IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
    От друга страна за мен това е най-неуредения, мръсен, неприветлив, мрачен и гаден град от големите в България и не виждам как ще задържи хората там.
    Мрачен?! Човек вижда това, което иска да види. Аз пък виждам готин град с красива морска градина, хубав уейк парк, приятни заведения, интересен културен живот, много млади семейства с деца, поток от студенти в университетите, доста заможни хора, доста чужденци, живущи постоянно и сезонно там... Не живея постоянно, имам жилища, които отдавам под наем и нямам оплаквания. Не, наемите не са 400 лв. за хубав апартамент, на добра локация и в добро състояние. Мнооого отдавна.
    Когато човек е нещастен и черноглед и на най-хубавото място да го пуснеш, пак ще е нещастен и черноглед. Намери си готина млада любовница от Варна и ще видиш как всичко ще е красиво около теб ))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Stamatko Разгледай мнение
      Здравейте,
      Забелязвам, че има много компетентни участници които имат доста знания и поглед върху пазара на недвижими имоти.
      Забелязвам също, че основно се комнетира пазара в София. Имам следното питане - какво мислите за пазара на имоти във Варна.
      Струва ли си да се инвестира конкретно в него. Отбелязвам, че имам голямо собствено жилище и съм единствен наследник на няколко други пак в същия град. Мислите ли, че си струва или е добре да се диверсифицира или пък просто някъде другаде е по-добре. В момента масовите наеми са около 400 лв. Не са мръднали от 10 години. Предлагаш стара панелка, стара тухла, нов току що построен - народа си търси за 400лв.
      Варна може и да е перспективен, но е ужасно устроен град. Като цяло според мен си струва да държиш имоти там понеже самия град няма реално къде да расте. От юг е блокиран от езерото (аспаруховия мост знаеш как е и ако трябва да работиш в града е ужас), на север е това плато/хълм където са каменар и другите села и там според мен строителство и пътища са трудна работа особено при тази глинеста почва податлива на свличане. На изток е морето а на запад след Тополи просто не става за живеене, гледката на пушещите комини е потресаващам, миризмата която понякога стига и до центъра на града също. А и става много далеч от центъра, то и в момента кайсиева и владиславово са си далеч. В тоя ред на мисли колкото и да е гето мисля че владиславово е един от малкото нормални квартали от гледна точка на гъстота на застрояване, но може и него да застроят в близко бъдеще като кайсиева - вече са почнали поляната около кауфланд.

      Моето виждане на кратко - Варна е ограничена като възможност за растеж може би най-много от всички български градове и ще обира населението от малките североизточни градове. От друга страна за мен това е най-неуредения, мръсен, неприветлив, мрачен и гаден град от големите в България и не виждам как ще задържи хората там. Проблемите са много и повече от всички други градове, да не ги изборявам сега, че ще решиш че само хейтя. Не го приемай лично, това си е мое лично виждане. Както се казва локацията е важна, имот на добра локация дори в лош град винаги ще е ликвиден и ще носи някакви приходи.

      Ако вече имаш няколко имота, аз не бих инвестирал в още жилища а по-скоро бих погледнал как да диверсифицирам, било то на други места или в напълно друг вид актив.

      Аз не съм от Варна, но ходех сравнително често там, и съм живял около 1 година в града.

      Коментар


      • Здравейте,
        Забелязвам, че има много компетентни участници които имат доста знания и поглед върху пазара на недвижими имоти.
        Забелязвам също, че основно се комнетира пазара в София. Имам следното питане - какво мислите за пазара на имоти във Варна.
        Струва ли си да се инвестира конкретно в него. Отбелязвам, че имам голямо собствено жилище и съм единствен наследник на няколко други пак в същия град. Мислите ли, че си струва или е добре да се диверсифицира или пък просто някъде другаде е по-добре. В момента масовите наеми са около 400 лв. Не са мръднали от 10 години. Предлагаш стара панелка, стара тухла, нов току що построен - народа си търси за 400лв.

        Коментар


        • Хахахахахахахахаааа, тизи закон прекрасно ме урежда:


          https://www.investor.bg/bylgariia/45...lishta-352836/

          ЦИнЪтЪ на капиталовата на 01.01.2024г. ще ми е точно Х2

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            Тука само оплаквачки, години наред всеки ден, но истината е много проста. Като идеш у магазина цената ти е посочена. И тук така отиваш и ти казват толкова, ако искаш. И се почва едто безмислено писане и филосфстване до второ пришествие... Хора ако претендирате за някакви познания по икономика ще разберете че не действате рационално. За времето което губите тук особено някои, ако го бяха инвестирали рационално може би вече щяхте да имате една ивестиция повече.
            Оставам с впечатление, че повечето "понижители" са учили някаква икономика / финанси и имат бая познания точно там. Нещо прихванали от учебниците и сега просто отказват да приемат, че реалността не отговаря на глупостите, които са прочели. Ако бяха учили история на гимназиално ниво, нямаше да има толкова изненади.

            Това естествено не означава, че проблемът е в самото учене. Проблемът е, че някои хора си остават на ниво радиоточка - просто предават без да осмислят.

            Коментар


            • https://www.investor.bg/ikonomika-i-...ktiva--353048/

              От рейтинговата агенция очакват, че военният конфликт Русия-Украйна ще причини шок на българската икономика и вследствие на това реалният растеж на БВП през 2022 г. ще се забави до 1,6% (спрямо 4,3% в прогнозата им от месец ноември), а бюджетният дефицит ще се удвои до 5% от БВП.

