IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Току що даде обяснение защо има безбожно скъпи имоти и все още поносими в равнинните села. Щото и в селата са скъпи. Ела ми намери къща в Гривица до Плевен с 1 дка двор за 50К€ аз ще ти дам 55К. Да съм и аз на някаква печалба щото за 60К са най-евтините коптор дворове и срупани къщи, които са и единици. Няма ги вече.
    Изобщо не схващам защо ти е къща в тези цигански села из Плевенско. Там няма абсолютно нищо - едно равно поле и адски жеги, да не говорим за римляниете, от които ще трябва да си пазиш имота.
    Априлци е твоят вариант - за под 1 час с кола си в Плевен, а наоколо Балкан, природа, въдух...и никакви шведи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Прав си, аз имам само 16 дка ЗЗ, което е на стойност 0,01 от стойността ми на НИ, но така е Нрадев е най-големия Ландлорд
      Тебе те знаем .След третата чашка от промоцията почваш да сметаш мелеоните.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Инвестицията с термопомпа е по-голяма. Аз газифицирах кочинката /апартамент 120 м2/ и най-голямата сметка, което по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието плати е 302 лв. Имам вътрешна изолация, таваните с гипсокартон, а дограмата е трислоен дъбов стъклопакет.
        За същите пари можех да сложа термопомпа, но втора употреба и трябваше да сменя радиаторите от алуминиеви на ламаринени. Племенникът ми се е инженер климатични инсталации и се занимава точно с инсталирането на такива системи. От него знам какви са цените.
        Ако реша да правя нова кочинка на село / на четири км от настоящата бърлога/ ще сложа термопомпа, но не "въздух - въздух", а "въздух - вода", защото имам сондаж в двора. Но там ще поставя подово отопление. Според племенникът, тогава системата била с най-високо КПД.
        Наздраве!
        100+
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Приятел с чисто нова къща на газ / топ изолации и т.н./ около 200 квадрата тази зима плаща месечно между 1000 и 1500 лева за газ.
          Явно е трябвало термопомпа да сложи, ама де да знае че така ще се развият нещата с газа....
          Инвестицията с термопомпа е по-голяма. Аз газифицирах кочинката /апартамент 120 м2/ и най-голямата сметка, което по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието плати е 302 лв. Имам вътрешна изолация, таваните с гипсокартон, а дограмата е трислоен дъбов стъклопакет.
          За същите пари можех да сложа термопомпа, но втора употреба и трябваше да сменя радиаторите от алуминиеви на ламаринени. Племенникът ми се е инженер климатични инсталации и се занимава точно с инсталирането на такива системи. От него знам какви са цените.
          Ако реша да правя нова кочинка на село / на четири км от настоящата бърлога/ ще сложа термопомпа, но не "въздух - въздух", а "въздух - вода", защото имам сондаж в двора. Но там ще поставя подово отопление. Според племенникът, тогава системата била с най-високо КПД.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Приятел с чисто нова къща на газ / топ изолации и т.н./ около 200 квадрата тази зима плаща месечно между 1000 и 1500 лева за газ.
            Явно е трябвало термопомпа да сложи, ама де да знае че така ще се развият нещата с газа....
            Аз съм в къща 140 м2, топ изолация и на хиперинверторни климатици. Ток 170- 200 лв.
            п.п. Варна
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Зарежи тия къщи,ти знаеш ли за какъв разход иде реч,ами сега и горивата ?Ти наясно ли че на Запад стоят на студено защото не могат да си платят сметките за газа и в къщите е зимник.Нали знаеш какво е зимник.Като ти излупкат една сметка 500 лева само за отопление +500 лева за гориво и още не знам си какво и ще се окаже че работиш само за оня дето духа.
              Господ те е пазил да не вземеш къща.
              Приятел с чисто нова къща на газ / топ изолации и т.н./ около 200 квадрата тази зима плаща месечно между 1000 и 1500 лева за газ.
              Явно е трябвало термопомпа да сложи, ама де да знае че така ще се развият нещата с газа....

