IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Точно така. Инфото е че земята отхвръкна с 30-40% след началото на войната. Не само войната е причина, даже най-малката. Добре че захлупих 26 дка на смешни пари.
    Не бях гледал скоро за Добруджа - страшно е. Изядоха преднината, която имаше ЗЗ като доходност пред градските тули. И въпреки това считам, че обработваема ЗЗ пустееша ще видим по-трудно отколкото 'тъмна' тула.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение


      Има предложения и за хептен нескромни. Зависи кой колко пари има за горене. Едва ли са в този форум, но дъвка да става:
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=80yr6d&f1=1
      Е и аз не съм там. Тази къша даже ми се струва , че е на нормална цена, зашото в градовете свободни къши трудно се намират, но аз не съм там.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        къф в проблема да НАЕМАТ за 1000лв? Ще изсипят 500к минимум - дали ще живеят 50г старини, ака до 100-120 колкото НАЙ-дрътите на света ?!?!?!
        Е,искат да притежават,но не осъзнават че не са правилните хора.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Съмнявам се че е толкоз сложно, с изключение на няколко наистина ексклузивни сгради за цяла София. Няма начин в това каре да няма и свободна продажба на съответната цена. Ма като му се струва завишена, значи и тия два апартамента в "непрестижни, но не гета като Люлин райони" ще са на завишена цена, продава ги и си купува, какъв е проблема?
          Или идеята е просто да плюем тука и да избиваме некакви комплекси от тип - ама на село кви сте прости.
          Много пъти съм писал че доста народ коментира локации в София без да ги познава,иди живей едни 5 години във Вазов,в Яворов,бъди съсед с Ники Кънчев,и Орлин Павлов,па коментирай...
          Така ще научиш и за хората и за сградите .
          Пак казвам има сгради в София старо строителство ,които са строени за определени хора и са здрави+поддържани подчертавам,но масовката е зле,много зле,защото не се дават пари за основна поддръжка,над нас на Иван Асен имах съдия от Конституционния съд с прислуга,умра после но съм го вдигал,че беше паднал от леглото и жена му ми звъни че нямало кой да помогне,на общи събрания като трябваше да дават пари ,всички се ослушваха,така са свикнали,да им се дава,но не и да дават,нали се сещаш че всичките тия сгради имат нужда от основно изтриване ...?Питам кога,и за кога ?
          Ида се сменят ползвателите,сумите са колосални а във времето нищо не е правено,ей го Астор оня ден и той замина на небето,ама беше изкупил всички имоти на мистър Сенко,беше правил и незаконни надстроявания и приобщавания ,по имотите си в Лозенец и какво ?Пак си отиде без да занесе нищо,но там поне се правеше,и се инвестираше,в самите имоти,основно ...
          Имах съседи ,с диамантени мини в Африка,купиха две къщи до локалното в Борисовата,съседни,смени се всичко до червена тухла,медни улуци,изолация 1 метър надолу в основите,нови покриви,направиха даже и тротоарите околовръст...така се ремонтират стари сгради и те питам колко такова има,и колко такива ще се направят ?
          Писал си и за Люлин,не само в Люлин но и в други уж непрестижни квартали и а сгради и среда в пъти по добри за живеене от Центъра,но пак подчертавам за хора познаващо локациите,тоя дето генерализират квартали е ясно от къде идват и колко са в час..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Не мисля че на Витошка има 100м2 за 800 евро наем. Би ли ни показал такава обява?
            Пак възниква въпроса, като са толкова неизгодни наемите и високи цените, защо още не сте си продали двата апартамента, преди да са се сгромолясали цените?
            Ето този е 680 евро, даже е намален, явно не могат да го дадат за 800.
            https://www.bulgarianproperties.com/..._in_Sofia.html

            Аз не мисля , че някога ше ги продадем. Не си представям някога да живеем там (дано не се налага), но и продажбата не е на дневен ред по ред причини. Споменах ги за да се приключи с подмятанията от няколко елемента че едва ли не който не купува ше им става наемател. В България 70-80% от хората живеят в собстени жилиша оше от комунистическо време и всеки има някакво наследство.Само, че някои са си повярвали , че са много изключителни затова , че са наследили 50 годишни панелки (проектирани да бъдат използвани 30 години) и изглежда е нужно да им се падне до нивото за да има някакво връшане към реалността.