              За тази инерция пиша, ако я нямаше вече да сме в рецесия.

              Рейтинговата агенция би повишила кредитния рейтинг при присъединяването на страната към еврозоната, както и при съществено подобрение на баланса по текущата сметка. От S&P отбелязват, че биха понижили рейтинга в случай, че военният конфликт в Украйна доведе до ограничаване на икономическия растеж на България в средносрочен период.

              Баланса по текущата сметка е много под водата...еврозоната през 2024 ще видиш през крив макарон! Този по скъп газ през посредници как мислиш ще се отрази на икономоката? Нещата изобщо не стоят добре!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Ха-ха, ше почакате за оферта колега. Бих оценил обаче ако споделите информация за цените в Северозападна България. Гледам някакви оферти купува от порядъка на 2000-2500. Вие говорите за 1300. Да не го играете понижител ? Цената от какво зависи ?
                Колега, купих земя в Североизточна Бг, Нови Пазар. На 1300 лв. Преди войната беше, Март в началото. Сега цените са други. Правилно сте видели оферти на тези цени.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  тия кредитчета и имотчета ново строителство откога сте ги зачекали за продажба ехеее… а гледам, ЧСИ почти безработни остахаха по това перо… Нема лошо, чекайте си, той пронЯ е затова, за чеканье…

                  Я по-добре ти разкажи за инерционното поскъпване. Яка ли е инерцията или вече спира осезаемо?
                  Отдалече си личи, че си продавач!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    тия кредитчета и имотчета ново строителство откога сте ги зачекали за продажба ехеее… а гледам, ЧСИ почти безработни остахаха по това перо… Нема лошо, чекайте си, той пронЯ е затова, за чеканье…

                    Я по-добре ти разкажи за инерционното поскъпване. Яка ли е инерцията или вече спира осезаемо?
                    Не четеш добре! Инерция има в икономиката, не в поскъпването. При имотите се очертава пик и след това на юг!

                    https://www.investor.bg/po-sveta/453...cenata-352970/
                    Все повече продавачи на жилища в САЩ предлагат отстъпки в цената

                    Индикациите вече са налице за тези които имат очи за да ги видят и ум за да ги преосмислят!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                      Пишеш за някакви наеми и печалби в Монополи, ако е така ще има с какво да купиш! Играта май е едно, а действителността е съвсем друга! По-скоро имаш нещо за продаване, я имотче, я кредитче или пък ново строителство!
                      тия кредитчета и имотчета ново строителство откога сте ги зачекали за продажба ехеее… а гледам, ЧСИ почти безработни остахаха по това перо… Нема лошо, чекайте си, той пронЯ е затова, за чеканье…

                      Я по-добре ти разкажи за инерционното поскъпване. Яка ли е инерцията или вече спира осезаемо?
                      Last edited by bulgarian lev; 28.05.2022, 11:33.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        нема с какво, като мина през Старт и взема кеш, ако не ми го приберат по пътя другите играчи, веднага докупувам къщичка.
                        Пишеш за някакви наеми и печалби в Монополи, ако е така ще има с какво да купиш! Играта май е едно, а действителността е съвсем друга! По-скоро имаш нещо за продаване, я имотче, я кредитче или пък ново строителство!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                          Ами купувай, що чакаш?
                          нема с какво, като мина през Старт и взема кеш, ако не ми го приберат по пътя другите играчи, веднага докупувам къщичка. А когато придобия кеш от това че някой е стъпил в моето кварталче, веднага гледам да го докарам до хотел.
                          Last edited by bulgarian lev; 28.05.2022, 11:06.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            левчо алтернативния дава повод за размисъл:

                            При играта Монополи в началото всички имат еднакъв кеш. Обаче едни в хода на играта купуват веднага щом им се отдаде възможност, други правят само кръгчета да събират пари. Да но в определен момент всичко е изкупено и започва строителството на къщички, хотелчета и квартали, а стъпването в тях вече струва много. Играта губи първи този който не е купил нищо защото след 2-3 кръгчета кеша му отива у тия с кварталите. Та така…
                            Ами купувай, що чакаш?

                            Коментар


                            • левчо алтернативния дава повод за размисъл:

                              При играта Монополи в началото всички имат еднакъв кеш. Обаче едни в хода на играта купуват веднага щом им се отдаде възможност, други правят само кръгчета да събират пари. Да но в определен момент всичко е изкупено и започва строителството на къщички, хотелчета и квартали, а стъпването в тях вече струва много. Играта губи първи този който не е купил нищо защото след 2-3 кръгчета кеша му отива у тия с кварталите. Та така…

                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Човеко. 10 милиарда евро план "за възстановяване" още ще се изсипе следващите 18 месеца. После пък резерва на еврото ще се освободи най-вероятно, дори с новия "детайлен технически план за въвеждане на еврото" отказват да отговорят на въпроса за резерва. Пари ще има за години напред и то за най-заблудените....
                                "It has been raining money on fools for too long. Some bankruptcies need to happen." Elon Musk

                                "Върху глупаците валят пари твърде дълго. Някои фалити е неоходимо да се случат." Илон Мъск

                                Тези пари не могат да заместят спирането на количествените улеснения. Повишените лихви и новите нива на цените ще затруднят достъпа до средства. С тези лоши показтели няма как да влезем в еврозоната през 2024 , вече ни предупредиха!

                                Коментар

                                Working...
                                X