              Коментар


              • Здрасти инвеститори! Гледам, че сте разнообразили инвестициите си. Похвално!!!
                Левчо според мен 100- 150 декара ЗЗ , 1/3 категория са супер за разнообразяване на портфолиото.
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Ех, тая инфлация бре... рекорд след рекорд!

                  След 32 год. чакане даже и Токио вече прехвърли цените от '89!

                  Голямо изгърмяване ше да е било.... ама по соц-а такива грохоти не стигаха дотук.

                  https://money.bg/property/imotite-v-...ki-rekord.html

                  Още съвсем малко и ще се научиш :-)
                  Добре е че показваш колко добро убежище са имотите дългосрочно дори купени на върха на истински балон. :-)
                  Value of 1990 Japanese Yen today


                  ¥100 in 1990
                  ¥112.51 in 2022

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Точно така. Даже първите се ,,стреснаха" без да се стресират, а разумно си купиха къщи още преди Ковида да види бял свят. Аз дремах и се колебах. Но...може и да не съм сбъркал.
                    Зарежи тия къщи,ти знаеш ли за какъв разход иде реч,ами сега и горивата ?Ти наясно ли че на Запад стоят на студено защото не могат да си платят сметките за газа и в къщите е зимник.Нали знаеш какво е зимник.Като ти излупкат една сметка 500 лева само за отопление +500 лева за гориво и още не знам си какво и ще се окаже че работиш само за оня дето духа.
                    Господ те е пазил да не вземеш къща.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ми ти с твоите доходи ти се чудя ,досега да беше вдигнал едни 100 квадрата,дори и сглобяема .Има читави фирми,и с дърво и с всякакви материали работят.Парцел,фундамент и забравяш.
                      Нямам парцел. На колкото се спрях на хубави места или продадени, или съсобственост, или други проблеми. А парцели къде да е не купувам.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        И да какво стана ?
                        Радев излезна Ленд Лорда в темата?!
                        То има повече и от Берти и от теб че и от Лорда има повече земи ???
                        А,и да Ви отворя там в Радевите територии ,земята е 1 категория,а вие му се подигравахте на гарсониерата.
                        Че той и Бъфет си живее в старата къща но е милиардер,значи Радев е Бг еквивалента на Бъфет.
                        Хоп изненада 80 декара.
                        Аз нямам много земя. Но имаме моя род над 100 дка ама са маса наследници. И като разбиеш нищо не е. Аз тези не ги броя, а и не всичките се обработват. В едно село до Луковит.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Левчо мания тая Гривица един гламав баир без вода
                          Бай Пеше, има хубави места в Гривица. До пътя на края в западния край на селото. Е, в Тученица може и по-добре да е, на каньона точно.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Хората с пари се стреснаха. Извадиха ги от дюшеците и се втурнаха да купуват. Цените на селските имоти в близост до областните градове скочиха. Същото се случва и със земеделските земи. Особено, ако са им сложили етикет "инвестиционен имот".
                            Наздраве!
                            Точно така. Даже първите се ,,стреснаха" без да се стресират, а разумно си купиха къщи още преди Ковида да види бял свят. Аз дремах и се колебах. Но...може и да не съм сбъркал.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Колко гушна от фонда.И да почерпиш един голям скоч че те открехнах.
                              Скоро ще погълнем по 300 драма скоч на калпак за загрявка. Ако така се движат нещата около 7% нето средно от всичките. Влязъл съм с около 55К.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Ех, тая инфлация бре... рекорд след рекорд!

                                След 32 год. чакане даже и Токио вече прехвърли цените от '89!

                                Голямо изгърмяване ше да е било.... ама по соц-а такива грохоти не стигаха дотук.

                                https://money.bg/property/imotite-v-...ki-rekord.html

                                Коментар

                                Working...
                                X