IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

    Да ги пият, ама не ги пият, я..
    Аз говоря за апратамент, той ми смята ремонт на покрив 30 хиляди долара
    Необятен е понижителският мозък, живял по квартири цял живот...
    Досега в темата не съм срещал подобно чудо.
    Ама то са дървени къщи, ама Тесли, ама термити, ама фалби, ама една кухня на цена колкото двустаен в Обеля. Представяш ли си картината - някой който кара нова Тесла, прави си кухня за 50-100К на 10-15 години се изказва , че му е скъпо апарт за 300К на топ-топ-топ място в София. Е колко да струва като не е дървен. Има нещо много алогично във всяко едно мнение. От една страна няма представа от НСИ и въобще откъде да вземе данни у нас и не само тук.... за Щатите не знае данните също при това че е уж ИТ не може да ползва търсачка / все едно е баща ми на 80 години/
    , от друга знае за Бриколаж.... иначе щях да напиша, че просто става въпрос за човек който от 30 години не е стъпвал у нас и мисли по американски.... И пак не е възможно в Щатите мисленето да е толкова по-различно, а ако е не разбирам какво такъв човек би правил у нас. На всеки 5 минути в общуването с местни хора ще има шок....
    Нищо само здраве да е на всички ни и дано Ница да му хареса толкова много, че никога да не помисли за гадната и скъпа София отново. Това ще спести и на него и на хората около него много ядове....:-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Масово не разбирате мотивацията на пазара в БГ.
      "Инвестиция" в жилище в БГ, не значи теглене на заем и отдаване под наем и да се надяваш на покриеш месечните вноски. В повечето случаи став дума за хора с готови пари които искат да ги "преместят" от банка или под матрака в бетон. Много от тези жилища стоят по БДС 10 дори 15 год. (лично съм попадал на такива).
      и как очакваш това да го разбере примерно един затънал до шия в кредити и пране гастер.
      забит на задника на географията в швабистанските села.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Q3-2022
        пик на инфлацията, пик в цените на жилищата, основни лихви на ФЕД 2%, ЕЦБ 0%
        Q4-2022
        обръщане на пазара в пазар на купувача, спад в цените на жилищата с около 5%, основни лихви на ФЕД 3%, ЕЦБ 1%
        Q1-2023
        спад в цените на жилищата с около 10-15%, основни лихви на ФЕД 3,5%, ЕЦБ 1,5%
        Q2-2023
        Рецесия, повишена безработица, прекратяване на военните действия, спад в цените на жилищата с около 25-30%, дефлация


        При Прекратяване на военните действия ще има спад на инфлацията и бум на рисковите активи акции, криптоси както и на имотите, чак след това дефлация но пак зависи колко ще е остра и продължителна за да има спад на имотите. Може да има само охлаждане на пазара на имоти. При прекратяване на военните действия пазара на суровини и енергия ще се успокои и централните банки няма да бъдат толкова агресивни в дигане на лихвите. Но това 2023 ,тази година ще остане със сравнително висока инфлация, което пак дава гориво за пазара на имоти.

        Според мен правиш аналогия ,като всички понижите тук с пролетта на 2008 година при петрол 140 долара и последвалия дефлационен краш от октомври 2008. Което е изключително рядко събитие и се случва средно между 50 и 80 години. Колкото и е един Кондратиев цикъл и няма как да имаме чиста дефлация два пъти в този цикъл за спад на имотите 30- 50 процента. Единствено се сещам за Япония за дефлацията от 90-те и последвалият краш от 2008 , но през 2008 имотите в Япония почти не спадат спрямо 90-те. Пък и Япония не съпоставим пример за България .
        Last edited by Майстора233; 25.05.2022, 12:41.

