000лв. на депозит ще може да си купи два пъти по-малко нафта, два пъти по-малко олио и два пъти по-малко хляб. Демек този кретеноид реално ще е спестил 50 000лв. И това е за по-малко от година. Наблюдавайки този пазар на малката кошница, дали ще се намери продавач-самоубиец на тухлен двустаен, който да подари" апарта си на по-малко от 300 000лв, дори да е притиснат от кредитори? Съмнявам се...
                Ти не схващаш ли че ако теорията ти е вярна дали ше имаш 300к сега в кеш или във жилише няма значение зашото 300к са 300к независимо колко струва нафтата. Твоята логика би работила само ако жилишето струва 60 тона нафта. На всичкото отгоре повечето жилиша в момента губят пари така , че ако нафтата се вдигне хората щат не щат ше трябва да си купят нафта и ше трябва да вземат парите отнякъде. Това как някой ше е притиснат от кредитори и няма да продава не знам как си го представяш. Кредита си е кредит и ако не можеш да си плащаш банката продава залога (който често е самия имот) и си взима дължимото. Ако остане нещо се връша на кредитополучателя. Банката обаче няма интерес д агони най-високата възможна цена зашото така или иначе ше получи само дължимите пари така , че много по-изгодно за кредитополучателя е сам да продаде апартамента , да си плати на банката и да задържи разликата, зашото ако банката продава имота разлика най-вероятно няма да има. Та не знам какъв процес е при теб "притискането от кредитори" но обикновенно не става въпрос за избор и няма много опции.

                Баси, дори ми е трудно да проумея логиката ти.
                Last edited by segato; 10.05.2022, 22:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Не трябва да се очаква прекалено много от читатели на Блиц, за които жилищата са луксозна стока по дефолт?

                  Не знам чии са сметките в статията, но първото фрапиращо несъответствие е, че средн. размер на кредитите е 100 хил.лв. Излиза, че или хората вадят с лекота допълнителните 200-300-400 хил. лв. което естествено е абсурдно... или в сметките са набухани всякакви малки по размер кредити, за да свалят средната вноска. Мой познат в разгара на пандемията купи апарт. в Бояна за 240 хил. евра с кредит > 80%. (самоучастие ~30 хил. лв. - почти всичките му спестявания)

                  Другата акордеонно-банкетно-комична калкулация е, че с 300+ лв. можело да скочи вноската само на кредит от 1 милион нагоре! Лично наблюдаван пример - двама от съседите ми /при това на нашия етаж/ закупили 2007 год. (на цени от порядъка на 1000 евро/кв. - т.е. с къде къде по-малки кредити от настоящите) ипотеките им бяха по 800 лв./месец скочиха на 1200 лв./м. -> и двамата ми съседи загубиха 3-стайните си апартаменти и вече повече близо 10 год. са под наем.
                  Стига !
                  Лордиевич е купил маломерна в Бургас с потребителски,там пък лихвите ще пръскат кръв направо.
                  Стига,че ще му стане лошо.
                  Той има и друга опция.
                  Скоростно да се заеме да напише авторска книга за имотите и така с продажбите от нея да си направи постъпления и да спаси маломерната,щото дадат ли го на ЧСИ заради потребителския....не ми се говори...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Смей се но ще видиш,че ще се окажат прав.
                    Имам само 2 прогнози.
                    Едната се сбъдна 2020 година.Тогава някои съфорумци напълниха гащите и продадоха маломерни в Младост,нали помниш ??
                    Втората ми прогноза е за средата на 2020 година,след лятото.Тогава съм написал,дори официално в Инвестор че пазара ще обърне заради инфлацията,напук на всички брокери,банки ,строители и всякаква сган !!!
                    И двете ти прогнози не се сбъднаха. А, и ти нищо не си спечелил от писаниците ти, освен подигравки. Другото мрънкало също.
                    Ето, давам ти пример с моят потребителски, който изтича през април 2026г. Ще ти дам точен разчет когато ми вдигнат лихвата с колко %. Да сравним този привлечен ресурс с колко ми е утежнил бюджета спрямо инфлацията на бързооборотните стоки..става ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL

                      Разбирам те, че ти остават джобни за сирене, след като спестиш откраднатото от домати в същата верига
                      Вече съм им намерил цаката.
                      В Кауфланд пазарувам зеленчуци за стотинки.Онзи ден отворих една позната,купи си банани жената 2 килограма за ..познай 0.66 стотинки.
                      Има 2 схеми с електронните везни,които ще запазя за себе си,дори пред очите на касиерката ги маркирам,плащам и излизам.
                      Домати за левче,6 килограма зеле за 1.90 лева.
                      Даже мога да ти сканиран и касовите бележки да ги видиш...
                      И още и още топ промоции,но трябва акъл да има човек,Вие не знаете каква храна да ядете,купувате най вредните боклуци пък за промоции,врътки и цени да ви отварям е безмислено мисля...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                        Вноска +300лв. може би за кредит от милион и половина..става
                        Не трябва да се очаква прекалено много от читатели на Блиц, за които жилищата са луксозна стока по дефолт?