            2000 евро наем за двустаен май е малко прекалено за Европа и цената на апартамент с такъв наем ше бъде по-висока от тази в София , Но да я коргирраме на 1500 евро. Къде в София наема е 1500 евро месечно без вклочени ток, вода и т.н. ?
            Last edited by segato; 16.05.2022, 08:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение


              Има предложения и за хептен нескромни. Зависи кой колко пари има за горене. Едва ли са в този форум, но дъвка да става:
              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=80yr6d&f1=1
              В тоя форум сигурно само Дури може да си го позволи това, ама с цената на лишаване на приходи от наем. И защо?
              Локацията предполага някой като Стефан Софиянски, нали там някъде му беше къщата. То поначало да имаш къща в очертанията на град, наблъскан с кооперации на два лакътя разстояние си е голям лукс.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Ако това са цените в лева и цените на апартаментите трябва да са в лева , но са в евро.
                Къде са тия наеми по 2000 лева за двустаен ?
                В София наемите са май 7-8 евро на м2. 100м2 на Витошка са мах 800 евро.

                Ако телешкото е 50 кинта килото не знам колко човека могат да си го позволят при 1500 лева средна заплата и 300 лева за храна месечно.
                Телешко не се яде у нас по принцип. Добре, че бяха кулинарните предавания, че да чуем за нещо различно от свинска вратна пържола. Но е и вярно, че на 1500 няма да има за риб ай, освен по празник.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  "Трябва ни нещо , което да е на тихо място с комуникация, гараж и а е близо до ресторанти, театри и т.н. демек Центъра в уличките около Витошка, Ф. Нансен и подобни, вероятно в кооперация с асансьор и двор. Ц"


                  ...Вие с жена ти много скромни ...Заради множеството скромни като вас цените са такива ...

                  Има предложения и за хептен нескромни. Зависи кой колко пари има за горене. Едва ли са в този форум, но дъвка да става:
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=80yr6d&f1=1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Ако това са цените в лева и цените на апартаментите трябва да са в лева , но са в евро.
                    Къде са тия наеми по 2000 лева за двустаен ?
                    В София наемите са май 7-8 евро на м2. 100м2 на Витошка са мах 800 евро.

                    Ако телешкото е 50 кинта килото не знам колко човека могат да си го позволят при 1500 лева средна заплата и 300 лева за храна месечно.
                    Не мисля че на Витошка има 100м2 за 800 евро наем. Би ли ни показал такава обява?
                    Пак възниква въпроса, като са толкова неизгодни наемите и високи цените, защо още не сте си продали двата апартамента, преди да са се сгромолясали цените?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Ако това са цените в лева и цените на апартаментите трябва да са в лева , но са в евро.
                      Къде са тия наеми по 2000 лева за двустаен ?
                      В София наемите са май 7-8 евро на м2. 100м2 на Витошка са мах 800 евро.

                      Ако телешкото е 50 кинта килото не знам колко човека могат да си го позволят при 1500 лева средна заплата и 300 лева за храна месечно.
                      Обикновеното телешко не е 50 кинта килото. Стековете определено не са масова храна. 300 лв месечно на човек имаш предвид?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Като няма валю, защо ги държите тия два апартамента?
                        А цените са си горе долу такива в лева за по-качествената стока.
                        Ако това са цените в лева и цените на апартаментите трябва да са в лева , но са в евро.
                        Къде са тия наеми по 2000 лева за двустаен ?
                        В София наемите са май 7-8 евро на м2. 100м2 на Витошка са мах 800 евро.