        Коментар


        • Масово не разбирате мотивацията на пазара в БГ.
          "Инвестиция" в жилище в БГ, не значи теглене на заем и отдаване под наем и да се надяваш на покриеш месечните вноски. В повечето случаи став дума за хора с готови пари които искат да ги "преместят" от банка или под матрака в бетон. Много от тези жилища стоят по БДС 10 дори 15 год. (лично съм попадал на такива).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
            К
            Колега, тука ме загубихте. Нали до предишната страница твърдяхте, че децата в България са по-умни, училищата са по-добри и затова бием по олимпиади де кой сварим ?
            Извинявам се че съм ви обидил обаче постовете , които пускате са обида за всеки четящ темата. По-глупави никога не съм срещал когато са свързани с прогнози и цифри.... въобще логика....Иначе обикновено не използвам такива прилагателни дори когато сме на 100% противоположни позиция/мнение, но на въздухарското ви писане и самочувствие няма как да бъде отговорено по друг начин....
            Кой какъв е в темата си е ваше мнение , всеки има такова.
            Освен това достатъчно добронамерено написах , че у нас инвестиция в имоти за човек с възможности за целият свят е глупава и въобще полуистините / дилломатично/ жената иска у нас носталгично , ама то май аз искам , за да пестя данъци ама искам на топ мястото в града на цена за Бусманци или на цената на кухнята ми в Щатите въобще не е за коментиране....

            Както по-рано написах - ясен сте като кристален въздух още от първият пост и като ви е скъпо в София що не пишете във форума на Ница където е изгодно....
            А отговорих САМО защото ме цитирахте във вашият пост.... няма друга причина. Ако не ме цитирате няма да отговарям много просто. Моля да ми направите тази услуга. Благодаря
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2022, 12:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Айде пак - пийте си хапчетата , слезте на земята и никога ама никога повече не давайте на съпругата ви да прави обзавежда кухня с вашите пари....
              Дори и това да е истина за Щатите / съмнявам се продто цените на техниката по света са еднакви а в Щатите дори са по-ниски/ и при нас майсторите да поскъпнаха тук сметката е делено на 5 за свръх лукс и на 10 за наем.
              Айде пак се засягайте, но не аз съм написал горната свръхтъпотия....
              Да ги пият, ама не ги пият, я..
              Аз говоря за апратамент, той ми смята ремонт на покрив 30 хиляди долара
              Необятен е понижителският мозък, живял по квартири цял живот...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Е как 30к при това в лева ? Само хладилника е $3к . фурна + куктоп $5 до 7к, плот $2 до 4к само материала, Шкафове, $20к ( на евтинко), Дотук са към $30к и не съм сложил труд $25к, плочки сигурно поне 3к, мивки, ъпдейт на тоците че предишното табло беше за по нисък товар, да вдигнат таван нагоре , че имаше някакви малоумни вградени лампи и за да ги направят са свалили височината на цялата кухня, филтър за вода с незнам си какви лампи и добавки , че иначе водата е много чиста и е вредна. Това са само финксираните. ако почне да се смятат маси столове и т.н не ми се мисли. В България колкото и да е по евтино да е наполовина. Уредите даже май ше са и по-скъпи. Може би има разлика заради майсторите, тука трябва да имат лиценз зашото всичко е по код. На тия самоуките им викат handyman и са по-евтини , ма ако се набуташ 30к за уреди и материали едва ли ше извикаш хендиман за да спестиш 5-10к от труд
                Айде пак, ... слезте на земята и никога ама никога повече не давайте на съпругата ви да прави обзавежда кухня с вашите пари....
                Дори и това да е истина за Щатите / съмнявам се просто цените на техниката по света са еднакви а в Щатите дори са по-ниски/ и при нас майсторите да поскъпнаха тук сметката е делено на 5 за свръх лукс и на 10 за наем.
                Айде пак се засягайте, но не аз съм написал горната свръхтъпотия....
                Last edited by RUBLA; 25.05.2022, 12:39. Причина: Спазвайте добрия тон!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  3 месеца : аху-ихи
                  6 месеца : Виденов 2, избори, политическа криза
                  9 месеца : който може зачезва в Германия, после се връща защото и Германия е в криза и няма работа за нови чужденци
                  12 месеца: Гърция 2, имотни данъци нагоре, данък богатство, размирици
                  Колега...Всеки пропуск води до написани неща като горните :-)
                  Накратко скаран сте с логиката и цифрите.
                  Last edited by RUBLA; 25.05.2022, 12:38. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Те данните излязоха СЛЕД товите "констатации". И напред и назад все ръст на цените!
                    От годишни данни няма как да усетиш тренда. Не ги виждаш още нещата!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                      Писах ти, че гледаш назад и няма как да видиш промяната!
                      Те данните излязоха СЛЕД товите "констатации". И напред и назад все ръст на цените!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                        Това сега го видях - и не мога да се сдържа и ще коментирам, въпреки че не е по темата - но пък в някакъв смисъл си е точно по темата. Понеже работя с много голяма група първокурсници, за последните няколко години нямам впечатление да "затъпяват". Или да са принципно затъпели и тн. Съвсем нормални са си младежите. Има тук-там по някой по-незаинтересуван, някой друг обсебен от телефона ( интересно, но са удивително малко такива, очаквах много повече). Има една част с по-ниска обща култура, сравнено с другите. Но нищо драматично или тревожно. Нито усещам низходяща тенденция. Преди 20-30 години бяхме същите. Единствената разлика е че тогава беше много труден приемът, с много малко места, и влизаха само най-мотивираните и най-добре подготвените, докато сега е различно и влиза много по-голяма първоначална група, от която отпадат малко по малко.
                        Преди 20-25г в СУ ни тормозеха да учим голям обем знания, без да се държи сметка колко са приложими.