                        Не знам чии са сметките в статията, но първото фрапиращо несъответствие е, че средн. размер на кредитите е 100 хил.лв. Излиза, че или хората вадят с лекота допълнителните 200-300-400 хил. лв. което естествено е абсурдно... или в сметките са набухани всякакви малки по размер кредити, за да свалят средната вноска. Мой познат в разгара на пандемията купи апарт. в Бояна за 240 хил. евра с кредит > 80%. (самоучастие ~30 хил. лв. - почти всичките му спестявания)

                        Другата акордеонно-банкетно-комична калкулация е, че с 300+ лв. можело да скочи вноската само на кредит от 1 милион нагоре! Лично наблюдаван пример - двама от съседите ми /при това на нашия етаж/ закупили 2007 год. (на цени от порядъка на 1000 евро/кв. - т.е. с къде къде по-малки кредити от настоящите) ипотеките им бяха по 800 лв./месец скочиха на 1200 лв./м. -> и двамата ми съседи загубиха 3-стайните си апартаменти и вече повече близо 10 год. са под наем. Единият беше към Райфайзен, за другия нямам инфо...
                        Last edited by Julius_BG; 10.05.2022, 22:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Хахаха, това е напълно безумно, не се е случвало и никога няма да се случи, обещавам ти. Вноска +300лв. може би за кредит от милион и половина..става
                          Смей се но ще видиш,че ще се окажат прав.
                          Имам само 2 прогнози.
                          Едната се сбъдна 2020 година.Тогава някои съфорумци напълниха гащите и продадоха маломерни в Младост,нали помниш ??
                          Втората ми прогноза е за средата на 2020 година,след лятото.Тогава съм написал,дори официално в Инвестор че пазара ще обърне заради инфлацията,напук на всички брокери,банки ,строители и всякаква сган !!!

                          Коментар


                          • Не знам какъв е процента на купилите с кредит. На мен ми се струва тъпо човек да купува имот с готови пари, но явно корупцията е България е фактор. Дори сделките на хредит да са само 35% , в момента в който излезнат половината от тия 35%, пазара ше се обърне, ше стане buyer market и цените ще тръгнат надолу с малко по-бавна скорост от тази с която са отивали нагоре. По-бавна , зашото хората ше продават само в краен случай но ше се наложи да продават. Поне това показват данните за 5-те години след 2009. Тогава никой не е продавал за кеф.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Българинът е прост, но купува имоти, без да мрънка, а тука има люде, дето мрънкат и не купуват имоти. Тези, за които си мислиш, че бедстват след покупка на имот, са само в твоята глава, такива хора просто не съществуват, докажи, че съществува поне един такъв!
                              Няма нужда да ти го доказвам, сам ще гледаш сълзливите предавания от рода на "майка с дете оставена на улицата от банката с остатъчен дълг след невъможност да си плаща ипотеката"...Този сценарии го гледахме вече 2009, ще го гледаме и сега, само че в много по-тежък вариант.

                              И да, ако ще и 2/3 да плащат кеш, достатъчно е 10% от ипотекарите да изгорят, това ще бъде едно значително число имоти, които пазарът няма как да поеме. Пазарната цена ще е това, на което се изповядат тези сделки, а то ще е с поне 50% дискаунт. Тогава виртуалното ви имущество на всички "инвеститорчета" се изпарява на секундата, просто защото това ще са новите пазарни цени, на които ще се изповядват сделките. Впрочем даже не е нужно да изгарят ипотекари. Новите кредити ще почнат да се дават с лихви от 5%-6% и нагоре, банките ще станат много по-рестриктивни, съответно всичкото новопостроен боклук по крайните квартали като Витоша и Вадите(където никой нормален човек със собствен кеш не би купил каквото и да било) стават непродаваеми. В този момент "инвеститорите" , държащи 1/3 от сградния фонд на цяла София - празни имоти, ще се усетят, че повече нагоре няма как и ще започне разпродажбата. При хилядите необитаеми имоти в София е достатъчно само няколкостотин да излезят на пазара - да видим тогава кой ще ти плати 180к за ЕПК тотал щета в Бъкстон.

                              Оценката на имотите в момента е без всякакъв фундамент - тотална спекула и надценки частично със 100% и нагоре - както тази надценка се е образувала, така и ще се изпари. Това не ти е борсата, където цената се образува от големите риби - тук говорим за разни алчни дребни инвеститорчета и строители, които надуват. Няма как подобни абсурдни нива да се задържат дълго време.
                              Last edited by ejonny2376; 10.05.2022, 22:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                                И какво сега - За Бога братя! Не купувайте! И без да се вдигат лихви ще намалее потреблението. Друг пример от Билла - щанда с колбаси имаше дне тарелки нарязяно, другото във фолио - минават и поминават, продавачите явно те смеят да режат, до не отиде в кофата.
                                Това е ясно.
                                Нафтата ще свърши работата на Централните банки.Това го писахме още в началото на годината.
                                Барела мине ли 6 месеца над 100 долара потреблението отива в кофата,и кризичката се задава.
                                Колбаси отдавна не купувам.Безмислено е,вътре има само леш и боклуци,луканка трябва чавка да ти е изпила мозъка да си купиш,и скъпите са боклуци.
                                Изобщо суровото е риск,заради бактерии .

                                Коментар

                                Working...
                                X