                        Ако телешкото е 50 кинта килото не знам колко човека могат да си го позволят при 1500 лева средна заплата и 300 лева за храна месечно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Виж сега,те искат да живеят на следната локация :"тихо място с комуникация, гараж и а е близо до ресторанти, театри и т.н. демек Центъра в уличките около Витошка, Ф. Нансен и подобни, вероятно в кооперация с асансьор и двор. ...
                          ​​​​​​Искат даже и асансьор да имало забележи,тия хора не са в час за какво иде реч,в кооперациите в централната част на София трябва да се радват ако поне са сухи и мазетата не се наводняват,и сградата е в що годе прилично състояние,а пък за критериите им да не говорим
                          Бях писал и за Фритьоф Нансен ,ако изобщо са ходили по тези пресечки,сградите които са с техните изисквания ,не знам дали са наясно,че там и торби в пари да извадят няма кой да им продаде,апартаментите там са собственост на децата на комунистите и на част от тях,тия дето са живи все още.
                          Пример,нашия управител дето е женен за съдийкa от конституционния съд ,живее там,Еми...няма как и те да са му съседи,ако нямат червена кръв в родата си ..
                          къф в проблема да НАЕМАТ за 1000лв? Ще изсипят 500к минимум - дали ще живеят 50г старини, ака до 100-120 колкото НАЙ-дрътите на света ?!?!?!
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Виж сега,те искат да живеят на следната локация :"тихо място с комуникация, гараж и а е близо до ресторанти, театри и т.н. демек Центъра в уличките около Витошка, Ф. Нансен и подобни, вероятно в кооперация с асансьор и двор. ...
                            ​​​​​​Искат даже и асансьор да имало забележи,тия хора не са в час за какво иде реч,в кооперациите в централната част на София трябва да се радват ако поне са сухи и мазетата не се наводняват,и сградата е в що годе прилично състояние,а пък за критериите им да не говорим
                            Бях писал и за Фритьоф Нансен ,ако изобщо са ходили по тези пресечки,сградите които са с техните изисквания ,не знам дали са наясно,че там и торби в пари да извадят няма кой да им продаде,апартаментите там са собственост на децата на комунистите и на част от тях,тия дето са живи все още.
                            Пример,нашия управител дето е женен за съдийкa от конституционния съд ,живее там,Еми...няма как и те да са му съседи,ако нямат червена кръв в родата си ..
                            Съмнявам се че е толкоз сложно, с изключение на няколко наистина ексклузивни сгради за цяла София. Няма начин в това каре да няма и свободна продажба на съответната цена. Ма като му се струва завишена, значи и тия два апартамента в "непрестижни, но не гета като Люлин райони" ще са на завишена цена, продава ги и си купува, какъв е проблема?
                            Или идеята е просто да плюем тука и да избиваме некакви комплекси от тип - ама на село кви сте прости.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Като няма валю, защо ги държите тия два апартамента?
                              А цените са си горе долу такива в лева за по-качествената стока.
                              Виж сега,те искат да живеят на следната локация :"тихо място с комуникация, гараж и а е близо до ресторанти, театри и т.н. демек Центъра в уличките около Витошка, Ф. Нансен и подобни, вероятно в кооперация с асансьор и двор. ...
                              ​​​​​​Искат даже и асансьор да имало забележи,тия хора не са в час за какво иде реч,в кооперациите в централната част на София трябва да се радват ако поне са сухи и мазетата не се наводняват,и сградата е в що годе прилично състояние,а пък за критериите им да не говорим
                              Бях писал и за Фритьоф Нансен ,ако изобщо са ходили по тези пресечки,сградите които са с техните изисквания ,не знам дали са наясно,че там и торби в пари да извадят няма кой да им продаде,апартаментите там са собственост на децата на комунистите и на част от тях,тия дето са живи все още.
                              Пример,нашия управител дето е женен за съдийкa от конституционния съд ,живее там,Еми...няма как и те да са му съседи,ако нямат червена кръв в родата си ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Песимистчо, пари има , value няма. Аз гледам за нещо във Франция и Италия. В България хвърлям по едно око заради жена ми. Нея я гони носталгията и иска да има нешо прилично където да може да ходи. И 2-мата имаме наследствени апартаменти в непрестижни квартали ( но не са и в гета като Люлин), които и 2-мата преценяваме като негодни за обитаване. Трябва ни нещо , което да е на тихо място с комуникация, гараж и а е близо до ресторанти, театри и т.н. демек Центъра в уличките около Витошка, Ф. Нансен и подобни, вероятно в кооперация с асансьор и двор. Цените на това което "става" са неприемливи. Ако трябва да купя апартамент в центъра на София за близка сума за подобен апатамент в Лион, Ница или Рим , ше намерим начин да преодолееме носталгията. Тия истории как нек'ви хора ходят да работят за жълти стинки по други места Лева ли Ви ги разправя ? С неговите 14 години в Германия и средно 50к брутна заплата вероятно картинката изглежда и така. Има и хора които правят по 200к брутно и то без частен бизнес и без да работят в топкомпании. Има и такива с пакети (заплата + акции) по половин милион $ годишно. Провери колко българи работят на средни позиции в Google, Apple, Twitter, Microsoft,, Linkedin, Facebook (че по се намират данни) Има и една камара стартъпи в биотехнологиите, икуствения интелект, управления на транспорта и каквото си помислиш, в които заплатите са по-ниски, от порядъка на 150-200к , но те пък раздават почвече акции и ако излезне продукт излизаш с милиони. Абе Вие как си мислите , че някакви недоучили писачи на код в България правят по 40к евро годишно чисти ? Кой ше им ги даде ако не са евтини ?
                                Така че моля, спрете да се излагате и не се изказвайте по теми без да имате идея дори за порядъците.

                                Като искате цените на имотите да са Ви като в равития свят трябва а се готови и за цени от порядъка 4 кинта за хляб, 50 кинта за кило rib eye, 40 кинта за кило прясна риба, поне 2к наем за двустаен и т.н. .Изберете си дали да е в лева, евро или $. Ако цените в България не са там, не виждам как очаквате цените на жилишата да са високи.
                                Като няма валю, защо ги държите тия два апартамента?
                                А цените са си горе долу такива в лева за по-качествената стока.

                                Коментар

                                Working...
                                X