                        Никога не съм плащал за изпит. Никога не съм ходил септември на поправка или повишение. Вземал съм и стипенция, която днес ми е джобните пари за няколко дни. Една година след дипломирането си намерих страхотна работа за онези времена.

                        Дори по мое време се преписваше и студентите правеха по някой номер или хитрина. Но бяха умни и изобщо не простееха. За жените съм разказвал какви ги вършеха,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Пп Понеже жена ми е в СУ в 1 от желаните факултети мога да ти кажа че децата всяка година затъпяват... може и по-добрите да отиват в чужбина все повече също така и у нас да остава плявата или пък средното образование да е понижило нивото сериозно....
                          Това сега го видях - и не мога да се сдържа и ще коментирам, въпреки че не е по темата - но пък в някакъв смисъл си е точно по темата. Понеже работя с много голяма група първокурсници, за последните няколко години нямам впечатление да "затъпяват". Или да са принципно затъпели и тн. Съвсем нормални са си младежите. Има тук-там по някой по-незаинтересуван, някой друг обсебен от телефона ( интересно, но са удивително малко такива, очаквах много повече). Има една част с по-ниска обща култура, сравнено с другите. Но нищо драматично или тревожно. Нито усещам низходяща тенденция. Преди 20-30 години бяхме същите. Единствената разлика е че тогава беше много труден приемът, с много малко места, и влизаха само най-мотивираните и най-добре подготвените, докато сега е различно и влиза много по-голяма първоначална група, от която отпадат малко по малко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Сега се сетих, ти твърдеше, че в УК било "пазар на купувача". Видя ли поста ми от вчера за рекордния ръст там, това ли да чакаме и тук Q4?
                            Писах ти, че гледаш назад и няма как да видиш промяната!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              Те от ФЕД ще го пришпорят, а ФЕД ще следват!
                              Бързаш , а и не си даваш сметка, че това няма да промени пазара на НИ в София.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Q3-2022
                                пик на инфлацията, пик в цените на жилищата, основни лихви на ФЕД 2%, ЕЦБ 0%
                                Q4-2022
                                обръщане на пазара в пазар на купувача, спад в цените на жилищата с около 5%, основни лихви на ФЕД 3%, ЕЦБ 1%
                                Q1-2023
                                спад в цените на жилищата с около 10-15%, основни лихви на ФЕД 3,5%, ЕЦБ 1,5%
                                Q2-2023
                                Рецесия, повишена безработица, прекратяване на военните действия, спад в цените на жилищата с около 25-30%, дефлация
                                Сега се сетих, ти твърдеше, че в УК било "пазар на купувача". Видя ли поста ми от вчера за рекордния ръст там, това ли да чакаме и тук Q4?

                                Коментар

                                Working...
                                X